İlkbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
:grin: :grin: :grin:
Biliyorum hocam. Daha önceden hem banlanan profillere çok baktığımdan hem de canlı denk geldiğimden biliyorum neden banlandıklarını. Benimkisi ne drama dönmüş kişiler arasında ona bakmak, dışarıdan okuyan için komik de oluyor o yazışmaları okumak.

Ya benim İngilizcem hala bu seviyede. Geçen zamanda bir tek continue yazmayı öğrendim diyebilirim.
I'm strongly hope to I have. And I start watching anime with English subtitle for it. Anime that I've watching now is Nhk. I guess I'm terrible on this sentences. But I'm contine(how writed this word lan?) writing for learning. So, my first anime character that I know Misaki Nakahara. I'm on the 7. episode. The main character look so familiar to me. I don't like this because his life is terrible. Hmm, what I say more? I think my English looking Fatih Terim's English. I'm worried about this.

Last edited:
B1 yeterli işte çoğu şey için. Akademik eğitim yapamazsın tabi ama amerika da rahat yaşarsın hatta kardeşim ne bu diksiyon derler ehi ehi ehi.
Hedefin akıcı konuşmaksa, dinleyeceksin.
Hedefin akıcı yazmaksa, okuyacaksın.
Bu kadar kolay. Anime bunun için iyi bir yol değil, çünkü çevirinin çevirisi oluyor genelde. Yani çok sıkıcı biliyorum ama online gazete falan okuyup news reporter dinlemen gerekiyor biraz, eski trt spikerlerini dinleyip türkçe diksiyon geliştirmenin aynısı.

Ha bir de o gramer ezberlenecek hacı, istesen de istemesen de, ananın karnından ingilizce konuşarak doğmadığın için önce ezberle sonra unutmaya çalış :grin:

İngilizce’nin yanına ikinci dil tavsiyesi olarak lugat’ul Arabiyyetun yahut Fransiyyetun tavsiye ederim. Fransızca’yı lisede görmüştüm 1 sene adam akıllı ama devamı gelmedi, ondan içimde bir ukte kaldı. Arapça da zaten adam akıllı öğrenmek istediğim dil naçizane. Yani, nihayetinde “etekellem’ul lug’al arabiyyetun ve inkiliziyyetun ve fransiyyetun el ân” yani bu üç dili de konuşabiliyorum şu an demeyi isterim açıkçası forum.

Edit: A0 Türkçe aw.

B1 yeterli işte çoğu şey için. Akademik eğitim yapamazsın tabi ama amerika da rahat yaşarsın hatta kardeşim ne bu diksiyon derler ehi ehi ehi.
Hedefin akıcı konuşmaksa, dinleyeceksin.
Hedefin akıcı yazmaksa, okuyacaksın.
Bu kadar kolay. Anime bunun için iyi bir yol değil, çünkü çevirinin çevirisi oluyor genelde. Yani çok sıkıcı biliyorum ama online gazete falan okuyup news reporter dinlemen gerekiyor biraz, eski trt spikerlerini dinleyip türkçe diksiyon geliştirmenin aynısı.

Ha bir de o gramer ezberlenecek hacı, istesen de istemesen de, ananın karnından ingilizce konuşarak doğmadığın için önce ezberle sonra unutmaya çalış :grin:

Aslında grammer de okudukça ve dinledikçe gelişiyor ya. Sadece öğrendiğini fark etmiyorsun. Grammeri çoğu zaman doğru kullansam da, biri bana gel İngilizce öğret dese sanırım öğretemem ya. İşin tek sıkıntısı o oluyor. Onun dışında zaten zaman içinde öğreniyorsun.

Ben Rusça öğrenmeye başladım. Dil aslında epey bir kibar, tıpkı Türkçe de ki gibi '' siz nasılsınız, lütfen şunu uzatır mısınız '' gibi kibarlığında kibarlığı olan kalıplar var. Epey zor bir dil ama bakalım. Rus bir kız arkadaş yapmam gerekiyor, o bana öğretsin :grin:.

