Bannerlord Ekran Görüntüleri

Users who are viewing this thread

Avcılık 'v.0.0.1 beta' hazır. ? Umarım ilerleyen zamanlarda geliştirirler. Köylerin arazileri geniş, yerleşim yerlerinin dışına birkaç av hayvanı koysalar, vurup et, deri, post bile toplasak yeterli olur herhalde..
Av demişken ülke kralları ile ilgili bir görev olarak kral la ilişkimiz iyi ise bizle birlikte avda bir lord u öldürme gibi görev dizaynı yapılabilir klasiktir ya orta çağda hani

Av demişken ülke kralları ile ilgili bir görev olarak kral la ilişkimiz iyi ise bizle birlikte avda bir lord u öldürme gibi görev dizaynı yapılabilir klasiktir ya orta çağda hani
CK daki gibi, bi stres atıp geleyim derken bi bakmışsın bi lord hakkın rahmetine kavuşmuş.. ?? keşke öyle derinlikler olsa, azıcık ucundan da olsa

yzk_I.jpg

Şehirler daha canlı göründü bana, popülasyon artmış.
Konuşma pencerelerinde arkaplanın bulanıklığı da yakışıyor..

4zv1e.jpg

Bu sahneyi bir başka ekran alıntımdan hatırlıyorum ama.. Karanlık çevre, yağmurlu ve korkutucu bir atmosfer eksik.

Karanlık çevre, yağmurlu ve korkutucu bir atmosfer eksik.
Yağmur ve sis daha yok biliyorsun.Bir cinematic bannerlord videosu izlemiştim.Yağmurlu hava şimşek çakıyor , gök gürlüyordu hayran kalmıştım.Ara ara bulamadım şimdi.Bu tip sahnelerde yeri gelir izlerdim.

Last edited:
Yağmur ve sis daha yok biliyorsun.Bir cinematic bannerlord videosu izlemiştim.Yağmurlu hava şimşek çakıyor , gök gürlüyordu hayran kalmıştım.Ara ara bulamadım şimdi.Bu tip sahnelerde yeri gelir izlerdim.

Gelir umarım, mevcut durumda hava karardığında, haritalardaki parlaklık aşırı fazla, gerçekçi ve hoş değil. En fazla, çok fazla ay ışığı olan gecelerde kullanılabilecek bir akşam karanlığı.

yRbWW.jpg

Burada da en sondaki gri-sisli gibi gözüken- bölge daha da kararsa güzel olurdu misal.

AvtEW.jpg

Bura hoşmuş.

_UR5m.jpg

Meydan biraz daha genişlese, yerlere de arnavut kaldırımı.. Büyük sütunlara daha çok yakışır diye düşünüyorum. Şehrin bazı sokaklarının dar ve engebede olması çok iyi ama buradaki sütunlar sanki darlıkta bogulmus.

1-Oyk.jpg

Biraz önce kucuk bir kız vardı. Şehirden çıktım tekrar geldim durum bu.. Kızcağz instant büyümüş..

Ve fakat, standart boy geniş kadın kıyafetini giyiyordu, dansçı kadından kötü gözüküyordu bu üstünde..

Şimdi her ikisi de büyüdüğüne göre kötü görüntüye bakalım:

6IWUv.jpg

Hiç gerçekçi, hoş durmuyor. Sanki her bedene tek bir tip kıyafet gibi..

KYJbb.jpg

Kıyafetler neden vücuda tam oturmuyor, bu kötü gözüküyor ve de neden farklı bedenler yok?(Dişil organlardan bahsediyorum..) Bu iki husus üzerinde çalışılmalı. :whistle:

Sağa sola takılmaktan daha ilk görev serisini bitiremedim :facepalm:

Atı da unutuyordum az kalsın:

n_6BG.jpg

q_XEr.png

Lordu bekliyordum kaleden çıkmıyor, içeri de almıyorlar. En yakın köye girdim dolaştım. Bir de ne göreyim.. Mis gibi tasarlanmış ferah bir köyde, gözebatan-ağaçlar.. Gene.

Keşke şöyle belli bir mesafeden sonra bulanık gözükse ağaçlar ve tepeler zoomsuz.. Sadece biz zoom yaparsak bulanıklık gitse/netleşseler:

b04L9.png

(Siyah çarpılılar da yakındakiler gibi çok net gözükse..)

ajJpZ.png

q_XEr.png

Lordu bekliyordum kaleden çıkmıyor, içeri de almıyorlar. En yakın köye girdim dolaştım. Bir de ne göreyim.. Mis gibi tasarlanmış ferah bir köyde, gözebatan-ağaçlar.. Gene.

Keşke şöyle belli bir mesafeden sonra bulanık gözükse ağaçlar ve tepeler zoomsuz.. Sadece biz zoom yaparsak bulanıklık gitse/netleşseler:

b04L9.png

ajJpZ.png
Zaten oyundaki en çok istediğim şey, içerik felan değil, sadece şu yükleme mesafesini düzgün yapsalar şükredicem.

q_XEr.png

b04L9.png

ajJpZ.png
Ağaçlar cidden Vice City devrinden kalma gibi duruyor uzaktan.

