Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Teşekkür ederim arkadaşlar.. Sword & Musket modunda şu ana kadar Mod Araçlarında üniforma testlerini başarıyla gerçekleştirdik çok şükür. Bir yandan ekibimizde ki modelleme yapan arkadaşlarımız modellerini yaparken bir yandan aşırı komplike olan modelleri mod araçlarında nasıl ekleyeceklerini düşünüyorlar. Birde işin en kötü kısmı Mod Araçlarında iskelet olayı pek iyi olmadığından Blender ile yapıyoruz. Bir arkadaşımız musket-tüfek yapayım derken, bir arkadaşımız piştov yapıyor diğerleri de üniforma yapıyorlar. Kılıç ve Bayonet yapanlar da var elbette.

Düzenli bir şekilde çalışıyoruz, bir yandan araştırmalarımızda fikir de alıyoruz. Çünkü hem Singleplayer hemde Multiplayer olacak. İlk hedefimiz Multiplayer, o yüzden cümlelerimi bitirmeden önce size burada bir güzellik paylaşayım :wink:

Flintlock_-_Double_Barrel_Pistol.png

Flintlock_Seven_Barrel.png

Discord kanalımızı da size paylaştım. Hepinizi bekliyorum.

Sword & Musket
  • Public Group
  • 181
  • 9
  • 0
Singleplayer and Multiplayer Mod Project that aims to reflect the era of the Napoleonic Wars.
Katılıyorum hocam, kaç kişi çalışıyor mod üzerinde? Bu arada bu modellerde güzel olmuş. İskelet sorununu okudum sanırım zırhlarda falanda sorun çıkıyormuş

Çünkü hem Singleplayer hemde Multiplayer olacak.

Tek oyunculu haritada kalelere 5-6 köy, şehirlere 10-12 köy şeklinde planlıyorsunuz diye tahmin ediyorum çok heyecanlı olacak :grin:
gerçekten tüfek işini çok beğeniyorum bu oyunda. Tarih olarak hangi aralıkta ateşli silah kullanımı olacak? 18. yy ya da 16. yy ? teknolojik olarak çok farkediyor bildiğiniz üzere.

Tüm ekibe kolay gelsin. Umarım oynamak nasip olur.

Çok teşekkür ederim. 1 yıl sonra nasip olacak emin ol :wink:

Katılıyorum hocam, kaç kişi çalışıyor mod üzerinde? Bu arada bu modellerde güzel olmuş. İskelet sorununu okudum sanırım zırhlarda falanda sorun çıkıyormuş

3D Artisti/Modelleme, Animasyon, Kodlama/Programlama, Soundtrack/Ses Kompresörleri ve Müzik Aktörleri, Seviye Tasarımcısı, Mapper ve Sahneci ekibimiz toplam 35 kişiyiz. Topluluk Yöneticimiz ve Asistanları(Merkez, Genel Kıtalar, Avrupa, Asya, Amerika temsilcilikleri) ise toplam 5 kişi.
İskelet olayı ile ilgili kafa yoruyoruz şu anda.

Tek oyunculu haritada kalelere 5-6 köy, şehirlere 10-12 köy şeklinde planlıyorsunuz diye tahmin ediyorum çok heyecanlı olacak :grin:
gerçekten tüfek işini çok beğeniyorum bu oyunda. Tarih olarak hangi aralıkta ateşli silah kullanımı olacak? 18. yy ya da 16. yy ? teknolojik olarak çok farkediyor bildiğiniz üzere.

Tek oyunculu haritada 5-6 köy ve şehirler olmayacak çünkü harita üstünde olmayacak bizim modumuz. Film sahneleri gibi olacak yani senaryo belli tarihsel süreçi yaşayan siz olacaksınız. Olay akışı belli. 1770-1815 arasında ki silahlar olacaktır.

