Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Geliştirici hz. bir yol haritası paylaşmışsa sende bizimle paylaş lütfen :grin:
Dostum hayatında hiç proje yönetimi olan bir şirkette çalıştın mı bilmiyorum ancak, şirketlerde büyük işlerin iş önceliği ve yapılış sırası vardır. Bunu paylaşamam zira TW de çalışmıyorum, bunu bana sorman da ayrı komiklik yani. Sana iyi günler diliyorum.

Dostum hayatında hiç proje yönetimi olan bir şirkette çalıştın mı bilmiyorum ancak, şirketlerde büyük işlerin iş önceliği ve yapılış sırası vardır. Bunu paylaşamam zira TW de çalışmıyorum, bunu bana sorman da ayrı komiklik yani. Sana iyi günler diliyorum.
Nedense anlaşmak zor oluyor. Sanada iyi günler

Modding kit dokumantasyonuna nagivasyon ve performans bölümleri eklenmiş, güzel detaylar var. Hareketli resimler yakışıyor dokumana.

Śahsen yarışmanın bu üçüncü ayağına büyük orabda kendimden kaynaklanan engellerden ötürü(küçük oran; dil) katılmamaya karar verdim. Katılacakların haritalarını ise üstteki iki bölümün de etkisiyle daha iyi görmek isterim. Yarışma sonu haritaları indirip kullanabilecez diye biliyorum.. Bolumlere bakmayı unutmayınız.

Spam
SP'ci dostlarımızın da bu alanda bir şeyler yapabileceğini düşündüğümden buraya da yazma gereği duydum, sizlere ihtiyacımız var...
Sight Projesinde yer alacak ekip arkadaşları arıyoruz! Bu işte aktif olarak bizimle rol oynayacak kişileri aramızda görmekten onur duyarız!
İhtiyacımız olan pozisyonlar:
Video montaj ve yapım yeteneğine sahip kişiler
( Tercihen After effects veya Premiere )
Sunucu* ( Mikrofonu olan, tercihen yüksek kaliteli bir mikrofonu olan )
Yorumcu* ( Mikrofonu olan, tercihen yüksek kaliteli bir mikrofonu olan )

Güzel bir haber geldi twitter'dan

Oyunu oynarken eklemeye bile zahmet etmediğim perkler. Fikir güzel ama olmamış be. Lütfen birliklere formasyon dışında etki edenler kaldırılsın çünkü zamanla ölümsüz bir orduya sahip olabilirsiniz bu 100 kişi ile 500 kişiye kafa atmanıza sebep olabilir

Oyunu oynarken eklemeye bile zahmet etmediğim perkler. Fikir güzel ama olmamış be. Lütfen birliklere formasyon dışında etki edenler kaldırılsın çünkü zamanla ölümsüz bir orduya sahip olabilirsiniz bu 100 kişi ile 500 kişiye kafa atmanıza sebep olabilir
AIda bu perklere sahip olacaksa sorun olmaz. Sen güçlendikçe ordunun güçlenmesi gerçek hayatta bile mantıklı geliyor bana

AIda bu perklere sahip olacaksa sorun olmaz. Sen güçlendikçe ordunun güçlenmesi gerçek hayatta bile mantıklı geliyor bana
Ne demek istediğiniTam anlamadım ama bazı perkler örnek sana +20 tutuş veriyor admlarına da +35. Uzun zaman seninle birlikte hayatta kalmış birliklere inanılmaz bonus versin ama yeni gelmiş köylünün elinde ki kılıcın hasarı +35 alırsa komik olur, bence bunu basitleştirerek eklemişler ve ortaya orduya her gelene bonus çıkmış . Formasyonları uygulamak her zaman komutanın yeteneğine bağlı olduğu için formasyon bonusları mantıklı.

Süvarilerin akla mantığa aykırı davranışlarını ne zaman el atarlar sizce?Yeni güncellemede görür müyüz bunu merak ediyorum.
Büyük şirketlerin bile AI ( YZ ) ın davranışları ile uğraşmadığı bu günlerde TW den AI geliştirmesi beklemek uzun bir süre için hayal . Merdivenleri kullanabilsinler bana yeter :grin:

Büyük şirketlerin bile AI ( YZ ) ın davranışları ile uğraşmadığı bu günlerde TW den AI geliştirmesi beklemek uzun bir süre için hayal. Merdivenleri kullanabilsinler bana yeter :grin:
Tüm oyun AI üzerinde dönüyor ya.İlk saldırı dalgasından sonra haritanın dışına kadar sürüp sonra geri gelmeleri,dediğin gibi kuşatmalardaki merdiven çıkamayışları...Oyunu çok sıkıcılaştırıyor ben sadece AI geliştirseler bile okeydim

Tüm oyun AI üzerinde dönüyor ya.İlk saldırı dalgasından sonra haritanın dışına kadar sürüp sonra geri gelmeleri,dediğin gibi kuşatmalardaki merdiven çıkamayışları...Oyunu çok sıkıcılaştırıyor ben sadece AI geliştirseler bile okeydim
Bu işin raconu galiba oyunu yap AI ı yapma, Crysis remastred mesela zorluk süper AI yok korkulukla savaşıyorsun sanki.

