Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

İmparatorluklar bence hazır sadece çeşitlik gerektiriyor. Çünkü hem tarih hemde oyunun senaryosunda imparatorluklar çöküşte. Yani imparatorluklar diğer ülkelere göre biraz daha zayıf olmalı. Fil diğerlerine uymadığı gibi imparatorluğa da uymaz. Daha çok balista vs onlara gider. Tek mantıklı seçenek yeni kültürler ama mantıklı olanı Tw için mantıklı olanı değil. TW neler oluyor?
Söylediklerinize katılmakla beraber İmparatorluğu kurulu devletler yerine devlet kültürü, medeniyet olarak düşünmüştüm. Bu yüzden Kuzey, Güney, Batı imparatorlukları yıkılır ama aynı kültürden başka bir imparatorluk büyür. Doğu Roma, Bizans, Osmanlı boyunca devam eden devlet anlayışı, yönetim biçimleri gibi düşünmüştüm. Tabii oyunda din faktörü olmadığı için tarihten verdiğim örnek biraz sapıyor.

Kesin tepki gelir diye düşünüyordum
Evet bende şaşırıyorum sadece özelden aaaa 1.6.0 mı geldi yazdı :grin: , 10 numara tespit yazılarını özledim :smile:
Söylediklerinize katılmakla beraber İmparatorluğu kurulu devletler yerine devlet kültürü, medeniyet olarak düşünmüştüm. Bu yüzden Kuzey, Güney, Batı imparatorlukları yıkılır ama aynı kültürden başka bir imparatorluk büyür. Doğu Roma, Bizans, Osmanlı boyunca devam eden devlet anlayışı, yönetim biçimleri gibi düşünmüştüm. Tabii oyunda din faktörü olmadığı için tarihten verdiğim örnek biraz sapıyor.
Hiç bilmiyorum valla ama senin Fikrin de fena değil. Aslında tarih e değilde Yıl a bakıyor TW mantıklı olanda bu , yine bu sebepten daha çok mantığa bakmamız lazım. Romalılara ( hadi imparatorluk diyelim ) balista yakışır fil değil:grin:. Bittiğinde güzel olacak bunun sinyallerini veriyor ama bitecek mi o bilinmiyor.

Ansiklopedide tam hatırlayamıyorum şimdi Darshi Vakken falan vardı kültür olarak,onlarla beraber mi gelicek acaba filler
Darshi Vakken'e, Darsh'k'i Vakken ekledikten sonra google görsellerde bir takım hindu görseller var. Kelime anlamı olarak sanırım o kültüre yakın. Tamamen şans eseri rastladım. Dediğiniz doğru olabilir. Ve google görseller de darshi vakken'in karladya da yer aldığı bölgeye baktığım da hindistana bayağı bayağı benziyor.
skfc8zb.jpg

Kendimi death note'daki yagami gibi hissetmeye başladım. Bannerlord sırlarını masaya döküyoruz. :lol:

Last edited:
Haritayi genisletme planlarinin olmadigi, bu cikan/bulunan haritalarin mevcut alann kararterini olustururken kullanilan yardimci haritalar oldugu vs aciklanmisti yayinda. İstenirse oralar da yapilabilir ama boyle bir plan veya calisma yok denmisti benim hatırladığım..

Dolayısıyla filler 6 bolgede birden cikagelir. Tek yapilacak sey, 6 bolgeye gore biraz degerlerini degistirmek ve bolgesel isim+zirh eklemek.

(farkli bolgeler olmasin demiyorum, filler bu sekilde spye gelir bence diyorum)

Bu videodaki at oyunda yok sanırım, gördüğüm kadarıyla mod da kullanmıyor bu kişi; bilen var mı bunu? (At zırhını kastetmiyorum)
Sanırım atın o nadirin ayaklarındaki beyaz desenlerden bahsediyorsun. Ben de bilmiyorum, farkli bir kaplama olsa gerek. Oyunda olmayan bi kaplama? Dc sunucusundan sorabilirsin Timur reise

Onu kastetmiyorum, genel olarak atın kendisi (zırhı olmasa daha net belli olurdu belki) mevcut oyundakilerden farklı görünüyor, 2017'dekilere benzettim o yüzden soruyorum. Tanıyan birisi sorabilirse güzel olurdu aslında.

Onu kastetmiyorum, genel olarak atın kendisi (zırhı olmasa daha net belli olurdu belki) mevcut oyundakilerden farklı görünüyor, 2017'dekilere benzettim o yüzden soruyorum. Tanıyan birisi sorabilirse güzel olurdu aslında.
moddin kitindeki horse_brown adli atmis o. kitteki her sey oyunda olmayabiliyor dedi.

Yama notlarını okuyup uykuya daldıktan sonra, 6 sayfalık mesaj biriken foruma giriş yapıyorum.
Dijiturk kankam hala ustalık sistemini düşünüyo bak puahahahhaaha royalus beyim desen ortalıkta yok. ? ?

İki gündür adam akıllı foruma bakamadım iş güçten.Ne oluyor arkadaşlar beta yüklen-geri çekildi falan ne oluyor yahu! :grin:
Hahahhahaha :grin: :grin:
Lamkrin öldümü? @Lamkrin
Yok o bayıldı.
Wazig:Bu tw kedi kesip yiyor. @WaziG
Valtoin:O armağana söyle bana bir görünsün. @Valtoin
Dijitürk: Ustalık sistemi yine gelmedi. @dijiTurk
https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/beta-patch-notes-e1-6-0.443898/post-9708055 Yeni yükleme ekranları çizimleri ve imparatorluk için gelen aksesuarlar. Sonunda Tac gelmiş
Sesimiz ulaşmış sonunda biryerlere :grin:
Şu fil beni gram heyecanlandıran bir şey değil. Ben daha oyunda lorduma Warband'deki gibi şu tarafa git diyemezken, şuna niye insanlar heyecanlanıyor anlayamıyorum.
Kesinlikle beyim.Fil çok şaşırttı beni ama asıl meseleler hala nasıl yok anlamadım gitti.Hala boşver sadece.
@Unique Neler oluyor? :grin:

Last edited:
@Makaveli23
[Avantaj ve dezavantaj dagilimini kendimizin belirleyecegi, anlamli oranlara ulasabilen, farkli yetenek dagilimlarindan birini geliştirerek belirlemek] + [bir veya birkac ustalik esyasi seceneginden bir tanesini perk secer gibi secmek(ayrica buradaki esyalara satin alinabilir ozel kaplamalar da sunulmali)(ayrica buradaki esyalardan bazisi ek yetenek katkidi da sunmali, fonksiyonellik harici olarak) ]

Bu ikisini yapmak ne kadar zor olabilir? İster ayri ayri secilsin bu iki ayak, ister ayni yerde, ister ana menude, ister secim penceresinde. İster sunucularda aktif efilebilir sekilde olsun, isterseler de direk yeni bi mod olarak yer bulsun..

Sonucta, yapilabilitesi de eglendirebilitesi de cok yuksek bence. Bunu dusunmeden sahada iyi var olamam ki.

Back
Top Bottom