[ÇÖZÜLDÜ] STEAM OYUNU AÇILMIYOR! (Teşekkürler Taleworlds)

Users who are viewing this thread

salihonur

Recruit
Merhaba,
Aslında single ve multiplayer diye ayırmak doğru değil. Oyun hiç açılmıyor. Bannerloard cursoru gelip gidiyor. Güncel kararlı yamaları aktif tutuyorum ama 2 haftadır böyle. Dün kaldırıp sıfırdan kurduğum halde düzelmedi. Aşağıda GIF ve ekran görüntülerini paylaşıyorum.

Merhaba,
Bilgisayarınızdaki çalıştırma dosyasını engelleyen bir durum söz konusu olabilir.

Yerel oyun klasörüne giderek: bin\Win64_Shipping_Client içerisindeki TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe Uygulamasını Yönetici olarak çalıştırarak deneyebilirsiniz.

Sorunun çözülmemesi halinde bilgisayarınızın yazılım hatalarını kontrol etmenizi öneririm.

Merhaba,
Bilgisayarınızdaki çalıştırma dosyasını engelleyen bir durum söz konusu olabilir.

Yerel oyun klasörüne giderek: bin\Win64_Shipping_Client içerisindeki TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe Uygulamasını Yönetici olarak çalıştırarak deneyebilirsiniz.

Sorunun çözülmemesi halinde bilgisayarınızın yazılım hatalarını kontrol etmenizi öneririm.

Merhaba,

Yönetici olarak çalıştır dediğim halde Luncher açılırken kapanıyor. Crash bildirim ekranı da gelmiyor.

Yalnız önce Bannerlord_BE.exe (her ihtimale karşı oyun BE açmazsa diye) daha sonra Bannerlord.Native.exe çift tıklayarak oyuna girebiliyorum. Single modu denemedim ama oradan da Multiplayer moduna tıklayarak ve sunucu seçerek oynayabiliyorum. Bana kalırsa sorun luncher'da.

Merhaba ben işin içinden çıkamadım Windows günlüğünü de paylaşmak istedim.

Olay kimliği: 1026
Kaynak: .Net runtime
Application: TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe
Framework Version: v4.0.30319
Description: The process was terminated due to an unhandled exception.
Exception Info: System.AccessViolationException
at TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.Native.Windows.Gdi32.ChoosePixelFormat(IntPtr, TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.Native.Windows.PixelFormatDescriptor ByRef)
at TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.GraphicsContext.CreateContext(TaleWorlds.Library.ResourceDepot)
at TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.GraphicsForm.InitializeGraphicsContext(TaleWorlds.Library.ResourceDepot)
at TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.StandaloneUIDomain.Update()
at TaleWorlds.TwoDimension.Standalone.WindowsFramework.MainLoop(System.Object)
at System.Threading.ExecutionContext.RunInternal(System.Threading.ExecutionContext, System.Threading.ContextCallback, System.Object, Boolean)
at System.Threading.ExecutionContext.Run(System.Threading.ExecutionContext, System.Threading.ContextCallback, System.Object, Boolean)
at System.Threading.ExecutionContext.Run(System.Threading.ExecutionContext, System.Threading.ContextCallback, System.Object)
at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart(System.Object)

Olay kimliği: 1000
Kaynak: Application error
Hatalı uygulama adı: TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe, sürüm: 1.0.0.0, zaman damgası: 0x5f7dd44a
Hatalı modül adı: atig6pxx.dll, sürüm: 27.20.1017.1011, zaman damgası: 0x5ecc08bf
Özel durum kodu: 0xc0000005
Hata uzaklığı 0x000000000000adfd
Hatalı işlem kimliği: 0x16e0
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d69dc0daaaa83e
Hatalı uygulama yolu: D:\SteamLibrary\steamapps\common\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client\TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe
Hatalı modül yolu: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\u0356013.inf_amd64_61ba7b1fb4cf4aec\B355483\atig6pxx.dll
Rapor kimliği: a938d3c7-14cb-4195-9166-a49960804a2f
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

Olay kimliği: 1001
Kaynak: Windows error reporting
Hata demeti 1995322738053407584, tür 4
Olay Adı: APPCRASH
Yanıt: Kullanılamıyor
Kabin Kimliği: 0

