Beni aşırı rahatsız eden birbirinin aynı köyler şehirler kaleler birbirinin aynı köyler şehirler kaleler...

Users who are viewing this thread

ayd1903avc

Recruit
Beni aşırı rahatsız eden kopyala yapıştır birbirinin aynı köyler şehirler kaleler... bu durumdan aşırı derece rahatsızlık duyuyorum ve oyunda atmosfer diye bişey bırakmıyor bunun bi çaresine bakılacakmı yoksa böyle mi kalacak saçmalık ya millet nasıl ayıla bayıla oynuyor şu oyunu anlamıyorum.

Beni aşırı rahatsız eden kopyala yapıştır birbirinin aynı köyler şehirler kaleler... bu durumdan aşırı derece rahatsızlık duyuyorum ve oyunda atmosfer diye bişey bırakmıyor bunun bi çaresine bakılacakmı yoksa böyle mi kalacak saçmalık ya millet nasıl ayıla bayıla oynuyor şu oyunu anlamıyorum.
erken erişimde bu şekilde olacağı oyun çıkmadan söylenmişti.tam sürüme kadar bu konuda yavaş yavaş eklemeler yapılacaktır diye düşünüyorum.

Erken erişim yazısında ilk başta şehirler birbirine benzese de tam sürümde her şehir kendine özgü olacak diyordu

Diğer arkadaşların dediğine ek olarak bir de; şehir taslarlaması, bunları stratejik olarak kafa yorması bug vs. olmaması kolay bir şey değil. Oyunda hiç saymadım ama kafadan 25-30 şehir vardır herhalde dile kolay 30 farklı tasarım demek bu.

Oyunun Gamescom 2015'te bir demo videosu gibi bir şey yayınlanmıştı, videoda şehir, köy tasarımı vb. şeyleri yaparken görüntüler gösteriyorlardı. O zamandan beri yapmadılarsa bu TW'ün kendi sorunudur. Onca süre harcandı yapıma, tasarımlar bile doğru değil yarım yamalak. Bence haklı isyan.

Videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Last edited:
Flaming
Diğer arkadaşların dediğine ek olarak bir de; şehir taslarlaması, bunları stratejik olarak kafa yorması bug vs. olmaması kolay bir şey değil. Oyunda hiç saymadım ama kafadan 25-30 şehir vardır herhalde dile kolay 30 farklı tasarım demek bu.
Reis bu nasıl fanboyluktur

Reis bu nasıl fanboyluktur

Eğer ki metin uzun geldiyse koyu kısımla yazılmış sonu okuyunuz.

Fan boyluk değil reis. Sadece bir şeyi eleştirirken dikkatli olalım diyorum. Eğri oturalım, ama doğru konuşalım diyorum. Adamlar sırf sizi memnun edebilmek için biz Multiplayer kitlesini boşladılar, biraz saygılı olalım
saçmalık ya millet nasıl ayıla bayıla oynuyor şu oyunu anlamıyorum.
diyip insanların zevkine karışmayalım diyorum. Erken erişimden önce adamlar zaten dediler "Bazı köy ve şehirler benziyecek." diye. Bunula birlikte "İlerde düzelteceğiz." de dediler. Yoksa ben de oyunu çok eleştiriyorum yeri geliyor çok tilt oluyorum ama bunu da bir sebeple temellendirmeden gidip millete sunmuyorum. Yanlış anlama rage atmış gibi yazdım ama derdimi daha iyi anlatabilmek için. Yoksa yani fanboyluk yapmayı Ubisoft kötü AC oyunları yapmaya başladı başlayalı bıraktım yani. Diğer konuların altında da dediğim gibi
"Oyun çok kötü olmuş" "Animasyonlar çok kötü" gibi tamamen gereksiz ve boş eleştiriler yerine "Şurası şöyle çok kötü olmuş bu şekilde daha iyi olur" gibi yapıcı eleştiriler yaparsak güzelleşir oyun
veya
yavaşça gelişecek zaten Mount & Blade de böyle gelişti Warband de biz geribildirim yapalım illa bir gün istediğimiz şeyleri getirirler zaten.
Tamam, artık ekip daha büyük. Daha hızlı ilerlemeleri ve hatta haftalık güzel güncellemeler getirmeleri lâzım katılıyorum. Ama şuan işlerin hızlı gitmesi biraz daha zor covid-19'dan dolayı -En azından geçerli sebepleri bu- . Uzun lafın kıssası reis benim değinmek istediğim şey eleştiri yaparken temeli olacak şekilde eleştirip, işe yarar ve yapıcı eleştiriler yapalım. Yani ne geliştiricilere, ne de oyunculara laf etmeyelim. Bırakalım geliştiriciler işlerini yapsın.

