Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Hem dönen tartışma bitsin hem de zaten konuşacak bir şey yok diye tekrar ortaya şunu/şunları bırakayım: bu görüntü/atmosfer kalitesini neden mevcut Bannerlord'da göremiyor kimse? Ben cevabını biliyorum az çok da tartışma çıkacağına bunlar konuşulsun.
2016-17
iR3dGik.jpg
8oWumHl.jpg
9712FEj.jpg
qQUWZcWJBEJb2Mm5QYitiF.jpg
Mount%2B%2526%2BBlade%2BII%2BBannerlord%2BGamescom%2B2016%2BTrailer%2B%2526%2BNew%2BScreenshots%2B%25287%2529.jpg
Mount%2B%2526%2BBlade%2BII%2BBannerlord%2BGamescom%2B2016%2BTrailer%2B%2526%2BNew%2BScreenshots%2B%25282%2529.jpg
Mount%2B%2526%2BBlade%2BII%2BBannerlord%2BGamescom%2B2016%2BTrailer%2B%2526%2BNew%2BScreenshots%2B%25289%2529.jpg

2013
Bannerlord_01.1380523832.jpg

Bannerlord_02.1380523835.jpg

2015
b1e88b216076e739d147da03304026bd.jpg

2016
0fby1d6.jpg
yabancı foruma hiç girmem ama geçen gün buralar sessizken bi bakayım dedim, karşıma çıkan ilk konu aşağıda spoylerdaki konu oldu. akıllarda ortak sorular. benim oyum konudaki 3. mesaja (aşağıdaki 2. spoyler).

yabancı foruma hiç girmem ama geçen gün buralar sessizken bi bakayım dedim, karşıma çıkan ilk konu aşağıda spoylerdaki konu oldu. akıllarda ortak sorular. benim oyum konudaki 3. mesaja (aşağıdaki 2. spoyler).

Sayende bunu gördüm bu akşamda modum sıfır sağol beyim.
24655f506d1ced83367a9fa71af469d6.jpg

Spam
Valla bu kadar baitlenmeyi ekşisözlükte bile beceremezler arkadaşlar, tebrikler :grin: Metne şöyle bakınca bile sarkastik esprilerden ibaret olduğu aşikar.

Konu açmak istemediğim için buraya yazıyorum kusura bakmayın. Komplo Gücü 2000 olunca ne oluyor? Ve Arzagos'un verdiği görevleri yapmıyorum genelde.

Konu açmak istemediğim için buraya yazıyorum kusura bakmayın. Komplo Gücü 2000 olunca ne oluyor? Ve Arzagos'un verdiği görevleri yapmıyorum genelde.
Ben hikaye kısmı tamamlanmadığı için hiç sonuna kadar gitmedim. Fakat 2000 olunca tüm devletlerin sana savaş açtığını biliyorum.

Ben hikaye kısmı tamamlanmadığı için hiç sonuna kadar gitmedim. Fakat 2000 olunca tüm devletlerin sana savaş açtığını biliyorum.
Anladım teşekkürler. Bir yerde okudum, bize bağlı olan lordlar ihanet edebiliyormuş bu durumdayken.

dün akşam gördüm pintipanta yeniden bannerlord serisine başlamış, isyanlar içinde oynuyordu :smile: aradığı adamların yanında "en son bugün" yazdığını görünce, kale kuşatmalarında askerlerin hala merdiven önünde beklediğini görünce (ve daha bir sürü şey) bakalım ne yapacak :smile:

not: yayının en sonuna baktım 4 saatlik yayın durduk yere çöküp kapanmayla bitmiş. adam mikrofonu kapatıp tek kelime etmeden yayını kapatmış ahahaha :smile:

Spam
Moderatörler aramızdaki hainlere kimin patron olduğunu göstermiş sanırsam :smile:

Acaba ne konuda daha ne kadar saçmayacaklar onu merak ediyorum bu saatten sonra...

Moderatörler aramızdaki hainlere kimin patron olduğunu göstermiş sanırsam :smile:

Acaba ne konuda daha ne kadar saçmayacaklar onu merak ediyorum bu saatten sonra...
Son noktayı koymak amacıyla cevap veriyorum. Bizleri forumun düzeni ve işleyişi ilgilendirir. Şahsen ben, tartıştığınız konuyu okumadım bile, yalnızca nasıl tartışıldığına baktım. Kurallara uygun olmadığını tespit ettim, bazı üyelere uyarı verdim. Uyarı verdiğimi gördüğü halde devam eden, konuyu kişisel tartışmaya götürmeye çabaladığını sezdiğim üyelere de aynı şekilde uyarı verdim; tıpkı az evvel sana da verdiğim gibi. En son pintipanda yayınından bahsedilmiş. Kurallara uyarak tartışabilirsiniz.

Sayende bunu gördüm bu akşamda modum sıfır sağol beyim.
24655f506d1ced83367a9fa71af469d6.jpg
Arayüz warbandı andırıyor. Ellerinde bu eski halinin dosyaları mevcutsa keşke map yapıp warband lordlarını ekleyip warband remastered diye sunsalar ,hem o eski emekleri boşa gitmez , hem de eski videolardaki bannerlordun daha sıcak bir atmosferi var gibiydi. Nedense bannerlordda bir şehir hariç hiçbirşeyle bağ kuramadım oyunda. Ha bu haliyle bile severek oynuyorum o ayrı ama warbanddaki duyguyu yaşatmıyor

wertP.jpg

kaptan modunda yeni gördüğüm bir haritadan

J2h88.jpg

gemiler gelene kadar.. böyle..
pk5Rp.jpg

pxrqf.jpg

E-neM.jpg

e1Yxv.jpg

8UoGQ.jpg
Alternatif güzergahlardan alan ele geçirmek iyi bir şey. Ama, belli bir sırayla ele geçirilmeyen alanlar, normal ele geçirmeye göre 2-3 kat geç alınsa + çok daha hızlı bir şekilde savunan takımca geri alınsa iyi olur.

Bir diğer konuyla ilgili aklıma gelen de şu.. Herhangi bir haritadaki, savunan takımın elinde sadece G noktası kaldı diyelim, ayrıca yukardaki yıldızların %75ini de kaybettiğini varsayalım------> bu haldeyken eğer savunanlardan biri/birkaçı gidip en dış 2 savunma noktasını tekrar ele geçirebilirse büyük bir moral takviyesi kazansın; savunan takım. Maç 5dk kadar uzasın veya yıldız kazansın büyük miktarda.. Ayrıca, sanki daha oyun yeni başlamış gibi spawn noktaları ilk pozisyonlara göre değişsin(saldıran takım için). Savunan takımın kötü durumdan tekrar iyiye doğru ilerleme ihtimali ve maçın uzaması + bir çekişmeli hal/riskli çabalama mümkün olsun bence, böyle şeyler iyi olurdu.

Last edited:
Yenilenen bazı binalar, khuların mekanları vs oyunda güzel gözüküyor. O ayarda iyileştirmelere devam edilebilir, evet.
Bana kalırsa bu zor bir şey değil. Oyundaki onlarca sorun çözülmeye çalışılırken her nasıl; "Sanat ekibi ne yapıyor?", "Neden farklı zırh kılıç vb eşyalar gelmiyor?" gibi sorular sorabiliyoruz. Ben her yerde aynı taşı görmekten sıkılıyorum, farklı bir taş duvarı veya farklı bir tahta yapılabilir, illa ki taş veya tahtadan farklı bir şey olsun demiyorum; aynı materyalin farklı versiyonları olsun diyorum. Çok şey istiyorum sanırım.

Back
Top Bottom