Resolved Epic Games başlatıcısından satın aldığım Bannerlord açılmıyor.

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
e1.5.4.248410
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.

Element58

Recruit
Bir kaç ay önce Epic Games başlatıcısından Bannerlord satın aldım, oyunu şuan yükleme fırsatım oldu 41gb lık bir indirmenin ardında oyunu başlat'a tıkladım ve oyunun launcher'ı geldi singleplayer'dan oyunu başlatmaya çalıştım fakat oyun başlamadı, oyun ekranı bile gelmeden launcher kapandı ve tekrar epic games'in kütüphane menüsü açıldı. Oyunu 6 defa doğruladım. Sizden önce Epic Games'in desteğine mail attım ve yardımcı olamadılar, Taleworlds'ün support bölümüne yönlendirdiler bir forum doldurup sorunu anlatıp yollamak için lakin orada da doldurduğunuz forum gönderilemedi hatası verdi, bende mail attım ve mail'e de geri dönüş yapan arkadaş mail üzerinden yardım etmelerinin çok yavaş ve zor olduğunu bu yüzden foruma girmemi söyledi. 2 gündür yarım saat oyun oynamak için uğraşıyorum lütfen kısa sürede cevap vermeye çalışın. Bu arada oyun kesinlikle hiç bir hata kodu vs. vermiyor. Epic games'i açtım, indirdim ve "başlat" 'a tıkladım, launcher açıldı, singleplayerdan play butonuna bastım ve launcher kapandığı gibi epic games başlatıcısına döndü, oyun açılmadı...

Sistem Özellikleri:
CPU(İşlemci): Ryzen 3 3100
GPU(Ekran Kartı): Nvdia GeForce GT 730 2GB
Ram(Bellek): 8 GB (Tek kanal, 3000mhz, ddr4)
Mainboard(Anakart): AsRock B450M-HDV R4.0

Bütün donanımlarım güncel.

Merhaba,
19/12/2020 tarihinde Epic Games'den aldığım oyunda ben de aynı sorunu yaşıyorum. Doğrulama yapıyorum fakat sorun çözülmüyor.

Sistem Özellikleri;
CPU: Intel i4 10600
GPU: Nvdia GeForce RTX 2070
Ram: 16 GB
Mainboard: MSI B460M

Windows ve driver'lar güncel

Bir kaç ay önce Epic Games başlatıcısından Bannerlord satın aldım, oyunu şuan yükleme fırsatım oldu 41gb lık bir indirmenin ardında oyunu başlat'a tıkladım ve oyunun launcher'ı geldi singleplayer'dan oyunu başlatmaya çalıştım fakat oyun başlamadı, oyun ekranı bile gelmeden launcher kapandı ve tekrar epic games'in kütüphane menüsü açıldı. Oyunu 6 defa doğruladım. Sizden önce Epic Games'in desteğine mail attım ve yardımcı olamadılar, Taleworlds'ün support bölümüne yönlendirdiler bir forum doldurup sorunu anlatıp yollamak için lakin orada da doldurduğunuz forum gönderilemedi hatası verdi, bende mail attım ve mail'e de geri dönüş yapan arkadaş mail üzerinden yardım etmelerinin çok yavaş ve zor olduğunu bu yüzden foruma girmemi söyledi. 2 gündür yarım saat oyun oynamak için uğraşıyorum lütfen kısa sürede cevap vermeye çalışın. Bu arada oyun kesinlikle hiç bir hata kodu vs. vermiyor. Epic games'i açtım, indirdim ve "başlat" 'a tıkladım, launcher açıldı, singleplayerdan play butonuna bastım ve launcher kapandığı gibi epic games başlatıcısına döndü, oyun açılmadı...

Sistem Özellikleri:
CPU(İşlemci): Ryzen 3 3100
GPU(Ekran Kartı): Nvdia GeForce GT 730 2GB
Ram(Bellek): 8 GB (Tek kanal, 3000mhz, ddr4)
Mainboard(Anakart): AsRock B450M-HDV R4.0

Bütün donanımlarım güncel.

Merhaba, aynı sorunu bende yaşadım bir çözüme ulaştın mı acaba?

Merhaba,
19/12/2020 tarihinde Epic Games'den aldığım oyunda ben de aynı sorunu yaşıyorum. Doğrulama yapıyorum fakat sorun çözülmüyor.

Sistem Özellikleri;
CPU: Intel i4 10600
GPU: Nvdia GeForce RTX 2070
Ram: 16 GB
Mainboard: MSI B460M

Windows ve driver'lar güncel
Merhaba aynı sorun bende de var sürümden kaynaklı olabilir mi?

Aşağıdaki dosyayı hastebin.com'a yükleyip, kaydedip bağlantı adresini bana gönderebilir misiniz? Bunu yapmadan önce hatayı tekrar oluşturun, logların güncel olması gerekiyor. ProgramData klasörü gizli olduğu için Windows'un gizli klasörleri gösterme ayarının açık olması gerekmekte.
C:\ProgramData\Mount and Blade II Bannerlord\logs\rgl_log_xxxxx.txt
---
Bunun dışında oyunun kurulduğu klasörde ...\Modules\Native\epic.target dosyasını silip oyunu açmayı deneyebilir misiniz? Bu dosya yokken MP'a giremeyeceksiniz ancak hatanın bu dosyadan olup olmadığını anlayacağız eğer girebilirsiniz.

