Resolved %100 Gpu Kullanımı

Users who are viewing this thread

Merhabalar. Uzun zamandır oyunu oynamıyordum 1.5 betasını test etmek istedim. Ancak oyuna girince Gpu kullanımı %99.9 oluyor. Oyun Kalitesini düşürdüm ama sonuç yine değişmiyor. Haliyle kasa fırın gibi oluyor. Sizde bu sorunu yaşıyor musunuz?

Sistemim
Ryzen 1300x İşlemci
Nvdia GTX 770 2 GB Ekran Kartı
16 GB Ram
SSD Kullanıyorum.

Daha önce
Amd FX 8300 İşlemci
Nvidia GTX 960 2 GB Ekran Kartı
8 GB Ram
HDD

Olan sistemde fps düşüşleri yaşasamda bu Gpu sorununu yaşamıyordum.

Zaten oyunda gpu nun %99 kullanılması gerekir. İşlemci kullanımı olabildiğince az gpu yüksek olmalı, yüksek olsun ki ekran kartı kendini kullanıp daha fazla fps değeri versin. Yani anlıyacağın üzere bu bir sorun değil.

Zaten oyunda gpu nun %99 kullanılması gerekir. İşlemci kullanımı olabildiğince az gpu yüksek olmalı, yüksek olsun ki ekran kartı kendini kullanıp daha fazla fps değeri versin. Yani anlıyacağın üzere bu bir sorun değil.

Ama gözardıe ttiğin mesela şu oyunu en düşük kaliteye bile alsan gpu kullanımı %99 oluyor ki aşırı ısınıyor. Ekran akrtı 3 fanlı kasa 5 fanlı olmasına rağmen kasa fırın gibi oluyor. Ve yukardada bahsettim 3 ay önced bu oyunu oynuyordum hiçbir sorun yoktu. Kusura bakmada Hiç bir oyun Gpu yu varsayılan %99 olarak kullaancak şekilde ayarlanmaz. Sen grafik alitesi olarak Ultrayı seçersen Gpu kullanımı artar.

Ama gözardıe ttiğin mesela şu oyunu en düşük kaliteye bile alsan gpu kullanımı %99 oluyor ki aşırı ısınıyor. Ekran akrtı 3 fanlı kasa 5 fanlı olmasına rağmen kasa fırın gibi oluyor. Ve yukardada bahsettim 3 ay önced bu oyunu oynuyordum hiçbir sorun yoktu. Kusura bakmada Hiç bir oyun Gpu yu varsayılan %99 olarak kullaancak şekilde ayarlanmaz. Sen grafik alitesi olarak Ultrayı seçersen Gpu kullanımı artar.
Yıllarımı donanıma verdim, emin ol ki doğru olan bu. Bannerlord hafif oyun değil ağır oyundur. Bunun sebebi oyunun grafiği veya fiziği değil optimizasyonun çöp olmasından dolayıdır. Her oyun ekran kartını %100 kullanmaz evet bunlar genelde cs gibi fps oyunları olur veya eskide kalmış herhangi bir oyun. Sıcaklık konusunda ise bu oyunun sucu değil ekran kartın %100 yükü kaldırmıyorsa ki zaten eski nesil karta sahipsin kartının macununu yenilemeyi den.

GPU kullanımından çok bileşenlerin sıcaklığına ve aldığın performansa bakmalısın. bende 72-82 derece arası oluyor max ayarlarda oynarken. 1650
max-q var ram ise 8 gb

GPU kullanımından çok bileşenlerin sıcaklığına ve aldığın performansa bakmalısın. bende 72-82 derece arası oluyor max ayarlarda oynarken. 1650
max-q var ram ise 8 gb
Ekran kartının sıcaklığı bir laptop için oldukça normal.

Merhaba, geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. Şimdiye kadar karşılaştığımız sorunların önemli bir kısmını düzelttik ve yayınladığımız birden fazla yama ile oyun performansını iyileştirdik. Lütfen oyununuzun, sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olduğundan ve oyunun güvenlik yazılımınız üzerinde gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Lütfen bu adımları tamamladıktan ve oyun dosyalarının bütünlüğünü Steam aracılığıyla doğruladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.

Merhaba, geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. Şimdiye kadar karşılaştığımız sorunların önemli bir kısmını düzelttik ve yayınladığımız birden fazla yama ile oyun performansını iyileştirdik. Lütfen oyununuzun, sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olduğundan ve oyunun güvenlik yazılımınız üzerinde gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Lütfen bu adımları tamamladıktan ve oyun dosyalarının bütünlüğünü Steam aracılığıyla doğruladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.
İlgilendiğiniz için teşekkürler . Sorunum kısmen çözülmüş bulunmakta. Artık %100 kullanım durumu söz konusu değil.

Güncelleme için teşekkürler.
Merhaba, oyunu bir kaç ay önce oynadığımda şehirlere, birliğe, klana, krallığa vs. tıkladığımda bir donma olmadan direkt hızlı şekilde açılıyordu ancak şuan oynadığımda çok fazla donuyor ve bekletiyor. Cpu'nun %45'ini harcıyor, GPU konusunda sorunum yok ve çoğu arkadaşımda da bu oluyormuş. Ayarları düşürsem de bir gelişme olmadı.

Back
Top Bottom