Çok teşekkür ederim. 1 yıl sonra nasip olacak emin ol :wink:

3D Artisti/Modelleme, Animasyon, Kodlama/Programlama, Soundtrack/Ses Kompresörleri ve Müzik Aktörleri, Seviye Tasarımcısı, Mapper ve Sahneci ekibimiz toplam 35 kişiyiz. Topluluk Yöneticimiz ve Asistanları(Merkez, Genel Kıtalar, Avrupa, Asya, Amerika temsilcilikleri) ise toplam 5 kişi.
İskelet olayı ile ilgili kafa yoruyoruz şu anda.

Tek oyunculu haritada 5-6 köy ve şehirler olmayacak çünkü harita üstünde olmayacak bizim modumuz. Film sahneleri gibi olacak yani senaryo belli tarihsel süreçi yaşayan siz olacaksınız. Olay akışı belli. 1770-1815 arasında ki silahlar olacaktır.

o kadar adam ile o kadar uğraş verip mod yapmak yerine oyun yapsanız daha mantıklı değil mi hiç olmazsa gelir olur :smile: belki TW de kendine rakip görüp biraz daha gaza basma ihtiyacı duyar

o kadar adam ile o kadar uğraş verip mod yapmak yerine oyun yapsanız daha mantıklı değil mi hiç olmazsa gelir olur :smile: belki TW de kendine rakip görüp biraz daha gaza basma ihtiyacı duyar

Daha önce ki NW modülü FSE ekibi tarafından yapılmıştı ve DLC olmuştu. Bu sefer Türklerin başını çektiği bir mod ekibi ve projesinde bunun olma olasılığı var. Hedefimiz elbette bunu kazanca da çevirmek, tabi olursa ama niyetimizi anladın varsayıyorum. :smile:

-Mastery sistemi olacak mı?
(Temel ilk 30 level, oyuncunun 10gun 1er saat oynamasiyla tamamlanacak kadar hızlı atlanmali. Bu level atlayışları temel yetenekleri açmalı.[cod4 MP deki gibi herkesin level kasmasi gerekiyor bir şeyler için ama level kasmak çok kolay bu ilk 30 level için..] Öğretici basit bu ilk 30 dan sonra, master yapma, yani kişinin uzmanlaşmak istediği alanına göre yetenek geliştirmesi kısmı ile eğlenceli sistem tamamlanmali. 100 level max.lvl olabilir ve level atladikca koşul exp sürekli artar. Yeteneğe katkı, 30levele kadar level başına Ör. Sabit +%2 iken, diğer her ustalık level artışında or. %0,4 olarak sabit(yahut değişken) eklenebilir. 60 baz yetenek puanı üstüne, tamamen aynı yetenekte ustalasan biri 60+28 yetenek puanına sahip olur ki %50 ye yakın hız/hasar/hareket hızı artışı vs ustalaşmak adına verilen emeğin güzel çıktısı olur. Ustalık yetenek puanları tek bir ustalık alanına dağıtmak zorunlu olmamalı ayrica belli ustalık sistemini sıfırlamak mümkün olmalı. Detaylar daha güzel yapılır fakat iki önemli unsuru tekrar hatırlatayım: 30 a kadar herkes kolayca eğitici level almayı tamamlayıp üstüne master yapma imkanına sahip olmalı, bu 1. İkincisi, Atıyorum 200saat oynayıp 100 level olup sadece bir alanda ustalaşmak istemissem, +%10 değil, %50 gibi büyük bir avantaj yakalamak isterim. Bu iki nokta önemli. ) (Ek olarak şu da olabilir: her bir birime özelleşmiş ikincil Mastery alanı oluşturup, yeteneksel alanlar haricinde, level atladikca açılan ve birimsel envanter/yapı kazandıran bu birim Mastery kısmında oyuncu tercihine göre ilerletilrbilir. Or: birincil alanda biriken yetenek puanları ile diğer oyuncuları iyileştirme hizini baz oran+%50 ye getiren biri, ayrıca ikinci birimsel kısımdan Sıhhiye bölümünü 100 level olduğundan tamamlayıp normal koldan sargı bezi çantası yerine, büyük sargı bezli sırt cantasi ekipmanini acip kullababilmeli( bazpuan +%50yetenekten+ çantanın özelliği: +%50 iyileştirmede hız daha) gibi.. Yetenek puanları tek bir yeteneğe verilmek zorunda değilken, birim tek bir birim için verilmek zorunda olmalı. Birim ustalığı ile kazanılabilecekler: Sıhhiye: buyuk sırt çantası, tuzakci; özel tuzak, mühendis büyük alet çantası, nakilci; çok uzun deployable ladder vs. Ekipman secme ya da özel yapı yapma kabiliyeti kazandirmali bu ikinci kisim ustalık(yetenek1. Kısım). )

