Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Uzun vadede deniz savaşlarını düşünüyorlarmış. Uzun vade diyorlarsa dlc diye tahmin ediyorum.
Orta vadede klan üyelerine görev verme/yönlendirme seçenekleri olacakmış. Şuraya saldır, burayı koru gibi.
Diyaloglarla, karakterlerin hikayesi gibi ögeler oyunun çıkışına yakın eklenecekmiş.

Diplomasi/yönetim konusunda şimdikinin üzerine çok bir şey eklenmeyecekmiş.

Ben önceden yazdıgım soruların ancak birkaçına -o da genel düzeyde- yanıt alabildim..
Toplam soru sayısı da epeyi fazlamış, yayında bile bir sürü soru geldi.. 2 saatte tabi pek fazla yanıt alamadık..

Bunun dışında bazı güzel planlamalardan bahsedildi. Haydutlukla ilgili vs vs. Konuşulanları tek tek not almadığım için her bahsi geçen güzelliği yazamam şu an. Yayın dinlenmeli.
Bir de öte taraftan, oyunun bitmediği söylenirken; ne kadar daha gelişimde kalacağından ise hiç bahsedilmedi. Kötü bir belirsizlik. Oyun bitmedi denebilir ama 1 sene sonra "bitti" denip başka projeye geçilecek olursa hoş olmaz yani. Böyle kritik sorularım yanıt alamadı misal.

Neyse iyi bir iletişimdi gene.

Bence güzel bir yayındı. Yayında beğendiğim yanıtlar aldım. Rebellionlar isyanlarında başarılı olur ve uzunca yaşarlarsa kendi klanını kurabilir ve sonrasında evlenebilir gibi bi cevap aldım. İsyan eden halkın kültürü oyundan silindiyse (battania,khuzait vs.) akabinde başarılı olurlarsa battania veya khuzaiti veya diğer krallıkları tekrardan diriltebileceklermiş. Ancak daha oyuna yedirilmemiş ve yedirilmesi de yakın zamanda görünmüyor çünkü zor olduğundan bahsetti. Öte yandan MP açısından güzel şeyler olacağından bahsedildi.

Uzun vadede deniz savaşlarını düşünüyorlarmış. Uzun vade diyorlarsa dlc diye tahmin ediyorum.
Orta vadede klan üyelerine görev verme/yönlendirme seçenekleri olacakmış. Şuraya saldır, burayı koru gibi.
Diyaloglarla, karakterlerin hikayesi gibi ögeler oyunun çıkışına yakın eklenecekmiş.

Diplomasi/yönetim konusunda şimdikinin üzerine çok bir şey eklenmeyecekmiş.
Son cümlede inanılmaz moralim bozuldu... Diplomasi ve yönetim üzerine çok birşey eklenmeyecekse, derebey olmanın, krallık kurmanın ne anlamı kaldı ki? Yazık cidden büyük hayal kırıklığı, TW'den bir Crusader Kings istemiyorduk ama krallık yönetmekten anladıkları savaş açıp ateşkes imzalamaksa bi devlet kurmanın amacı nedir?

Son cümlede inanılmaz moralim bozuldu... Diplomasi ve yönetim üzerine çok birşey eklenmeyecekse, derebey olmanın, krallık kurmanın ne anlamı kaldı ki? Yazık cidden büyük hayal kırıklığı, TW'den bir Crusader Kings istemiyorduk ama krallık yönetmekten anladıkları savaş açıp ateşkes imzalamaksa bi devlet kurmanın amacı nedir?
Kaleye girdiğinde muhafızların sana lordum veya kralım demesi çok komplike bir şeymiş. O kadar basit değilmiş. Bir de yeni içerik eklerken zor bir şeyi kötü olarak eklemek yerine ona saygı duyup hiç eklememeyi tercih ediyorlarmış. EA olsa bile yarım veya kötü içerik eklemiyorlarmış.

Keşke bir an önce çıksa da modları beklemeye başlasak.
?? Oyunun bize yaşattığı en iyi tecrübe beklemek herhalde. Betayı bekle, sonra ea, ardından güncellemeler, sonra full sürüm, ondan sonra modlar, ardından deniz savaşları, diğer devletler dlcleri vs. Her zaman beklenecek bir şeyler var.

Back
Top Bottom