Resolved "the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem" hatası.

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
e1.5.9
Oyun Sürümü
Beta Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.
Dump numarası (OPSİYONEL)
2021-04-22_12.24.04_98dfdfbbb62e61b949329c0582725a76

Tokatlayan

Recruit
Bannerlord'u uzun süredir oynamıyordum. Bugün 1.5.9 versiyonuna güncelleyip oyuna girmek istedim ama oyun açılırken giriş ekranında Taleworlds yazısından sonra
"the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem" diye hata verdi ve oyuna giremiyorum. Acaba çözümü nedir? Steam'de dosya bütünlüğünü kontrol ettim ama eksik dosya yok.

Last edited:
Merhaba. Geri dönüşte yaşanan gecikme için üzgünüm. Çökme ve launcher problemleri için buradaki adımları denedikten sonra tekrar aynı problemle karşılaşırsanız, çökmenin hemen öncesine ait bir save dosyasını, bu konuya ait linke description bölümünde yer vererek, http://upload.taleworlds.com adresine yükler misiniz? Teşekkürler.

I have the same error but no solution.
If you have tried all the steps here, could you send a crash dump through the crash uploader and paste the ID here? Also, please upload the save file which saved right before the crash to upload.taleworlds.com so that we can reproduce the issue faster. You can find the save file here:
C:\Users\username\Documents\Mount and Blade II Bannerlord\Game Saves
Please include the link to this thread in the description box on the upload website so I can identify it.
Thanks in advance!

ben de aynı hatayla karşılaşıyorum. Genelde kalabalık savaşlarda oluyor. Crash ID: 2021-05-04_19.49.53_9d8f030ad050cdd22bd07dcc72fe58bb

ben de aynı hatayla karşılaşıyorum. Genelde kalabalık savaşlarda oluyor. Crash ID: 2021-05-04_19.49.53_9d8f030ad050cdd22bd07dcc72fe58bb
Merhaba. Çökmenin hemen öncesinden bir save alarak bize göndermeniz mümkün mü?

Merhaba. Geri dönüşte yaşanan gecikme için üzgünüm. Çökme ve launcher problemleri için buradaki adımları denedikten sonra tekrar aynı problemle karşılaşırsanız, çökmenin hemen öncesine ait bir save dosyasını, bu konuya ait linke description bölümünde yer vererek, http://upload.taleworlds.com adresine yükler misiniz? Teşekkürler.
save dosyası alamıyorum ki. uzun süredir oyuna girmiyordum. launcherda talesworlds logosu gözükürken atıyor oyundan direkt.

save dosyası alamıyorum ki. uzun süredir oyuna girmiyordum. launcherda talesworlds logosu gözükürken atıyor oyundan direkt.
Anladım. Paylaştığınız ID ye ait bir dump a ne yazık ki erişemiyorum. Yeni bir Crash ID paylaşmanız mümkün mü? Teşekkürler şimdiden.

Bannerlord'u uzun süredir oynamıyordum. Bugün 1.5.9 versiyonuna güncelleyip oyuna girmek istedim ama oyun açılırken giriş ekranında Taleworlds yazısından sonra
"the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem" diye hata verdi ve oyuna giremiyorum. Acaba çözümü nedir? Steam'de dosya bütünlüğünü kontrol ettim ama eksik dosya yok.

Giriş videosundan sonra yaşanan çökme için aşağıdaki geçici çözümü deneyerek sorunun devam edip etmediği konusunda bize bilgi verir misiniz?
Şu klasöre gidin: "SteamLibrary \ steamapps \ common \ Mount & Blade II Bannerlord \ GUI \ GauntletUI"
Ve "spriteData.xml" dosyasını silin. Bundan sonra oyun dosyalarının doğrulanmasına gerek yoktur. Oyun, yeniden başlatıldığında dosyayı yeniden oluşturacaktır.

oyuna ufak bir güncelleme gelmiş galiba ben de yeniden deniyim dedim ancak yine crash yedim yeni crash ID: 2021-05-06_11.43.29_9d8f030ad050cdd22bd07dcc72fe58bb

Giriş videosundan sonra yaşanan çökme için aşağıdaki geçici çözümü deneyerek sorunun devam edip etmediği konusunda bize bilgi verir misiniz?
Şu klasöre gidin: "SteamLibrary \ steamapps \ common \ Mount & Blade II Bannerlord \ GUI \ GauntletUI"
Ve "spriteData.xml" dosyasını silin. Bundan sonra oyun dosyalarının doğrulanmasına gerek yoktur. Oyun, yeniden başlatıldığında dosyayı yeniden oluşturacaktır.
bunu silince ana menüye girdi ama bu sefer de aynı hatayı yeni sefer başlat dedikten sonra verdi. CrashUploader'i çalıştırdım. orda verdiği ID: 2021-05-06_12.48.08_98dfdfbbb62e61b949329c0582725a76

Last edited:
bunu silince ana menüye girdi ama bu sefer de aynı hatayı yeni sefer başlat dedikten sonra verdi. CrashUploader'i çalıştırdım. orda verdiği ID: 2021-05-06_12.48.08_98dfdfbbb62e61b949329c0582725a76
bu arkadaşın dediği gibi oluyor ben de ana menüye girebildim, ama yeni sefer dediğimde yine aynı hatayı alıyorum.
2021-05-10_16.56.27_c4c67908fc0f28eda1aba7da378d9cf7

hocam sanırım sorunu çözdüm, denilen klasörü sil falan, her neyse, bannerlordun yüklü olduğu klasörden aç direk oyunu, ama yönetici olarak bu sefer çökme olmadı

ben eskiden kalabalık savaşlarda crash yiyordum düzelmişti 1 haftadır güzelce oynuyordum. şimdi de barış antlaşması yapılınca crash yedim valhallayı orta grafiklerde oynadığım sistemle bannerlord oynayamıyorum iyice hevesim de keyfim de kaçıyor. bu oyunun sorunsuz hale geldiğini göremiycez galiba. crash id: 2021-05-11_21.02.34_9d8f030ad050cdd22bd07dcc72fe58bb

Back
Top Bottom