Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Belki en iyi senaryo gelecekte bir gün ülke düzelince devlet 10-15 kişilik uzman komite belirleyecek. Oraya gençler sunumlarıyla gidecek. O komite de beğendiği grupları destekleyecek ve şirketleştirecek.
Devletin oraya buraya harcadığı bol sıfırlı paraların az birazını şu komite örneği gibi birşeyi desteklemek için milli yatırım yapsa bu ülkede oyun sektörü olduğundan fazla gelişir. Ancak yine yolun sonu eğitime varıyor dediğin gibi.

@mexxico hocam merhaba,
kale kuşatmalarında askerlerin kuşatma kulelerine yığılma sorunu ne zaman çözülecek ? oyun nerdeyse tam sürüme çıkacak hala merdivenin başında bekliyolar.. teknik destek kısmına da yazdım pek sallayan olmadı açıkçası...

@mexxico hocam merhaba,
kale kuşatmalarında askerlerin kuşatma kulelerine yığılma sorunu ne zaman çözülecek ? oyun nerdeyse tam sürüme çıkacak hala merdivenin başında bekliyolar.. teknik destek kısmına da yazdım pek sallayan olmadı açıkçası...
Sanırım yapay zekanın yürüyeceği yollarda sıkıntı var. Oyundaki tüm kale ve şehir mapleri ayri olduktan sonra toptan halledecekler sanırım.
Basit bile olsa bazı sorunları çözmüyorlar oyunun başındaki ölümle alakalı çeviri hatası gibi.

@mexxico hocam merhaba,

Mission yapay zekası kısmını bilmiyorum ama bu sıkıntıyı geçen listelenmiş olarak gördüm yani bir çalışma yapılacak ama ne zaman olur bilemiyorum. Aslında şu an oyun için en önemli şey kuşatmalarda defender avantajını verebilmek. Yani player içinde 100 kişi olan bir kaleyi 200-300 asker kaybederek almalı. Field battle'dan çok farklı olmalı kuşatma kayıpları. Tersi şekilde de içeride 100 kişi olarak 300-400 kişiye karşı kalesini savunabilmeli. Oyun için en önemli geliştirme bu şu anda. Yapılırsa ratingler bile 1 puan artar. Yenileri tabii.

Mission yapay zekası kısmını bilmiyorum ama bu sıkıntıyı geçen listelenmiş olarak gördüm yani bir çalışma yapılacak ama ne zaman olur bilemiyorum. Aslında şu an oyun için en önemli şey kuşatmalarda defender avantajını verebilmek. Yani player içinde 100 kişi olan bir kaleyi 200-300 asker kaybederek almalı. Field battle'dan çok farklı olmalı kuşatma kayıpları. Tersi şekilde de içeride 100 kişi olarak 300-400 kişiye karşı kalesini savunabilmeli. Oyun için en önemli geliştirme bu şu anda. Yapılırsa ratingler bile 1 puan artar. Yenileri tabii.
Dediğiniz şeyi warband AD1257 de yaşıyordum kuşatmalarda o kadar zorlanıyorki saldıran taraf çok farklı hissettirmişti diğer modlardan.
Okçular göz açtırmıyordu kule yerleri ve surların yapı düzeni iyi tasarlanmıştı.Asıl saldıranı zorlayan kısım buydu sanırım.Bannerlordda da yapılır inş en yakın zamanda dediğiniz gibi

Arkadaşlar mexxico aktif diye direkt ona sormaya çalışıyoruz ama soru sorarken adamın harita yapay zekası üzerine çalıştığını düşünüp sorun her şeyi bilmeyebilir bildirim manyağı yapmayalım :grin:

Demircilik kısmında bir perk var. O perki açana kadar 2 wooddan 1 coal çıkıyor. Perki açtıktan sonra 2 tanesinden 3 tane çıkartabiliyorsun.
Arkadaşlarda sanırım o perk açıldıktan sonra 2 ye 1 veren seçeneğin hala aktif olmasıyla dalga geçiyorlar :smile: Ayrı seçenek değilde dönüşüm olmalıydı aslında doğru diyorlar

Bugün ekipman seçimlerini denedim iyileşmeler var ama hep ufak ufak. Köklü değişim ve ferahlatmalar(en azından kendi düşünceme göre) yok. Sürekli böyle kalcaksa, yani yeni pasifler, uzun silahlar, değişik dayanıklılıkta kalkanlar, bunların ağırlığa etkileri vs vs vs ekipman secimine eklenmeyecekse..
Benzer perkleri getirmeye yahut yer değişimleri yapmaya veya olan değerlerin birbirine yaklastirilmasina devam edilecekse..