-3-4 tane değil 15-20 farklı barutlu silahımız olacak mı?(Sadece barutlular bu cesitlilikte..)
(Kısıtlı bir tarih üzere çok fazla kıyafet beklemiyorum, silahlar çok fazla olmali)

-Mastery sistemi destekleyen özel birimler olacak mı?
(Sıhhiye olup hızlıca insanları iyilestirebilecekmiyim[ustaligim buysa ve tek buna vermissem puanları, normalden %50daha hızlı bir iyilestirici olurum], tuzakçı, kazıcı, mühendis vs bunlar olacak mı..)

Bu 3 ihtiyacı karsilayacak bir DLC olsa S&M napolyondan çok ama çok daha iyi tutar.

-Mastery sistemi olacak mı?
(Temel ilk 30 level, oyuncunun 10gun 1er saat oynamasiyla tamamlanacak kadar hızlı atlanmali. Bu level atlayışları temel yetenekleri açmalı.[cod4 MP deki gibi herkesin level kasmasi gerekiyor bir şeyler için ama level kasmak çok kolay bu ilk 30 level için..] Öğretici basit bu ilk 30 dan sonra, master yapma, yani kişinin uzmanlaşmak istediği alanına göre yetenek geliştirmesi kısmı ile eğlenceli sistem tamamlanmali. 100 level max.lvl olabilir ve level atladikca koşul exp sürekli artar. Yeteneğe katkı, 30levele kadar level başına Ör. Sabit +%2 iken, diğer her ustalık level artışında or. %0,4 olarak sabit(yahut değişken) eklenebilir. 60 baz yetenek puanı üstüne, tamamen aynı yetenekte ustalasan biri 60+28 yetenek puanına sahip olur ki %50 ye yakın hız/hasar/hareket hızı artışı vs ustalaşmak adına verilen emeğin güzel çıktısı olur. Ustalık yetenek puanları tek bir ustalık alanına dağıtmak zorunlu olmamalı ayrica belli ustalık sistemini sıfırlamak mümkün olmalı. Detaylar daha güzel yapılır fakat iki önemli unsuru tekrar hatırlatayım: 30 a kadar herkes kolayca eğitici level almayı tamamlayıp üstüne master yapma imkanına sahip olmalı, bu 1. İkincisi, Atıyorum 200saat oynayıp 100 level olup sadece bir alanda ustalaşmak istemissem, +%10 değil, %50 gibi büyük bir avantaj yakalamak isterim. Bu iki nokta önemli. ) (Ek olarak şu da olabilir: her bir birime özelleşmiş ikincil Mastery alanı oluşturup, yeteneksel alanlar haricinde, level atladikca açılan ve birimsel envanter/yapı kazandıran bu birim Mastery kısmında oyuncu tercihine göre ilerletilrbilir. Or: birincil alanda biriken yetenek puanları ile diğer oyuncuları iyileştirme hizini baz oran+%50 ye getiren biri, ayrıca ikinci birimsel kısımdan Sıhhiye bölümünü 100 level olduğundan tamamlayıp normal koldan sargı bezi çantası yerine, büyük sargı bezli sırt cantasi ekipmanini acip kullababilmeli( bazpuan +%50yetenekten+ çantanın özelliği: +%50 iyileştirmede hız daha) gibi.. Yetenek puanları tek bir yeteneğe verilmek zorunda değilken, birim tek bir birim için verilmek zorunda olmalı. Birim ustalığı ile kazanılabilecekler: Sıhhiye: buyuk sırt çantası, tuzakci; özel tuzak, mühendis büyük alet çantası, nakilci; çok uzun deployable ladder vs. Ekipman secme ya da özel yapı yapma kabiliyeti kazandirmali bu ikinci kisim ustalık(yetenek1. Kısım). )