Flaming
O değil de küfür edenleri susturmak yerine neden banlamadınız? Cevapsız Sorular'a büyük ayıp oldu.
Sağlık olsun ^^ yorumları okuyan neyin ne olduğunu anlar zaten. :razz:

Ama twde yadigar. bırakılmaz. Oynadığım ilk oyunun forumu. Ve mod kısmı hala içerik uretiyo. :???:

Yalnız herifin forumda ana avrat sövdüğü ve pancerno adlı arkadaşla sövüştüğü mesajlar hala duruyor. ama ilginctir moderatör bey kurallar herkes için var diyebiliyor. Asdfasdf. Gidip bı toplum sözleşmesini tekrar okumam gerek sanırım. :grin: Bidaki sefere bende pancerno gibi yancilarimi toplayıp millete sovdurtmem falan lazım herhal. ya da redditte doomer postlarda falan takılırım bi süre . :razz:

Last edited:
Flaming
Sağlık olsun ^^ yorumları okuyan neyin ne olduğunu anlar zaten. :razz:

Ama twde yadigar. bırakılmaz. Oynadığım ilk oyunun forumu. Ve mod kısmı hala içerik uretiyo. :???:

Yalnız herifin forumda ana avrat sövdüğü ve pancerno adlı arkadaşla sövüştüğü mesajlar hala duruyor. ama ilginctir moderatör bey kurallar herkes için var diyebiliyor. Asdfasdf. Gidip bı toplum sözleşmesini tekrar okumam gerek sanırım. :grin: Bidaki sefere bende pancerno gibi yancilarimi toplayıp millete sovdurtmem falan lazım herhal. ya da redditte doomer postlarda falan takılırım bi süre . :razz:
benim sövdürttüğüm falan yok salak salak tribe girme kendi kendine.

Hmm. Yazdıklarını mantıklı buldum düşünüp biraz araştırıcam. sonra geri donut atarım. Bayramları izinli olduğum için kafamı dinlicem.

edit/ güzel bir şekilde nazik ve düzenli bir şekilde hazırlanmıştım ve attığın mesajdaki argümanları geçersiz kılacak şekilde. ancak atılan yorumlara bakınca değmeyeceği için atmıyorum. ayrıca lakırtı nın olayını da öğrenmiş oldum. Bana hakaret eden heriften daha çok ceza alıyorum. (What?) Birde 'sıçmışsın' incel ve yarı cahil falan demişsin. Sen bir şey bildiğini zanneden saygısız, erkek düşmanı bir oğlansın. Bana kendi argumanlarimla cevap falan vermişsin bide asdfasdf.

Yok erkek superior olmak istiyormuş falan. Buna sadece gülüyorum. ahahaha.

Katil olan insanlar, ay pardon katil olan 'ERKEK'ler bir insanı, bir insan/kadini öldürdüğünde bir şey hissetmiyor zaten. Onlar zaten sapkın ve igrenç insanlar. Ve cezanin fazlasını hak ediyorlar.

Ama sanki bu olayların 'erkek doğasıyla' alakası varmış gibi bir algı yapmaya calisirsan ben orda kendi hakkımı savunmak için, kendi perspektifimden algı yaratarim GELECEKTE haksızlığa uğramamak için. Ki bugüne kadar hiçbir kadına zarar vermedim vermeyeceğim de. Senin attığın grafik bile beni haklı çıkarmaya yeter.

Al bu da 'kadının "superior"' olmasindan çıkma bir cinayet (!) (İroni)

Eski iletini editleyip duracağına yeni at da görek bi zahmet. vitaedium nickli arkadaşı tanımıyorum, diğer arkadaşı tanıyorum ama benim çağırdığım falan yok. Ben dahil herkese sövüyor zaten. Sen kim vurduya gitmişsin.

