Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Oyunu oynamadığını tahmin ediyorum. Ben oyunu oynadım. Bitmeden çıkan bir şey yok ortada. Optimizasyon vs onlara girmiyorum. Veya hatalara vs. Onlar Bannerlord içinde de var. Ama görev zenginliği ve oyunda tutuş olarak Bannerlord ile kıyaslanamaz bile. Neyi vaat ettiklerini bilmiyorum, sonuçta beklemedim oyunu o kadar takip ederek. Oyun kendi içinde saatlerce gayet keyifle oynanacak bir oyun. Yan görevlere falan sararsan benim gibi bu saatleri katlayabilirsin. Atmosfer gayet harika. Bannerlord bu kadar içine çekmiyor beni. Seni çekiyorsa ne ala, sevinirim senin adına.

Yemeyiz, konu iki oyunu karşılaştırmak ve birisi Bannerlord. Oyun ile alakalı sonuçta. TW updateler ile Cyberpunk'dan daha iyi iş çıkarıyor demek TWyi fazla yüceltmek bence. TW iyi iş çıkarıyor ama güncellemeler çok yavaş ve tatmin edici değil. Her konuya ( ingilizce ve türkçe ) forumda yarım ağızla cevap vermeleri de oyuncuları sıkmaya başladı. O 8 sene önceki gizem perdesi yok artık. Açık açık konuşmalarında fayda var.
Deniz Savaşları olacak mı sorusuna olabilir belki demek yerine - bak oyunda şu şu şu olacak. EA'dan çıktığında bunlar kesinlikle olacak. EAdan sonra, release içinde bazı DLCleri düşünüyoruz veya free content vereceğiz, bunların arasında bunlar olabilir. Ama şimdilik detaylı planımızı yok. demeleri lazım. Olabilir cevabı benim vereceğim cevap ile aynı kalitede çünkü.
Reis cp 2077 nin ana ve yan görevlerine lafım yok, benim lafım detaylara, mesela cp 2077 de suya sıksan hareket yok, bannerlord'da bile su oynuyor en azından yani cp 2077 metacritic den 86 mı ne almış 1 sene daha erteleseler veya erken erişim çıkartsalar 90 alırdı bence...

Yapım aşamasında olan, planlanan türk yapımı bir total conversion modu var mı?

Ayrıca bununla ilgili bir thread açayım dedim onaylanmak için bekleniyor denildi ve ne reddeddildi ne onaylandı. Onaylanma mevzusunu bu forumda ilk defa yaşıyorum. Bunun nedeni nedir?
Gördüğüm kadarıyla mod alt forumu daha yok Türkçe forum için. O yüzden nereye açtığını bilmiyorum ama ana yerlerde gözükecek konular için onaya ihtiyaç var. Örnek olarak, yabancı forumda açtığın mod konuları eğer released modlar altında açılacaksa onaylanmak zorunda.
Ben de mod konusunu Bannerlord Tek Oyunculu'nun altına açacağım mesela, alt yer yok çünkü.
Türk modu derken neyi kast ediyorsun bilmiyorum tam, Türklerin yaptığı mı yoksa Osmanlı vs mi? Türklerin yaptığı olarak şu an bildiğim S&M var Lucon'un. Onun dışında EA'da doğru düzgün bir Türk mod topluluğu zaten yok. Kodlamaya bakmış kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez şu an için - total conversion modu yapabilecek adam yok yani. Varsa söyleyin tabi ben de merak ettim.

Reis cp 2077 nin ana ve yan görevlerine lafım yok, benim lafım detaylara, mesela cp 2077 de suya sıksan hareket yok, bannerlord'da bile su oynuyor en azından yani cp 2077 metacritic den 86 mı ne almış 1 sene daha erteleseler veya erken erişim çıkartsalar 90 alırdı bence..
Onlar ayrı konu işte. O tarz şeyleri düşünmemiş bile olabilirler. Bannerlordda bile "onu bari ekleseymişsiniz be" diyeceğiniz çok detay var. Neyse Cyberpunk'ın kendi konusu var oraya geçersen daha mantıklı olur.

Türk modu derken neyi kast ediyorsun bilmiyorum tam, Türklerin yaptığı mı yoksa Osmanlı vs mi? Türklerin yaptığı olarak şu an bildiğim S&M var Lucon'un. Onun dışında EA'da doğru düzgün bir Türk mod topluluğu zaten yok. Kodlamaya bakmış kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez şu an için - total conversion modu yapabilecek adam yok yani. Varsa söyleyin tabi ben de merak ettim.
Şöyle söyleyeyim 3d modelleme yapıyorum bir mod projesine katılmak istedim. Sonra acaba türkler tarafından yapılan(tamamen ya da çoğunluk olmasına gerek de yok aslında) bir mod var mı diye merak ettim. Aslında senin de dediğin gibi merak ettim var mı diye.

Şöyle söyleyeyim 3d modelleme yapıyorum bir mod projesine katılmak istedim. Sonra acaba türkler tarafından yapılan(tamamen ya da çoğunluk olmasına gerek de yok aslında) bir mod var mı diye merak ettim. Aslında senin de dediğin gibi merak ettim var mı diye.
@Lucon hocamın işe alımı varsa bakabilir belki

Sizinle görüşebiliriz.

Hocam sizin mod ücretli mi olacak?

Şu anda bu konuda bir şey demem doğru olmaz, çünkü bütün mod'lar şu anda ücretsiz olarak düşünülmekte, ücretli olup olması için Taleworlds'ün bu konuda mod ekipleri ile anlaşma yapması gerekir.

Beklemedeyiz kolay gelsin. (y)

Çok teşekkürler. Yakın zamanda bunu görüyor olacaksınız.

Hougoumont_03.jpg

Söyle ortaya karışık bir görsel hazırladım.
uMy9E.jpg

Birkaç modcunun söylediğine göre dünyaya yakın, buradaki gibi bir istasyon sahnesi hazırlamak oldukça mümkünmüş. Spawn konuları vs ise karmaşık, üzerinde düşünülmeli dediler.

Söyle ortaya karışık bir görsel hazırladım.
uMy9E.jpg

Birkaç modcunun söylediğine göre dünyaya yakın, buradaki gibi bir istasyon sahnesi hazırlamak oldukça mümkünmüş. Spawn konuları vs ise karmaşık, üzerinde düşünülmeli dediler.
Güncelleme içeriğinden ziyade, mod desteğinin hızlıca artması tarafındayım artık. Güzel modlar çıkacak.

Bu arada son dev update videosu yayinlanali 1ay oldu. Gelecek video(ki MP ile ilgili olacak) en geç 1aya varacak muhtemelen.

Arena modu hazır, battle i bekliyoruz tahminimce.

Mexxico’un son girdisinden yapılacak/reddedilmiş son geliştirmelere bakabilirsiniz.

Mexxico’un son girdisinden yapılacak/reddedilmiş son geliştirmelere bakabilirsiniz.
çat pat anladığım kadarıyla güzel önerileri değerlendirip oyuna eklemeyi toplantılarda teklif etmişler ama reddedilmiş çoğu.şirket yöneticilerinin acilen forumu takip etmesi ve oyuncuların isteklerini dinlemesi gerek,çünkü anlamadıkları açık.

Back
Top Bottom