Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Oyun 31 Mart diye duyurulup 30 Mart'ta çıkmıştı değil mi? Bir yıl geçmesinin şerefine yarın tabiki bir sihirli değnek beklemiyorum ama yeni bir sefer açmaya değecek bir güncelleme beklentim var. Umarım hayal kırıklığı olmaz.
+1

Oyun 31 Mart diye duyurulup 30 Mart'ta çıkmıştı değil mi? Bir yıl geçmesinin şerefine yarın tabiki bir sihirli değnek beklemiyorum ama yeni bir sefer açmaya değecek bir güncelleme beklentim var. Umarım hayal kırıklığı olmaz.
Dev Update videolarındaki söyledikleri her şey gelse şükür namazı kılarım herhalde.

database hiç görmediğim kadar hareketli bugün, altından güzel bir şey çıkar umarım.

şaka maka 1 yılı geride bıraktık, iyi bir güncelleme görmek hakkımız, şu forumda vay be bu özellik de gelmiş diyen heyecanlı iletiler görmek istiyoruz :smile:

Cyberpunk 1-2 gün önce 30 GB civarı bir güncelleme aldı , güncelleme notları sonsuza doğdu gidiyor adeta peki ya sonuç? Hüsran bir çok kişi hiç bir işe yaramamış diyor hatta oyunu artık açılmayanlar mı dersin fps i düşen mi dersin...( kaynaklar reddit bakabilirsiniz ) sonuç olarak arkadaşlar 8 yıllık oyunların sonu bu beyin ölümü gerçekleşmiş bir hastayı hala ameliyat ediyorlar. Keşke Bannerlord un sonu böyle olmasa ama... tek bir umut var o da Bannerlord un yeni bir oyun değil de Warband remastered olması.

Cp geliştiricisi bı rdr2 geliştiricisi değil. Gtadaki gelişmişliği CP mekaniklerinde birden yakalamalarıni beklemenin anlamı yok..
Ama fixlere gelince er geç çözecektir durumu cpyi gelistirenler. Bugün kötüleşir yarın iyileşir.

Butterlord için bence 48saat içerisinde iri(sürpriz içerikli)/ufak bir güncelleme ve veya bazı duyurular yayımlanacak. Zamanı geldi.

Duyurular; mektuba yanıt/özel sunucular/yarışma/sp&MP plan güncellemeleri/dev blog/ vblerinden biri yahut hepsini kapsayabilir.

PR o oyunu kurtarır da TW kurtarabilir mi şüpheliyim
Maalesef alternatif olmadığı müddetçe tw her türlü kurtarır.. ? tw nin oyunu oynatmak için yapması gereken pek bir şey yok. 1.5.8 de oynuyorum daha bug ile karşılaşmadım, her türlü çalışıyor oyun. Modçular sağolsun içerik üretip duruyorlar. Yani tw hiç yenilik yapmadan bugsuz şu oyunu salsa, daha yıllarca oynanır oyun.. oyun oynandıkça tw kimin umurunda, mb 3 dese yine koşarız peşinden ?

PR o oyunu kurtarır da TW kurtarabilir mi şüpheliyim
Bilmediği bir projeye girdi ve batırdı TW ise ezelden beri yaptığı işi yapıyor ki elimizde ki oyun DLC bilemedin Remastered olur. Bilmiyoruz ne gibi sıkıntılar yüzünden bu halde oyun ama bilinen bir şey varsa o da 8 yıllık projeler bu hale düşüyor kurtarması da neredeyse imkansız. Gelen update de notes kısmına polis sistemi ile ilgili bir maddenin olmadığı da reddit de konuşuluyor sadece artık ilk drone lar gelecekmiş o kadar. Düzeltmesi CD P bile olsa çok zorlu olacak çünkü oyun bozuk ciddi şekilde bozuk, düzeltmesi öyle yapılır falan diyerek hal olacak bir iş değil.

