Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Users who are viewing this thread

oyunda yaşlılıktan ölmek için ölümü aktifleştirmek gerekiyor mu? yoksa aktifleştirmedigimizde de yaşlılıktan ölebiliyor muyuz?

Çok kolay seviyesinde oynadın sanırım. 3-4 katı orduya saldırıp o kadar az zayiat mümkün değil başka türlü. Gerçekçi seviyesinde oynarsanız daha zevkli savaşlar yaparsınız. Bir de tek kayıtlı oyun üzerinden oynadığınızdan karşı tarafın askerlerini hep acemi ve köylü askerden oluştuğunu farletmişsindir. Bu şuanda daha iyi durumda ve bir mod ile çok daha eğitimli askerleri oluyor karşı tarafın. Asıl savaş o zaman oluyor zaten :smile:
-Demircilikte efsane silahlar yapabiliyorsunuz ve o kalitede silah hiç bir yerde bulamazsınız. Yine de bununla uğraşmak gerçekten zaman kaybı. Demircilikle ilgili modlar yüklenmediyse uğraşmaya değmez.
-Yine tek kayıtlı oyun oynadığından çocuklarla ilgili gelişmeler oldu. Artık yaj yana değilsen çocuk olmuyor ve sayısı çok azaldı. 4-5 çocuk oluyor sanırım en fazla.
-Oyunda geliştirmeler anlık oluyor ve devam edecek bunlar. Şuanda bile zevkli bir oyun ve eksikler giderilince daha zevkli bir oyun olacaktır.

birkaç güncelleme daha geldiğinde muhtemelen tekrar başlarım zaten kayıtlı oyun üstünden gitme olayını başka yerlerde de görmüştüm, sağol dostum yazdıkların için

Bugün krallığa, lordlarları davet edip geldikten sonra asker sayısı hızla düşüp yaralıya çevirdi ve 1 kişi kaldı. Sadece klan lideri. Bu normal mi ?

oyunda ilerleyemiyorum para kasmak ilişki kasmak zor geldi taktik verebilir misiniz

Birkaç risksiz görev tamamladıktan sonra görevleri aldığın yerlerden 2. seviye asker topla. Sonrasında kalabalık çapulcu gruplarına gir. Hiç beklemediğin haydut, çapulcu gruplarından 50 60klık item düşüyor böyle bir item düşmese bile 8-10 çapulcu grubunu alt ettikten sonra ganimeti ve esirleri satarak seni rahat ettirecek bir miktar dinara sahip olursun. Askerlerini upgrade etmek önceliğin olsun sonrasında büyük çatışmalara girerek seri ganimet toplarsın. 20k gibi bir miktarı görünce mutlaka kervan satın al. (1 yoldaş gerekli. Ayrıca kervanı alacağın şehrin refahı minimum 5k ve üzeri olsun.). 6-7 gün sonrasında kervan 1-1.5k günlük altın getirisi sağlıyor. Sonrasında her şey yoluna girer :smile:

Birkaç risksiz görev tamamladıktan sonra görevleri aldığın yerlerden 2. seviye asker topla. Sonrasında kalabalık çapulcu gruplarına gir. Hiç beklemediğin haydut, çapulcu gruplarından 50 60klık item düşüyor böyle bir item düşmese bile 8-10 çapulcu grubunu alt ettikten sonra ganimeti ve esirleri satarak seni rahat ettirecek bir miktar dinara sahip olursun. Askerlerini upgrade etmek önceliğin olsun sonrasında büyük çatışmalara girerek seri ganimet toplarsın. 20k gibi bir miktarı görünce mutlaka kervan satın al. (1 yoldaş gerekli. Ayrıca kervanı alacağın şehrin refahı minimum 5k ve üzeri olsun.). 6-7 gün sonrasında kervan 1-1.5k günlük altın getirisi sağlıyor. Sonrasında her şey yoluna girer :smile:
ufak bir dipnot düşeyim , 20 k da alma derim tavsiyem çünkü kervan aldıktan sonra bir müddet zarar ettiriyor o sürede parasız kalmaman için biraz daha üstüne çık ya da para için çapulculara girmeye devam et, Liderlik+izcilik+ticaret yeteneği yüksek olan bir yoldaş bulursan kaçırma al ve kervana ver.Sonra gelsin paracıklar :grin:

