In Progress Düşük Fps

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
e1.5.9
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.
Merhabalar bu sorunu yazmadan önce aylarca bekledim oyun erken erişimde olduğu için düzelir diye umut etmiştim. Şuan öprenmek istediğim sorun bende mi yoksa oyunun kendisinde mi. Şöyle ki Amd Ryzen 7 3750H, 16GB Ram, Gtx 1660Ti ekran kartım var. Singleplayer henüz oynamıyorum oyunun erken erişimden çıkmasını bekliyorum. Şuan için tüm sorunum multiplayerla ilgili. TDM de very low grafik ayarları yaptığım halde 50-60 fps ancak alabiliyorum. Serverdaki oyuncu sayısı 30 u geçtiği an bu çok daha düşüyor. 50-60 fps yi de aksiyonun olmadığı zaman alıyorum. Herhangi mücadeleye giriştiğimde 30-40 fps ye kadar düşüyor. Bu durum normal mi? Bazen test için ayarları yükseğe çekiyorum bazen very low dan daha performans aldığım oluyor bu nasıl olabilir? Very low her daim daha fazla fps vermesi gerekmez mi ben bu oyunu çözemedim. Bu ekran kartına sahip arkadaşlar kaç fps alıyor merak da etmiyo değilim, sonuç olarak ne yapmalıyım?

Ekran kartı kullanımını arttırmak amacıyla texture quality ve ortam kapatma ayarını en yükseğe çekmeni öneririm. Onun dışında gölgeler hariç her şeyi de yükseğe alabilirsin, oyunun sağı solu belli olmuyor ama ne kadar düşük grafik o kadar yüksek fps diye bir şey yok. Ekran kartını kullandırman gerekiyor bundan dolayı grafikleri en yükseğe çekip deneme yanılma yaparak bazı grafik ayarlarını düşürmeyi dene.

Merhaba. Oyunu Steam üzerinden oynuyorsanız, Telemetry sürümüne geçtikten sonra, fps düşüklüğü olan yerlerde performansı test ederek çıkan veriyi bize gönderebilirseniz incelemeye başlayabiliriz. Teşekkürler.

Performans testi için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.
1- Steam 'de Bannerlord 'un beta sekmesinde "perf_test" adlı betayı seçiniz.
2- Oyunu normal açtığınız gibi açıp performans sorunu yaşadığınız yerlere ilerleyiniz.
3- Performans sorunları başlamadan önce, performans izleme aracını etkinleştirmek için "sağ shift" tuşuna basılı tutarken "t" tuşuna basınız.
4- 20-30 saniye boyunca kayıt yaptıktan sonra aynı tuş kombinasyonu ile kaydı kapatın. Ne kadar çok kayıt alırsanız, yükleme süresi o kadar uzun olacaktır.
5- Oyunun yüklendiği klasör içerisinde ‘\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client’ klasörü altında "test.tmcap" dosyasını bulunuz.
6- Bu dosyayı upload.taleworlds.com adresine yükleyiniz. Yükleyeceğiniz dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama bölümüne bu konunun linkine yer vermeyi unutmayınız.

Merhaba. Oyunu Steam üzerinden oynuyorsanız, Telemetry sürümüne geçtikten sonra, fps düşüklüğü olan yerlerde performansı test ederek çıkan veriyi bize gönderebilirseniz incelemeye başlayabiliriz. Teşekkürler.

Performans testi için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.
1- Steam 'de Bannerlord 'un beta sekmesinde "perf_test" adlı betayı seçiniz.
2- Oyunu normal açtığınız gibi açıp performans sorunu yaşadığınız yerlere ilerleyiniz.
3- Performans sorunları başlamadan önce, performans izleme aracını etkinleştirmek için "sağ shift" tuşuna basılı tutarken "t" tuşuna basınız.
4- 20-30 saniye boyunca kayıt yaptıktan sonra aynı tuş kombinasyonu ile kaydı kapatın. Ne kadar çok kayıt alırsanız, yükleme süresi o kadar uzun olacaktır.
5- Oyunun yüklendiği klasör içerisinde ‘\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client’ klasörü altında "test.tmcap" dosyasını bulunuz.
6- Bu dosyayı upload.taleworlds.com adresine yükleyiniz. Yükleyeceğiniz dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama bölümüne bu konunun linkine yer vermeyi unutmayınız.
Hocam bende de aynı sorun var, sistemim iyi olmasına rağmen çok kötü kasmalar ve donmalar yaşıyorum. Sizin dediğiniz testi yapıp bu konunun linki ile size gönderdim.

Hocam bende de aynı sorun var, sistemim iyi olmasına rağmen çok kötü kasmalar ve donmalar yaşıyorum. Sizin dediğiniz testi yapıp bu konunun linki ile size gönderdim.
Paylaşım için teşekkürler. Konu geliştiricilerimize iletildi. Onlardan alacağım geri dönüş doğrultusunda bu başlığı güncelleyeceğim.

Oyunun görüntü ayarlarında seçili ekran kartına bakar mısınız , dahili gpu ise berbat çalışabilir , harici olanı seçin.

Oyunun görüntü ayarlarında seçili ekran kartına bakar mısınız , dahili gpu ise berbat çalışabilir , harici olanı seçin.
Apu sistem değil hocam, masaüstü. İşlemcide dahili ekran kartı yok. RX 5700 XT var kart olarak. Ama oyunda 1-2 fps, 10-15 fps gibi çok komik değerler alıyorum. Oyun başında birşey yoktu, sonradan böyle oldu.

Last edited:
Paylaşım için teşekkürler. Konu geliştiricilerimize iletildi. Onlardan alacağım geri dönüş doğrultusunda bu başlığı güncelleyeceğim.
Hocam oyunda map üzerinde hareket ederken GPU kullanımı %0-10'lara falan düşüyor ve fps 0-15 arası seyrediyor. Ne zaman düzeltilecek bu?
(A1 türkçeyle yazdığım için tekrardan yazdım :grin:)

Last edited:
Tekrar merhaba. Bu sorunlar üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

Back
Top Bottom