Araştırma yapacağım ve tüm argümanlarını çürüteceğim dediğin bu muydu? Hiçbir araştırma ve veri olmadan, okumadan tamamen kendi kendine mantık kurarak cevap sunmaya çalışıyorsun. Cevapları da ehehe kikiki ile süslemişsin. Yaptığın bu.

"Erkek doğasıyla" ilgili değil olay. Doğa falan diye bir şey demedim. Toplumda oluşan bir durum bu, ve istatistiklere dayanarak bu çıkarımlarda bulunuyoruz. Algı falan yaptığım yok. O attığım grafikteki cinayet nedenlerinin çoğu gayet bir tarafın diğerine baskısıyla ilişkili. Bunu tekrar söylüyorum anlamaya çalış. Senin nereni kanıtlıyor acaba?

Video atarak demişsin ki senin argümanın böyle. Güzel kardeşim, sana senelik cinayet sebepleri tablosunu gösteriyorum, bu cinayet sebeplerinin ortak noktalarını ve motivasyon kaynaklarını söylüyorum, gelip bu vidyoyu atarak "bu tarz bir şeyle beni çürütmeye çalışıyon" diyorsun. Sıçmışsın sıvıyorsun şuan.

Erkek cinayetleri tablosu at bana, göreceğin şey ne olur söyleyeyim mi? Çoğu para için ve bir başka erkek tarafından öldürülmek olur. Kıskançlıktan öldürülen erkek sayısının kadın sayısına oranı 1:50'den azdır. Kıskançlık kendi başına "başka bir insanın hayatını sahiplenme" isteğinden ortaya çıkan bir şey, para için öldürme çok ayrı bir şey. Anlatabiliyor muyum?

Last edited:
O değil de küfür edenleri susturmak yerine neden banlamadınız?
Küfür, argo ifade, bozuk üslup gibi şeyler yaşanabilir. Yapılacak ilk şey susturma vermek gibi uyarılar olur. Bazı üyelere katlanarak artan susturma verdiğim de oldu. Söz konusu arkadaş zaten sabıkalıymış. İki kere susturma cezası vermişim; ayrıca pancamo ile aralarında küfürleşmeler de olmuş. Açıkçası ben iki üyenin kendi arasında yaşadığı şeylere müdahil olmam. İkisi de durumu raporlamamış, şikayet etmemiş. Birbirleri ile didişmişler, buna da karışacak değilim. Söz konusu arkadaşa dönecek olursak, onun iki küfürlü mesajını gördüm ve uyarı verdim. Daha fazlasından haberim olmadı.
Yalnız herifin forumda ana avrat sövdüğü ve pancerno adlı arkadaşla sövüştüğü mesajlar hala duruyor. ama ilginctir moderatör bey kurallar herkes için var diyebiliyor.
Ana avrat sövdüğü mesajlar için iki kere susturma aldı o arkadaş. pancamo ile profilleri üzerinden didişmişler. Rapor ya da şikayet gelmemiş. Forum ortamında yaşanmayan, forum ortamına taşınmayan bir meseleye karışmak istemem. Ben genelde argo ifadeler barındıran yorumlara susturma verip düzenliyorum, üyenin neden ceza aldığı anlaşılsın diye. Çünkü bazen, bakın beyler küfür etmek yasaktır demek işe yaramıyor. Çok çok ağır yorumları silmek görevim zaten. Yine de önceliğim üyenin neden susturma aldığını göstermek, bir nevi kuralları göze sokmak.
Cevapsız Sorular'a büyük ayıp oldu.
Kendisi sütten çıkmış ak kaşık değil. Ona verdiğim flaming cezalarının haddi hesabı yok.

Küfür eden birisi iki gün sonra tekrar gelip yazmaya devam edebiliyorsa, bunda küfür etmemiş olan taraf için adil bir durum göremiyorum. Mesela adam "salak salak" şeklinde bir ifade kullanmış ve uyarı almamış. Böyle sadece edebini bozmayan karşı tarafa haksızlık oluyor.