-3-4 tane değil 15-20 farklı barutlu silahımız olacak mı?(Sadece barutlular bu cesitlilikte..)
(Kısıtlı bir tarih üzere çok fazla kıyafet beklemiyorum, silahlar çok fazla olmali)

-Mastery sistemi destekleyen özel birimler olacak mı?
(Sıhhiye olup hızlıca insanları iyilestirebilecekmiyim[ustaligim buysa ve tek buna vermissem puanları, normalden %50daha hızlı bir iyilestirici olurum], tuzakçı, kazıcı, mühendis vs bunlar olacak mı..)

Bu 3 ihtiyacı karsilayacak bir DLC olsa S&M napolyondan çok ama çok daha iyi tutar.

Düşüncen harika, aslında yapılabilir. EXP sistemi de getirilebilir seviye atlar böylece insanlar. Bunu bir kenara not edeceğim.

Sıhhiye, Mühendis olacak, kazıcı ve tuzakçı'nın görevini de ayrı bir sınıf yerine mühendis'e ekleyeceğiz.

Düşüncen harika, aslında yapılabilir. EXP sistemi de getirilebilir seviye atlar böylece insanlar. Bunu bir kenara not edeceğim.

Sıhhiye, Mühendis olacak, kazıcı ve tuzakçı'nın görevini de ayrı bir sınıf yerine mühendis'e ekleyeceğiz.

Birkac farklı birim fikrim daha var, pcye geçin e ekleme yaparım buraya. Örneğin aşçı ve nakilci. Aşçı, tüketilebilir takviyeler üretip bir alana stok ekleyebilir; böylece koşan sporcunun yanına su alıp koşması gibi, savaş meydanina giden asker takviye özelliği olan bir tüketilebilir alabilcek(tüketilebilir: ekmek, yağlı ekmek, su, diğer özel içecek ve yiyecekler= yağlı ekmek ustalık lv.100 için aktif olabilir). İşçi/nakilci hammaddeleri toplayıp özel el arabası ile belli noktalara stoklayan birim(taşları kesip mancilik taşı üretip el arabası ile mancilik yaninda boşalan o taş stoğunu yenileme vs. Ustalık level 100de birim kazancı olarak üst seviye bir nakil aracina sahip olabilir) vs. Bunlar çok güzel ve önemli detaylar eğer yapılırsa şahane olur. Birkaç birim boyle aklımda var.

Ama üstte yazdığım gibi örnek değerlerle: [ hızla tamamlanan 30level eğitici base level sistemi + ( 100levele kadar elde edilen yetenek puanlari ile ustalik1.bolum) + ( 100levele kadar belli levellerde kazanımlar elde ettiren -100de en iyi kazanim- birim puanlari ile uatalik2.bolum) ]

eklenirse ve ustalik bölümünün 1. Kısmındaki yetenek puanları ister tek bir yeteneğe ister her biri e verilecek şekilde serbest , 2. Kısım ise sadece tek bir birime özel ilerletilir şekilde olursa çok iyi olur. İstendiğinde 0levele sıfırlamak mümkün olmalı.

Birim çokluğu, yetenek ve eşya/kabiliyet kazanımı ile böyle renkli bir sistem çok çok güzel olur tabi mümkün olursa. Umarım çok daha gelişmişini görebiliriz.

Spam olmasın ama, mesela şu ustalık 2. Bölümündeki, işçinin level birim kazanımı olan, usta el arabasının; standartı yerine ilerde satın alınabilecek renk li ve farlı şekilli+efeklere sahip -tek bir tane- satın alınabilir skin de yapılabilir. Alan çok olur ustalık kazanımlarının şekil degilikligine usramis, farklı ve canlı renkli ayrıca efeklere sahip tek bir skinini. Burada bence önemli olan, her bir birim için tek bir satın alınabilir ustalık skini yspmak, başka yapılacaksa(etkinlikle açılan vs) satın alınmamalı asla. Lolün hatası bu, birden fazla satın alımlı skın olmamalı.

