Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Umarım başarımlar güzel olur, sırf başarımı almak için oyunda hiç aklına gelmeyecek şeyler yapabilmemizi sağlasa oyunda tutar oyuncuyu. 10 çapulcu öldür gibi şeyler olmaz umarım.

Dünya tansiyonunu biz görmesek bile bir şekilde olması şart aslında.Ben yeni krallık kurup köklü bir imparatorluğu resmen oyundan siliyorum,güçlü aileleri kendi safıma çekip zayıf olanların kellesini alıyorum ama diğer imparatorluklar hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor.

Dünya tansiyonunu biz görmesek bile bir şekilde olması şart aslında.Ben yeni krallık kurup köklü bir imparatorluğu resmen oyundan siliyorum,güçlü aileleri kendi safıma çekip zayıf olanların kellesini alıyorum ama diğer imparatorluklar hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor.
Bunu yapmak, zor. Oyunun canlı dünyası var gibi gözüküyor fakat tamamen sahtelik ile bunu oyuncuya hissettiriyorlar. Gerçek bir canlı dünyanın olması lazim dediğinizin olabilmesi için. Daha senin kral olduğunu bilmeyen insanların böylesine olaylara karşı durum değiştirmesi, ne bileyim imkansız desem doğru olur herhalde.

Köyün birine girip görev aldım, 'biraz etrafı dolanayım bakalım ne var' dedim, dolaşırken göl başında sırtına yükü vurmuş manzarayı seyreden bir köylü gördüm. Uzaktan 'bir derdi var gibi gözüküyor gideyim bakayım' dedim 'ne yapıyor' burada. Gittim bişi yok :smile: Keşke üstünde ünlem çıkan görevler gibi değilde böyle gezerken karşımıza çıkan insanların dertlerini çözebileceğimiz olaylar olsa. Warbandda hana girince köylünün yardım istemesi veya şehirde paraya ihtiyacı olan insanların olması gibi olaylar vardı. Şuan bannerlordda var mı bilmiyorum ama bana denk gelmedi. Böyle ufak tefek şeyler oyun zevki bakımından çok farkettirir gibi..

Köyün birine girip görev aldım, 'biraz etrafı dolanayım bakalım ne var' dedim, dolaşırken göl başında sırtına yükü vurmuş manzarayı seyreden bir köylü gördüm. Uzaktan 'bir derdi var gibi gözüküyor gideyim bakayım' dedim 'ne yapıyor' burada. Gittim bişi yok :smile: Keşke üstünde ünlem çıkan görevler gibi değilde böyle gezerken karşımıza çıkan insanların dertlerini çözebileceğimiz olaylar olsa. Warbandda hana girince köylünün yardım istemesi veya şehirde paraya ihtiyacı olan insanların olması gibi olaylar vardı. Şuan bannerlordda var mı bilmiyorum ama bana denk gelmedi. Böyle ufak tefek şeyler oyun zevki bakımından çok farkettirir gibi..
Aynen öyle de oyunun böyle gözükmesi çok yazık

Dediğiniz şey "Random World Events" olarak geçiyor 2-3 dakikalık küçük hikaye anlatan çerez görevler diye de adlandırılabilir, sanırsam bu tarz görevleri RDR2 ve yakın zamanda çıkmış olan AC:Valhalla'da gördüm. Şahsen early access bittiğinde ekstra içerik olarak eklenir early access sürecinde ekleneceğini zannetmiyorum

Dediğiniz şey "Random World Events" olarak geçiyor 2-3 dakikalık küçük hikaye anlatan çerez görevler diye de adlandırılabilir, sanırsam bu tarz görevleri RDR2 ve yakın zamanda çıkmış olan AC:Valhalla'da gördüm. Şahsen early access bittiğinde ekstra içerik olarak eklenir early access sürecinde ekleneceğini zannetmiyorum
Daha önce ki oyunlarda da var bilinen bir örnek Witcher 3 açık dünya ve RPG elementleri barındıran çoğu oyunda mevcut belli başlı yerlerde de olsa GTA 5 de bile mecvuttur

Ben daha kaliteli daha gerçekçi zırhlar görmek isterim Warband la alakası olup olmaması ilgilendirmiyor bence gereksiz olurdu

Aynı modeller(yüz/saç vb) ama daha kaliteli oluşturulmuş..
Aynı kostümler(warbanddakilerin aynı deseni, ebatı, rengi) ama daha kaliteli olarak oluşturulmuş..

Böyle düşün. Sadece kostümler değil, modelleri de şahsen ben görmek isterdim. Düşünsene, bannerlordda bir modda oynuyorsun, etrafında warbanddaki karakterlere[saçı başı aynı/kostümü/renkleri vb aynı(ama daha kaliteli oluşturulmuş)] denk geliyorsun. Ona karşı veya onla beraber oynuyorsun.. Önceden hazırlanmış, warband hallerinin bannerlord için tekrar oluşturulduğu; hazır halde getirilecek model+kıyafet setlerini tarif ediyorum. Karakter oluşturma ekranında bunu şu an yapmamız mumkun gözükmüyor ama böyle bir şey olsa güzel olurdu, o veya bu şekilde..

-Karakter oluşturma sistemi;
ya dahili kullanımlar için kullanımda olmalı ve harici karakter ekleme imkanı tanınmalı
ya da aynı sistem içerisinde ön-tanımlı bu warband karakterleri/diğer bazı karakterler vs bulunmalı

-Oyuna aynı desen/renk/türde vs kıyafet setleri eklenmeli

Hembu özel karakterler hem de bu kıyafetler için seçenek sunulmalı. İster tek oyuncuda ister çokoyuncuda olsun, tercihe göre bu özel karakter ve kıyafetler aktif/deaktif edilebilmeli.

Şimdi denk geldi. Bir başka köyde yoldaşım bir köylü ile sohbet ediyor ve izlerken adam cidden dertli gibi. Yoldaşlar bile halktan bilgi toplayıp bize aktarabilir. Aynı Warbandda bilgi edinmek veya destek toplamak için yoldaş göndermemiz gibi. Yapılır mı, eklenir mi, erken mi, geç mi bilmiyorum ama anlatması bile hoşuna gidiyor insanın..
Sanki yapmışlar ama daha bize göstermiyorlar gibi, ortam müsait gözüküyor. :smile:

Şimdi denk geldi. Bir başka köyde yoldaşım bir köylü ile sohbet ediyor ve izlerken adam cidden dertli gibi. Yoldaşlar bile halktan bilgi toplayıp bize aktarabilir. Aynı Warbandda bilgi edinmek veya destek toplamak için yoldaş göndermemiz gibi. Yapılır mı, eklenir mi, erken mi, geç mi bilmiyorum ama anlatması bile hoşuna gidiyor insanın..
Sanki yapmışlar ama daha bize göstermiyorlar gibi, ortam müsaşt gözüküyor. :smile:
Bende bugün denk geldim ilk defa köye bir girdim tarlada benim en havalı adamım elalemin tarlasında çalışıyor.Bu tip durumların düzeltilmesi lazım.

Back
Top Bottom