Bize neden uyarı verdiğini de anlamadım.

Ya benim İngilizcem hala bu seviyede. Geçen zamanda bir tek continue yazmayı öğrendim diyebilirim.
İngilizce bir şeyler yazabiliyorsan zaten bir miktar bilgin var demektir. Bu iyi bir şey. Ama senin yazdığındaki temel problem, ifade biçiminin ana dili İngilizce olan birine göre daha farklı kalması. Bunun sebebi de ana dili İngilizce olan insanların ifade biçimlerine alışkın olmaman.

Tavsiyem kendini dile maruz bırakman. Ben mesela eskiden pek çok oyun haberini yerelden izlerdim, şimdi bir tek Enis Kirazoğlu'nu dinliyorum, onun dışında dinlediğim herkes yabancı. Dünya haberlerini direk İngilizce okuyorum. İşimle alakalı şeylere İngilizce kaynaklardan bakıyorum. (Burası aslında mecburiyet.) Soru soracağım zaman bunu yabancı platformlarda yapıyorum. Kolum ağrısa bunu bile İngilizce aratıyorum internette, öyle söyleyeyim.

Yani kısacası İngilizce ile daha fazla vakit geçirdikçe "aaa, bunu böyle diyorlarmış" dediğin pek çok an olacak ve bu şekilde yazımın da konuşman da doğal olarak düzelecek.

Ama senin yazdığındaki temel problem, ifade biçiminin ana dili İngilizce olan birine göre daha farklı kalması.
İngilizce bir şey yazacağım zaman gerçekten bu durumu yaşıyorum. Kavgada birine "who are you?" demek gibi çünkü bir yabancıda asla "sen kimsin lan" etkisi yaratmaz. Yazdıklarımı birebir çevirince benim dilimde karşılığı oluyor ama İngilizce olarak pek bir karşılığı olmuyor veya doğru ifade edememiş oluyorum. Bu sorunu düzeltebilmek için tabii ki oynadığım oyunların dilini Türkçe'den İngilizce'ye çevirmek yerine tavsiyelerini dikkate almam gerek. (Aslında oyun dilini İngilizce yapmak da bir dereceye kadar faydalı olabilir ama moba oynuyorum.)

Şimdi tekrardan yazmayı deneyeyim;

I'm strongly hope to I have. And I start watching anime with English subtitle for it. Anime that I've watching now is Nhk. I guess I'm terrible on this sentences. But I'm contine(how writed this word lan?) writing for learning. So, my first anime character that I know Misaki Nakahara. I'm on the 7. episode. The main character look so familiar to me. I don't like this because his life is terrible. Hmm, what I say more? I think my English looking Fatih Terim's English. I'm worried about this.

I am really hope to have it. Therefore, I am started to watch anime with English subtitle. The name of anime that I am watching now is Nhk. I think I am not good at writing English but I will continue (yeah, I knowed how it's writed) for learning. I met with my first anime character, Misaki Nakahara. I am on the 7. episode. While now, the main character was looking so much familiar to me. Hmm, what I'm saying more? I like Fatih Terim, he is conqueror.

Gelişmeye bakar mısınız.

Last edited:
Erkek cinayetleri tablosu at bana, göreceğin şey ne olur söyleyeyim mi? Çoğu para için ve bir başka erkek tarafından öldürülmek olur. Kıskançlıktan öldürülen erkek sayısının kadın sayısına oranı 1:50'den azdır. Kıskançlık kendi başına "başka bir insanın hayatını sahiplenme" isteğinden ortaya çıkan bir şey, para için öldürme çok ayrı bir şey. Anlatabiliyor muyum?
Kıskançlıktan öldürülen kadın sayısı erkeğin kaba kadının narin bir varlık olması.Cezalar cinsiyete göre etken olmalı o yüzden.
benim sövdürttüğüm falan yok salak salak tribe girme kendi kendine.
Ayrıyetten uslübun çok bozuk kimden ne bekleneceğini çok bariz ortaya sergiliyorsun.
Küfür eden birisi iki gün sonra tekrar gelip yazmaya devam edebiliyorsa, bunda küfür etmemiş olan taraf için adil bir durum göremiyorum. Mesela adam "salak salak" şeklinde bir ifade kullanmış ve uyarı almamış. Böyle sadece edebini bozmayan karşı tarafa haksızlık oluyor.
+1 diyorum beyim.Homeros'un adaletinede inancım tamdır.Her olayda adaletli davranmak tabiki zordur herhalde.

