Mod Araçlarında Xml Editörü Olacak mı?

Users who are viewing this thread

Xml'leri düzenlemek aşırı uzun sürüyor.Yok onun id'sine bak, yok bunu tek tek değiştir, yanlış yazdın mı diye bak falan. Soru ise mod araçları bu sorunları da çözecek mi?

Örnek olarak Morghs Editor Warband için bu ihtiyacı karşılıyor. Bunun gibi bir şey modlama araçlarında olacak mı?

Olmayacaksa bile ayrı olarak yapmanız gerekiyor 10 dakikada yapabileceğimiz şeyi tek tek yaparak uğraşmak günler alıyor.
Örnek olarak ben 2020 yılında birşeyleri kod kod dolaşıp değiştirmeye çalışırsam tüm hevesimi kaybederim.

İstediğim şey Morghs Editor'ün çok gelişmiş versiyonunu Bannerlord modding tools'da görmek.

Bu arada bahsettiğim şey module editor. Yani Native'yide editleyebilirsiniz ya da indirdiğiniz bir modu da.
Bannerlord'da ise neredeyse herşeyi kolayca değiştirebileceğimiz xml dosyaları var.Onlar için bir editör gerekli bize.
Örnek olarak spnpccharacters.xml, lords.xml, combat_parameters.xml, storymode_characters.xml gibi dosyalar.

Çok istediğim 2. şey ise editörün tamamen text based olmaması.Mesela zırhın görüntüsünü sürükleyip bir askerin zırhını değiştirebilmek
istiyorum.

IhL6Po.jpg

Last edited:
Xml'leri düzenlemek aşırı uzun sürüyor.Yok onun id'sine bak yok bunu tek tek değiştir yanlış yazdın mı diye bak soru ise mod araçları bu sorunları da kaldıracak mı?

Örnek olarak Morghs Editor Warband için bu ihtiyacı karşılıyor.Bunun gibi bir şey modlama araçlarında olacak mı?

Olmayacaksa bile ayrı olarak yapmanız gerekiyor 10 dakikada yapabileceğimiz şeyi tek tek yaparak uğraşmak günler alıyor.
Örnek olarak ben 2020 yılında görselli bir şekilde askerin zırhını editlemek için zırhı askerin üstüne sürüklemek yerine gidip de kod kod dolaşıp değiştirmeye çalışırsam tüm hevesimi kaybederim.

İstediğim şey Morghs Editor'ün çok gelişmiş versiyonunu Bannerlord modding tools'da görmek.

Bu arada bahsettiğim şey module editor. Yani Native'yide editleyebilirsiniz ya da indirdiğiniz bir modu da.
Bunu istersen teknik desteğe bildir

Güzel konu. Benim de cevabını merak ettiğim sorulardan biri. Yetkili biri cevaplarsa iyi olur aslında.

Xml'leri düzenlemek aşırı uzun sürüyor.Yok onun id'sine bak, yok bunu tek tek değiştir, yanlış yazdın mı diye bak falan. Soru ise mod araçları bu sorunları da çözecek mi?

Örnek olarak Morghs Editor Warband için bu ihtiyacı karşılıyor. Bunun gibi bir şey modlama araçlarında olacak mı?

Örnek olarak ben 2020 yılında görselli bir şekilde askerin zırhını editlemek için zırhı askerin üstüne sürüklemek yerine gidip de kod kod dolaşıp değiştirmeye çalışırsam tüm hevesimi kaybederim.

IhL6Po.jpg
Çok lazım olan bir konuydu iyi akıl etmişsiniz gerçekten tek kelime ile "Bravo" !! Dediğiniz gibi umarım bir developer görür ve dediğiniz gibi kısa sürede istediğimizi yapabileceğimiz güzel bir 'modtool' getirirler. Eminim çok güzel modlar çıkacaktır o zaman :smile: ! @MArdA TaleWorlds

Bir türlü %100 emin olamadım bu tür bir editörün olup olmayacağına böyle şeyleri forumda soru sorarak öğrenmeye çalışmak bir işkence.
Bayram tatiline denk geldiği için community support ilgilenmemiş olabilir, diğer devler de teknik desteğe bakıyor daha çok. Umarım yarın cevap gelir.

Çok lazım olan bir konuydu iyi akıl etmişsiniz gerçekten tek kelime ile "Bravo" !! Dediğiniz gibi umarım bir developer görür ve dediğiniz gibi kısa sürede istediğimizi yapabileceğimiz güzel bir 'modtool' getirirler. Eminim çok güzel modlar çıkacaktır o zaman :smile: ! @MArdA TaleWorlds
Dalga geçiyormuş gibi mi konuşuyorsun ya da bana mı öyle geldi :d?

Bayram tatiline denk geldiği için community support ilgilenmemiş olabilir, diğer devler de teknik desteğe bakıyor daha çok. Umarım yarın cevap gelir.
İngilizce forumda da sordum ama emin olmamı sağlayacak cevap alamadım.En son çare olarak modding Q&A kısmında sordum.Cevap bekliyorum orada.Buradan cevap gelse çok daha güzel olurdu.

Ayrıca 2. bir isteğimi de yazdım editör öyle olursa mükemmel olur.

Last edited:
@MArdA TaleWorlds Üstteki arkadaş etiketlemiş diye bekledim ama işe yaramadı sanırım..
Bu konu hakkında bilgi alabilecek miyiz? Ya da iletilecek mi? Böyle bir şeyi herkes çok istiyor, olup olmayacağından emin olursak çok mutlu oluruz.
Umarım bunu TaleWorlds mükemmel bir şekilde yapabilecekken yine topluluktan birinin yapmasını beklemeyiz.
Buradan cevap alamazsam global forumda Callum'a soracağım.

Last edited:
@MArdA TaleWorlds Üstteki arkadaş etiketlemiş diye bekledim ama işe yaramadı sanırım..
Bu konu hakkında bilgi alabilecek miyiz? Ya da iletilecek mi? Böyle bir şeyi herkes çok istiyor, olup olmayacağından emin olursak çok mutlu oluruz.
Umarım bunu TaleWorlds mükemmel bir şekilde yapabilecekken yine topluluktan birinin yapmasını beklemeyiz.
Aynen merak icindeyiz. Arda baskan bi el at

Yine umursanmadık şaka gibi :grin: Galiba bir şey sormamız gereken kişi kendisi değil.Acaba cevaplayamayacakları bir soru mu soruyorum diyorum bakıyorum soruya alakası yok.Oyunu aldık soru soruyoruz cevap alamıyoruz.Callum da cevaplamazsa bilin ki ya yapamayacaklar ya da bir şeyler saklıyorlar.

Last edited:
Back
Top Bottom