Need More Info Oyun içi Donma / Bekleme sorunu hk.

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
e1.5.8
Oyun Sürümü
Beta Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

Thunderq0d

Recruit
Merhaba,başlıkta da belirttiğim üzere oyun için donma ve beklemesiz zaman geçiremiyorum bu sebeple aldığım keyif inanılmaz düşüyor. ( Bundan 6-7 ay önceki sürümünde de bekleme sinir bozucuydu ama bu kadar değildi.231 saatten fazla oynama sürem mevcut.)
Örnek vermek gerekirse herhangi bir şehre gidip şehirde gezinti yap butonuna tıkladığımda,ticaret yapmak üzere butona tıkladığımda,karakter&envanter sekmelerine tıkladığımda,savaş sonrası karşı tarafın askerlerini&itemlerini çantama geçirmek üzere açılan sahnelerde hep 5-10 snlik takılmalar yaşıyorum,internette gördüğüm performans iyileştirmelerin tamamını yaptım , ayrıca kullandığım ekran kartı driveri en güncel sürümde(ayrıca oyun içi optimizasyonda yaptım) kullanıyorum.
İşlemci : AMD Ryzen 5 1600
Ram 16 GB
Ekran kartı Geforce GTX 1060 6 GB
ki performans iyileştirmelerinde ekran kartından kullandığı miktar neredeyse 6da1 oranında.Etkileyip etkilemediği hususunda kafamı kurcalayan tek sorun oyunu bilgisayar hafızasına değil , harici HDD ye kurmuş olmam.acaba geçişlerdeki tıkanmaların sorunu bundan kaynaklı mı?veya benim kullandığım sistemi kullanıp sorunsuz oynayan arkadaşlar var ise ayarlar kısmının ss ' ini atabilirler mi.

Merhaba,başlıkta da belirttiğim üzere oyun için donma ve beklemesiz zaman geçiremiyorum bu sebeple aldığım keyif inanılmaz düşüyor. ( Bundan 6-7 ay önceki sürümünde de bekleme sinir bozucuydu ama bu kadar değildi.231 saatten fazla oynama sürem mevcut.)
Örnek vermek gerekirse herhangi bir şehre gidip şehirde gezinti yap butonuna tıkladığımda,ticaret yapmak üzere butona tıkladığımda,karakter&envanter sekmelerine tıkladığımda,savaş sonrası karşı tarafın askerlerini&itemlerini çantama geçirmek üzere açılan sahnelerde hep 5-10 snlik takılmalar yaşıyorum,internette gördüğüm performans iyileştirmelerin tamamını yaptım , ayrıca kullandığım ekran kartı driveri en güncel sürümde(ayrıca oyun içi optimizasyonda yaptım) kullanıyorum.
Ram 16 GB
ki performans iyileştirmelerinde ekran kartından kullandığı miktar neredeyse 6da1 oranında.Etkileyip etkilemediği hususunda kafamı kurcalayan tek sorun oyunu bilgisayar hafızasına değil , harici HDD ye kurmuş olmam.acaba geçişlerdeki tıkanmaların sorunu bundan kaynaklı mı?veya benim kullandığım sistemi kullanıp sorunsuz oynayan arkadaşlar var ise ayarlar kısmının ss ' ini atabilirler mi.
cidden bu 1.5.7 bende de oyunu aşırı bozdu herkesin adı error:name variable falan oldu savaşa girme, şehre girme, konuşma yükleme süreleri aşırı şekilde artmış.

Dur bakalım aklıma geldi , oyunu sistemden silip tekrar kuracağım.Umarım sorun düzelir.
Ayrıca hocam kesinlikle katılıyorum her güncelleme daha da canımı acıtır oldu.

Ekleme : Oyunu tekrar kurduktan sonra,Şehir sekmesinde ticarete tıkladığımda,işlem bittikten sonra bittiye tıkladığımda , turnuva kazanım sonrası çıkışa tıkladığımda , sefer haritasındayken Karakter,Birlik,Envanter sekmelerine tıkladığımda ve sonrasında bitti butonuna tıkladığımda hala 5-10 snlik donma sorunu alıyorum.
Romalılar ? Yok mu bu sorunun çözümü?