Ağaçlar cidden Vice City devrinden kalma gibi duruyor uzaktan.
Ben artık oyunlarda ağaçlara dair bir yükleme mesafesi diye bir şey görmüyorum ki, hep aynı texture kalitesindeler ne kadar uzaktan bakarsan bak. Ağaçlarda yükleme mesafesi bence arttırılmak yerine direkt olarak kaldırılmalı.

nAe0_.jpg

Keşke bu ekrana (yeteneklerin etkisi dahilinde) bir şeyler eklense..
Farklı 3er seçeneklik, 3 aşamalı ve bunlara bağlı farklı diyaloglara sahip pazarlık imkanı eklense de istenen dinar seviyesinin altında teklifte bulunabilsek, anlaşıp daha az ödeyebilsek.. bununla birlikte:

=bu sayede hep istenen miktarı vermemiş oluruz, diyalog üzere pazarlık daha anlamlı olur.

+diyalogda yanlış seçimler yaparsak; iyi pazarlık yapamaz-konuşamazsak, karşıdakinin istediği para miktarı (ceza olarak) artar veya direk bize saldırır/ilişkimiz direk bozulur vs.. daha gerçekçi bir pazarlık/ödeme/konusma durumu..

-diyalogdaki 3 aşama şöyle olabilir...:

aşama 1

(
BİZ: Bak ne diyeceğim, size bu x dinarı vereyim, benden (standart teklif : y) y dinar almayın aradaki fark yerine sizi bilgilendireyim.. Bir sorunuza yanıt bulayım? Ne dersiniz?
KARŞISI: Soruya yanıt mı? He-he. Demek sorumuza yanıt vermen karşılığında bize daha az dinar vereceksin.. Peki ya DOĞRU YANIT ALAMAZSAK! YANITINA NASIL GÜVENECEZ!!
BİZ: Sakin olun.. Celallenmeye gerek yok, kalradyada benim kadar dolaşan biri yoktur. Her şeyden biraz bilgim olur. Yanıt aradığınız konuyu bana danışabilirsiniz.
KARŞISI: Pekala, öyle olsun.. Umarım ne yaptığını biliyorsundur, eğer doğru yanıt vermezsen veya yanıtın beni tatmin etmezse kılıcımı kınından çıkartacağımdan emin olabilirsin.
BİZ: Buyrun, sorun.
)***
KARŞISI: [ SORU* ]
BİZ: [ 3 FARKLI SEÇENEKTE 3 FARKLI YANIT** ]

Toplam 100 aşama1 diyalogu(***), bu 100'e bağlı 300(basit; yüksek seviye yetenekte veya yüksek şansla) + 300(orta; orta seviye yetenek gelişimine sahipse veya şansı yaver gitmişse) + 300(zor seçenekler; yetenek ağacı gelişmemiş veya şansına kötü seçenekler gelmişse).

Yani her bir sohbet/diyalog türü için 3 basit veya 3 orta veya 3 zor seçenek demeti gelir, bunlardan biri doğru yanıttır, doğru yanıt verilirse 2. aşamaya geçilir. Aynı şekilde 2. aşama da biterse 3'e, 3 de biterse pazarlık başarıyla yapılmış olur, daha az dinar ödenir..

Yukarıdaki diyalog bir "Soru sor cevaplayım, bilirsem dinarı az öderim" tipindeki bir diyalogdur.

Diyalog numarası 01 = Soruya yanıt ile pazarlık

Başka "soruya yanıt ile pazarlık" diyalogları da olur, no 2-3-4-5-6 vs birkaç tane daha fakat onların diyalogu da diyaloglarına özel 300+300+300 seçenekleri de farklı olacak haliyle. Bundan başka,

"birisi hakkında bilgi karşılığı pazarlık"
Diyalog numarası 35 = Birisi hakkında bilgi karşılığı pazarlık
Diyalog numarası 36 = Birisi hakkında bilgi karşılığı pazarlık (farklı içerik)
Diyalog numarası 37 = Birisi hakkında bilgi karşılığı pazarlık (farklı içerik)

vs vs ile diyalog ve seçenekler çeşitlendirilir..

*1. aşamanın sohbet/diyalog sonrası gelen sorusu.

**1. aşamada sohbet sonrası gelen soruya verilecek cevap için seçenekler..

Aşama1 için 100 farklı türde diyalog, 900 seçenek.
Aşama2 ve 3 için de aynı..

Biraz karmaşık yazdım ama.. Sonuçta, haydutlar veya tüccar veya bir soylu vs bizden para istediğinde, ayni olarak veya nakten ödeyebiliriz.. Ödemeye de biliriz. Ya da böyle ucunda çarpışma olan(bilinemezse aşamalardan herhangi biri), ama şans da barındıran, daha az ödeme yapmamızı sağlaycak bir pazarlık.. İyi olurdu.

gRHma.jpg

QrMyN.jpg

(Alıntıyla ilintili dipnot: Soylularla görüşecem diye önüne gelen önümü kesti.. Türlü türlü haydutlar esir alıp durdu, ilerleyebilmek için para verdim ve çulsuz kaldım. )
(Alıntıya ikinci dipnot: Görüldüğü gibi, istenen paraya sahip olamadığımdan ve daha az bir para için pazarlık da yapamadığımdan.. Direk çatıimaya mecbur kalıyorum oysa pazarlık yapılabilir öncesinde.. Ve ayrıca benim teklifim, istenen miktardan belli bir orandan fazla düşükse, seçenekler ZOR olarak gelmeli direk..)