Oyun EA halindeyken eleştiri yapılırken oyun çıkmadan önce ortaya çıkmış kaynaklara bakılmasını tavsiye ediyorum sert eleştirilerin yararı olmaz EA aşamasında.CeyXiong'da dediği gibi yapıcı eleştiriler yapmaya odaklanalım
Covid döneminin insanlar/firmalar için ne kadar zorlu olduğu ortada bekleyelim ve görelim diyorum
(Yanlış anlaşılma olmasın tabii ki biz bu oyunun topluluğuyuz ve para vererek aldık eleştirilerimizi yapacağız ama öyle eleştiriler var ki bildiğiniz firmaya saldırıyor,yapıcı olalım)

Adamlar onceden belirttiler. Elestirmek yersiz. Ama gercekten bu konu oyunda dedigin gibi atmosfer birakmiyor. Ileride eklemelerle bu durumu hallederler.

adamlar zaten oyun çıkmadan önce böyle böyle dediler. tam sürümde her birinin farklı olacağını söylediler. üstelik şu anda bile yeni kaleler, köyler vs. ekleniyor oyuna.

adamlar zaten oyun çıkmadan önce böyle böyle dediler. tam sürümde her birinin farklı olacağını söylediler. üstelik şu anda bile yeni kaleler, köyler vs. ekleniyor oyuna.
Tam surumde her kale ve sehir farkli olucaktir elbette. Ama köyler farkli olurmu bilmiyorum.

Tamamıyla her kültür için eşsiz sahne tasarımları eklense bile şu haliyle gireceğimi sanmıyorum tekli oyuncuya. Oyunun öncelikle o sahnelere dair merak ve ilgi uyandıracak kültürel farklılıklara vurgu yapması gerekiyor. Lord’un görev için beni soktuğu köye şöyle bir durup bakış atmam için öncelikle bana o vazifeyi veren kişiye dair ve ilişkimize dair bir fikir geliştirmem gerekir, Bannerlord evren içinde konuştuğum ve gördüğüm ben hariç herkesi robotik ve ruhsallıktan yoksun birer canlı olarak var ettiği için, evrenin kendisine dair diğer tasarımsal zenginliklere maalesef odaklanamıyorum.

Bana kalırsa bu gidişle her şehir kale ve köyün birbirinden farklı olması imkansız gibi, oyunda o kadar sorun ve eksik varken dönüp onu yapacaklarını sanmıyorum, bir çok vaadin boşa gittiği gibi bu da yok olup gidecek.

Tamamıyla her kültür için eşsiz sahne tasarımları eklense bile şu haliyle gireceğimi sanmıyorum tekli oyuncuya. Oyunun öncelikle o sahnelere dair merak ve ilgi uyandıracak kültürel farklılıklara vurgu yapması gerekiyor. Lord’un görev için beni soktuğu köye şöyle bir durup bakış atmam için öncelikle bana o vazifeyi veren kişiye dair ve ilişkimize dair bir fikir geliştirmem gerekir, Bannerlord evren içinde konuştuğum ve gördüğüm ben hariç herkesi robotik ve ruhsallıktan yoksun birer canlı olarak var ettiği için, evrenin kendisine dair diğer tasarımsal zenginliklere maalesef odaklanamıyorum.
Dediklerine kesinlikle katılıyorum.

Gordugum en saglam elestiri. Tamamiyle haklisin.

Duygularıma tercüman olmuşsun.kesinlikle dikkate alınmalı bu konu.

Back
Top Bottom