Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

1.5.10'u 8 saat falan oynadım. neredeyse 2 ay sonra gelen bir güncelleme için yine vasat seviyede kalmış açıkçası. garnizon sınırını ayarlama, lord olduğunda kral tarafından eşya verilmesi vb güzel detaylar olsa da oyun hala tek düze ve sıkıcı. yeni bir save açmama rağmen eski save'in devamını oynuyormuşum gibi hissettim. ayrıca tutsaklar için teklif gelmesi nedir abi öyle? dümdüz 800 dinar teklif ediyor ya kabul et ya da reddet. madem koydunuz insan biraz detay koyar. ne bileyim istediğim tutarı talep etme gibi bir şey olsaydı en azından. yoksa aynı şeyi ben şehire gidip tüccara satarak yapıyordum zaten, uğraşmanıza gerek yokmuş.

en can sıkıcı unsurlara hala el atılmadı, neyi bekliyorlar anlamak güç.

mesela lordları ikna ederken fief veremiyoruz, bu buton ne zaman aktif hale gelecek?
1 seneden fazladır tek bir diyalog eklemediniz, ne zaman ekleyeceksiniz?
alay konusu olan kuşatmalarda merdiven çıkamama olayı aynen devam ediyor, böyle bir sorun ne zaman çözülecek?
bir sürü şehir eklemişsiniz, keşke içine girmemiz için bir neden de ekleseniz.

güncelleme ile ilgili tek beğendiğim şey gelen kampanya videosu oldu.

1.5.10'u 8 saat falan oynadım. neredeyse 2 ay sonra gelen bir güncelleme için yine vasat seviyede kalmış açıkçası. garnizon sınırını ayarlama, lord olduğunda kral tarafından eşya verilmesi vb güzel detaylar olsa da oyun hala tek düze ve sıkıcı. yeni bir save açmama rağmen eski save'in devamını oynuyormuşum gibi hissettim. ayrıca tutsaklar için teklif gelmesi nedir abi öyle? dümdüz 800 dinar teklif ediyor ya kabul et ya da reddet. madem koydunuz insan biraz detay koyar. ne bileyim istediğim tutarı talep etme gibi bir şey olsaydı en azından. yoksa aynı şeyi ben şehire gidip tüccara satarak yapıyordum zaten, uğraşmanıza gerek yokmuş.

en can sıkıcı unsurlara hala el atılmadı, neyi bekliyorlar anlamak güç.

mesela lordları ikna ederken fief veremiyoruz, bu buton ne zaman aktif hale gelecek?
1 seneden fazladır tek bir diyalog eklemediniz, ne zaman ekleyeceksiniz?
alay konusu olan kuşatmalarda merdiven çıkamama olayı aynen devam ediyor, böyle bir sorun ne zaman çözülecek?
bir sürü şehir eklemişsiniz, keşke içine girmemiz için bir neden de ekleseniz.

güncelleme ile ilgili tek beğendiğim şey gelen kampanya videosu oldu.
O teklif olayını ben de anlamadım, zaten simsara sattın mı 1000 den fazla veriyor :grin:

Sizler iyi güzel oynamışsınız ben ise 1.5.4'ten beri neredeyse hiç doğru düzgün PC'ye oturup bir SP oynamadım :grin:
PC başına oturup 2 saat Bannerlord Campaign oynayabilen adam, büyük adamdır. Saygı duyarım.

O teklif olayını ben de anlamadım, zaten simsara sattın mı 1000 den fazla veriyor :grin:
Kaliteli bir kılıcın minimum 30k olduğu bir dünyada koskoca lord için 1k verilmesi komik değil mi?Tamam milyonlar vermesin ama 1000-2000-3000 de vermesin bence.Tw bu işe el atar mı

Cidden takımın neye odaklandığını söyleme şansın var mı ama? Yani hadi SP/MP için statement falan yayınlanıyor ama Art takımı konusunda bilgi yok ve cidden şu an ortaya çıkanın on katı daha iyi ve fazla şeyler çıkarabilecek kalitede tecrübeleri olduğunu biliyorum. Veya çoktan bir şeyler yapılıyor ama haberi verilmedi, yani "Bir cisim yaklaşıyor" diyebilir misin? Spesifik olmana gerek yok - yani 50 farklı koyun modeli geliyor demene gerek yok :smile:
@MArdA TaleWorlds
Yok mu bi cevap? Ben anlamam Dejan bilir mi diyorsun yoksa? :smile:

Kaliteli bir kılıcın minimum 30k olduğu bir dünyada koskoca lord için 1k verilmesi komik değil mi?Tamam milyonlar vermesin ama 1000-2000-3000 de vermesin bence.Tw bu işe el atar mı
10-15k ideal gibi. İstisna durumlarda esir olan imparatorsa daha fazla teklif edilebilir.

Cidden takımın neye odaklandığını söyleme şansın var mı ama? Yani hadi SP/MP için statement falan yayınlanıyor ama Art takımı konusunda bilgi yok ve cidden şu an ortaya çıkanın on katı daha iyi ve fazla şeyler çıkarabilecek kalitede tecrübeleri olduğunu biliyorum. Veya çoktan bir şeyler yapılıyor ama haberi verilmedi, yani "Bir cisim yaklaşıyor" diyebilir misin? Spesifik olmana gerek yok - yani 50 farklı koyun modeli geliyor demene gerek yok :smile:
Anca dönebildim, Art ekibine sordum bu soruyu, aldığım cevap şu şekilde, Art ekibi ağırlıklı olarak haritalar üzerinde çalışıyor. Köyler, şehirler kaleler ve kale kuşatmalarına özel haritalar yapılıyor, hataları düzeltiliyor. Bunun dışında silah, zırh ve eşya modellemelerine devam ediliyor, Geçen gün çıkan Campaign Intro filmi de tabii ki Art ekibinin üzerinde çalıştığı bir projeydi ağırlıkla.

Anca dönebildim, Art ekibine sordum bu soruyu, aldığım cevap şu şekilde, Art ekibi ağırlıklı olarak haritalar üzerinde çalışıyor. Köyler, şehirler kaleler ve kale kuşatmalarına özel haritalar yapılıyor, hataları düzeltiliyor. Bunun dışında silah, zırh ve eşya modellemelerine devam ediliyor, Geçen gün çıkan Campaign Intro filmi de tabii ki Art ekibinin üzerinde çalıştığı bir projeydi ağırlıkla.
Bilgi için teşekkürler. Bomba bir şey gelmiyor ama çalışmalara devam ediliyor anladığım kadarıyla. Sanırım Art takımındaki Environment Artistlerin sayısı artırıldı çünkü eskiden sayı azdı ve dediğinden anladığım kadarıyla o kişiler şu an bu "node-based" savaş alanlarını ayarlamaya uğraşıyorlar.

Zamanında Argon sormuştu ama bir daha sorayım hazır Art takımı ile bir soru kanalı açılmışken - şu tasarımların hepsini bir şekilde oyunun içinde görecek miyiz tam sürüme doğru? Yoksa bu saatten sonra çok fazla bir model eklemesi yapılmaz mı?
Bir kısmı çoktan eklendi ama büyük bir kısmı yok ve açıkçası çok kaliteli dizaynlar var ve oyunun ruhuna uyacağına eminim
-a4.jpg
-a3.jpg
-a2.jpg
-a1.jpg
Ki bunlar sadece miğfer dizaynları - zırhlar konusunda da çok güzel şeyler çıkabilir.

şu tasarımların hepsini bir şekilde oyunun içinde görecek miyiz tam sürüme doğru? Yoksa bu saatten sonra çok fazla bir model eklemesi yapılmaz mı?
Bu soruya daha önce cevap vermiştik, aynısını yapıştırıyorum.
"Buradaki işler "concept art" niteliğindedir. Bir envanter çalışması değil yani. Bir takım "önermeler"dir. Modelcilere hem kaynak olma hem de yeni fikirler sağlamaları için bu çalışmalar yapılır. Süreç içinde içlerinden seçilenler olur, çoğunlukla değişikliklerden geçerler. Bu kalabalık içinden süzülen, rafine edilen bir kısmı gerçekleştirilerek oyuna verleştirilir."

"Buradaki işler "concept art" niteliğindedir. Bir envanter çalışması değil yani. Bir takım "önermeler"dir. Modelcilere hem kaynak olma hem de yeni fikirler sağlamaları için bu çalışmalar yapılır. Süreç içinde içlerinden seçilenler olur, çoğunlukla değişikliklerden geçerler. Bu kalabalık içinden süzülen, rafine edilen bir kısmı gerçekleştirilerek oyuna verleştirilir."
Elbette Concept Art olduğunun farkındayım - birebir aynısı olmayacağını da biliyorum fakat dizaynlar yine de güzel ve sayı anlamında oyundaki zırhlar ve miğferler düşünüldüğü zaman bu tasarımlara tekrar bir göz atmak sanki mantıklı olur gibi. Özellikle son patchile Vlandian Armory'den esinlenmeler yapıldığını gördüğümüze göre takım yeni bir şeyler ekleme konusunda hevesli geldi bana.
Soruyu daha farklı değiştirerek şu şekilde sorsam daha iyi olur sanırım, Art takımı veya Ümit hocam genel itibariyle şu an oyunda bulunan miğfer ve zırh oranından memnun mu? Yoksa kesinlikle daha fazla eklemeler yapılması planlanıyor fakat öncelikler sebebiyle ilk olarak sahnelere ve görünen şeylere mi ağırlık verildi?

Bir süre önce bu yüzden, belki modcular ekleyebilir bunları diye umut edip tekrar paylaşmıştım bunları.Oyuncular ekipman/çeşitlilik azlığından, kültürlerin fazla ortak ekipman kullandığından şikayet ederken eklenmemesi de ayrı bir durum tabii. Bu tasarımlar için durum buysa 2017'deki atların geri dönmesi de imkansız demektir. Ne diyelim...

Aynı dönem değil. Buna en yakın şey Romalı lejyonların kullandığı Lorica Segmentata olur fakat bu da Erken Roma'ya giriyor. Oyun orta veya geç Roma dönemini temel alıyor. Bizans ve benzeri. O dönemde Segmentata olmasa da Sassaniler ve Perslerin kullandığı plaka zırh şekli var - ki sonradan Memlüklerin ve Osmanlılnın kullandığı ortasında yuvarlak gögüs koruması olan plakaya evriliyor o zırh da.
Ne bileyim avrupada falan yokmuydu o zamanlar levha zırh?

Back
Top Bottom