Ben hâlâ serserilik perklerini merak ediyorum.Şuan hiçbir işe yaramadığı kesin acaba onu nasıl yapıcaklar
Keşke bir perk olsa ; Serserilik yeteneği olan yoldaşımızı lordları pusuya düşürüp canlarıyla tehdit edip soymaya yollasak. Warbandda öldürmek için pusu kuruyorlardı random oluyordu bu tabii ama, bannerlord da biraz değiştirip bir amaç haline getirilebilir. Böylece oyun daha sandbox hale gelir. Haydut olacağım dersin, yoldaşlarını full serserilerden seçersin hepsini lord soymaya yolla başarı halinde 5k-15k arası para gelsin. Lord olmak zorunda değil şehirdeki güç sahipleride olabilir. Bir diğer konuda şehirdeki haydutlar. Bir işlevleri olduğunu hatırlamıyorum. Daha dün gittim bir grubu temizledim o grubun sahibi olan şehirdeki tüccarın gücü -626 ya düştü ???? :smile: Serserilik perki bu haydutları da bir şekilde kullanmamıza yarasa keşke. Mesela şehirdeki mülk sahibi tüccar vs bunları korusalar bizim emrimizle, iilişki gelişse. Bir süreliğine bir tanesinin emrine birkaç haydut versek ve süre ile doğru orantılı gücü artsa vs vs. Kale inşaa edecektik kaldırdılar haklı olarak ama şu olabilir. Haydutluk perkinin sonunda veya perklerde ilerlerken kendi haydut inimizi yapabilsek, max 4 adet felan olsa köylüleri ve kervanları soyup envanterlerinde birikse biz daha sonra gidip tahsilatı yapsak felan :smile: bilmiyorum ya güzel olur gibi geliyor. İşin teknik kısmını bilemem sadece oyunda olsa ben eğlenirdim diyorum

Keşke bir perk olsa ; Serserilik yeteneği olan yoldaşımızı lordları pusuya düşürüp canlarıyla tehdit edip soymaya yollasak. Warbandda öldürmek için pusu kuruyorlardı random oluyordu bu tabii ama, bannerlord da biraz değiştirip bir amaç haline getirilebilir. Böylece oyun daha sandbox hale gelir. Haydut olacağım dersin, yoldaşlarını full serserilerden seçersin hepsini lord soymaya yolla başarı halinde 5k-15k arası para gelsin. Lord olmak zorunda değil şehirdeki güç sahipleride olabilir. Bir diğer konuda şehirdeki haydutlar. Bir işlevleri olduğunu hatırlamıyorum. Daha dün gittim bir grubu temizledim o grubun sahibi olan şehirdeki tüccarın gücü -626 ya düştü ???? :smile: Serserilik perki bu haydutları da bir şekilde kullanmamıza yarasa keşke. Mesela şehirdeki mülk sahibi tüccar vs bunları korusalar bizim emrimizle, iilişki gelişse. Bir süreliğine bir tanesinin emrine birkaç haydut versek ve süre ile doğru orantılı gücü artsa vs vs. Kale inşaa edecektik kaldırdılar haklı olarak ama şu olabilir. Haydutluk perkinin sonunda veya perklerde ilerlerken kendi haydut inimizi yapabilsek, max 4 adet felan olsa köylüleri ve kervanları soyup envanterlerinde birikse biz daha sonra gidip tahsilatı yapsak felan :smile: bilmiyorum ya güzel olur gibi geliyor. İşin teknik kısmını bilemem sadece oyunda olsa ben eğlenirdim diyorum
serserilik perklerinde haydutlarla ilgili bir şeyler de olur umarım. Örneğin sığınaklardan acemi haydut toplamak veya haydut diyaloglarında gelişmeler, şehri, köyü vs. haraca bağlama vs vs :smile:)
+haydut olabileceğimiz için çalıntı malları sığınaklara veya şehirdeki haydut npclere satabilme..

Last edited:
Her cümlesine katılıyorum ama eklenmiceğini ikimizde biliyoruz :lol: Warbandde pusuya her düştüğümde ''Demekki ben hana git dediğimde karakterim hana ışınlanmıyor sokaklarda yürürken pusuya düşüyor'' diyordum ve rp ye büyük etkisi vardı random olsa bile ''birilerini sinir etmişim ki beni öldürmeye çalışıyorlar''diyordum

Back
Top Bottom