Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bence oradaki para muhafızlara verilen rüşvet olabilir. Eğer böyleyse, serserilik geliştikçe miktarın düşmesi çok iyi olur.
Muhafızlara verilen rüşvetse kimle ve niye kapışıyoruz biz ya :???:, umarım oyunda bunun hakkında ayrıntılar olur mantık hataları çok takılıyor kafama.
Gerçek tarihsel olaylarda da zaten kısmen böyledir. Elbette tarihi baz alma zorunluluğu yok, çünkü öyle bir oyun değil ama dediğin gibi yerleşkeye göre farklılık gösterse isyancıların hikayesi daha güzel olabilir ki, bunun çok zor olacağını da düşünmüyorum.
Ben de düşünmüyorum umarım eklenir. Tarihten ilham alan bir oyun olması şart değil ama güvenlik düşüktü fantezi olsun diye isyan çıkardılar gibi bir şey olur eğer neden-sonuç ilişkisi eklemezlerse. Daha çok diyalog ve yaptığımız eylemlerin bir sonucunun olmasını beklerken harita üzerinde sancağın değişmesini sağlayan bir mekanik çok yetersiz olur.

Muhafızlara verilen rüşvetse kimle ve niye kapışıyoruz biz ya :???:, umarım oyunda bunun hakkında ayrıntılar olur mantık hataları çok takılıyor kafama.
İçeri girip mahkumları ziyaret etmek var bide içeriden mahkumları kaçırmak var, normalde zindanda bir lord varsa onla görüşmene asla izin verilmez plan yaparsınız falan diye

Kültürel gezilebilir ve hareketli unsurları olan büyü odaları, demirci odaları vs de lazım. Tavern yapılıyorsa bunlar da yapılabilir.

Zindana gelince, kacirdigimiz adam hücrenin içinde biz ise koridorda dogmaliyiz. Kacirdigimiz adam -bandit lider karşılaşmasindaki yürüme gibi- hücreden koridora doğru, bize doğru ağır çekimde yürümeli. Tam hücreden kacirirken olayın başladığı an RP hissiyatı için lazım bu ki yapılabilir.

Evet ayrıca birkac yer daha lazım. Bu özel yerlesimlerin bazıları seviye seviye yapılabilir. Ahir mesela. 3 seviyede ahir geliştirilebilir, görünüm daha büyük ve zengin tasarlanır her bir üst seviyede.

Haritalarda ki bu seviyeli özel binalar; ahırlar vs aynı mevsim değişimi etkisindeki gibi, seviyelere bağlı farklı gozukturulebilir.

İsyanı başarılı olarak tamamlarlarsa, ortaya yeni bir devlet çıkmıyor o olsaymış iyi olurmuş. Yine de güzel bir içerik tabii.
Kardeş senin şu texturelerdan çektiğini hz.isa yahudilerden çekmedi :smile:
Herkes kendi ilgi alanı neyse ona dikkat ediyor :grin:

İsyanı başarılı olarak tamamlarlarsa, ortaya yeni bir devlet çıkmıyor o olsaymış iyi olurmuş. Yine de güzel bir içerik tabii.
Yeni devlet çıkması hem oyun zevkini baltalayabilir hem de gerçekçilikten uzaklaştırır. Sonuçta 1 kaleyi ele geçirecek güçte olan isyancılardan devlet kurmak imkansız bir şey. Klan kurulması çok yerinde olmuş. En fazla olabilecek büyük bir isyanda 2-3 kale birden aynı anda isyan edip başarılı olurlarsa başka bir ülkeye vassal olarak katılabilirler. Tabi bu oyun ile ne kadar uyumlu olur onu bilemem.

Büyük ihtimalle oyunda yeni krallık kurulma mekaniği yok yoksa öyle yapmamaları için bir sebep göremiyorum

edit, derdim fakat isyan çıktıktan sonraki 30 gün "(şehir adı) isyancıları" olarak krallıklar kısmında görülüyor

Yeni devlet çıkması hem oyun zevkini baltalayabilir hem de gerçekçilikten uzaklaştırır. Sonuçta 1 kaleyi ele geçirecek güçte olan isyancılardan devlet kurmak imkansız bir şey. Klan kurulması çok yerinde olmuş. En fazla olabilecek büyük bir isyanda 2-3 kale birden aynı anda isyan edip başarılı olurlarsa başka bir ülkeye vassal olarak katılabilirler. Tabi bu oyun ile ne kadar uyumlu olur onu bilemem.
Haklısınız

Büyük ihtimalle oyunda yeni krallık kurulma mekaniği yok yoksa öyle yapmamaları için bir sebep göremiyorum

edit, derdim fakat isyan çıktıktan sonraki 30 gün "(şehir adı) isyancıları" olarak krallıklar kısmında görülüyor
Oyunda ölüm mekaniği olduğu için Warband'da destekleyerek tahta geçirdiğimiz Prens Valdym gibi varisler oluşturulup dinamik bir sistem kurulabilir. Yani sadece biz değil yapay zeka da kendi arasında taht kavgasına girişip yönetimden memnun olmayan bazı klanlar bu varisleri destekleyip başa geçirmek için mücadele verebilir. Bu durum oluştuğunda yeni krallık kurulması mantıksız olmaz. Hatta bazı durumlarda kral, otoriteyi sağlamak için varisi öldürtebilir. Bunun karşılığında onur ve sadakat kaybetse de otoritesini belli süre daha elinde tutar ama uzun vadede zarara uğrar. Bu tarz hikayeler oyuna çok güzel ruh katar.

Oyunda ölüm mekaniği olduğu için Warband'da destekleyerek tahta geçirdiğimiz Prens Valdym gibi varisler oluşturulup dinamik bir sistem kurulabilir. Yani sadece biz değil yapay zeka da kendi arasında taht kavgasına girişip yönetimden memnun olmayan bazı klanlar bu varisleri destekleyip başa geçirmek için mücadele verebilir. Bu durum oluştuğunda yeni krallık kurulması mantıksız olmaz. Hatta bazı durumlarda kral, otoriteyi sağlamak için varisi öldürtebilir. Bunun karşılığında onur ve sadakat kaybetse de otoritesini belli süre daha elinde tutar ama uzun vadede zarara uğrar. Bu tarz hikayeler oyuna çok güzel ruh katar.
çok doğru bu olay eklenmeli bence.bizim de bu işlere girip entrikalarla kralı değiştirmemiz vb çok zevkli olur.

Back
Top Bottom