Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Ekleme yapacağım. İmkanı ne kadar var, sisteme veya planlarınıza ne kadar uygun bilmiyorum. Fakat fotoğraf modu için zamanı geri sarma özelliği kesinlikle olmalı diye düşünüyorum. Çünkü Bannerlord çok hızlı bir oyun ve güzel bir sahne yakalamak için defalarca esc tuşuna basmak gerekiyor. Tüm savaşı kaydetsin demiyorum son 3 saniyeyi geriye sarabilsek bile benim için yeterli. Çünkü çoğu sahne tepki vereceğimiz süre zarfında geçip gidiyor bile. Sürekli esc'ye basıp gir çık yapınca da nihayetinde oyun buga giriyor. Moddan çıkamadığımız için ana menüye dönmek zorunda kalıyoruz.
Buna kesinlikle katılıyorum. Mesela çok iyi bir sahneyi yakalamak üzereyken geç kalıyoruz basarken, sahne geride kalıyor. Bunun için bi 10 saniye falan geri sarabilme özelliği çok iyi olurdu.

Sefer haritasında animasyonlar arttırılacak mı acaba bende bunu merak ediyorum mesela hava olaylarına göre yağmurlu bir bölgeden geçiyorsak yağmur yağsa tipi varsa haritanın o bölgesinde tipi çıksa atların ayakları karlı bölgelerde yere batsa ve yükümüze göre hızımız düştüğünde bunu net görsek vb .

Sefer haritasında animasyonlar arttırılacak mı acaba bende bunu merak ediyorum mesela hava olaylarına göre yağmurlu bir bölgeden geçiyorsak yağmur yağsa tipi varsa haritanın o bölgesinde tipi çıksa atların ayakları karlı bölgelerde yere batsa ve yükümüze göre hızımız düştüğünde bunu net görsek vb .
böyle şeylerin modlara kalacağını düşünüyorum

yağmurlu hava gelse şuan o bile yeterdi.hala gelmedi.

Bunlarıda modcular yapacaksa işimiz var.Daha mevsimler tam olarak eklenmedi ilkbahar sonbahar göremiyoruz ,hava olayları yok vaad edilen animasyonların birçoğu henüz eklenmedi .Modculara bırakmazlar bunları öyle tahmin ediyorum sonuçta oyunun temeli bunlar en azından bir sancak tuttururlar herhalde :smile:

İstediğiniz şey photo mode değil anladığım kadarıyla, replay manager. Bunun için henüz bir şey söyleyemem.
Çok basit bir replay sistemi. Belki başka şekilde yedirilebilir sisteme. Asıl olayı yakalamak istediğimiz sahneyi kolaylıkla yakalayabilmemiz. At üstünde manzara fotoğrafı çekmek kolay ama tam kargıyı saplarken yakalamak çok zor. Çünkü olay 1 saniye içinde olup bitiveriyor. Replay'in sistemi zorlayacağını biliyorum o yüzden 3 saniye kadar dedim. Replay dışında bir tek ağır çekim modu geliyor aklıma.

Düşününce bir şey daha geldi. Oyunun tamamını kaydetmek yerine bir tuşa bastığında kayıt başlasın tekrar bastığında da kayıt bitsin. Eğer tekrar basmazsan 3-5 saniye içinde kendi dursun ve fotoğraf modu açılsın. Bu süre içinde yaşananları ileri geri sarıp ss alabilelim. Hem sistemi zorlayacak bir şey olmaz, tercihe bağlı kalır. Hem de muhteşem savaş sahneleri yakalamaya fırsat verir.

Bunlarıda modcular yapacaksa işimiz var.Daha mevsimler tam olarak eklenmedi ilkbahar sonbahar göremiyoruz ,hava olayları yok vaad edilen animasyonların birçoğu henüz eklenmedi .Modculara bırakmazlar bunları öyle tahmin ediyorum sonuçta oyunun temeli bunlar en azından bir sancak tuttururlar herhalde :smile:
Hangi vaat edilen animasyonlar hocam?

az önce YouTube’a düşmüş bannerlord seslendirmelerine baktım ve farkettim ki seslendirme çok güzel şey. Tam sürümde dahasını görmek ümidiyle.

Sefer haritasında o tür gösel iyileştirmeler yapılmasını ben de ilk günlerimde aşırı istiyordum da gelmeyeceği belli. Mevsim olaylarını foruma ilk girdiğimde öneri olarak sunmuştum ama hiç sanmıyorum yapacaklarını.

Sefer haritasında o tür gösel iyileştirmeler yapılmasını ben de ilk günlerimde aşırı istiyordum da gelmeyeceği belli. Mevsim olaylarını foruma ilk girdiğimde öneri olarak sunmuştum ama hiç sanmıyorum yapacaklarını.
mevsimler oyunun ilk vaat ettiği şeylerden biriydi,gamescom 2015'te görmüştük.bence kesinlikle yapılmalı ki büyük ihtimalle yapılacaktır.böyle yarım bırakırlarsa saçma olur bence.

Mevsimlerin ekleneceğini düşünüyorum, yağmur var zaten oyunda, fakat henüz devrede değil diye biliyorum. Kanaatimce biraz daha yol alındığında eklenecektir.

edit:
Bu videoda 0:36 civarında yağmurlu bir sahne var. Oyun çıkmadan önceki(betadayken) görüntüleri bunlar.

yağmur ve kar eklenir bence, hatta yağmur ve karda süvariler yavaşlar veya okçular iyi ok atamaz gibi şeyler veya bir sis mekaniği eklenirse çok iyi olur
Evet, Warband'da bile vardı sonuçta. Arbaletle atarken penaltı yiyordun hatta.

Benim demek istediğim mevsimler sefer haritası üzerinde arkadaşlar. Sefer haritasına kar yağması, yağmur yağması, mevsimlere göre ağaç yapraklarının dökülüp çimenlerin yeşillenip çiçeklerin açması felan. Oyun içi değil.

Mevsimlerin ekleneceğini düşünüyorum, yağmur var zaten oyunda, fakat henüz devrede değil diye biliyorum. Kanaatimce biraz daha yol alındığında eklenecektir.

edit:
Bu videoda 0:36 civarında yağmurlu bir sahne var. Oyun çıkmadan önceki(betadayken) görüntüleri bunlar.

video da pelerinin içine giren kılıcı görünce yine ayar oldum :grin: gözünüzü seveyim düzeltin şunu,çift elli de olsa pelerin gibi şeyler giyince şu kılıcı belimizde taşıyalım gözüne batıyor insanın.

video da pelerinin içine giren kılıcı görünce yine ayar oldum :grin: gözünüzü seveyim düzeltin şunu,çift elli de olsa pelerin gibi şeyler giyince şu kılıcı belimizde taşıyalım gözüne batıyor insanın.
Pelerin yırtık kılıç ordan geçmiş, böyle düşün =)

Bir açık dünya oyunu gibi gün-gece döngüsü veya mevsimlere göre otomatik hava değişikliği gibi bir durum yok. Sahne sahibi sahneyi yaparken hava durumunu belirliyor. Sefer haritasında yapılan en küçük değişiklik bile çok uzun ve çok emek isteyen bir iş. Bunun için bir planımız var mı o konuda bilgi sahibi değilim maalesef.

Back
Top Bottom