Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Onu unut knk forumun her köşesinden istendi bu yapmayacaklar yol haritası malesef. Bu arada hala oyuna ümit bağlayanlara gülüyorum :grin:
Arkadaşlar hemen böyle düşünmeyin warbandi hatırlayın türkçe dil bile ne kadar süre geldi. Daha iyisini yapacaklarına inanıyorum ben. Evet çok ketumlar ama yine de ümidi kesmeyin. Şuan ana odak sanırım performansta çünkü çok sıkıntılı kaplama mesafesi falan rezalet. Hele bi onu halletsinler yaparlar.

Last edited:
Zaten mod konusunda mutabıkız. Her ne kadar native'de dolu içerikler ile karşılaşmak istesek de ortalamanın üstünde bir şey beklemiyorum açıkçası. En azından buradan bakınca başaracaklarmış gibi görünmüyor. Beni en çok heyecanlandıran bahsi geçen tarzda modlar. En kötü optimizasyon ve modlanabilirliği iyi yapsalar da oyunun hayranları gerisini halletse.

Zaten mod konusunda mutabıkız. Her ne kadar native'de dolu içerikler ile karşılaşmak istesek de ortalamanın üstünde bir şey beklemiyorum açıkçası. En azından buradan bakınca başaracaklarmış gibi görünmüyor. Beni en çok heyecanlandıran bahsi geçen tarzda modlar. En kötü optimizasyon ve modlanabilirliği iyi yapsalar da oyunun hayranları gerisini halletse.
Modlanılırlığı gerçekten basit yapmışlar diye duydum, optimizasyon elbet yaparlar. Oyunda var olan şeyleri tamamlayıp modculara sunmalılar bence. Yeni bir şey gelince bir sürü şeyi kırıyor. Bunun sebebini mexxico söylemişti. TWde her şeyi tek tek yaparak ilerliyorlarmış. Buda hem yavaş ilerlemeye hemde sonraki ekleyeceğin şeyin öncekileri bozmasına neden oluyormuş, birbirine bağlı bir sürü şey olduğu için. Olması gereken bu birbirlerine bağlı şeyleri aynı anda yapmaya başlamak

Hayır onun asıl olayı spagetti kod yani karman çorman kodlama. Biz 7-8 yıl bekleyince ince eleyip sık dokuyorlar, güzel bir kodlama yapıyorlar sanıyorduk. Karşımıza refactor edilmesi 2 ay sürecek derecede ilginç bir ürün çıktı. Yeni bir şey olduğunda eskileri kırıyorsa bu oyun SOLID prensibi ile geliştirilmemiş demektir. Profesyonellerin şekilde davranması erken erişim bahanesi kapsamına girer mi girmez mi bilemem ama ortada tam oyun deneyimi sağlanacak diye verilmiş bir söz var. Ben hiçbir oyunu "tam sürüm deneyimiyle" oynarken refactor edilsin diye 2 ay beklemiyorum.

Geçen perşembe getirmek istediklerini ama bazı sorunlar yüzünden çıkaramadıklarını yazmışlardı. Bu hafta gelir muhtemelen

Arkadaşlar hala ümidi olan var, hala bekleyen var, hala bilmem ne var diye anlamsız şeyler söylemeseniz mi artık? İş yapılan yanlışları eleştirmekten çok taşlamaya dönüştü. Özellikle bir kesim var yorum attığında sadece kötülemeyi de geçti olumlu bir şey ile karşılaştıklarında sahiplerine laf söylemeye başladılar. Hepsinin foruma kayıt oldukları tarih de oyunun çıkışından sonra. Biz M&B'in 0.808 halini biliyoruz, dolayısıyla bu süzgeçten geçirerek konuşuyoruz. Oyunun eksiklerinin fazla olması ve TW'ün anlamsız hareket etmesi bu oyuna karşı ümit besleyenelere laf etme hakkını size vermiyor. Çok ümidinizi kestiyseniz oyunu 1-2 sene çıkartın hayatınızdan ama buraya gelip insanlara laf atmayın. Olumsuz eleştiri yapacağınızda da şöyle kötü olacak, böyle ümit yok diyeceğinize elde olan veya olabilecek veriler üzerine tartışın.

Arkadaşlar hala ümidi olan var, hala bekleyen var, hala bilmem ne var diye anlamsız şeyler söylemeseniz mi artık? İş yapılan yanlışları eleştirmekten çok taşlamaya dönüştü. Özellikle bir kesim var yorum attığında sadece kötülemeyi de geçti olumlu bir şey ile karşılaştıklarında sahiplerine laf söylemeye başladılar. Hepsinin foruma kayıt oldukları tarih de oyunun çıkışından sonra. Biz M&B'in 0.808 halini biliyoruz, dolayısıyla bu süzgeçten geçirerek konuşuyoruz. Oyunun eksiklerinin fazla olması ve TW'ün anlamsız hareket etmesi bu oyuna karşı ümit besleyenelere laf etme hakkını size vermiyor. Çok ümidinizi kestiyseniz oyunu 1-2 sene çıkartın hayatınızdan ama buraya gelip insanlara laf atmayın. Olumsuz eleştiri yapacağınızda da şöyle kötü olacak, böyle ümit yok diyeceğinize elde olan veya olabilecek veriler üzerine tartışın.
Aynen öyle

Flaming
Artık şu fanboylardan gına geldi. Arkadaş 2 sene beklemek nedir? Biz oyunu 2 sene beklemek için mi aldık? 6 ay içinde çıkmazsa sözlerini tutamamış olacaklar. adam gelmiş 2 sene diyor.

