Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Sonucu istenilen gibi olacaksa ben 1 yıl 6 ay beklemeye de razıyım çok da beklemeyelim tabii de olmayınca da olmuyor ayrıca @dijiTurk eline emeğine sağlık.
Edit:
Şirket bu oyunun gelişimine dair ne düşünüyor/planlıyor? Soru bu. Yanıt ise vergi dairesi duvarı griliğinde bir umursamazlık. E hocam vallahi ayıboluyor billahi ayboluyor, aybolu, ay, a...
aynen öyle hocam şu grilik insanı delirtiyor, uyku kaçırıyor

Bence temel sorun oyuncu kitlesi ile iletişim eksikliği olmaya devam ediyor. Tabi ki şirketin şu anda gözbebeği olan ve dünya çapında ses getiren oyununa ilişkin detaylı planlamaları, çalışma takvimi v.s. vardır. Aksini düşünmek mümkün değil. Ancak şirketin (tahminimce anladığı ama) görmezden geldiği konu şu: Bu süreçleri merak ediyoruz.

Oyuna eklenecek içerikler, teknik güncellemeler ve bunlara ilişkin çalışma süreçlerini oyunun temel oyuncu kitlesini oluşturan bu forumun yerli/yabancı kullanıcıları ile belli ölçülerde paylaşmak amiyane tabirle "gazımızı alacaktır". Örneğin haziran ayında (yanlış hatırlamıyorsam) bir duyuru yapılmıştı. 1.4.3'ün gelmesi çok uzun sürdüğü için şirket böyle bir duyuru yaptı. İyi de oldu. Şu an ise artık kitlenin temel beklentisi "güncelleme" değil. Ne yapacaksınız? sorusunun yanıtı. Yaşayan bir açık dünyada gerçek bir RPG deneyimine imkan sağlayacak keyifli ve sevdiğimiz bir oyun betası var elimizde. Ancak içi büyük oranda boş. Bu oyunun içi nasıl doldurulacak? Veya doldurulacak mı? Birkaç ekleme yapıp teknik ayağı çözdükten sonra "alın oyun bu" mu denilecek, yoksa, her şehri, her köyü, her npc'si ile verdiği görevleri ile, evliliği, turnuvası, ava çıkması, kervansarayları, kampları, iklimlerin mevsimlerin oyun üzerindeki etkisi ile, yeni asker ağaçları oluşturma imkanları, ele geçirilen sığınakların üs yapılıp oyuncunun aktif bir haydut kampı kurmasına izin veren dinamikleri ile (ve aklıma gelmeyen daha nice olasılık) benzersiz bir oyun mu sunulacak.

Ya da başka bir fikri varsa şirketin nedir o fikir?

Şirket bu oyunun gelişimine dair ne düşünüyor/planlıyor? Soru bu. Yanıt ise vergi dairesi duvarı griliğinde bir umursamazlık. E hocam vallahi ayıboluyor billahi ayboluyor, aybolu, ay, a...

Edit: Bir de şöyle bir ekleme yapayım, Şirket yöneticilerinin bence kavrayamadığı veya hesaba katmadıkları bir şey var, o da değişen kuşak. Şirket yöneticileri geçmişte de tüm oyunlarının erken erişim olarak çıktığını ve oyuncu kitlesinin de kollektif katkıları ile oyunların nihai halini aldığını söylüyor. Evet bu geçmişte böyleydi ancak son çıkardığınız oyunun tarihi 2010 warband. O tarihte daha akıllı telefonlar herkesin cebinde değildi, telefonlarda internet neredeyse yoktu, internet hayatın her alanında bu kadar etkin değildi. Şimdi açıkça görüyoruz ki bir çağın değişimine tanıklık ediyoruz. Sosyal medya uygulamaları ile devasa gündemler bir anlık olarak tüketilebilir vaziyette. İnsanların bekleme, bir konuyu sürekli takip etme eşikleri inanılmaz düşmüş durumda hele Z kuşağı için hayatın dinamizmi normalin 3 katı işliyor. Şirket belki 15-20 yıllık alışkanlıkları ile devam ediyor ama hayat artık öyle işlemiyor. Bence üzerine düşünmeleri gereken bir nokta da bu.
Her söylediğine katılıyorum.şirket bu soruların cevabını vermeli.ellerinde bir yol haritası vardır illaki.yakın zamanda ne bekleyebiliriz ya da ne Beklememeliyiz gibi noktalarda bilgi paylaşmaları şart.8 sene zaten berbat bir iletişim yürüttüler.artık bu olaya bir son verilmeli.sırf beklenti oluşturup altında kalmayalım diye bu kadar korkak davranmaya gerek yok.

Her söylediğine katılıyorum.şirket bu soruların cevabını vermeli.ellerinde bir yol haritası vardır illaki.yakın zamanda ne bekleyebiliriz ya da ne Beklememeliyiz gibi noktalarda bilgi paylaşmaları şart.8 sene zaten berbat bir iletişim yürüttüler.artık bu olaya bir son verilmeli.sırf beklenti oluşturup altında kalmayalım diye bu kadar korkak davranmaya gerek yok.
Yabancı forumda bu tür bilgiler için açılmış konu başlıkları var aslında fakat Türk forumunda yabancı forumlara nazaran çok şey eksik

Arkadaşlar iyi hoş akıl yürütüyoruz da 1 ayı aşkın süredir burada muhabbet dönüyor daha 1 tane geliştirici ya da firmadan herhangi biri bir tarafına takıp cevap vermedi. Yabancı forumlarda "f***ing" gibi kelimeler kullanarak başlık atılıyor onlara dahi cevap veriliyor ki yine de yeterli değil. Hala o tarafta da şikayetler var haklı olarak. Bize gelince geliştiricilerin morali bozuluyor vs vs diye bahaneler kullanıp eğitilmezsiniz diye hakaret ediyorlar. Uzun lafın kısası çok fazla kasmaya gerek yok. Onlar önem vermiyorsa ben hiç vermem. Burada gırgır yapmaya veya aklımdakini sunmaya gelir, giderim.

Arkadaşlar iyi hoş akıl yürütüyoruz da 1 ayı aşkın süredir burada muhabbet dönüyor daha 1 tane geliştirici ya da firmadan herhangi biri bir tarafına takıp cevap vermedi. Yabancı forumlarda "f***ing" gibi kelimeler kullanarak başlık atılıyor onlara dahi cevap veriliyor ki yine de yeterli değil. Hala o tarafta da şikayetler var haklı olarak. Bize gelince geliştiricilerin morali bozuluyor vs vs diye bahaneler kullanıp eğitilmezsiniz diye hakaret ediyorlar. Uzun lafın kısası çok fazla kasmaya gerek yok. Onlar önem vermiyorsa ben hiç vermem. Burada gırgır yapmaya veya aklımdakini sunmaya gelir, giderim.
Haklısın Pala reis

Eğitilmezsiniz xd vay bee, günlerce yorum yazdık konu açtık gelen cevap buydu.

. Yabancı forumlarda "f***ing" gibi kelimeler kullanarak başlık atılıyor onlara dahi cevap veriliyor ki yine de yeterli değil. Hala o tarafta da şikayetler var haklı olarak. Bize gelince geliştiricilerin morali bozuluyor vs vs diye bahaneler kullanıp eğitilmezsiniz diye hakaret ediyorlar. Uzun lafın kısası çok fazla kasmaya gerek yok. Onlar önem vermiyorsa ben hiç vermem. Burada gırgır yapmaya veya aklımdakini sunmaya gelir, giderim.

Nerede hangi yetkili demiş böyle bi şey, alıntılar misin?