Maalesef alternatif olmadığı müddetçe tw her türlü kurtarır..
?
tw nin oyunu oynatmak için yapması gereken pek bir şey yok. 1.5.8 de oynuyorum daha bug ile karşılaşmadım, her türlü çalışıyor oyun. Modçular sağolsun içerik üretip duruyorlar. Yani tw hiç yenilik yapmadan bugsuz şu oyunu salsa, daha yıllarca oynanır oyun.. oyun oynandıkça tw kimin umurunda, mb 3 dese yine koşarız peşinden
?
Hop dedik MB nin her oyununu Warband ı 2 kere almış ben yüzüne bile bakmayacağım TW nin herhangi bir ürünün. Gönül alır güven yeniler bilemem ama gözükür de imkansız.

Last edited:
oyun bozuk ciddi şekilde bozuk
Oyun gayet içerik anlamında doyurucu ve sürükleyici bir hikayeye sahip bence. Verdiğim paraya üzülmedim. Getirdikleri patch ile bazı hataları da düzeltmişler. Oyun o kadar reklamı hak ediyor mu? Sanmam ama oyuna bozuk demek garip. Oyun zaten GTA klonu polis sistemi yapacağız dememiş bildiğim kadarıyla.
Saçma sapan hatası da çok. Koskoca şehir yapıyorlar hata çıkar demeyeceğim, gayet düzeltilebilecek hataları da var NPClerin yok olması vs gibi. Ama oyun hikaye anlamında bitmiş ve EA tadında değil. Kurtarılması imkansız bir durum yok.
Steam'a bakarsan zaten yorumlar da çoğunlukla pozitif
I8NCFP.jpg

Singleplayer bir oyunda çıkış önemli zaten ve elde ettiklerini kazandıklarına eminim. Bu oyun 10-20 Milyon kopya sattı - ve sadece Steam datası bu. Benim gibi Gog'dan alan da çok.

Neyse burası Cyberpunk konusu değil - ama Bannerlord'un yeni patch'i için çok heyecanlanmanızı önermem. TW bomba denilecek bir patch yayınlamadı bu zamana kadar hiç, hep emekleyerek ilerliyor gelişim süreci. MP öldü resmen, SPde de modlar ile bir şekilde ilerliyor şimdilik. Bu kafayla giderse hoş olmayacak sonu oyunun. Ortada rakip kalsın kalmasın, eğer oyuncu kitlesi dağılırsa zaten elde tutacakları adam sayısı 10 bin civarı olur maksimum. Konsola bi yayınlasalar da oyunu rahatlasalar. Oyunu konsol köylüleri için basitleştirmekten bıkmadılar aylardır.

Ama oyun hikaye anlamında bitmiş ve EA tadında değil.
Bannerlord'un yeni patch'i için çok heyecanlanmanızı önermem. TW bomba denilecek bir patch yayınlamadı bu zamana kadar hiç, hep emekleyerek ilerliyor gelişim süreci. MP öldü resmen, SPde de modlar ile bir şekilde ilerliyor şimdilik. Bu kafayla giderse hoş olmayacak sonu oyunun. Ortada rakip kalsın kalmasın, eğer oyuncu kitlesi dağılırsa zaten elde tutacakları adam sayısı 10 bin civarı olur maksimum. Konsola bi yayınlasalar da oyunu rahatlasalar. Oyunu konsol köylüleri için basitleştirmekten bıkmadılar aylardır.
Mantıklı hepsi ve üzücü...