ufak bir dipnot düşeyim , 20 k da alma derim tavsiyem çünkü kervan aldıktan sonra bir müddet zarar ettiriyor o sürede parasız kalmaman için biraz daha üstüne çık ya da para için çapulculara girmeye devam et, Liderlik+izcilik+ticaret yeteneği yüksek olan bir yoldaş bulursan kaçırma al ve kervana ver.Sonra gelsin paracıklar :grin:

Mantıklı, ben daha riskli ve sabırsız olan yolu tercih etmişim :grin:

Oyundaki idam ve ilişki düşmesinin gözden geçirilmesi lazım. Kalradyada herkes akraba sanırım vlandia lordu kesiyorsun aseray lordu küsüyor.Kendi krallığını kurmada çok zorluyor bu durum. Adamları salsan olmuyor, tutsak etsen olmuyor, idam etsen olmuyor. Şu durum yüzünden yeni kayıt açasım gelmiyor.

Merhabalar Kalradya sakinleri :grin:
Bir sorunum var,
İmparatorluğu zayıflat görevi ilerlemiyor kaldı öyle. ???
Oyuna G. İmparatorluğundan başladım. Buraya kadarki tüm görevleri yerine getirdim; ama G. İmparatorluğunun tek parça toprağı kalmamasına rağmen görevde bir ilerleme yok.
Bu sorunu yaşayan var mı? Çözümü nedir acaba?

merhabalar kaçıncı seviyeden sonra lord oluyoduk ? şuan paralı asker gözüküyorum klanım 3.seviye karakterim 14.seviye olmak üzere.. lordluk için ün veya nüfuz mu gerekiyordu?
Ün arttıkça klan seviyen de artar oyun içerisinde klan sekmesinde sağ üstte ünün ve klan seviyen gösterilir. Sorunun cevabına gelince. Kiralık asker olmak için klanının 2 seviye, lord olabilmek için ise 3 seviyede olması gerekiyor.
@ecocetin infaz edeceğin lordun ansikopediden arkadaşlarına da bakman gerek sadece aynı klan üyeleriyle değil arkadaşlarıyla da ilişkin düşüyor.
Aslında ilişki kaybı fazla adaletsizce değil sonuçta adamı infaz ediyorsun fakst çok fazla insanla ilişkin düşüyor. Bu ilişki kaybını infaz edilen lordla diğer lordların ilişki seviyesine göre ayarlasalar, mesela o kişiyle 50 den az ilişkisi olanlarla kayıp -5 gibi olsa daha güzel olabilir

@Mr.Kebab Farkındayım ya abartarak söyledim bu lordları ne yapacağız durumuna sinirlendiğim için:smile: Ben aslında idam etmek istemiyorum kimseyi ama bir yerden sonra sinirleniyor insan hele saldığın adamlar 2 gün içerisinde 60-80 kişilik ordu topluyorlar bence bu zamanlar düzenlense bile kafi.Daha 2 gün önce bütün ordun kılıçtan geçirilmiş sende yaralanmışsın bi git kalene otur dinlen, düşün ben nerede hata yaptım diye sorgula:smile: Aynı şekilde tutsak ettiğinde de kaçmaları zorlaşsa çok iyi olacak. İdam konusunda haklısın sonuçta öldürüyoruz adamı önerin mantıklı uygulanabilir.

