Need More Info Savaşa girememe sorunu ve oyuna dair bir öneri

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
1.5.9
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

FurleS

Recruit
İyi günler. Mount and Blade Bannerlord e.1.5.9.271857 sürümünü Epic Games'den oynuyorum. Oyunda ordumun hareket hızı başka bir düşman birliğin hareket hızına denk olunca ne kadar kovalarsam kovalayım asla savaşmıyorlar. 4 farklı düşman ile yaklaşık 25 dakika kadar denedim. Haritanın uç yerlerine sıkıştırdım, kaçacak yeri kalmayınca saldırmak için düşmanların üzerine tıkladım fakat birlikler birbirleri üzerinden geçti gitti. Bu olay, savaş esnasında değil haritadayken oluyor. Yan yana yürüyorlar. İmparatorluk topraklarının uç bölgelerinde ve çapulcularla savaşmaya çalışırken bu durumla karşılaştım fakat haritadaki konumum ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.
Ayrıca bir oyuncu olarak önerim var: Savaşlar daha henüz yarılanmışken, karşı askerlerin veya benim askerleirmin savaştan kaçması durumu oyun zevkini fazlasıyla baltalıyor. Örneğin 50'ye 50 savaşa giriyoruz karşıda 30 kişi ölünce geri kalan 20 kişi kaçmaya başlıyor. Askerlerin kaçması güzel bir şey fakat bence ayarını tam olarak tutturabilmiş değilsiniz. Ayrıca bazı askerlerin savaşa başlar başlamaz bağırarak kaçmasını da eklerseniz oyuna ayrı bir tat verir. Örneğin 20 kişilik bir ordudan savaşa başlar başlamaz 1 asker kaçmalı, 50 kişilik ordudan 3 asker, 100 kişilik orduda 7 asker gibi (her savaşa girildiğinde değil, şansa ve ordunun moral seviyesine bağlı olarak). Stratejiyi bozmayacak, fakat oyun zevkini de artıracak bir dokunuş olur. Kaçan askerler savaş biter bitmez orduda durmaya devam etmeli tabii ki. Yukarıdaki bug ve önerimi umarım değerlendirirsiniz. İyi çalışmalar <3
Alperen Aydın

Merhaba. Detaylı olarak inceleyebilmemiz adına bu durumu görebileceğimiz bir save dosyasını upload.taleworlds.com üzerinden bize gönderebilir misiniz? Dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama kutusunda bu başlığın linkine yer vermeyi unutmayınız. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Detaylı olarak inceleyebilmemiz adına bu durumu görebileceğimiz bir save dosyasını upload.taleworlds.com üzerinden bize gönderebilir misiniz? Dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama kutusunda bu başlığın linkine yer vermeyi unutmayınız. Şimdiden teşekkürler.
Dosyayı gönderdim. Dosyada sorum çıkması durumunda bilgisayarımda aynı oyun kaydının 2-3 tane daha save dosyası duruyor. İyi çalışmalar

Back
Top Bottom