Sorun imzası:
P1: TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe
P2: 1.0.0.0
P3: 5f7dd44a
P4: atig6pxx.dll
P5: 27.20.1017.1011
P6: 5ecc08bf
P7: c0000005
P8: 000000000000adfd
P9:
P10:

İliştirilmiş dosyalar:
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB846.tmp.mdmp
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB902.tmp.WERInternalMetadata.xml
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB923.tmp.xml
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB921.tmp.csv
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WERB941.tmp.txt

Bu dosyalar burada bulunabilir:
\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\AppCrash_TaleWorlds.Mount_1bf49fcc6b56c2d60e45bcba6aeed586caad_bcf0f38b_c44bbe54-c7ba-478b-85cf-dd1e87e7969f

Çözümleme simgesi:
Çözüm için yeniden denetleme: 0
Rapor Kimliği: a938d3c7-14cb-4195-9166-a49960804a2f
Rapor Durumu: 268435456
Karma demeti: d9b1c80119774c31ebb0cf7565eee360
Kabin Guid'i: 0

Bu hatayı alan bir arkadaşım vardı, konunu görünce kendisine sordum. Windows'unu istersen bir Update et, eğer son sürümse bir kütüphane indirmen gerekiyordu diye hatırlıyorum.

@MArdA TaleWorlds Belki bu konuyla ilgili bir şey yapar.

Sistem güncel durumda. Yine de elle kontrol ettim. Yeni güncelleme yok. İşleitm sistemi Win10. Hatta ekran kartı sürücüsünü de sıfırdan yeniden kurdum.Sadece Bannerlord'da sorun var hatta yukarıda da dediğim gibi Bannerlord.Native.exe 'den girip oynayabiliyorum ama launcher da sorun var.

Yaşadığınız sorun için üzüldüm. Sistem bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

- Ayrıca Oyunun genel dosyalarının eksik olup olmadığını steam üzerinden dosya bütünlüğünü doğrulamayı kontrol ettiniz mi?

- Başka oyunlarda yada uygulamalarda böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Oyunun erken erişimde sunulduğunu göze alırsak bu tarz tutarlılık sorunları ile karşılaşılması olağan durumda.. Launcher dışında oyuna girdiğinizde bir çökme, kapanma sorunu yaşadınız mı?

Yaşadığınız sorun için üzüldüm. Sistem bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

- Ayrıca Oyunun genel dosyalarının eksik olup olmadığını steam üzerinden dosya bütünlüğünü doğrulamayı kontrol ettiniz mi?

- Başka oyunlarda yada uygulamalarda böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Oyunun erken erişimde sunulduğunu göze alırsak bu tarz tutarlılık sorunları ile karşılaşılması olağan durumda.. Launcher dışında oyuna girdiğinizde bir çökme, kapanma sorunu yaşadınız mı?

Merhaba,
Oyun dosyalarını denetlettim eksik yok. Zaten sıfırdan kurulum da yapmıştım. Steam kütüphanemde aktif olarak 9 oyun oynuyorum. Bannerlord dışında herhangi bir sorun yaşamıyorum. Bannerlord'a Launcher haricinde girdiğimde her zaman olmasa da bazen sunucu bilgileri boş geliyor. Bu sorunla alakalı mı bilmiyorum ama aynı ayarlar olmasına rağmen biraz performans sorunu var gibi. Daha önce FPS 50 civarı iken şuan 35-40 civarında.

Sistem bilgilerim:
Samsung NP550P5C-S04TR i7-3630QM
HyperX 2x8GB DDR3 1600 MHz
eGPU MSI GDDR5 RX 470 4GB (Corsair 450W PSU sadece GPU besliyor)
SSD Kingston A400 480 GB (80 GB boş alan)

Eleştirdiğimiz gibi teşekkür etmesini de bilmek gerekli. Aylardır her yeni yamada dört gözle beklediğim ama git gide umudumu yitirdiğim ve artık oyunu iade etme noktasına geldiğim anda oyun sorunsuz bir şekilde açıldı. Ne yaptınız ne ettiniz bilmiyorum ama artık oyun normal yoldan da açılıyor çevrimiçi de oynayabiliyorum. TEŞEKKÜR EDERİM.

Back
Top Bottom