Artık şu fanboylardan gına geldi. Arkadaş 2 sene beklemek nedir? Biz oyunu 2 sene beklemek için mi aldık? 6 ay içinde çıkmazsa sözlerini tutamamış olacaklar. adam gelmiş 2 sene diyor.
İstesen de istemesen de bekleyeceksin. Firmayı bilen herkes oyunun 6 ay sonra tam sürüme çıkmayacağını az çok biliyordur.

Forumda 9 mesajın var benim bununla birlikte 274. 274 mesajımın yarısı TW'e eleştiri veya şuanki düzeni yerden yere vuran niteliktedir. Senin gibi millete laf söyleyip de birazcık akıl mantık çerçevesi içinde konuşan herkese fanboy diyen çok insanı gönderdim. Her şeyi geçtim şuan yorum yaptığın "thread" içinde bile onlarca sert eleştirim var. Bir insan hakkında ithamda bulunacaksan en azından yorum yaptığın konuda ki tüm mesajlarını oku. Yoksa böyle kendini rezil edersin.

Forumda 9 mesajın var benim bununla birlikte 274. 274 mesajımın yarısı TW'e eleştiri veya şuanki düzeni yerden yere vuran niteliktedir. Senin gibi millete laf söyleyip de birazcık akıl mantık çerçevesi içinde konuşan herkese fanboy diyen çok insanı gönderdim. Her şeyi geçtim şuan yorum yaptığın "thread" içinde bile onlarca sert eleştirim var. Bir insan hakkında ithamda bulunacaksan en azından yorum yaptığın konuda ki tüm mesajlarını oku. Yoksa böyle kendini rezil edersin.
Hocam teknik destek bölümüyle ilgilenmiyorsunuz sanırım, veya ben hiç görmedim yani oyunu oynamıyor musunuz acaba?

Aah ah resmen içimden geçenleri yazmışsın özellikle bazıları var ki iyi kötü her yazıda resmen karalama yapıyor, salın insanları abicim umudu olanın umudu kendine hevesi olanın hevesi kendine üzülecek olanlarda onlar hayal kırıklığı yaşayacak olanlarda onlar "hala umudun mu var senin, böylelerini görünce çok üzülüyorum" gibi şeyler yazmak nedir?

Hocam teknik destek bölümüyle ilgilenmiyorsunuz sanırım, veya ben hiç görmedim yani oyunu oynamıyor musunuz acaba?
Beta hariç 100 saate yakın oynadım oyunu. Şuanda oynamıyorum yapılabilecek şeyler çok az. Tekrar modlasam falan büyük ihtimal 50-60 saat yine oynarım ama kendimi daha dolu içeriklere saklıyorum. Oyunu tekrar indirtecek bir güncelleme geldiği an başlayacağım. Onun haricinde kapalı kasım ayından nisan sonuna kadar karşılaştığım hataları raporlamaya çalıştım ama 1-2 tanesine yarım yamalak geri dönüş alınca ne uğraşıcam deyip bıraktım. En son geçen ay civarı bir konu daha açtım ona da cevap gelmedi. Boş zaman kaybetmeye gerek yok.

Aah ah resmen içimden geçenleri yazmışsın özellikle bazıları var ki iyi kötü her yazıda resmen karalama yapıyor, salın insanları abicim umudu olanın umudu kendine hevesi olanın hevesi kendine üzülecek olanlarda onlar hayal kırıklığı yaşayacak olanlarda onlar "hala umudun mu var senin, böylelerini görünce çok üzülüyorum" gibi şeyler yazmak nedir?

Alıştık artık dalga dalga gelip insanlara saçma sapan ithamlarda bulunuyorlar. İşin absürt tarafı aktif olan üyeler az çok birbirini tanıdıkları için sonradan gelen çocuklar en çok eleştiri yapan insanlara "fanboy" deyince komik duruma düşüyorlar. Bu arada kelime anlamını pek haz etmesem de bu oyunun fanı olduğum yanlış ve kötü bir şey değildir. 10 yılı aşkın süredir oynuyor ve takip ediyorsam tabi ki bir gönül bağı oluşacak. Yanlışı söylerken doğruları görmezden gelmelerine müsade etmememiz gayet doğal.

Back
Top Bottom