Users who are viewing this thread

Oyunda sivil kıyafet diye bir zımbırtı var, her şeyi daha zor yapıyor, şehirde çeteler ile savaşıyorsun sivil kıyafet olduğu için yenilebiliyorsun, hapisten adam kaçırırken kıyafetimiz ve silahlarımız sivil olduğu için daha zayıf oluyoruz ve yeniliyoruz, sivil eğer olmadığı veyahutta çok az olduğu için çünkü ben bulamadım sivil'de at kullanamıyoruz, üstelik estetiği de yok sivil kıyafetlerin, koskoca kralız ama sivil'de köylü gibi dolaşıyoruz, güzel görünümlü kıyafet bulsak bile zırhı çok az oluyor falan bir dünya şey, yani mutlaka TaleWorlds'ün bu sivil kıyafet olayını iyileştirmesi lazım, en azından şöyle krallara layık iyi görünümlü ve iyi de zırh veren güzel sivil kıyafetler eklenmeli, silahlar için de aynı şekilde, istediğimiz tek elli kılıcı kuşanabilmeliyiz mesela, koca çift elli silah alayım demiyoruz ki, iyi bir tek elli kılıç belki ufak da bir kalkan yeter bize TaleWorlds, (bir de şehirde atımıza binebilsek iyi olur reis) kısacası sivil ekipman sisteminin geliştirilmesi lazım ve kesinlikle yeni sivil ekipmanlar lazım, ben böyle düşünüyorum siz sivil ekipmanlar hakkında ne düşünüyorsunuz beyler?

Oyun çıktığından beri hoşnut olmadığım bir konu.Çeşitlilik artmalı kesinlikle onuda yapamıyorlarsa eklesinler bir perk bütün zırhlar açılsın şehirde.
Çok iyi fikir hocam. Öyle yapmasalar bile mesela bir lord olduysak ayrıcalık olarak yerleşimlere atımızla ve istediğimiz zırh ile girmek gibi bir şey yapabilirler. Sonuçta bir lord'a bu zırh ile şehre giremezsin git üstünü değiştir sivil bir şey giy gel diyemezsin :smile:

Last edited:
Kesinlikle. Lordları halktan ayıran tek şey onların şehirlerde zırh giyebiliyor olmaları. Bizi lordlardan ayıran tek şey ise sivil dışında kıyafet giyemiyor olmamız <3
Maalesef :roll:
Aynen, böyle bir Perk ile herşeyi sivil'de giyebilsek bile olur, ama yine de yeni şeyler eklenmeli
Yeni tasarımlar gerekli beyim tabiki.
Çok iyi fikir hocam. Öyle yapmasalar bile mesela bir lord olduysak ayrıcalık olarak yerleşimlere atımızla ve istediğimiz zırh ile girmek gibi bir şey yapabilirler. Sonuçta bir lord'a bu zırh ile şehre giremezsin git üstünü değiştir sivil bir şey giy gel diyemezsin :smile:
Tabiki dostum ama TW çözüm tarzına daha çok uyuyor bu :grin:

Terzi gelsin oyuna lord olduğumuzda lord olduğumuz için önümüze şema sunulsun ve parayla kendimize özel kıyafet yaptırtabilelim, kral olduğumuzda da farklı seçenekleri sunsun önümüze. Lord değilken de ona göre seçenekler sunsun

Terzi gelsin oyuna lord olduğumuzda lord olduğumuz için önümüze şema sunulsun ve parayla kendimize özel kıyafet yaptırtabilelim, kral olduğumuzda da farklı seçenekleri sunsun önümüze. Lord değilken de ona göre seçenekler sunsun
Bana kalırsa bende böyle isterdim.Npc'lerde bulunmayacak ama bu özel kıyafetler.

Pelerin demişken, arkaya kalkan alınca kumaş fiziğinin tamamen kapanmasına tek ben mi takıldım? Çok ucuz bir çözüm olmuş bence iyi değil.
O benimde hoşuma gitmiyor kimsenin gitmiyordur herhalde.
Onu ben de gördüm çok iyi duruyordu. Keşke oyuna o tarz pelerinler gelse. Şuan ki imparatorluk pelerini İran halısı gibi duruyor dümdüz
Maalesef dostum veya madem öyle bir mod yaptın sadece item paketleri modlarıda dağıt yani :smile:

kral esir kurtarmaya mı gider yahu
ben kralım 3 tane şehrim 5 tane kalem var öle kralda olmaz da dük kont bişey olur. gerçi kalradyada 20 şehirli imparator var :grin: işte oldu diyelim. bana bağlı lordlardan birinin oğlu esir düştü kurtarılması gerekiyor ise bu işi yapacak X klanından Y karakterinin özellikleri uygun ise ona görev verebilmeliyim ve o kişi de kendi klanına topladığı 3-5 tane yoldaş ile bu göreve talip olmalı, ona para vermeliyim atıyorum 15 bin görevi başarırsa kurtarılan eleman ile ilişkim gelişmeli... ama tabi oyunda alınabilir 16 yoldaş var ve sadece oyuncu alabiliyor. bırak başka lordlara görev verebilmeyi kendi klanımdaki elemanlara daha son patch ile defansif ol özelliği eklendi, tam anlamı ile ne işe yaradığını da kimse bilmiyor ne hakkında defansif olacağını

kral esir kurtarmaya mı gider yahu
ben kralım 3 tane şehrim 5 tane kalem var öle kralda olmaz da dük kont bişey olur. gerçi kalradyada 20 şehirli imparator var :grin: işte oldu diyelim. bana bağlı lordlardan birinin oğlu esir düştü kurtarılması gerekiyor ise bu işi yapacak X klanından Y karakterinin özellikleri uygun ise ona görev verebilmeliyim ve o kişi de kendi klanına topladığı 3-5 tane yoldaş ile bu göreve talip olmalı, ona para vermeliyim atıyorum 15 bin görevi başarırsa kurtarılan eleman ile ilişkim gelişmeli... ama tabi oyunda alınabilir 16 yoldaş var ve sadece oyuncu alabiliyor. bırak başka lordlara görev verebilmeyi kendi klanımdaki elemanlara daha son patch ile defansif ol özelliği eklendi, tam anlamı ile ne işe yaradığını da kimse bilmiyor ne hakkında defansif olacağını
Yoldaşlar bu tür şeyler için çok uygun değil mi?

Yoldaşlar bu tür şeyler için çok uygun değil mi?
kendi yoldaşımı bana arkadaş ya da yoldaş olarak eklemiyor ki direk klanıma bir fert olarak ekliyor. oyundaki tüm klan personeli akraba bağı bulunurken benim klanımdakiler kel alaka olarak farklı medeniyetten farklı karakterler. atıyorum birisi soylu birisi iken diğeri haydut bir diğeri fahişe mi ne olduğu belirsiz... bunlar bir soylu haneye katılıyorlar 500 para karşılığı
eğer ben kral isem benim hanemdeki adamlarda böyle ayak işleri ile uğraşmamalı. onları bana yoldaş olarak eklese tamam dediğin on numara beş yıldız. benim hanemdeki elemanları savaşta olmadığım krallıklara ilişki kurmaya, kurulmuş ordulara mareşal yardımcısı olmaya, şehirlere vali olmaya yollamalıyım. yoldaş olanlar klandan olanlar ile ayrılmalı. yoldaşlar ile diğer klanların yöneticisi olmayan fertlerine görevler verebilmeliyim diye düşünüyorum.

Fazla uçtun gibi kanka, lord oluyosun işte kale aldığında fazla kasmaya gerek yok. (paralel evrende lamkrin)

Back
Top Bottom