Eğitilmezsiniz xd vay bee, günlerce yorum yazdık konu açtık gelen cevap buydu.
İngilizce konuşmayanı adamdan saymıyorlar. Türkçe harici herhangi bir dilde mesaj atarsanız geri dönüş alırsınız.
They don't give a f*ck the man who doesn't speak English. If you send a message in any language other than Turkish, you will get a feedback.
Они не считают человека, который не говорит по-английски. Если вы отправите сообщение на любом языке, кроме турецкого, вы получите ответ.
Sie zählen nicht den Mann, der kein Englisch spricht. Wenn Sie eine Nachricht in einer anderen Sprache als Türkisch senden, erhalten Sie ein Feedback.
Ils ne comptent pas l'homme qui ne parle pas anglais. Si vous envoyez un message dans une langue autre que le turc, vous recevrez un commentaire.
他们不算不懂英语的人。 如果您以土耳其语以外的任何其他语言发送消息,则会收到反馈。
Eles não contam o homem que não fala inglês. Se você enviar uma mensagem em qualquer idioma diferente do turco, receberá um feedback.

Arkadaşlar az önce yazacaktım ama konu sapar diye yazmadım. Eğitilmezsiniz lafı yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşın Bannerlord'da sık kullanılan modlar ile alakalı açtığı bir konuda denmişti. Konu sabit İşlevsel Modlar konusu yüzünden kilitlenmişti, bu yüzden konuyu açan arkadaş spam yaptığından moderatör de bir an sinirlenip öyle demişti diye hatırlıyorum. Ben başka eğitilmezsiniz diye bir şey gördüğümü hatırlamıyorum. Hatırlayan varsa yanlışımı düzeltsin. Ben yanlış anlaşılma olmasın diye yazıyorum bunu, sürekli görüyorum çünkü.

Yorumlansın diye söylemedim zaten olay bu. Sen istersen bu olay hiç olmamış gibi davran yine de kurtarmıyor. Nereden tutsan elinde kalır.

Edit: Yemin ederim sırf ne olacak diye merak ettiğimden aynı kelimeyi ben bir tartışmada kullandım ve ceza yedim. Bilerek olduğu için problem değil fakat global forumda "f***ing" kelimesini kullananları uzun süre takip ettim hiçbiri ceza yemedi. Eğer böyle bir şey varsa bizde yıldızlı küfür edelim. Eğer yoksa bir iki kendini bilmeze bakıp sanki Türkçe forum çok yozlaşmış gibi davranılmasın, göz ardı edilmesin.

Açılın, olayın kahramanı geldi! Bu mesele forum efsanesi olacak herhalde. Normalde spam oluyor ama cevap vermek istiyorum. O konuyu açan arkadaşla olan özel mesajlaşmalarımızı kimse bilmiyor. Kendisi oldukça inatçı, dediğim dedik bir şekilde arada argoya kaçarak beni tahrik etti. Konunun kilitlenmesi gerektiğini söylediğim halde karşı çıktı. Biz de insanız, tahrik edilebiliriz.

WaziG, günlerce yorum yazıp konu açmanızla bunun ne alakası var? Tek bir kişiyi ilgilendiren bir konuyu herkes üzerine alınıyor.
Makaveli23, olayın iç yüzünü bilmediğin zaman nereden tutsan elinde kalır. Ancak olayın iç yüzünü anlatmak gibi bir mecburiyetim yok. Sinirli bir yapım olduğunu söyledim ama olay bununla alakalı değil. Burada duygularımızla iş yapmıyoruz. Durup dururken öyle bir şey yazacak değilim. Dediğin gibi olay sadece bundan ibaret değil, hakaret işitmem de var.

Konu daha fazla uzamasın, spam olmasın. Burada gereken açıklamayı yaptım, yine de olayı tartışmak isteyen olursa özel mesaj atabilirsiniz. Başlığın ana meselesi olan güncellemeyle alakalı tartışmalarla devam edin.

Şoyle betadaki devasa güncelleme gibi büyük bir guncelleme bekliyorum. 3-5 yepyeni özellik, yeni mod+harita & scene editör.. Acaba önümüzdeki hafta bu tarz bir bundle ile karşılaşır miyiz?

Back
Top Bottom