Uygunsuz Davranış
Kıskançlıktan öldürülen kadın sayısı erkeğin kaba kadının narin bir varlık olması.Cezalar cinsiyete göre etken olmalı o yüzden.
? Kardeş sen konuya baya uzakta bir yerdesin şuan. Şu yazdığın ileti bambaşka bir olay gerçekten. Farkında olmadan stereotypingin anası nasıl bellenir örneği bu.
Ayrıyetten uslübun çok bozuk kimden ne bekleneceğini çok bariz ortaya sergiliyorsun.
Elemanlardan birini tanımıyorum, diğeri her foruma girişinde bana sövüyo, gelmiş onlar senin yancın sen çağırmışsın diyorlar. Öyle bişiye ihtiyacım yok uğraşmam da zaten. çok içimden geçerse kendim söverim. sövmedim daha hiç.

adam "salak salak" şeklinde bir ifade kullanmış ve uyarı almamış.
Kardeşim kör müsün sen? Allah aşkına, adama flaming uyarısı verdim foruma girer girmez. Hakaret uyarısı da olurdu, bir şey fark etmez. Küfür eden birisi dediğin adam 3 haftalık susturma aldı. Kademeli olarak uyarılarını artırdım. Bir daha küfür etse ban yer zaten. Ayrıca o adam iki gün sonra gelip küfür etmiyor. Bilmediğin konularda konuşurken daha dikkatli olmalısın çünkü beni zan altında bırakıyorsun. Ben o arkadaş ilk küfür ettiğinde tam 3 hafta susturma verdim. Tarihi 27 Nisan, açıp bakabilirsin. Üç hafta sonra yine küfür edince bir 10 puan daha, onun tarihi de 14 Mayıs. Nasıl iki gün sonra gelmiş de küfür etmiş oluyor? Vakıf olmadığın bir konu hakkında adil olmaktan bahsetme.
Bize neden uyarı verdiğini de anlamadım.
Spam uyarısı verdim. Konuyla alakasız iletin için. İlkbahar Lakırtısı'nı boş muhabbet için kullanıyorduk, şu an ekstrem bir durum yaşanıyor gibi görünüyor. Şayet neden uyarı aldığını anlamadıysan, forum kurallarını tekrar gözden geçirmek iyi bir fikir olabilir.

? Kardeş sen konuya baya uzakta bir yerdesin şuan. Şu yazdığın ileti bambaşka bir olay gerçekten. Farkında olmadan stereotypingin anası nasıl bellenir örneği bu.
Attığın tabloya bir yorumumdu bu ''neden'' sorusuna karşılık olarak bir cevap vermiştim.Üslubunu düzeltmeni tavsiye ederim zararını görmezsin.

Bildiğim kadarıyla art arda ileti göndermeye flaming deniyor. Eğer bunun yerine öncekilere yaptığın gibi hakaret uyarısı vermiş olsaydın bir şey demeyecektim ve ayrıyeten senin hakaretine maruz kalmayacaktım. Demek ki bir şey fark etti ve buna ben sebep olmadım.

katiliyorum, ben de *******
Küfür edenin iki gün sonra tekrar yazması söylemim bu üyeye ithafendi çünkü susturulma cezası kalkmış görünüyor. Buna ne diyeceğini merak ediyorum ama yine hakaretle karşılık vereceksen merak etmiyorum.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom