Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Kuşatma ve savaş konusunda eskiden bir muhabbet dönmüştü, askerler sürü mantığı ile değil de birer birey şeklinde hareket ederse bu işlemciye fazlasıyla yük bindireceği için eklenmesi gerçekleşemiyormuş, bunun için süper bilgisayar sahibi mi olmamız gerek yani ?
Askerlerin sürü mantığıyla hareket etmesi gerek zaten. Başı boş danalar gibi kendi başlarına dolaşması kadar saçma bir şey olur mu? Her birliğin bir komutanı vardır ve bir arada olurlar, tek vücut gibi hareket etmelidir.

Kuşatma ve savaş konusunda eskiden bir muhabbet dönmüştü, askerler sürü mantığı ile değil de birer birey şeklinde hareket ederse bu işlemciye fazlasıyla yük bindireceği için eklenmesi gerçekleşemiyormuş, bunun için süper bilgisayar sahibi mi olmamız gerek yani ?
Hayır askerler zaten birer birer hareket ediyor. CPU kullanımı bu yüzden yüksek.

Şuan ki halleri dana gibi zaten ama @WomaNize Koçbaşı peşinden geliyorlar, kapı kırıldığı halde 2. Kapıya hücum edilmiyor ve bunlar merdivenlere yöneliyor, merdiven başında olan adamlar da merdivene bakıyor, arada 3-5 kişi tırmanıyor öyle işte.

@Bloc o zaman bu saçmalıkları bu mantık yüzünden diyebiliriz, Warband gibi mevcut tek yönlü sürü sistemini 3 yönlü tasarladıklarını sanıyordum.

Modculardan dolayı güncellemeler geç geliyor diye biliyorum çünkü her yeni güncellemede mod yapımcıları sıkıntı çekiyor, artık bundan sonra 2-3 ayda bir büyük güncelleme gelir bu şekilde modcularda daha verimli çalışacaktır, bir yandan iyi bir yandan kötü.

Modculardan dolayı güncellemeler geç geliyor diye biliyorum çünkü her yeni güncellemede mod yapımcıları sıkıntı çekiyor, artık bundan sonra 2-3 ayda bir büyük güncelleme gelir bu şekilde modcularda daha verimli çalışacaktır, bir yandan iyi bir yandan kötü.
Peki geç gelmesinin sebebi bu diyelim boş gelmesinin sebebi ne?

Modculardan biri, oyuna başka bir oyundan karakter eklemiş. Göbekli, gösterişli bir karakter.. Keşke böyle geniş bir aralıkta karakter oluşturabilseydik. Veya, daha uzun karakterler. Karakter oluşturmada hem en hem de boy yeteri kişiselleştirmeye imkan tanımıyor.

Oyunda kule tipi kalkan da yok.

eğer öyle bir şey varsa saçma ben bu oyunu ilk başından beridir oynuıyorum 300 saatten fazlası var daha bi kere mod kurmadım çünkü gerek duymuyorum,bu şekilde oyun bana zevk veriyor sade haliyle, modlu oynamayı sevmiyorum çünkü orjinalinin yerini tutmuyor her anlamıyla oyüzden modcular yüzünden neden geç güncelleme alacaz ki ?

eğer öyle bir şey varsa saçma ben bu oyunu ilk başından beridir oynuıyorum 300 saatten fazlası var daha bi kere mod kurmadım çünkü gerek duymuyorum,bu şekilde oyun bana zevk veriyor sade haliyle, modlu oynamayı sevmiyorum çünkü orjinalinin yerini tutmuyor her anlamıyla oyüzden modcular yüzünden neden geç güncelleme alacaz ki ?
Modcular bir oyun topluluğunun vazgeçilmez öğesidir .Sen modsuz zevk alabilirsin ama bazıları için oyun bir süre sonra kendini tekrar eder ve yeterli içeriği sunamaz .Özellikle açık dünya - sandbox oyunların en önemli noktası her oyuncuya farklı deneyim sunmasıdır .Modcular oyunda farklı deneyimler farklı tatlar arayanlar için bir ilaçtır .Birçok farklı mod ile oyunu çeşitlendirebilirler .

Çok fazla mod ekibi var , tw bu oyunu uzun vadede zaten modlar ve dlcler sayesinde oynatır. Yani ana oyun ileride ne kadar mükemmel olsa bile , eninde sonunda her oyun gibi bu da bitiren kişinin pcsinden silinir. Ama warband , gta5 , Skyrim falan mesela birçok kişide yıllarca yüklü kaldı çünkü oyun bitse bile modlarla falan yenilik getirdiler.

Muhtemelen büyük modların da ilerlemesi isteniyordur , burada her ne kadar kalite , eğlence , hikaye konuşsak da tw bir şirket ve şirketlerin amacı para kazanmaktır. Modculara kolaylık sağlanıyorsa amaç bu bence. Zaten daha oyun tam sürüm çıkmadan mod tools da yayınlandı , herkes bundan hoşlanmasa bile bu oyun 3-5 sene sonra oynanacaksa , modlar ve dlcler sayesinde olur. Bannerlord çıkmadan bir gün önce warband varken kaç kişi native oynuyordu ki... Bin çeşit mod vardı ve 10 yıllık bu eski oyunu oynayanlar modlar ve multiplayer sayesinde oynuyordu (hala warband oynarım , multiplayer ama.) Yani native istediğimiz tadı verir/vermez bunu bilemem ama bir sorun çıkmazsa aradığımız herşeyi modlarda ve dlclerde bulacağız diye tahmin ediyorum. Warband bile şu g.o. Thrones ve in the name of Jerusalem gibi modlarla boyut atlamıştı.

Orjinal oyunun yerini tutmayacağı konusunda bende aynı fikirdeyim ama Bannerlord da bende kullanmak zorunda kaldım ,gerçi oyunu fazla oynamadım ama mecbur kalacaksın. Umalımda Bannerlord da gerekli şeylere kaliteli modlar çıksın TW de olabildiğince çözsün sorunları da bir ağız tadıyla MB oynayalım.

Her kültürde farklı masa oyunu
Masa oyunları tep tip diye biliyordum. Neyse şu spoilerdaki yeni bir şey degil o zaman..
4DATM.png

Bu nasıl? Sanki koşu yapılacak gibi bölmeler oluşturulmuş, mekan yenilenmiş.. Daha önce yoktu sanki:
aOevr.png

m87d2.png

Ayrıca keeplerde gelişme var sanki.
Bir de darağacı gördüm. Daha önce var mıydı bilmem:
d-4LY.png

Back
Top Bottom