Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bannerlord Online eskisi gibi değil. Oyuncuların bir çoğu onu bıraktı sadece belli başlı klanlar gruplar halinde oynuyor ki hepsini toplasanız 500 kişi tutar. Klanı olmayan ise 200-300 kişi ha var ha yok fakat aktifliğe bakınca düşük. İlk çıktığı zamanlarda binlerce kişi vardı ve şimdi aktifliği tutmak için etkinlikler yapıyorlar.
İnsanları bu oyunda tutmak imkansız bence , bir hype la doldular o kadar MB coop hevesi olan ben bile açıp bakmadım, oyunla işini yabancılar bitirmiş o yüzden sanırım 250 saat oynayıp yarabbi şükür bu MB tadımızıda aldık deyip rafa kaldırmışlar modlar öyle diyormuş.

Bannerlord Online eskisi gibi değil. Oyuncuların bir çoğu onu bıraktı sadece belli başlı klanlar gruplar halinde oynuyor ki hepsini toplasanız 500 kişi tutar. Klanı olmayan ise 200-300 kişi ha var ha yok fakat aktifliğe bakınca düşük. İlk çıktığı zamanlarda binlerce kişi vardı ve şimdi aktifliği tutmak için etkinlikler yapıyorlar.
İtem takası vs gelecek. Esasen, pvp içeri ve fetihler eklenebilirse kendine gelir bence Bo. Sp oynayan birinin Bo oynamaması için neden yok. Gelişsin yeter.

https://www.milliyet.com.tr/dunya/napolyonun-olumu-icin-kolonya-iddiasi-6501858
Lucon, S&Mde Fransız commander için koynundan kolanya çıkartıp kullanma mekaniği veya emote u düşünür müsünüz?

Son gunlerde gordugum en güzel bl mod videosu

canım ticaret çektiği için iki gün önce yeni kayıt açmıştım ama geliştikten sonra oyunu devam ettirebileceğimi zannetmiyor, bir yandan oynarken bir yandan da boşuna oynuyorum diye canım sıkılıyordu, tam keyif alamıyordum. Şimdi oyunu devam ettirmek için bir sebebim var. Teşekkürler :smile: Bence böyle bir mod oyuna şu haliyle bile seviye atlatır. Kendi taktiğine göre askeri yapını düzenlemek düşüncesi çok güzel, umarım oynaması da keyif verir.

bir yandan oynarken bir yandan da boşuna oynuyorum diye canım sıkılıyordu, tam keyif alamıyordum.
maxresdefault.jpg

-malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -high -heapsize 1048576 -refresh 60 -sm4
Kodunu steam ayarlardan başlatma seçeneklerine kopyaladığımız zaman acayip bir fps artışı oluyor. refresh 60 kısmı ise sizin ekran kartı hz sayınıza göe değişecek sadece 16 gb ram içinmiş bu kod.Nedir sağlıklımıdır değildir bilemedim bilen biri varmı?

Last edited:
Kodunu steam ayarlardan başlatma seçeneklerine kopyaladığımız zaman acayip bir fps artışı oluyor. redresh 60 kısmı ise sizin ekran kartı hz sayınıza göe değişecek sadece 16 gb ram içinmiş bu kod.Nedir sağlıklımıdır değildir bilemedim bilen biri varmı?
Ne kadar oldu hocam ortalama?

Kodunu steam ayarlardan başlatma seçeneklerine kopyaladığımız zaman acayip bir fps artışı oluyor. refresh 60 kısmı ise sizin ekran kartı hz sayınıza göe değişecek sadece 16 gb ram içinmiş bu kod.Nedir sağlıklımıdır değildir bilemedim bilen biri varmı?
Ekran kartı hz sayısı? :grin: .Useallavaliablecores bilinen eleman çok nadir kişilerde işe yarar diğerlerini bilmiyorum silip tekrar denesene düşecek mi fps in?

Ekran kartı hz sayısı? :grin: .Useallavaliablecores bilinen eleman çok nadir kişilerde işe yarar diğerlerini bilmiyorum silip tekrar denesene düşecek mi fps in?
Evet tarafından :grin: Şehir giriş çıkışlarda 1.5.10'da garip bir kasma hareketi oldu bende bu kaldırdı komple o sorunu bile dostum ama işte zararı olurmu :grin:

Hmm inceleyeyim ben bir dostum garip geldi bana çünkü olay kod ile böyle birşeyin çözülmesi anladığım birşeyde değil.
Bu tür olaylar çoğu oyunda mevcut bazı PC lerde işe yarıyor bazılarında fark olmuyor. Cp 2077 de denemiştim millet 20 fps fark alırken ben 1 fps bile alamamıştım.

@Bloc hocamın bilgisi vardır belki.
Bu tarz parametreler her oyunda çalışmaz. Bu parametreler oyunu çalıştırırken içine gönderdiğiniz parametrelerdir ve oyun motoru ile alakalıdır.

Mesela,
-USEALLAVAILABLECORES
Bildiğim kadarıyla bu Unreal engine parametresi. Yani her Unreal engine ile yazılmış oyunda bu parametre işe yaramalı. Fakat Bannerlord ne Unreal ne Unity ne de Cry Engine ile yazıldı. Eğer bu parametreleri karşılayan bir metot yoksa ( ki %95 yoktur ) o zaman hiçbir işe yaramaz. Royalus'un paylaştığı bu parametrelerin hepsi Unreal parametresi gibi bu arada. Küçük bir araştırma yaparsanız bunun bahsini geçiren oyunların hepsi de Unreal ile yazılmış oyunlar.

Bunu yaptım performans arttı diyorsanız ya TW aynı parametreyi şans eseri kullanmıştır ya da placebo etkisi ile işe yaradığını zannediyorsunuzdur. Ekleyin dursun ama, zararı olmaz :smile:

Bu tarz parametreler her oyunda çalışmaz. Bu parametreler oyunu çalıştırırken içine gönderdiğiniz parametrelerdir ve oyun motoru ile alakalıdır.

Mesela,

Bildiğim kadarıyla bu Unreal engine parametresi. Yani her Unreal engine ile yazılmış oyunda bu parametre işe yaramalı. Fakat Bannerlord ne Unreal ne Unity ne de Cry Engine ile yazıldı. Eğer bu parametreleri karşılayan bir metot yoksa ( ki %95 yoktur ) o zaman hiçbir işe yaramaz. Royalus'un paylaştığı bu parametrelerin hepsi Unreal parametresi gibi bu arada. Küçük bir araştırma yaparsanız bunun bahsini geçiren oyunların hepsi de Unreal ile yazılmış oyunlar.

Bunu yaptım performans arttı diyorsanız ya TW aynı parametreyi şans eseri kullanmıştır ya da placebo etkisi ile işe yaradığını zannediyorsunuzdur. Ekleyin dursun ama, zararı olmaz :smile:
Unreal Engine ile yapılmış bir oyuna bunu yaparsam etkisini görür müyüm yani? Ramim 12gb ama o sorun olur mu?

Güzel zararı olmayacaksa kullanırım başkan bilgilendirme için sağolasın :smile:
8gb ram var işe yarar mı?
Kod 16 gb ile alakalı dediler bana bildiğim bu kadar ama bir denersin beyim.
16gb ram var 5 10fps yükseldi sanırım sağol paylaştığın için
Ne demek dostum.

Back
Top Bottom