Launcher üzerinden start verdim arka planda bi çalışma var görev yöneticisinden fark ediyorum ancak ekrana gelmiyor söylediğiniz dosya da bu kodlar vardı. Epic target dosyasını da sildim fakat tek değişen şey oyun açılmadığında epic games e yönlendiriyordu, o kalktı oyunda bir değişim yok.

Launcher üzerinden start verdim arka planda bi çalışma var görev yöneticisinden fark ediyorum ancak ekrana gelmiyor söylediğiniz dosya da bu kodlar vardı. Epic target dosyasını da sildim fakat tek değişen şey oyun açılmadığında epic games e yönlendiriyordu, o kalktı oyunda bir değişim yok.
Düşündüğüm kadarı ile bannerlord launcherın da bir sorun olabilir, oyuna geçiş sağlamıyor. Klasörlerden launcher olmadan başlatmak istiyorum fakat oyunun kendisi de aynı sorunda arka planda çalışır vaziyette fakat ekranda gözükmüyor

Başlat'a Olay Görüntüleyicisi (ya da Event Viewer) yazıp ilgili programı açıp, Windows Logs altındaki Applications / Uygulamalar kısmını açıp saat aralıklarından oyunun girdisinin detaylarını yazabilir misiniz?
1vLlrch.png

Arkadaşlar dün epic games'e bedava oyunu almak için girdim, rastgele bir şekilde bannerlorda tıkladım ve açıldı, nasıl çözüldüğü hakkında hiç bir fikrim yok oyuna update yapmadı, en son denediğimde açılmadığı halinden bir şey değişmedi. Kısaca nasıl çözüldü bilmiyorum ama TaleWorlds ile mail durumundayım bir çözüm sunarlarsa bu forumu haberdar edeceğim. İyi oyunlar. :90

Arkadaşlar dün epic games'e bedava oyunu almak için girdim, rastgele bir şekilde bannerlorda tıkladım ve açıldı, nasıl çözüldüğü hakkında hiç bir fikrim yok oyuna update yapmadı, en son denediğimde açılmadığı halinden bir şey değişmedi. Kısaca nasıl çözüldü bilmiyorum ama TaleWorlds ile mail durumundayım bir çözüm sunarlarsa bu forumu haberdar edeceğim. İyi oyunlar. :90
Bende kendileri ile haberleşiyorum bi çözüm yolu öğrendiğinizde bilgilendirirseniz sevinirim iyi akşamlar

Making sure that your OS, GPU drivers and Bannerlord are up to date.
  • More information about how to update your Windows OS can be found here.
  • If you are a Windows 7 user please make sure that you have installed the Platform Update for Windows 7.
  • Please make sure that your game is up-to-date. You can follow the latest patch version in here. Steam will automatically download the latest version. If you are not in the latest version you can force the update by prioritizing Bannerlord updates on Steam and restarting your Steam clients.
  • Please make sure that your GPU drivers are up to date. NVIDIA - AMD - Intel
Bu aşamaları dener misiniz?

En son Aralıkta yazılmış. Sorun hala devam ediyor. en son ocağın 12'sinde girdim oyuna . 1 haftadır oyuna giremiyorum.Şimdi burada sorun epic gameste mi ? yoksa talewords te mi anlamadım gitti.

En son Aralıkta yazılmış. Sorun hala devam ediyor. en son ocağın 12'sinde girdim oyuna . 1 haftadır oyuna giremiyorum.Şimdi burada sorun epic gameste mi ? yoksa talewords te mi anlamadım gitti.
Taleworlds de sorun, steamden de denedim açılmıyor oyun. Bu kadar sorunlu oyun çıkartıp hataları düzeltmelerini beklerken sorunu kökünden çözüp oyunu açılmaz hale getirdiler. Resmen rezillik sorunu çözecek bilgiye sahip değiller, sorunla ilgilenecek insanlara sahip değiller fazla söze gerek yok editörlere laf anlatacağıma düzelsin diye boş boş beklerim daha iyi...

SORUNU UĞRAŞARAK ÇÖZÜME ULAŞTIM, STEAM VEYA EPİC GAMESİ KAPATARAK BELGELER KLASÖRÜNDEN BANNERLORD BELGELERİNİ SİLİN ARDINDAN OYUNA GİRİN AÇILACAKTIR.

deneyeceğim. umarım save dosyalarına bişey olmaz.denedikten sonra ekstradan teşekkür için döneceğim sana.
SORUNU UĞRAŞARAK ÇÖZÜME ULAŞTIM, STEAM VEYA EPİC GAMESİ KAPATARAK BELGELER KLASÖRÜNDEN BANNERLORD BELGELERİNİ SİLİN ARDINDAN OYU
SORUNU UĞRAŞARAK ÇÖZÜME ULAŞTIM, STEAM VEYA EPİC GAMESİ KAPATARAK BELGELER KLASÖRÜNDEN BANNERLORD BELGELERİNİ SİLİN ARDINDAN OYUNA GİRİN AÇILACAKTIR.

Back
Top Bottom