Mod Araçlarında Xml Editörü Olacak mı?

Users who are viewing this thread

Bunu nasıl biliyorsun sorabilir miyim? Hiçbir yetkilinin böyle birşey olacak dediğini açıkca görmedim.Üstüne cevap da alamıyorum..

Bir kaynağım yok zaten o amaçla bunu söylemedim.
XML editörü olmasına gerek yok, çünkü XML konusunda bilgili olan birisi zaten bir çok şeyi not defterleri aracılığıyla yapabilir, XML editörü ise işimizi kolaylaştıran bir şey sadece, ama şimdi düşünüyorum ve mod araçlarını yapan bir kaç geliştirici ile de hasbihal ettiğim de pek detay olmasa bile oyunun mod ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak bir şey olduğunu söylediler, bunu demeleri XML'i getirir demek değildir ama kim bilir belki getirirler.

Bir kaynağım yok zaten o amaçla bunu söylemedim.
XML editörü olmasına gerek yok, çünkü XML konusunda bilgili olan birisi zaten bir çok şeyi not defterleri aracılığıyla yapabilir, XML editörü ise işimizi kolaylaştıran bir şey sadece, ama şimdi düşünüyorum ve mod araçlarını yapan bir kaç geliştirici ile de hasbihal ettiğim de pek detay olmasa bile oyunun mod ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak bir şey olduğunu söylediler, bunu demeleri XML'i getirir demek değildir ama kim bilir belki getirirler.
Benim amacım da kolaylaşması.Ben de biliyorum not defteriyle editlemeyi ingilizcem var.Ama çok sıkıcı ve uzun sürüyor.Anlattığım gibi bir editör gelirse çok basit şeyleri yapmamız günler almayacak.2020 yılında böyle bir şey çıkarmayacaklarsa saçma değil mi? O yüzden cevap aramaya çalışıyorum.Cevap alana kadar böyle bir editörün olmayacağına emin olabilirsiniz.İngilizce bilen herkesin oyundaki neredeyse her şeyi kolayca değiştirip ekleyebilmesini sağlayacak bir editör olmayacak demektir.

Last edited:
Benim amacım da kolaylaşması.Ben de biliyorum not defteriyle editlemeyi ingilizcem var.Ama çok sıkıcı ve uzun sürüyor.Anlattığım gibi bir editör gelirse çok basit şeyleri yapmamız günler almayacak.2020 yılında böyle bir şey çıkarmayacaklarsa saçma değil mi? O yüzden cevap aramaya çalışıyorum.

Şu anda Bannerlord'da bir mod geliştirme üzerine adımlar atmış birisi olarak senin bu soruna bende bir cevap arıyorum, ama merak etme. Güzel bir mod araçları ile karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum. :smile:

Şu anda Bannerlord'da bir mod geliştirme üzerine adımlar atmış birisi olarak senin bu soruna bende bir cevap arıyorum, ama merak etme. Güzel bir mod araçları ile karşı karşıya kalacağımızı düşünüyorum. :smile:
Ben soruma cevap bulana kadar olmayacak varsayacağım.Cevap aramaya devam edeceğim tabi ki bir community support ya da manager zahmet edipte cevap verirse öğrenip mutlu olacağız umarım :grin:

Mod araçları üzerinde çalışılıyor ancak henüz detaylarını açıklayamıyoruz, belli olmayan taraflar mevcut. Detayları bir geliştirici günlüğü ile gelme ihtimali de mevcut.

Mod araçları üzerinde çalışılıyor ancak henüz detaylarını açıklayamıyoruz, belli olmayan taraflar mevcut. Detayları bir geliştirici günlüğü ile gelme ihtimali de mevcut.
Bu ihtimali bilmemiz iyi oldu. Teşekkürler.

Planları yokmuş bununla ilgili.Bu olmayacak demek oluyor o yüzden toplulukdan birinin yapmasını beklicez malesef.Absolute bruh moment.Düşünün neredeyse herşeyi xml ile değiştirip ekliyebiliyorsunuz ama TW bunun için bir tool sunmuyor.Herneyse yine topluluk gaming olacak.
We don't currently have plans for that.
Bu da yapmayı düşünen biri ama şuanki versiyonu yetersiz ve outdated. Yapmayı bilsem ben yapacam.

Last edited:
İlk serbest kalacak editörler açıklanmış.Ay sonuna kadar çıkacak deniyor.Konuda istenen program basit,asıl modcular için işe yarar bişeyler yapıyorlar.İstediğiniz program benzeri yayınlanmasa bile biri tarafından yapılır uğraşmayız tek tek.
Basitse niye yapmıyorlar? Yapmayı öğrenebilsem ben yapıcam. Bilmiyorlar sanki böyle bir şeyin gerekli olduğunu. Yapan biri yok şuana kadar yapılması gerekirdi.

Back
Top Bottom