Oyun gayet içerik anlamında doyurucu ve sürükleyici bir hikayeye sahip bence. Verdiğim paraya üzülmedim. Getirdikleri patch ile bazı hataları da düzeltmişler. Oyun o kadar reklamı hak ediyor mu? Sanmam ama oyuna bozuk demek garip. Oyun zaten GTA klonu polis sistemi yapacağız dememiş bildiğim kadarıyla.
Saçma sapan hatası da çok. Koskoca şehir yapıyorlar hata çıkar demeyeceğim, gayet düzeltilebilecek hataları da var NPClerin yok olması vs gibi. Ama oyun hikaye anlamında bitmiş ve EA tadında değil. Kurtarılması imkansız bir durum yok.
Steam'a bakarsan zaten yorumlar da çoğunlukla pozitif
I8NCFP.jpg

Singleplayer bir oyunda çıkış önemli zaten ve elde ettiklerini kazandıklarına eminim. Bu oyun 10-20 Milyon kopya sattı - ve sadece Steam datası bu. Benim gibi Gog'dan alan da çok
Ben satmadı/az sattı demedim ki 20 M satıp 12 M civarı iade verdiler ( ön sipariş ve ilk hafta yı kastediyorum ) ki şu ana kadar ki süreçte bu hale rağmen en az 20 M satışları vardır. Konsol da durum çok daha kötüydü, benim kast ettiğim konu sadece hata ve buglar değil genel olarak oyundu hatalar illa bir gün bitecek ama oyunun bir çok sorunu yavan oynanışı aşırı derecede kolay olması , gözünü kapatsan bile herkesi kesebildiğin bir oyun olarak kalacak Çünkü bu oyun bunun üzerine kuruldu yıkmak imkansız ki çok sıkıntıları varken oyunu tekrar yapmayacaklardır. Bir sürü de DLC de getirecekler ama ne olursa olsun oyun eksik kalacak, bu haliyle seven yeterli görene ne mutlu süper bir beklenti ile oyunu göklere çıkaranlara ise hiç bir zaman yetmeyecek çünkü oyunu o şekilde temellendirmeye bile zamanları yokmuş. Evet buglar çözülecek ( görüldüğü üzere uzun süre alacak ) ama yapay zeka gelişmeyecek beğenilmeyen yönleri düzelmeyecek. Bu oyun bi AC olarak çıkmadı bu oyun bir fallout gibi çıkmadı God of war gibi TLOU gibi büyük beklentiler ile beklendi ve çıktı.

Edit: CD PR. Yi küçük görenler falan var yapmayın , bu şirket ubisoft u geçti marka değeri olarak belki rockstar kalitesin de oyun yapmıyorlar ama yapamadıkları bir rockstar olamayacaklar demek değil rockstar olmak paranın getirdiği bir güç değil mükemmel oyun yapmanın verdiği bir güç. Rockstar gta da keaunu yu bilmem neyi getirmedi ama keanu getireni her kulvarda 5 e katladı.

Last edited:
TW sanat ekibinin ne yaptığını çok merak ediyorum. Bir ayda 2 tane zırh eklemek falan. En azından bir kaç tane load screen resimleri. Yani anlamıyorum. Genel olarak sağa sola el atmak için bazı şeyler değiştiriliyor gibime geliyor. (Bu arada CP alırsın cenazene Deus Ex gelir hadi bakim)

TW sanat ekibinin ne yaptığını çok merak ediyorum. Bir ayda 2 tane zırh eklemek falan. En azından bir kaç tane load screen resimleri. Yani anlamıyorum. Genel olarak sağa sola el atmak için bazı şeyler değiştiriliyor gibime geliyor. (Bu arada CP alırsın cenazene Deus Ex gelir hadi bakim)
Bu soruyu haftalar önce sormuştum ama bir cevap alınamadı. Yine söylüyorum. Normalde bir şirketin sanat ekibi ayrı oluyorsa bu TW sanat ekibi ne iş yapıyor? Bir gün -atıyorum- zırhın kolunu öteki gün bacağını vs. yapsalar 1 aylık süreçte ortalama 10 yeni zırh görürüz. Çok gizli projelerde çalışıyorlar bir anda sürpriz yapıp patlama yaratacaklar hayaline inananlar da kalmadığına göre. Bu insanlar ne ile uğraşıyor? Bir süreç nasıl bu kadar kötü yönetilebiliyor? En umutlu insanı bile nasıl bu kadar karamsar hale getirip "ne yaparlarsa yapsınlar" dedirtebiliyorsunuz?

Back
Top Bottom