Tek Oyunculu ve Oyun Motoru ile İlgili Planları Kapsayan Açıklama 3

Users who are viewing this thread

Kalradya'nın Cengaverleri,

Tek oyunculu oyun modu ve oyun motoru ile ilgili şu anki önceliklerimizle ilgili sizinle yeni bir güncelleme paylaşmamızın vakti geldi.

Önceden de olduğu gibi, stabil bir oyun deneyimi ve performans sunmak bizim için hep en önemli öncelik olacak. Bunun yanı sıra, aşağıda başka hedeflerimizi de listelenmiş halde inceleme fırsatı bulacaksınız. Lütfen bu listenin geniş ve spesifik, aynı zamanda, kısa vadeli ve uzun vadeli önceliklerden oluştuğunu unutmayınız.

Sefer Modu
  • Krallık & Politika
    • Krallık Kararlarında İyileştirmeler
    • İsyanlar & Bir Krallığa Mensup Olmayan Klanlar Konusunda İyileştirmeler
    • Krallıktan Çekilme (Çevirmen Notu: Oyuncu kral olduğunda, bu şekilde oynamayı daha fazla istemezse krallıktan çekilebilecek)
  • Karakter Geliştirme Sistemi
    • Perk'ler dengelenmeye ve düzeltilmeye devam edecek.
    • Yetenek İlerlemesi & Etkileri Dengelemesi
    • Kültürlerin Bonusları Yeniden İncelenecek
  • Görevler ve Sorunlar
    • Yeni Görevlerin Eklenmesi
    • Sorun Yaratma Algoritmasında Yeni İyileştirmelerin Yapılması
  • Ana Görev İçeriği
    • Sahne Bildirimleri
  • Oyuncu Klanındaki Yapay Zekalı Partilere Yönlendirme Yapabilme Özelliği
  • Ordu & Parti Yapay Zekası İyileştirmeleri
  • Demircilik Geliştirmeleri
  • Simülasyon Durumu
    • Güvenlik ve Sadakat Durumlarının Dengelenmesi
    • Savaşların Otomatik Gerçekleşmesinde İyileştirmeler
    • Ekonomi
    • Şehirlerin Yağmalanmasının Etkileri & İsyan Dinamikleri
    • Tutsaklığın Dengelenmesi & Oyuncu Seçimi (Çevirmen Notu:Muhtemelen fidye karşılığı serbest bırakmak bize sorulacak)
  • Sandbox Modu (Çevirmen Notu: Ana görevsiz ve karakterin arkaplanının bize bırakıldığı oyun modu)
  • Oyun Zorluğunda İnce Ayarlamalar
    • Ironman Modu (Çevirmen Notu: Önceki save'e dönmenin imkansız olduğu, öldün mü tam öldüğün, savaşı kaybettin mi geri dönemediğin, tek save üzerinden dönen ve öncekileri silen bir oyun modu)
  • Ölüm & Veraset Sisteminde Düzenlemeler
Savaş, Kameralar, Animasyonlar & Dahası
  • Lord Salonunda Savaş
  • Hapisten Kaçma/Kaçırma
  • Savaş sahnelerinde performans iyileştirmeleri ve optimizasyonu
  • Kuşatma Yapay Zekası & Diziliş İyileştirmeleri
  • Mızrak Duvarı
    • Yapay Zekaya Eklenmesi
  • Atlar için Dost Ateşi Düzenlemeleri
  • Hareket Halinde Menzilli Silah Kullanımında İsabet Düzenlemeleri (Özellikle Tatar Yayında/Crossbow)
  • Savaş Emirleri Sisteminde İyileştirmeler
  • Dünya Haritasının Meydan Savaşlarıyla Etkileşim Biçiminde İyileştirmeler
  • Kaleden Çıkıp Kuşatmacılara Saldırma Sahnesinin Eklenmesi
  • Oyuncu Hareket Animasyonlarının İyileştirilmesi
  • Masa Oyunları İyileştirmeleri
  • Yüz Yaratma Sisteminin İyileştirilmesi
  • Tavernalar İçin Yeni Müzik
  • Yerleşim Yeri Menülerinde Arkadan Çalacak Yeni Ortam Sesleri
  • İç Mekan Seslerinde Gerçekçilik
Kullanıcı Arayüzü / Kullanıcı Deneyimi
  • Demircilik Arayüzünde İyileştirmeler
  • Klan ve Krallık Ekranı İyileştirmeleri
  • Kayda Değer Performans & Kullanışlılık İyileştirmeleri
  • Gamepad/Oyun Kolu Kullanımında İyileştirmeler
Modelleme
  • Yeni Sahnelerin Eklenmesi ve Var Olanların İyileştirilmesi
    • Şehirler, Kaleler & Köyler
    • Sığınaklar
    • Meydan Savaşları
  • Silah Kınları / Kılıflarının İyileştirilmesi
  • Yeni Zırh ve Kıyafetler
  • Yeni Taverna İllustrasyonları (Çevirmen Notu: Tam olarak neyin kastedildiğini anlamadım. Orijinali: "New tavern illustrations." )
  • Yeni Müzik Enstrümanları
  • Hali Hazırda Tasarlanmış Olan Modellerde İyileştirme
Oyun Motoru
  • Stabil ve Beta Versiyonlarında Oluşan Çökme Sorunları ve Bug'ların Giderilmesi
  • Performans & Daha Pürüzsüz Oyun Deneyimi için İyileştirmeler
    • Dünya Haritasında Arazi Performansının İyileştirilmesi
  • Yeniden Oynatma Editörü
  • Kullanıcı Geribildirimlerine göre Modlama Araçları için Bug'ların Düzeltilmesi, İyileştirmeler
  • Modlama Araçları Eğitim Belgelerinin İyileştirilmesi
Diğer
  • Çeviri ile İlgili Çalışmalar

