Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Böyle olacağına emin miyiz? Sanki neresinden savaşa başlarsak başlayalım, o bölge içerisinde olduğumuzdan dolayı belirlenmiş spawn noktasında doğacağız gibime geliyor benim.
Videoda söyleneni anlamamışsınız o zaman. Haritadaki konumun sahnede önemli olacağı belirtiliyor videoda. Tam olarak videoda 2:11'de.

Development Update 7 ile gelen özellikler v1.5.8 ile mi eklenecek? Sandbox başlatmak istiyorum.
Daha Development Update 6'daki özelliklerin bazıları bile yok e1.5.8'de o yüzden beklemeye devam. 7'deki özellikle Battle-Terrain System'in gelmesi uzun zaman alacak. e1.6.0'da belki...

Last edited:
Battle-Terrain System'in getirdiği yenilik sadece bölgeye göre alan mı olacak acaba. alakası olup olmadığını bilmiyorum ama mesela devam eden bir savaş var, biz ona dahil olduğumuzda savaş sıfırdan başlıyor. bunun yerine o an devam eden bir savaşa katılmak falan olabilir mi acaba bu sistemde.
Devam etmekte olan savaşı sahneye girdiğimizde neye göre canlandıracaklar peki? Simülasyonda askerler rastgele ölüyor mesela, sadece matematik işlemler var simülasyonda. Girdiğimiz anda askerlerin konumu neye göre belirlenecek? Simülasyonla meydandaki savaş oldukça alakasız oluyor. Mesela ordumda tek bir piyade vardı gerisi atlı okçu ve süvariydi. Tek kişilik bir looter'a saldırdığımda simule ettirdim uğraşmamak için ve o looter'ı öldüren o tek piyadeydi. Normalde imkansız yani herkesten sonra ulaşıp herkesten önce öldürmesi. E şimdi simule edilmiş savaşa gireceğiz, o ana kadar mantıksız ölümler gerçekleşmiş, girdiğimizde nasıl bir manzara olacak? Hep piyadelerin birbirine girdiği okçuların arka saflardan ok attığı, atlıların kafalarına göre takıldığı bir manzara mı olacak? O zaman bir taraf yenilmek üzereyken girdiğimizde sıkıntı olur çünkü yenilen tarafın düzenli bir şekilde hala savaşıyor olmaması gerekir vs bir sürü mantıksal problem çıkar gibi geliyor bana bu sistemi oyuna eklerken. Ben de isterim tabii savaşa Rohirrim atlıları gibi kurtarıcı olarak girelim ancak böyle bir şeyin yapılması da koda dökme açısından oldukça zor ve mantıksal problem çıkartıcı duruyor. Şu andaki sisteme tabii tercih ederim çünkü şu andaki sistem daha mantıksız o ayrı mevzu. Bir tarafta 5 kişi kalmışken biz dahil olduk diye tarafların ayrılıp yeniden savaşa başlamaları daha saçma.

Devam etmekte olan savaşı sahneye girdiğimizde neye göre canlandıracaklar peki? Simülasyonda askerler rastgele ölüyor mesela, sadece matematik işlemler var simülasyonda. Girdiğimiz anda askerlerin konumu neye göre belirlenecek? Simülasyonla meydandaki savaş oldukça alakasız oluyor. Mesela ordumda tek bir piyade vardı gerisi atlı okçu ve süvariydi. Tek kişilik bir looter'a saldırdığımda simule ettirdim uğraşmamak için ve o looter'ı öldüren o tek piyadeydi. Normalde imkansız yani herkesten sonra ulaşıp herkesten önce öldürmesi. E şimdi simule edilmiş savaşa gireceğiz, o ana kadar mantıksız ölümler gerçekleşmiş, girdiğimizde nasıl bir manzara olacak? Hep piyadelerin birbirine girdiği okçuların arka saflardan ok attığı, atlıların kafalarına göre takıldığı bir manzara mı olacak? O zaman bir taraf yenilmek üzereyken girdiğimizde sıkıntı olur çünkü yenilen tarafın düzenli bir şekilde hala savaşıyor olmaması gerekir vs bir sürü mantıksal problem çıkar gibi geliyor bana bu sistemi oyuna eklerken. Ben de isterim tabii savaşa Rohirrim atlıları gibi kurtarıcı olarak girelim ancak böyle bir şeyin yapılması da koda dökme açısından oldukça zor ve mantıksal problem çıkartıcı duruyor. Şu andaki sisteme tabii tercih ederim çünkü şu andaki sistem daha mantıksız o ayrı mevzu. Bir tarafta 5 kişi kalmışken biz dahil olduk diye tarafların ayrılıp yeniden savaşa başlamaları daha saçma.
evet teknik olarak zordur, ama dediğin gibi şuan ki sistemde biraz gerçek dışı. belki orta bir yol bulunur bu duruma.

Bekle dostum 3. EA de çözerler onu , daha 2.EA giremedik dediğin şeye bak.

Moderatörler, topluluk yöneticileri, forum sakinleri, kusura bakmayın, bunca sene bekledim, yerin dibine de gömerim.
Alındım şu an.

O değil de ben basit bir adamım. İşten dönünce 1-2 saat trading yaptım uzun bir süre sonra oyundaki yenilikleri görüp ilgisiz bir moderatör olmamak için -ne alakaysa-. Belirli ürünlerin dinamiği çok sabit. Net bir arz talep döngüsünü kırmaya çalıştıysam da orada minimal değerleri değiştirebiliyoruz matematiksel olarak. Bu benim hoşuma gitmedi mesela. Ticari dengeleri baltalayamıyorum ticari bir krallık olarak. Boşuna sayısal okuttuk karaktere. Benzer tecrübeleri olan arkadaşlar var mı? Yoksa karakterimin yeteneklerini abartıyor muyum?

Asıl üretim maddeleri çok ucuza alınıp haritanın diğer köşesinde çok iyi fiyata satılıyordu en son oynadığımda ama dediğin gibi niceliği az olan bazı ürünlerin fiyatı nerdeyse sabit.Ben ayrıyeten markette spekülasyon yapmayı da denedim; sürekli markete girip belli bir ürün grubunu alıp fiyatına göre belli bi yerden sonra geri satacaktım, ama bi kaç ürünle denedikten sonra pek mümkün değil. Ticaret daha çok sen uzun seferler yap, bolluktan yokluk bölgesine sat sekilde tasarlanmış, borsa gibi işlemiyor sistem.

Back
Top Bottom