Neyse özetle bu özel Mastery sistemine birim bazlı tek satın alınabilir skın satışı da eklenebilir ve çok satar( ücretsiz skın sınırı yok).

@Lucon belli ki sağlam bir mod yapacaksınız belki DLC ama neden ateşli silahlar dönemini seçtiğinizi merak ediyorum , oyunun temeli kılıç, ok vs ye kurulu olduğu için bence zamanınızı oyunun eksik taraflarını çözüp üstüne daha büyüterek Empire Total War ın Darth Mod u gibi neredeyse oyunun bir parçası olacak bir mod yapabilirdiniz,çünkü çıktığında bunu başaran modlar daha çok tutacaktır. Single da sadece senaryo oynanışı Bannerlord da çok fazla bug a sebep olsada güzel oluyor ,açıkçası single ı bekliyorum umarım gecikmez.

Burada tartışılmasında bir sakınca görmüyorum. Zaten Bannerlord için Türkçe forumda özel tartışma, öneri vs bölümü yok. Bırakın insanlar şu konu altında rahat rahat sohbet etsinler.

Mod konusundaki soruları düşünceleri mod konusunda konuşmanız daha mantıklı olur arkadaşlar.

Şöyle bir şey var, belki alakalıdır
Oyunda genel anlam da tartışılıyor burada. Mod için genel görüş ve talep almasında ve buraya danışmasında bende bir sıkıntı göremiyorum. Mod hakkında daha ciddi ve konu altında mesaj kirliliğinin konudan ayrı başka mesajların olmasını istemeyen birisi mod bölümüne zaten konu açar. Yine de sıkıntı oluyorsa moderatörler uyarabilir.

Moderatörler için sıkıntı oluşturması için şikayet edilmesi gerekli genelde veya postların doğrudan dikkat çekmesi. Oyundaki eksikliklerden bahsedilse de son birkaç posttur mod hakkında fikirler paylaşılıyor sadece. Lucon'a olan desteğimi kendisi biliyor zaten yanlış anlayacağını düşünmüyorum lakin kendisi zaten hem burada hem grubu hem de Discord kanalını paylaşmış şu mesajda.
Bunun için kadar farklı grup/channel varken ısrarla Mount & Blade II: Bannerlord Tartışma konusunda spesifik bir mod hakkında konuşmanın anlamı yok bence.

Dediğin gibi şikayetçi olunması gerekiyor ve alan memnun satan memnun. Kutsal TW kanunları savunuculuğu yapmaya gerek yok. İş güç arasında iki muhabbet ediyoruz şu konunun altında yok oraya yazın yok buraya gidin diye baltalamaya gerek yok. Ben dahil çoğu kişi mod sayfasını takip etmiyor ve ben bukonudan öğrendim arkadaşımızın modunu, hoşuma gitti. Zaten bir güncelleme gelse herkes tekrar o konuya geri dönecek fakat güncellemelerin arası açılmışken o 1 ay içerisinde bırakın da insanlar kafası rahat muhabbet etsinler, birbirlerine yaptıkları şeyleri paylaşsınlar. Bu sizi bu kadar rahatsız etmemeli.

Last edited:
Burada tartışan kitlede sorun çıkacağını sanmıyorum modlarda buraya bakıyor zaten görüyorum, güzel bi tartışma ortamı var bu konudan önce Türkçe foruma bakmıyodum ben :grin:
belli ki sağlam bir mod yapacaksınız belki DLC ama neden ateşli silahlar dönemini seçtiğinizi merak ediyorum
O konuda çok mod çıkıyor zaten hocam, garanti çıkacak bir sürü mod var hem fantastik hem gerçekci.Silah modlarda lazım ve bunlar bayağı tutuyor çok fazla olmadığı için

Back
Top Bottom