Lütfen bu önceliklerin tüm yapılacakları kapsamadığını ve değişime açık olduğunu unutmayın. Gerekli görüldüğünde bunlarda düzenlemeler yapacağız.

Last edited:
Çeviri için teşekkürler.planlar güzel ancak hala diyaloglar ile ilgili birşey söylenmemiş.bunun nedeni nedir merak ediyorum cidden.

Umut verici ama saydıkları şeylerin tamamının yapılması (belki hiç yapılmıcak) 2-3 ayda olucak bir şey değil gibi gözüküyor

• Sandbox Modu (Çevirmen Notu: Ana görevsiz ve karakterin arkaplanının bize bırakıldığı oyun modu
    • Ironman Modu (Çevirmen Notu: Önceki save'e dönmenin imkansız olduğu, öldün mü tam öldüğün, savaşı kaybettin mi geri dönemediğin, tek save üzerinden dönen ve öncekileri silen bir oyun modu)
Vay, özellikle Iron man modu baya iyiymiş

Gamepad/Oyun Kolu Kullanımında İyileştirmeler
Dün gamepad ile oynamaya çabaladım ama pek istediğim gibi olmadı. Ya zamanı hızlandırma tuşu konulmamış ya da ben bulamadım. Ayrıca kısayol tuşları olmadığı için bir lorda bakayım derseniz ansiklopediden, baya zaman yer. Şu lord nerde diye soramıyoruz zaten biliyorsunuz.

Oyunda tüm kale şehir ve köyler birbirinden farklı olacak mı? Hepsi farklı olacaksa her birinin sefer haritasındaki görünümü tekrardan onlara göre modellenecek ver her birinin görünümü sefer haritasında da farklı gözükecek mi böylelikle?

Çeviri için teşekkürler.planlar güzel ancak hala diyaloglar ile ilgili birşey söylenmemiş.bunun nedeni nedir merak ediyorum cidden.
Rica ederim. Belki unutulmuştur, belki de şu an için öncelik değildir daha sonra yapılacaktır.
Umut verici ama saydıkları şeylerin tamamının yapılması (belki hiç yapılmıcak) 2-3 ayda olucak bir şey değil gibi gözüküyor
Bir önceki konu 9 Ekim'de açılmıştı. Ve hala o konuda bahsi geçen ve oyuna eklenmemiş dolayısıyla tekrar bu konuda bahsedilen özellikler var. O yüzden 2-3 ay bile iyimser olabilir.
Oyunda tüm kale şehir ve köyler birbirinden farklı olacak mı? Hepsi farklı olacaksa her birinin sefer haritasındaki görünümü tekrardan onlara göre modellenecek ver her birinin görünümü sefer haritasında da farklı gözükecek mi böylelikle?
Evet hepsini farklı yapmak istiyorlar. Ancak haritadaki görünüm hakkında bir fikrim yok. İç dizaynı farklı olanların haritadaki dizaynı farklı mı ona bile dikkat etmedim. Çok gerekli olmadığını düşünüyorum. Fonksiyonel bir yanı yok ve dikkatimi çekmedi bile açıkçası.

Evet hepsini farklı yapmak istiyorlar. Ancak haritadaki görünüm hakkında bir fikrim yok. İç dizaynı farklı olanların haritadaki dizaynı farklı mı ona bile dikkat etmedim. Çok gerekli olmadığını düşünüyorum. Fonksiyonel bir yanı yok ve dikkatimi çekmedi bile açıkçası.
Görselliğe ve bu tür şeylere dikkat ediyorum umarım farklı olur. Kendilerinin önceki videolarında da sefer haritasındaki görünümlerinin, gerçek halinin bir yansıması olduğunu söylüyorlar umarım yerine getirirler.

Oyunun tam sürüme 28 Eylül 2021 de çıkacağını düşünüyorum (kişisel tahminim).o zaman dek tüm planları oyuna eklerler bence.

Eline sağlık dostum.
Yeni Taverna İllustrasyonları (Çevirmen Notu: Tam olarak neyin kastedildiğini anlamadım. Orijinali: "New tavern illustrations." )
Yeni taverna modellemeleri olabilir, çok fazla çeşitliliği yok diye biliyorum.

Oyunun tam sürüme 28 Eylül 2021 de çıkacağını düşünüyorum (kişisel tahminim).o zaman dek tüm planları oyuna eklerler bence.
Zor bence ya eylül bakalım
Benim merak ettiğim başka bir konu acaba deniz kenarındaki şehri fethederken sahnede şehirin arkasında deniz olucak mı,yani girdiğimiz mekana bağlı dinamik sahneler olucak mı

İç savaşlar ve taht kavgaları gelir mi sizce? Oyun çıkmadan önce bu mekaniklerden bahsediyorlardı ama bloglarda bahsedilen pek çok mekanik gibi bunlar da oyunda yok.

Zor bence ya eylül bakalım
Benim merak ettiğim başka bir konu acaba deniz kenarındaki şehri fethederken sahnede şehirin arkasında deniz olucak mı,yani girdiğimiz mekana bağlı dinamik sahneler olucak mı
Şuan bu kısmen var gibi geldi bana çoğu sahnede(özellikle kuşatmalarda)o yüzden olur diye tahmin ediyorum.

İç savaşlar ve taht kavgaları gelir mi sizce? Oyun çıkmadan önce bu mekaniklerden bahsediyorlardı ama bloglarda bahsedilen pek çok mekanik gibi bunlar da oyunda yok.
İç savaşı konu alan bir oyuna iç savaş gibi bir mekanik koymaları şart bence.tabi koyarlar mı orası yine muamma.

Keşke bütün hanlar da birbirinden farklı olsaydı, çok güzel olurdu. Sanırım bu abartı bir istek :grin:
Şuan bu kısmen var gibi geldi bana çoğu sahnede(özellikle kuşatmalarda)o yüzden olur diye tahmin ediyorum.
Liman şehirlerinin tasarımlarını çok merak ediyorum. Gemilerin falan içine girebilsek keşke.

Keşke bütün hanlar da birbirinden farklı olsaydı, çok güzel olurdu. Sanırım bu abartı bir istek :grin:

Liman şehirlerinin tasarımlarını çok merak ediyorum. Gemilerin falan içine girebilsek keşke.
Onu ben de merak ediyorum.hatta oyunun gösterildiği gamescom da falan videolarda bir sturgia şehri vardı,şehrin göbeğinden denizi görebiliyordun.şuan ise böyle bir şehir yok.gerçekten baya hoş bir manzaraydı.

İron Man modunu duyduğuma çok sevindim. Umarım eklenir. Ne demek istediğimi paradox oyunlarını oynayan bilir. Ordaki achievementi kasmak için uğraş vermek ayrı bir haz.

Ironman Modu (Çevirmen Notu: Önceki save'e dönmenin imkansız olduğu, öldün mü tam öldüğün, savaşı kaybettin mi geri dönemediğin, tek save üzerinden dönen ve öncekileri silen bir oyun modu)
buna bende sevindim ama umarım envanter saklamak için seçenekler eklenir oyuna. En son denediğimde kalede bile zula yoktu. Başlangıç aşaması için hancıdan falan zula/sandık/envanter deposu kiralama özellikleği eklense güzel olur.

Back
Top Bottom