İlkbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ya bence sosyal hayat gerekli, çünkü insanlarla etkileşime girerek küçük küçük heyecan, gerginlik, mutluluk, neşe, hüzün vs duygular hissediyorsun. Evde bunları yapay olarak yaratmak yerini tutmuyor bunlarin bence. Eğer insanlarla etkileşimdeyken sürekli olumsuz duygular hissediyorsanız da ya yanlış bir ortamdasınız ya da anksiyete vb bir patolojiniz vardir.
Tabi ben oyun oynayarak oyle heyecan huzun vs hissetmediğim icin geçerli bunlar benim icin. Oyun oynayarak duygularinizi tatmin edebiliyorsaniz evde durmak daha iyi bir secenek olabilir pek tabi. Ama sosyal hayat olmadan kiz arkadaş bulmak cok zor ve bence bu da bir eksiklik.

Dışarıya çıkmak habire cepten yer. Dağa, bayıra tırmanmak dışarı çıkma faaliyetinin zirve noktasıdır bana göre. Öyle içmeli yemeli mekanlarda takılmak kadar insanı yoran ve maddi olarak sömüren bir şey yoktur.

Evde olduğum zamanlarda melisa çayı içerken, youtube’dan “doğadaki insan”ı izlemek ve küçük şeyler atıştırmak yeni keşfettiğim müthiş bir aktivite şu sıralar. Dışarı çıktığım her an gözümde tütüyor, eve dönsem de izlemeye devam etsem diye.

Siyah çayın bunca sene dibine vurduk biraz da bitki çayı içelim ruh halindeyim şu an. Kekik çayı da var onu deneyeceğim bakalım melisa gibi rahatlatıyor mu.

Ha bu arada bimcelli yerim yalarım yutarım. Yeni geçtim inanılmaz makul tarifeli ve güzel de çekim gücü olan bir operatör. Cebe tasarruf mis. :smile:

Covid napsın insanların olmadığı her yere gidebilirsin. Çık dağ tepe gez kim ne dicek.
Onu yapıyorum yav ben arada şehir merkezine gitmeyi kafede arkadaşlarla takılmayı özledim. Çok da yapmam, haftada bir belki iki defa giderim, sahilde salaş kafeler var takılırız muhabbet eder tatlı yer dağılırız ama şimdi covid sağolsun o bile sıkıntı.

Ya bence sosyal hayat gerekli, çünkü insanlarla etkileşime girerek küçük küçük heyecan, gerginlik, mutluluk, neşe, hüzün vs duygular hissediyorsun. Evde bunları yapay olarak yaratmak yerini tutmuyor bunlarin bence. Eğer insanlarla etkileşimdeyken sürekli olumsuz duygular hissediyorsanız da ya yanlış bir ortamdasınız ya da anksiyete vb bir patolojiniz vardir.
Tabi ben oyun oynayarak oyle heyecan huzun vs hissetmediğim icin geçerli bunlar benim icin. Oyun oynayarak duygularinizi tatmin edebiliyorsaniz evde durmak daha iyi bir secenek olabilir pek tabi. Ama sosyal hayat olmadan kiz arkadaş bulmak cok zor ve bence bu da bir eksiklik.
Kesinlikle katılıyorum. Covid başlarında oynadığım birkaç oyun serisi beni baya tatmin etti duygu ve heyecan anlamında, normal şartlarda oynasam belki de o kadar bağlanmazdım bile. Ama tabi hep öyle gitmiyor. Artık aşı gelene kadar ot gibi yaşamaya devam.

Dışarıya çıkmak habire cepten yer.
Öyle. Dışarı çıkmayınca gittim Airpods olsun bir sürü şey aldım, dışarısı parayı vakumluyor. Kafeye gidip 50TL'den aşağı harcamayla çıkmak ütopik bir durum. 50TL'yi de az söyledim yine.

oyun oynayarak oyle heyecan huzun vs hissetmediğim icin geçerli bunlar benim icin
O kadar pahalı sistemi niye topluyorsun yav oyunlardan etkilenmiyorsan? Bende tam tersi geçerli. Gerçek hayat asla oyunların, kurmaca hikayeli herhangi bir ürünün verdiği tadı vermiyor. Çok yavan ve sıkıcı geliyor. Kafe kafe gezip muhabbet etmenin anlamını göremiyorum aynı şeyi herkes rahat evinde internetten de yapabiliyor zaten.

Gerçek hayat asla oyunların, kurmaca hikayeli herhangi bir ürünün verdiği tadı vermiyor. Çok yavan ve sıkıcı geliyor. Kafe kafe gezip muhabbet etmenin anlamını göremiyorum aynı şeyi herkes rahat evinde internetten de yapabiliyor zaten.
tabi kafelerde insanlara konuştuğun konu hakkında 40 tane video atamıyorsun :lol:

Açar telefonu gösterirsin daha iyi olur evet. Anlamadığını da yüzünden okursun daha verimli olur. Ama ne gerek var İnternet varken mis gibi sıcacık evde.

Abi cios'a katılıyorum ama bir yere kadar. Arada bı dışarı çıkıp arkadaşlarla veya arkadaşsız bir sosyal etkinlik yapılmalı kesinlikle. Şaftınız kayar sonra.

Biz hala organik insanlarız ve insanoglu evrimleşerek değişse bile sosyal becerilerimiz hala olduğu gibi duruyor.

Doğal bir sosyal interaksiyonun yerini hiçbir yapay sosyal /eğlence bişi tutamaz.

İnsanı gercekliginde diri tutan düzgün doğru sosyal ilişkilerdir.

Last edited:
Şu Spotify'da dislike özelliğinin olmaması ya da benim bile bulamayacağım kadar ücra bir yerde bulunması beni delirtiyor. Spotify'da şarkı bitince otomatik olarak önerilen parçalara geçer. Bir tane şarkı var, tam emo şarkısı tiksinç bir şey engelleme de engelleyemiyorum çıldırttı beni.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom