Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Users who are viewing this thread

800.gündeyim krallık kurarak ilerledim ama bazı lordları tarafıma çekmek çok pahalı 500k dinar servertim var ama takasta çok daha fazla istiyolar nedir bunun mantığı nasıl düşürürüm bu parayı daha iyi bir yolu var mıdır?
adamın oturmuş düzeni,kalesi,gücü filan varsa normal demişler daha önce başka mesajlarda.ama ne kalesi,ne parası,ne düzgün ordusu filan olmayan adamlar dahi benden 400-500kdan aşagı para istemedi işte.bende 120k para vardı,geçenlerde adam benden 4 milyon dinar istedi.üstelik bişeyi yok,kimsesi yok.bi karısı bi kendi gelecek diye 4 milyon altın nasıl vereyim ben arkadaş :smile:

adamın oturmuş düzeni,kalesi,gücü filan varsa normal demişler daha önce başka mesajlarda.ama ne kalesi,ne parası,ne düzgün ordusu filan olmayan adamlar dahi benden 400-500kdan aşagı para istemedi işte.bende 120k para vardı,geçenlerde adam benden 4 milyon dinar istedi.üstelik bişeyi yok,kimsesi yok.bi karısı bi kendi gelecek diye 4 milyon altın nasıl vereyim ben arkadaş :smile:
evet kalesi olan çok istiyor zaten ama misal batı imparatorluğunda elaches klanı var klanda sadece tek adam kalmış bi tane de 18 yaşından küçük birisi var kalesi veya şehride yok 700k isteyenin(klanda 4 kişi ve 6 tane 18 yaşından küçük çocuk var ve kalesi var) 4 katını istiyordu neden böyle bu olayın mantığı ne iki klanlada ilişkim yüksek, daha sadece 2 klan çekebildim kendime.

Merhaba aylar önce oyunu bırakmıştım, şu an tekarar başlamak istiyorum fakat şu anki haliyle oynamak istemiyorum.
Ben oyunu bir kaç sebepten bırakmıştım. 1) Tüm oyundaki kraliyet ailelerini infaz etmeme rağmen (Benim oynadığım dönemde serbest bıraktığınızda kaçıyorlardı.) devletler yıkılmıyordu. 2) Oyundaki tüm karakterlerle ilişkilerim kötü, eyvallah ama o karakteri madem kendime katılmaya ikna edebiliyorum bare ilişki düzeyini 0 layın yani. 3) Devleti mutlak monarşi ile yönetemiyorum; emrimdeki beylerin oy hakkının olması saçma bu konuda alternatif yönetim biçimleri getirilmeli. 4) Yapay zeka problemleri (özellikle, birliklerin kuşatma savaşlarında ve ana haritadaki dolaşım ve davranışlardaki problemleri)

Bu konu altında oyun oynarken yaşadığınız oyun içi zorluklar ile alakalı tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Bu konu hakkında yeni başlık açılmasına izin verilmeyecektir.

Örnek:
Geforce Now üzerinden oynuyorum ancak sıkıntılar var banner editore girince normalde internetten buldum bayrakları kopyalayıp Ctrl+V ile yapıştırmaya çalışıyorum. Olmuyor bayrak değişmiyor. Yardım lazım acilen.

Leydi Rhagaea'dan görev aldım benden Imperial Equite eğitip getirmemi istiyor ama eğitmem için Imperial Vigla Recruit birimlerini hiçbir köy ve şehirde bulamadım. Bu birimler nereden toplanıyor yoksa spawn olmasıyla ilgili bir sıkıntı mı var. Benzer sorunları diğer krallıklarda da yaşandığını gördüm
vigla recruit ler imparatroluğun özel birimleri. bu yüzden nadir çıkıyolar tavsiyem ilişkini yüksek olduğu köylere bakman

Benim bir sorum olucaktı dostlar , çok bakındım ama göremedim.

Şimdi ben oyuna başladım biraz oynadım ,gelişmiş kılıçlar atlar vs göremedim bunları açmak için ne gerekiyor ? nam,onur veya belli bir gün falan mı geçmesi gerekiyor ,yada krallık kurmam falan mı ? yardımcı olabilir misiniz?Şimdiden teşekkür ederim.