Bence o zaman sunucular 120lik değil, 70 kişilik olsun. Pingler biraz rahatlasin bari.. Voicechat + yeni 2 mod + ek kişiselleştirme unsurları gelsin ve tam sürüme hazır halde bırakılsın mp. Mod ve özel sunucu için tam kapasite çalışılsin, bu da bir şey..

Mart sonu tam sürüme çıkalım, fixlerle yılı bitirelim. 2022de yeni bir TW oyunu çıksın, duyurulmamis sürpriz proje olarak.

Custom sunucu ve modlara bırakalım kendimizi..

Ustalık sistemi, mesleki ekipmanlar, yetenekler, pasifler, asiri farklilastiran aşırı değişik ekipmanlar, büyük haritada butun alanlarda oynama, artan kuşatma silahcesitliligi, işaretleme ve emotes/ıslık vs.. Bir sürü beklentim varken, siradanlastirmaktan öteye geçemeyecek dengelemelerle kalınması, beklentili beni hep boşa çıkartıyor. Beklentimi resmi sunucular için sıfırlaysıfırlayım bari. Ama modlar da beni boşa çıkarmasa iyi...

Öneri paylaşmak, beklentili olmak, çok daha iyiyi talep etmek üzüyor.. Sanırım kendimi casuallastirmaliyim MP için, özellikle resmi sunucularda. Ama bir cs ile valorant farkı nasıl barizse. Bir overwatch ile valorant farkı nasıl barizse eğlence konusunda.. Beklediğim bl mpsi ile siradanlastirilmis basit bir mpnin farkı da çok büyük olacak. Mevcut haliyle valorant sıkan bir oyun benim için, oynatmıyor.

Dayı o değil de diyaloglarla oyun derinliği güçlense ve suç konusunda, haydutluk konularında gerek şehir içi gerek şehir dışı olsun, diplomasiye etkileri olsun; geliştirmeler yapılsa on numara 6 yıldız olur

1.5.7'den memnun olan azınlıktanım sanırım :grin: . Güncellemenin getirdiği küçük detaylar çok hoşuma gitti

Etkileşim sesleri;
-Campaign haritasına gelen doğa sesleri, haritaya yüksekten baktığınızda gelen rüzgar sesi ilk başta farkettiklerim.
-Bu güncellemedemi eklendi emin değilim ama Vladiya taraflarında yeni bir müzik duydum.

Oynanışı etkileyenler;
-Kargı vuruşu hasarının artması (yine de eskisi gibi sağlam kalkanı kıramıyoruz)
-Kalkan dayanıklılığı elden geçirilmiş, kalkanlar eskisi gibi titanyumdan değilde odundan yapıldığını hissettiriyor.
-Tüm paralı askerlerin yetenekleri arttırılmış (bu özellikle hoşuma gitti özel asker topluyormuşsunuz gibi hissettiriyor).
-Ticarette iyileştirmeler hissettim, oyunun ilk 100 gününde ticaret yaparak 20k ve bir grup yetişmiş asker biriktirebildim
-Her ne kadar aşırı fiyatlanmışta olsa pahalı ekipmanlar artık şehirlerden alınabiliyor (buna karşı çözümümüz tabikide demircilik :grin:)
-Mühendislik yetenek ağacı eklenmiş sonunda. Bu kaydımda hile kullanmadığım için yetenekleri denemedim ama çalışıyorlardır diye umuyorum.
-Eğitim yama notlarında belirtilmişti ama yine de değinmek istedim, bu sistem küçük kardeşlerimiz içinde işliyor ve beklentimin üzerinde çıktı. Kendi karakterimizin çocukluk ve gençlik dönemlerinde ne yaptığını seçtiğimiz sisteme biraz benziyor. Biraz görsel cilaya ve Türkçe çeviriye ihtiyacı var şimdilik.

5cad2z.jpg

Artık herhangi bir mod ve dev console müdahalesi gerekmeden oynanabilir hale geldi sanki :smile:

Edit: artık alt-tab attığınızda oyunun sesi kesiliyor

Last edited:
Back
Top Bottom