sefer haritasının yıllara göre değişimi

sizce hangi harita daha güzel

• Total voters
    22

Users who are viewing this thread

oyunu 2015 yılından beri bekleyen ve takip eden biri olarak sefer haritasının değişimi dikkatimi çekti ben eski haritaları daha çok beğeniyorum çünkü oyunun havasına daha uygun tasarlanmış ve daha kaliteli yenisine nur inmiş sanki :grin: sizlerin düşüncelerini merak ettiğim için bu konuyu açmak istedim 2015 2018 ve 2020 haritalarını karşılaştırmak istiyorum bakalım hangisi daha çok sevilecek :smile:

2015 haritası
2015 haritası

2018 haritası
2018 haritası

2020 şuan kullanılan harita
2020 şuan kullanılan harita
siz de konuyu desteklemek için resim ekleyebilirsiniz

2020 resimlerini ben çektim ayarlar yüksek seviyede güzel çekmeye çalıştım :smile: diğer resimler bana ait değil internetten buldum

Last edited:
2015 deki köyler harici şuan ki harita daha güzel bence. şuan kullanılan köyler o kadar silik duruyor ki üzerinde isim yazmasa köy olduğu anlaşılmayacak haritada.

Hiç şüphe yok ki, 2015'deki haritanın yerleşim modellemeleri çok daha iyi. Şuanki haritanın özellikle köy modellemesi gerçekten çok kötü. Onun dışında, görsellik tartışmaya açık konu. Fakat, şuanki haritanın yakından bakınca daha kaliteli gözükmesini isterdim açıkçası.

2020 de ki ağaçlar şaka gibi paintten mi çizdiler acaba? TW atilla da ki gibi bölgeyi harap etme olsa sırf ağaçlar gözükmesin diye yakıp yıkardım , oyunda ki amacım bu olurdu bütün ağaçları yakmak. 2018 diyorum ben kaleler ve iconlar biraz kötü ama düzelitilirdi.

2020 de ki ağaçlar şaka gibi paintten mi çizdiler acaba? TW atilla da ki gibi bölgeyi harap etme olsa sırf ağaçlar gözükmesin diye yakıp yıkardım , oyunda ki amacım bu olurdu bütün ağaçları yakmak. 2018 diyorum ben kaleler ve iconlar biraz kötü ama düzelitilirdi.
Kesinlikle. Zaten diğer yıllardaki ağaçlar çok daha kaliteli. Ağaçlar aşırı kalitesiz ve yükleme mesafesi de bir o kadar kötü.

2015 deki köyler harici şuan ki harita daha güzel bence. şuan kullanılan köyler o kadar silik duruyor ki üzerinde isim yazmasa köy olduğu anlaşılmayacak haritada.
haritanın aşırı parlak olmasından kaynaklanıyor bu bence :smile: aynı sorunu bende yaşıyorum
Hiç şüphe yok ki, 2015'deki haritanın yerleşim modellemeleri çok daha iyi. Şuanki haritanın özellikle köy modellemesi gerçekten çok kötü. Onun dışında, görsellik tartışmaya açık konu. Fakat, şuanki haritanın yakından bakınca daha kaliteli gözükmesini isterdim açıkçası.

oyun 1080p dağlar 144p :grin:

bende 2018 diyorum ve 2020nin şuanda daha çok oy almasına baya şaşırdım :smile:
açık alanlarda savaşmayı daha çok seviyorum oyunda ormanları yakma özelliği olsaydı hepsini yok ederdim :smile:

Bu kadar parlak olmasını beğenmiyorum sadece ki bunlarla alakalı modlarda çıkar yakında Warband'da olduğu gibi beyim.
inşallah sabırsızlıkla bekliyorum harita modlarını :smile:

Back
Top Bottom