Last edited:
Dur bakalım aklıma geldi , oyunu sistemden silip tekrar kuracağım.Umarım sorun düzelir.
Ayrıca hocam kesinlikle katılıyorum her güncelleme daha da canımı acıtır oldu.

Ekleme : Oyunu tekrar kurduktan sonra,Şehir sekmesinde ticarete tıkladığımda,işlem bittikten sonra bittiye tıkladığımda , turnuva kazanım sonrası çıkışa tıkladığımda , sefer haritasındayken Karakter,Birlik,Envanter sekmelerine tıkladığımda ve sonrasında bitti butonuna tıkladığımda hala 5-10 snlik donma sorunu alıyorum.
Romalılar ? Yok mu bu sorunun çözümü?
Yok hocam, senin bilgisayarınla alakalı bir durum değil. Şu an çoğu kişi bu sorunu yaşıyor, ben oyunu HDD'ye kurmuştum bu süre 10-20 saniyelerdeydi. Sonradan SSD'ye taşıdım fakat hala en az 4-5 saniye bekletmeden o dediğin menülerde gezinemiyorum. Bir de o ilk savaşın açılacağı bekleme ekranı, aaah ah. Ömrümden ömür gitti. Yani, yapılacak bir şey varsa o da beklemek olacaktır. Bu sorunun farkındalar ve çözeceklerini belirttiler. Bir süre buna katlanmak zorundayız.

Merhaba, geri dönüşte yaşanan gecikme için üzgünüm. 1.5.8 sürümünde performans sorunlarıyla karşılaşmaya devam ediyorsanız, performans testi sürümüne geçerek bir kayıt aldıktan sonra bu kaydı bize gönderebilir misiniz? Teşekkürler.

Performans testi için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.
1- Steam 'de Bannerlord 'un beta sekmesinde "perf_test" adlı betayı seçiniz.
2- Oyunu normal açtığınız gibi açıp performans sorunu yaşadığınız yerlere ilerleyiniz.
3- Performans sorunları başlamadan önce, performans izleme aracını etkinleştirmek için "sağ shift" tuşuna basılı tutarken "t" tuşuna basınız.
4- 20-30 saniye boyunca kayıt yaptıktan sonra aynı tuş kombinasyonu ile kaydı kapatın. Ne kadar çok kayıt alırsanız, yükleme süresi o kadar uzun olacaktır.
5- Oyunun yüklendiği klasör içerisinde ‘\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client’ klasörü altında "test.tmcap" dosyasını bulunuz.
6- Bu dosyayı upload.taleworlds.com adresine yükleyiniz. Yükleyeceğiniz dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama bölümüne bu konunun linkine yer vermeyi unutmayınız.

E hocam yani sinirleniyorum gerçekten , upload adresinizde çalışmıyor ki!?
Yok yeni updateler geldi paso , hala aynı oyun için donma bekleme başka bişi yok.

Ram 16 GB
Bannerlord ilk çıktığı zamanda da SSD'ye kurulması tavsiye ediliyordu ancak bilgisayarımda HDD'de olmasına rağmen gayet akıcı oynayabiliyordum. Daha sonra ki güncellemeler ile ne değişti ne eklendi pek fikrim yok ancak envanterde ki itemleri bile 10 saniye kadar beklemek zorunda kalıyordum, yüklenmiyordu. Daha sonra mecbur oyunu SSD'ye taşıdım rahatladım sayılır. Sayılır diyorum çünkü genelde ansiklopedideki karakterlerin bile texture'leri geç yüklenebiliyor. (Bannerlord'un 1.5. civarı yamalarında HDD'de bile böyle sorun yaşamıyordum.) İmkanın varsa sen dosyalarını SSD'ye taşımayı dene çünkü Bannerlord HDD için şuan ağır kaçıyor.

Back
Top Bottom