Agalar oyunda Istiana ile konuşup kendi krallığımi kurmaya karar verdim diyelim, krallığı kurduktan sonra İmparatorluğu birleşti görevi geliyor, 3 İmparatorluk tımarı aldıktan sonra ne oluyor?

Şimdi ben oyuna başladım biraz oynadım ,gelişmiş kılıçlar atlar vs göremedim bunları açmak için ne gerekiyor ? nam,onur veya belli bir gün falan mı geçmesi gerekiyor ,yada krallık kurmam falan mı ? yardımcı olabilir misiniz?Şimdiden teşekkür ederim.
Oyunun baya ilerlemesi lazım şöyle diyelim yıl 1100 üstü gelince ekonomi büyüyor ve şehirlerde para çok oluyor bazen 70k oldugunu bile gördüm ve bundan dolayı pahalı eşyalar ve gelişmiş kılıçlar atlar filan gelebiliyor.

Agalar oyunda Istiana ile konuşup kendi krallığımi kurmaya karar verdim diyelim, krallığı kurduktan sonra İmparatorluğu birleşti görevi geliyor, 3 İmparatorluk tımarı aldıktan sonra ne oluyor?
Ben de yakın zamanda imparatorluğu birleştirdim ve hiçbir şey olmadı, görevlere baktım sadece başardın filan başka bir şey yok.

Bu savaşta komutlar arsında tranfer seçeneği vardı eskiden, misal piyadeleri istediğimiz sayıda bölüp istediğimiz sayıya atayabiliyorduk. Ne oldu bu seçeneğe veya ben mi göremedim?

Oyun başlarında çok önemli değil de bu seçenek oyun ilerleyip birlik sayısı artınca lazım oluyor. Süvariler ikiye bölünebiliyor aslında. 3'e basıp, F6'ya basınca süvarilerin yarısı 5. birliğe geçiyor. Ama aynısını atlı okçulara yapamıyorum.

Merhabalar savaş alanında askerlerimin dağın arkasında başlarındaki ikonlarının görünmesi ( linkteki resimdeki gibi ) çok rahatsız ediyor gerçekçi değil. bunu kapatabilir miyim ?

Önüne gelen devletime savaş açıyor. Şuana kadar Aseraylılar ve Güney İmparatorluğu bunu çok yapıyordu, klanlarının yarısından çoğunu tarihe gömüp ikisini de haraca bağladım ama Kalradya'nın geri kalanı bana mısın demiyor. İlla haritadaki bütün soyluların kafasını kopartmam mı gerekiyor bundan kurtulmak için?

Krallığımı yok etsem de toprağım olduğu için klanıma savaş açabilirler mi? Oyunda bağımsız klanlara savaş açma mekaniği var mı yoksa ortada devlet olmadığı için rahat bırakırlar mı?

Oyunda bağımsız klanlara savaş açma mekaniği var mı yoksa ortada devlet olmadığı için rahat bırakırlar mı?
Bazı klanlar sana düşman olabiliyor. Mesela herhangi bir krallığın kiminle savaşta olduğuna bakarsan büyük ihtimal birkaç klanla da savaşta olduğunu görebilirsin. Ama savaş ilanı açmıyorlar, x klanının kervanına saldırırsan ilişkiniz düşüyor, bir süreden sonra da sanırım gördükleri yerde öldürme moduna geçiyor.

Bazı klanlar sana düşman olabiliyor. Mesela herhangi bir krallığın kiminle savaşta olduğuna bakarsan büyük ihtimal birkaç klanla da savaşta olduğunu görebilirsin. Ama savaş ilanı açmıyorlar, x klanının kervanına saldırırsan ilişkiniz düşüyor, bir süreden sonra da sanırım gördükleri yerde öldürme moduna geçiyor.
Komple bir devletin savaş açması söz konusu değil ama değil mi? İstediğim kadar nötr kalabiliyor muyum?

Back
Top Bottom