Taleworlds Geliştiricileri İle Söyleşi

Users who are viewing this thread

bunun hakkında, yeni bir IP mi yoksa Bannerlord için DLC mi bilmiyorum ama duyurulmamış bir proje üzerinde çalışan arıyorlardı ve artılar kısmında sci-fi (bilim kurgu) düşkünlüğü tarzı bir şey yazıyordu.
Cevaplarlarsa öğreniriz belki :razz: (Umarım yeni IP yaparlar, üst üste M&B pek satmaz çünkü)

Okçuluk şu şekilde işliyor - bir sıra şeklinde diziliyorsunuz, kilden çömlekler veya ok hedefleri var, onları kırıp puan alıyorsunuz. En hızlı kıran kazanıyor gibi bir durum var.
Kargı kısmı da anladığım kadarıyla orta çağda olan karşılıklı iki noktadan başlayıp birbirine vurmak üstüne ikili roundlar şeklinde. Sancaklı kargılar kullanılıyor.
At yarışını zaten açıklamaya gerek yok sanırım.
Hepsi kulağa çok iyi geliyor, umarım eklenir...

bunun hakkında, yeni bir IP mi yoksa Bannerlord için DLC mi bilmiyorum ama duyurulmamış bir proje üzerinde çalışan arıyorlardı ve artılar kısmında sci-fi (bilim kurgu) düşkünlüğü tarzı bir şey yazıyordu.
Uzay istasyonunda araştırmalar yapıp sürekli farklı formlarda ortaya cikan yaratıklardan kurtulmaya calisacagimiz bir future dlc mi gelecek yoksa? Defend the Virgin modunun, uzay istasyonunda geçen ve 8 kisi araştırma yaptigi, araçları kullandığı vs bir hali gibi hani? Güzel bir dlc olurdu bilimli kurgulu.

Uzay istasyonunda araştırmalar yapıp sürekli farklı formlarda ortaya cikan yaratıklardan kurtulmaya calisacagimiz bir future dlc mi gelecek yoksa? Defend the Virgin modunun, uzay istasyonunda geçen ve 8 kisi araştırma yaptigi, araçları kullandığı vs bir hali gibi hani? Güzel bir dlc olurdu bilimli kurgulu.

vallahi her şey olabilir
Bu sefer 8 yıl beklemeyiz bence... (Yine oyun motoru ile oyunu aynı anda yapmayacaklarını umuyorum :grin:)
oyun motoruna sadece iyileştirmeler yapılır artık bence

Yani antik dönemlerden, bilim-kurgulara konu olan çok ileri zamanlara dek bir çok dlc gelir belki.. Alımı isteğe kalmış bir ses paketi alımı dlcsi gibi, star wars edasında bir dlc yapılıp sunulur belki. Modcular da yapabilir tabi. Ama belki dclerde zaman kısıt olmaz, resmen de gelir bu tarz şeyler. Kim bilir.

Hocam öncelikle saygılar

> Oyundaki stratejik çeşitlilik artacak mı ?

> Oyunda zamanla göreceğimiz random time eventler olacak mı ? Çeşitli salgın hastalıklar(veba) gibi ve o time eventlere özel yan görevler .

> Hikayeli yan görevler eklenecek mi ? Kendine has küçük hikayeler anlatan görevler gibi . Warbandtaki oyunun başında yardım ettiğimiz tüccar gibi .

> Oyundaki kültürlere has bar müziği yada kültürlere has çeşitli farklılıklar yada gelenekler oyuna eklenir mi ? Örneğin Khuzaitlilerin evlilik için başlık parası değilde at istemesi gibi .

> Oyunda yan etkinlikler eklenecek mi ? Var olan yan etkinlikler derinleştirilecek mi ?

> Şehirdeki insanlar ile etkileşime girebilecek miyiz ? Şehirdeki dansçı kadın yada dilenciler yada veletler ile çeşitli etkileşimler belki bir yan görev yada meraklısı için bir back story gibi ?

> Oyunda ölümü etkinleştirdiğimiz zaman karakterin ölmesi için illa yaşlanması mı lazım ? Bir savaşta ölmek gelir mi ? Ölümlerde cut scene gelir mi ?

> Oyunda zaman ilerledikçe barutlu silahlar görmemiz mümkün olabilir mi ? Birkaç nesil sonrası için .

> Evlendikten sonra boşanmak yada çocuğu evlatlıktan reddetmek oyuna gelir mi ?

> Oyuna daha ne eklemeyi düşünüyorlar önümüzdeki updatelerde ne gelecek yada ne üstünde çalışıyorlar ?

Soruları cevapladığınız yada cevaplamadığınız için teşekkürler :smile:

Last edited:
Hocam öncelikle saygılar

> Oyundaki stratejik çeşitlilik artacak mı ?

