Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Merak ediyorum acaba Taleworlds paraları da varken şirketi Avrupa'ya taşıyıp yetenekli personel alıp işleri büyütür mü? Türkiye'de kalmanın yararı olmadığını görebiliyoruz.
Ben sorunun bölgeyle alakalı olduğunu düşünmüyorum açıkçası fakat mexxico'nun dediğine bakınca da doğru memlekette yurtdışına gidenler kadar yetenekli insan da hemen hemen yok.
Fakat yurtdışına taşımak onlar için bir hayli zor olacaktır şirket/evrak işleri bir yana çalışanların ailesi ile taşınmak zorunda olanları vs.
Taşımak derken komple mi taşımak onu anlamadığım için bu şekilde düşünüyorum, umarım hazır imkan varken -en azından bildiğimiz kadarıyla- taşımaları en hayırlısı olacak gibi şu anki durumda.

Merak ediyorum acaba Taleworlds paraları da varken şirketi Avrupa'ya taşıyıp yetenekli personel alıp işleri büyütür mü? Türkiye'de kalmanın yararı olmadığını görebiliyoruz.
Cımbızla bir cümle çekmişsiniz ama mexxico o yorumunda başka firmalarda çalışanların yaşadığı zorluklardan bahsedip Taleworlds'ün Türkiye standartlarında çok iyi bir firma olduğundan söz ediyor. Firmada çalışan yurtdışından gelmiş çalışanlar var, dolayısıyla beyin göçünü ülkemize doğru yapabilen bir firma TW. O yüzden böyle bir ihtiyaçları olduklarını düşünmüyorum. Ayrıca giderleri konusunda devletten destek alan, ucuz bir ülkede, ucuz işgücü kaynağına sahip ve ürün satışını dövizle yapabilen bir firma olduğu için ben, Türkiye'deki en rahat firmalardan biri olduklarını düşünüyorum.

Kapalı beta yönetimini en iyi yapan firmalardan hatta öncü firmalardan biri. Özür dilerim ama söylenmeler çok gereksiz geliyor bana.
Özür dilemene gerek yok dostum. Burda hem eleştiricez, hem de olumlu yanlarını sayacağız. Ancak ölümüne fanı olanlardan olmayacağız, aksi takdirde oyuna yarar dan çok zarar gelir.

Çok karmaşık olur (!). Zaten tek umudumuz hayran yapımı işler.
Botları siege için ben düşünmedim değil ama 120lik botsuz sunucularda bile ağırlık var. Belki sonra olur.

Bugün basit oyun gördüm, fikri çok hoşuma gitti. Aynı battle royale gibi, bannerlord içinde de benzeri geliştirilerek bulunabilecek eğlenceli bir mod olabilir. Mod/özel sunucular gelse de böyle şeyler görsek keşke.

Kart oyununa benzer bir oyun yapmışlar, ölünce ruh olarak dolaşma, kurt olarak karanlık ortamda şekil almak vs hoşuma gitti. Bannerlordda karanlık atmosferli benzer modları ne zaman görürüm acep.

ZzPjn.jpg

ixY1D.jpg

aoy1T.jpg

3nE5x.jpg

tcLoz.jpg

Cjeks.jpg

FOgn4.jpg

(oyun şu haliyle tekrarlayıcı ve sıkar bir süre sonra ama geliştirilmemiş ana fikirler güzel)

Özür dilemene gerek yok dostum. Burda hem eleştiricez, hem de olumlu yanlarını sayacağız. Ancak ölümüne fanı olanlardan olmayacağız, aksi takdirde oyuna yarar dan çok zarar gelir.

O kadar çok laf dönüyor ki . Warbandın son sürümlerini oynayıp gelmiş insanlar . Gelişme sürecini hatim etmiş gibi gelip oho böyle oldu da daha bu kadarcık mı gelişti falan diye söylenmelerini eleştiri olduğunu bile düşünmüyorum. Kendi ülkemizin en büyük atılımlarından fanı olmayalım da ne yapalım? :grin: Söylediğim kişiler öyle fazla değil. Bir iki yorum yapanlar da değil. Sadece iyice ilerletmiş kötülemeye gelmiş insanlar onlar için söyledim.

O kadar çok laf dönüyor ki . Warbandın son sürümlerini oynayıp gelmiş insanlar . Gelişme sürecini hatim etmiş gibi gelip oho böyle oldu da daha bu kadarcık mı gelişti falan diye söylenmelerini eleştiri olduğunu bile düşünmüyorum. Kendi ülkemizin en büyük atılımlarından fanı olmayalım da ne yapalım? :grin: Söylediğim kişiler öyle fazla değil. Bir iki yorum yapanlar da değil. Sadece iyice ilerletmiş kötülemeye gelmiş insanlar onlar için söyledim.
Doğru, yapıcı eleştiri yalnızca oyunun daha iyi bir hal almasına yardımcı olur. Dediğin arkadaşlar benimde gözüme battı muteledim zaten. Fakat düşününce o kadar uğraş emek ver gelsin burada daha yeni reşit olmuş adamcıklar hiçbir bilgi birikimi olmadan eğvle eğvle diyerek salya akıtarak yorum yapsın. Şahsen developerlardan biri olsam bunları okuyunca üzülürdüm.

Last edited:
Back
Top Bottom