[WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Users who are viewing this thread

Tamam gerek kalmadı zaten savaş öncesi konuşlandırma pek işe yaramıyomuş da asıl gıcık olan
Svadyalı veya Rodok çavuşlarından atlı hücümunu durdurabilmek için birlik yapıyorum ve 20 tane çavustan sadece 11 nin mızrağı var bu yüzdenn atlılar içimden geçiyo ve tf_guarantee polearm flagini yapabilmek için yine mödülün kaynak kodları gerek. Çok gıcık :sad:

çok fazla koda sahip modları -örneğin Diplomacy- eskisinin üzerine entegre etmek mümkün olmuyor.
Bu Diplomacy moduna yeni kültür ve krallık eklemeyi denediniz mi? Ben 2 yeni krallık ekliyecektim bazı dosyaları önceden compile mi ediyor ne(mesela ID_ dosyaları) ondan dolayı out of index hataları veriyor.

Bu Diplomacy moduna yeni kültür ve krallık eklemeyi denediniz mi? Ben 2 yeni krallık ekliyecektim bazı dosyaları önceden compile mi ediyor ne(mesela ID_ dosyaları) ondan dolayı out of index hataları veriyor.
Denemedim. Böyle hatalar vermesi çok normal. Herhangi bir şeye ekleme yaparken eskilerinin ID'si de değişebilir. Genelde bu tür eklemeler yaparken pek çok dosyanın pek çok yerinde değişiklik yapmak gerek. Bunları elle yapmak da çok zor.

Hocam güzel mod eline sağlıkta grafiklerin rengini çok kapalı boğuk yapmışsın (mesela birisiyle konuşurken ki arkaplanın rengi mavi harita daha karanlık falan) sadece grafik ayarlarını eskiye native'e döndürebilme seçeneğim var mı dosyalarla oynayarak falan
Buna bi cevap oldu mu? Aynı olaydan muzdaribim. Eski sarımsı rengi özlediim. Bu mavi renk çok bunaltıyor.

@v0lkan Hocam teşekkür etmek için geldim düzenlemeler cidden güzel olmuş. Fakat ben de RGL hatası alıyorum. Normal Litdum modunda bir sorun yok sebebi ne olabilir? Keşke @litdum dönse de daha güzel bir hale gelebilse bu mod..

Last edited:
oyun müziğini kısabiliyosun diye biliyorum ayrıca handa interaksiyona geçip müzik değiştiremiyor musun?
E hana girmeden önce ayarlardan oyunun müzik sesini kısıp hana girip sonra çıktığımda tekrar ayarlardan müzik sesini açayım mı yani? Normalde birinden birinin otomatik susması gerekmez mi?

E hana girmeden önce ayarlardan oyunun müzik sesini kısıp hana girip sonra çıktığımda tekrar ayarlardan müzik sesini açayım mı yani? Normalde birinden birinin otomatik susması gerekmez mi?
öyle diyince hatırladım sanırım başka bir mod da öyle oluyordu. oyunun müziği bitip handaki ozanın müziği geliyordu. evet. sanırım modla alakalı bir şey

@v0lkan bey hanlara girdiğimde hem oyun müziği çalıyor hem de handa ayrıca bir müzik çalıyor, çakışıyor. Birinden birini nasıl kaldırabilirim?
Han müziklerini tamamen kapatmak için Modules -> Diplomacy 4.Litdum -> Sounds klasörüne gir ve,

tavern_music_1.ogg
tavern_music_2.ogg
tavern_music_3.ogg
tavern_music_4.ogg
tavern_music_5.ogg
tavern_music_6.ogg

dosyalarının isimlerini değiştir. Ben de han müziğini kapatmak istemiştim ve bu dosyaların isimlerini tavern_music_x_disabled.ogg olarak değiştirmiştim. Ya da istersen o dosyaları tamamen silebilirsin, başka bir klasöre taşıyabilirsin.

YA DA

Modules -> Diplomacy 4.Litdum klasöründeki sounds.txt dosyasını aç, yukarıdaki dosyaları arat ve isimlerini değiştir.

Oyun, isimlerini değiştirdiğinde veya sildiğinde dosyaları bulamayacağı için handa müzik çalmayacak ve sorun çözülecektir :grin:

Modules -> Diplomacy 4.Litdum klasöründeki sounds.txt dosyasını aç, yukarıdaki dosyaları arat ve isimlerini değiştir.

Oyun, isimlerini değiştirdiğinde veya sildiğinde dosyaları bulamayacağı için handa müzik çalmayacak ve sorun çözülecektir :grin:
İlginiz için teşekkür ederim.

modculuktan anlayan reyiz cevap vermiş allahtan asdfasdf. :grin: bende emekli olmadan önce modculukta böyle şeyler yapıyordum menus.txt den croosbowu minigun falan yapıyordum. ama arkadaşa yardımcı olamadım. unutmuşum bazı şeyleri kusura bakmasın. :oops:

Back
Top Bottom