Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

It is accepted and will be added for player is king scenario. I also wanted to see this in player is vassal scenario but I accept it can be a bit weird. Still I prefer to add it even player is vassal with high decline influence cost. So if player is vassal still opponent faction will not initiate peace - our kingdom will have to make inside voting.

In the future this feature can be changed and opposite side offer can go a secondary voting inside our kingdom for both player is king and vassal scenarios. We will add first this feature as we talk above.

I will try to make this feature is merged to 1.6.1 (it's tests started maybe i can't)
Evet beyler hanımlar, mexxico'nun önerisi kabul edildi. Artık kral olarak oynarken, düşmanlarınız size barış teklifi ile gelebilecek. Şuan ki durumda kralın(oyuncunun) savaşta olduğu krallık, oyuncuya barış teklifi ile gelemiyor çünkü oyuncunun katıldığı faction'ın savaşta olduğu faction'lar kendi içlerinde barış oylaması yapamıyordu. Bu yeni ekleme ile, savaşta olduğumuz faction'lar kendi içlerinde bizim klanlarımızın kabul edeceği miktardaki haraç miktarını kendi içlerinde oylayabilecekler. Eğer barış teklifi oylamadan geçerse, aynı tutsak ettiğimiz lordlar için para ödeyerek bırakma mesajı gibi bize mesaj gelecek. Biz bu barış teklifini ya red edeceğiz ya da kabul edebileceğiz.

2aOFV.png

Tabi, bu yeni özelliğin ne zaman geleceği bir muamma. mexxico, 1.6.1 şirket içi test sürümüne dahil ettirmeye çalışacağım dedi ama belli olmaz. Yani, çok hype'lanmayın hemen derim.

Evet beyler hanımlar, mexxico'nun önerisi kabul edildi. Artık kral olarak oynarken, düşmanlarınız size barış teklifi ile gelebilecek. Şuan ki durumda kralın(oyuncunun) savaşta olduğu krallık, oyuncuya barış teklifi ile gelemiyor çünkü oyuncunun katıldığı faction'ın savaşta olduğu faction'lar kendi içlerinde barış oylaması yapamıyordu. Bu yeni ekleme ile, savaşta olduğumuz faction'lar kendi içlerinde bizim klanlarımızın kabul edeceği miktardaki haraç miktarını kendi içlerinde oylayabilecekler. Eğer barış teklifi oylamadan geçerse, aynı tutsak ettiğimiz lordlar için para ödeyerek bırakma mesajı gibi bize mesaj gelecek. Biz bu barış teklifini ya red edeceğiz ya da kabul edebileceğiz.

2aOFV.png

Tabi, bu yeni özelliğin ne zaman geleceği bir muamma. mexxico, 1.6.1 şirket içi test sürümüne dahil ettirmeye çalışacağım dedi ama belli olmaz. Yani, çok hype'lanmayın hemen derim.
Hype lanacak bir kaç kişi bulabilirmisin ki? varsa benim daha diyecek bir şeyim yok bu topluluğa.

2aOFV.png

Bu özellik diplomacy modunda yokmuydu?

Yoksa oyunun içinde zaten olması gereken bir özellik bu kadar zaman sonra ekleniyor. Onun dışında benim sevindiğim bir haber.
Ekleneceğini duymak sevindirici ama dediğin gibi zaten olması gereken bir özellikti. Ayrıcalık değil.

Bu özellik diplomacy modunda yokmuydu?
Savaş yorgunluğu diye bir özellik var. Diplomacy yüklüyken daha hiç kral olarak oynama fırsatım olmadı. Savaş yorgunluğu özelliği buradaki gibi mi işliyor bilmiyorum. Yani mod karşı krallığa kendi içinde oylama mı yaptırıyor yoksa başka şekilde mi hallediyor durumu benim için muamma. Mod'un kodundan anlayacak biri söyleyebilir.

Benim merak ettiğim modcuların bu yaptıklarını TaleWorlds yapamıyor mu? Kötü niyetli olarak söylemiyorum bunu sonuç olarak bu işlerle uğraşan biri değilim ve olayın içerisinde neler döndüğünü bilmiyorum fakat modlarda çök güzel özellikler var. Mesela Freelancer modu oyuna eklenebilir veya diplomacy modu felan. Bunu modcular yapıyorsa oyunun yapımcıları da yapabilir diye düşünüyorum. Yapılmıyorsa da neden yapılmadığını merak ediyorum.

Bence yapılmasına gerek yok. Modcular ne yapacak o zaman. TW'nin asıl amacı oyunu optimize etmek olmalı bence.

Bence yapılmasına gerek yok. Modcular ne yapacak o zaman. TW'nin asıl amacı oyunu optimize etmek olmalı bence.
Elbette fakat bu modlar stabil çalışmıyor. Yerli yersiz crashlar verdirdiği için söyledim. Ama bir oyunu değerlendirirken insanlar modlarla değerlendirmez oyunun kendisini değerlendirir o yüzden bence oyunda olmalı bu tür şeyler.

Acı bir gülümseme ile izledim videoyu, yeni bir şeyler duyma umuduyla girmiştim.
hiçbir şey anladım ya, yeni bir şey yok olanları koymuşlar. yeni bir şey göremedikten sonra şunu yayınlamanın ne anlamı var ki. yol haritası muhabbeti de yalan oldu galiba ondan da ses yok

Modcular ne yapacak diye saçma bir şey mi olur? Çoğu şirket modları yasaklar ederken siz TW nin modculara iş bırakmasını istiyorsunuz. Keyfi olarak bu işi yapan adamalardan bahsediyoruz, bu adamlar başına bir iş gelse yada canı istese bir daha güncellemez eklediği şeyi , sence koca bir şirket böyle bir mecraya bel bağlar mı? TW bu tür olması gereken şeyleri eklemiyor sadece oyunu yapıp gidiyorsa almazsın oyunu çünkü ürünü beğenmiyorsun yanlış mıyım? Benim gibi önceden alanlar ise bir daha ki proje de ne yapacağını zaten biliyor. ( tabi ben gidişata bakarak bunu söylüyorum değişmedi ve değişmeyecek diye düşünerek. Değişir herşeyi eklerler o zaman da ona göre düşünürsün )

Last edited:
O zaman basic mekanikleri çalışan bir oyun yapıp modculara devredeyim her şeyi. Modcular ne yapar sonra? Böyle saçma bir düşünce olur mu? Bu oyuna istenen tüm mekanikler eklense de modcular yine yapacak bin tane mod bulur. Firmanın en son düşünmesi gereken şey "modcuların ne yapacağı" olmalı. İşini hakkıyla yapan bir firmanın asıl derdi her güncellemede en çok indirilen, vanilla oynanışı bozmayan modları oyuna entegre etmek olmalı. İçerik olarak bomboş olan bir oyun 1 yıl boyunca cilalansa ne olacak? "Ben yere çöp atmazsam çöpçüler ne iş yapacak?" cümlesi kadar anlamsız bir cümle

hiçbir şey anladım ya, yeni bir şey yok olanları koymuşlar. yeni bir şey göremedikten sonra şunu yayınlamanın ne anlamı var ki.
herkes forumu takip etmiyor. genel kitle için güzel bir bilgilendirici içerik olmuş.
Callum bir de İngilizce bölümde: "community testing grup ile değişiklikleri ve güncelemeri test ediyorlarmış ve ranked matchmaking ve daha bahsetmedikleri içerikler üzerinde çalışıyorlarmış. "
https://forums.taleworlds.com/index...-orders-and-party-stances.444449/post-9715549
We have quite a few changes in the works for MP, including Duel (which you mentioned) and VoIP which are both in e1.6.0. We have also been working alongside our community combat testing group recently on a number of other changes and updates that will be introduced in the near future.

Alongside this, we continue to make progress on a number of other big updates to MP, some of which we have mentioned previously, like ranked matchmaking, and others we haven't talked about just yet. So, all I can say at this point is that I understand the frustration and that it might feel that there isn't much movement on the MP front, but that isn't the case and we have plenty of things planned and in progress for MP.

Last edited:
herkes forumu takip etmiyor. genel kitle için güzel bir bilgilendirici içerik olmuş.
Evet ama geliştirici güncellemesi adı altında bugüne dek hep ileriye dönük özellikler tanıtıldı, bu sefer bu yapılmamış, o yüzden eleştirdim.
Yoksa genel kitle için bilgilendirilmesi yapılması bir sorun değil bence de.

Last edited:
Back
Top Bottom