> Oyunda zamanla göreceğimiz random time eventler olacak mı ? Çeşitli salgın hastalıklar(veba) gibi ve o time eventlere özel yan görevler .

> Hikayeli yan görevler eklenecek mi ? Kendine has küçük hikayeler anlatan görevler gibi . Warbandtaki oyunun başında yardım ettiğimiz tüccar gibi .

> Oyundaki kültürlere has bar müziği yada kültürlere has çeşitli farklılıklar yada gelenekler oyuna eklenir mi ? Örneğin Khuzaitlilerin evlilik için başlık parası değilde at istemesi gibi .

> Oyunda bazı silahlar kullanılmaya değer değil mesela oyunda bir sürü hançer bıçak gibi şeyler var ama onları nerdeyse hiç kullanmıyoruz , onları kullanmamızı sağlayacak şeyler eklenir mi ? Yada bu silahlar oyunda neden var :grin:

> Oyunda yan etkinlikler eklenecek mi ? Var olan yan etkinlikler derinleştirilecek mi ?

> Şehirdeki insanlar ile etkileşime girebilecek miyiz ? Şehirdeki dansçı kadın yada dilenciler yada veletler ile çeşitli etkileşimler belki bir yan görev yada meraklısı için bir back story gibi ?

> Oyunda ölümü etkinleştirdiğimiz zaman karakterin ölmesi için illa yaşlanması mı lazım ? Bir savaşta ölmek gelir mi ? Ölümlerde cut scene gelir mi ?

> Oyunda zaman ilerledikçe barutlu silahlar görmemiz mümkün olabilir mi ? Birkaç nesil sonrası için .

> Evlendikten sonra boşanmak yada çocuğu evlatlıktan reddetmek oyuna gelir mi ?

> Oyuna daha ne eklemeyi düşünüyorlar önümüzdeki updatelerde ne gelecek yada ne üstünde çalışıyorlar ?

Soruları cevapladığınız yada cevaplamadığınız için teşekkürler :smile:
Teşekkürler alabildiğimizi alacağız

savaşta esir aldığında npc lordları sizi idam edebiliyolar sadece yaşlanınca ölme yok yani

Öncelikle bir aksilik olmazsa yayını keyifle izlemeyi planlıyorum. Böyle bir organizasyonu düzenlediğiniz için teşekkür ederim. Sormanızı rica edeceğim iki sorum olacak.

Beta sürecinin yol haritasına dair yapılan iki paylaşıma bakıldığında ikinci paylaşımda sıralanan özelliklerin sonuna yaklaşılıyor. Geçtiğimiz yıl oyun çıktığında 1 yıl içerisinde oyunun betadan çıkması planlanıyordu. Oyunun halihazırdaki durumuna baktığımızda politika ve yönetim kısımlarında derinleştirileceği, yoldaşlarla olan etkileşimin gerek işe alırken gerekse klandaki birliklerinin yönetimi noktasında geliştirileceği, evlilik mekaniğinin politik anlamda daha işlevsel ve ozanlardan şiir öğrenerek karşınızdaki kişiyi etkileme gibi detayların ekleneceği beklentisi mevcut. Bunlara benzer halihazırda modderların yaptıkları modlar sayesinde bir çok özelliği kullanabilir ve oyundan keyif alır durumdayız. Bu bağlamda beta sürecinin uzamasını mı öngörüyorlar? Yoksa bu mekanikler hazır ve sadece eklenip, dengelenmesi süreci mi bizi bekliyor?

Bir de oyuna eklenmeyecek fakat modderlar tarafından yapılmış olan en beğendikleri mod hangisi? =) Gelmeyecek olan özelliklerle ilgili belki spoiler alırız.

Bu ne demek oluyor, yeni yol haritası yayınlamalılar o zaman?

Bu ne demek oluyor, yeni yol haritası yayınlamalılar o zaman?
Ekim ayında yayınlanan yol haritasındaki özelliklerin hemen hemen hepsi eklendi. Açıkçası benim beklentim yeni yol haritası yayınlamaları. Sorum da beta süreci uzayacak mı? Öngörüleri ne tam olarak onu öğrenmek istiyorum.

Ekim ayında yayınlanan yol haritasındaki özelliklerin hemen hemen hepsi eklendi. Açıkçası benim beklentim yeni yol haritası yayınlamaları. Sorum da beta süreci uzayacak mı? Öngörüleri ne tam olarak onu öğrenmek istiyorum.
Haziran gibi erken erişimin bitmesini düşünüyorlar.

Nasıl yani? Kaynak var mıydı
Mexxico hocam 1 ay önce kendisi demişti, tahmin olarak sadece 5 ay gibi biter tarzında tam hatırlamıyorum. 1 hafta önce yapılan canlı yayında da kendileri söyledi Haziran Temmuz veya o civarlarda, tam hatırlamıyorum şuan, düşünüyorlarmış.

Back
Top Bottom