Önemli görülen yerlerde ufak ekleme ve düzeltmeler

Last edited:
q_XEr.png

b04L9.png

ajJpZ.png

Çok doğru bir post, Türkçe forumlarda olduğu için belki hak ettiği ilgiyi göremeyecek belki ama ben yine de @MArdA TaleWorlds'i etiketliyim.

Çünkü bence bannerlordun görsel anlamda temel sorunlarından biri bu. Sadece çevre elementlerinde değil, birinci şahıs kamerasına geçtiğinde silah ve zırh modellerinin bir tık daha yüksek poligolu versiyonlarına geçmeleri hoş olurdu.

Optimizasyon amaciyla bu durumdaysa hani, orta ayar olsun mevcut kötü ağaçlar. Shift ile zoom yapınca en uzak bulanık bölgeler netlessin, aksinde normal dolasimda bulanık kalsın en uzak yerler. En uzağa kadar olan ağaçlar da net süper gözüksün yüksek ayarlarda.. bu 3u olsa mis gibi olcak.

1080de 60 fpsyi yüksek ayarda alsak yeter şu an bize, tam sürümden sonra daha iyi performansı bekler idik.. :sad:

Yeterki ağaçlar, isiklandirma-renkler, bolgesel sis-toz bulutlari, kapkaranlık da dahil farklı gece sahneleri(19-22, 22-24, 24-02: ay ışığı karanlığı=mevcut gece sahneleri, 02-05, 05-06), yağmur kar yağışı, vahşiı hayvanlar, saldırıları ve inleri(ayi, kurt vs icin) vs vs ile sahneler renklensin iyice. Ağaçlar listenin en başında bana göre.

Optimizasyon amaciyla bu durumdaysa hani, orta ayar olsun mevcut kötü ağaçlar. Shift ile zoom yapınca en uzak bulanık bölgeler netlessin, aksinde normal dolasimda bulanık kalsın en uzak yerler. En uzağa kadar olan ağaçlar da net süper gözüksün yüksek ayarlarda.. bu 3u olsa mis gibi olcak.

1080de 60 fpsyi yüksek ayarda alsak yeter şu an bize, tam sürümden sonra daha iyi performansı bekler idik.. :sad:

Yeterki ağaçlar, isiklandirma-renkler, bolgesel sis-toz bulutlari, kapkaranlık da dahil farklı gece sahneleri(19-22, 22-24, 24-02: ay ışığı karanlığı=mevcut gece sahneleri, 02-05, 05-06), yağmur kar yağışı, vahşiı hayvanlar, saldırıları ve inleri(ayi, kurt vs icin) vs vs ile sahneler renklensin iyice. Ağaçlar listenin en başında bana göre.
Ağaçlar çok önemli, sefer haritasındaki yükleme mesafesi hele iyice yerlerde.

Normal sınırın 3 katı level alımı + demircilik parçalarının tamamının açılımı ile, kalradyadaki tüm sahneleri dolasmak icin hazırım.. (özel yolculuk)

4HxZh.jpg

xWp_I.jpg

YlFkt.jpg

FX1Zp.jpg

HamiK.jpg

(Hareket hızım yüksek olmasına rağmen gayet mantıklı fakat saldırı hızımı birazcık fazla hızlı buldum. Hasarlarım da birazcıkk fazla.. Öyle ki kalradya fantazi dünyasına evrilse ve türlü türlü canavarlar çıksa etraftan, onlarla çarpışacak güçteyim.. Canım ise beklediğimden fazla azalıyor, ufacık hasarlara karsı fazla dayanıksızım.. Ama bunların hiçbiri özel yolculukta sorun değil, dolaşmaya/kendi belirlediğim çerçevede harita keşfine çıktım.. Sadece şu kılıçları filan birincil bakış açısında yakından görebilsek(tercovikonun fov tarzındaki gibi filan), ayrıca apexlegend-cs deki gibi silah ön izlemesi(sağa sola çevirip silahı inceleme) olsa iyi olurdu, yakın planda demircilikten hileyle bile zor çıkartığım parçaları göremiyorum. Neyse, ilerde.. )
(>> Bazı demircilik üretim eşyalarına rassal olarak takviye puan eklenmiyor, örneğin fırtlatma eşyalarına.. Henüz desteklenmiyor mu yoksa bug mu bilmem)
(>>> Eldivenlerim inventoryde siyah gibi gözüküyor, oyunda normal)

Düzenlendi.

Last edited:
2014ün 2.si, aseray haritası şahane gözüküyor..

Sağ arkaplanda da buğulanma var gibi, tatlı toz bulutu yanında..
bende o aserayın theme müziğiyle birlikte bu resime bakıyordum sürekli çıkmadan önce :grin::grin:

Back
Top Bottom