@Mr.Kebab Farkındayım ya abartarak söyledim bu lordları ne yapacağız durumuna sinirlendiğim için:smile: Ben aslında idam etmek istemiyorum kimseyi ama bir yerden sonra sinirleniyor insan hele saldığın adamlar 2 gün içerisinde 60-80 kişilik ordu topluyorlar bence bu zamanlar düzenlense bile kafi.Daha 2 gün önce bütün ordun kılıçtan geçirilmiş sende yaralanmışsın bi git kalene otur dinlen, düşün ben nerede hata yaptım diye sorgula:smile: Aynı şekilde tutsak ettiğinde de kaçmaları zorlaşsa çok iyi olacak. İdam konusunda haklısın sonuçta öldürüyoruz adamı önerin mantıklı uygulanabilir.
Anladım hocam benim de başıma geldi genelde onursuz lordların onursuz arkadaşları olur, ben dürüst ve cömert tiplerle önce herhangi bir krallığın vasalı iken oylamalar aracılığıyla ilişkiyi 100 yapıyorum oyunda 4 seviye üstü 3-4 tane klanla rahat şekilde tüm haritayı fethedebilirsin fazlası ayarları bozuyor. Bu lordları ayarladıktan sonra gerisi benden nefret etse de sorun değil. Geçen bir oyunumda aynı dediğin şeye ben de kızdım 2k Batanya ordusunu yendikten sonra 12 tane lordu çatur çutur kestim adamların ordularının içinden geçip bir de üstüne 200k para verip barış yapıyoruz ertesi gün tekrar savaş açıyor.

son güncellemeden sonra bir sorun oluştuğunu düşünüyorum kuziat kralı moncuq a ejderha sancağını teslim ettim bir kaç şehir ve kale aldım klan seviyem 5 olduktan sonra kuziat krallığından ayrıldım ve 187 asker kapasitem 137 ye düştü ve krallık kuramıyoru
kendi krallığını kur ve diğer görev bug a girdi geçmişte yapılan görev olarak gösteriyor ve asker durum 47/100 1 yerleşke al 0/1 klan rütbesi2/3 vs vs

Merhabalar Kalradya sakinleri :grin:
Bir sorunum var,
İmparatorluğu zayıflat görevi ilerlemiyor kaldı öyle. ???
Oyuna G. İmparatorluğundan başladım. Buraya kadarki tüm görevleri yerine getirdim; ama G. İmparatorluğu'nun tek parça toprağı kalmamasına rağmen görevde bir ilerleme yok.
Bu sorunu yaşayan var mı? Çözümü nedir acaba?

Benim bildiğim kadarı ile İmparatorluk, Güney İmparatorluğu'ndan ibaret değil görevin temeli İmparatorluk'ta en fazla 4 yerleşim kalana kadar zayıflatman buna Batı ve Kuzey İmparatorluğu'da dahil.

Last edited:
görev bug a girdi geçmişte yapılan gör
son güncellemeden sonra bir sorun oluştuğunu düşünüyorum kuziat kralı moncuq a ejderha sancağını teslim ettim bir kaç şehir ve kale aldım klan seviyem 5 olduktan sonra kuziat krallığından ayrıldım ve 187 asker kapasitem 137 ye düştü ve krallık kuramıyoru
kendi krallığını kur ve diğer görev bug a girdi geçmişte yapılan görev olarak gösteriyor ve asker durum 47/100 1 yerleşke al 0/1 klan rütbesi2/3 vs vs

Ejderha Sancağı görevinde iki seçenek sunuluyor;

1. Sancağı başka bir krallığa teslim etmek.
2. Kendi krallığına kurmak.

Eğer Kuzait'e teslim ettiysen kendi krallığını kurma ayrıcalığından feragat etmiş olursun. Kuzait'ten ayrıldığın için klan olarak kalırsın. Dolayısıyla iki seçeneğin kalıyor;

1. Kuzait'e tekrar bağlılık yemini etmek (tekrar yapman mümkün mü emin değilim)
2. Yeni sefer başlatmak

Ün arttıkça klan seviyen de artar oyun içerisinde klan sekmesinde sağ üstte ünün ve klan seviyen gösterilir. Sorunun cevabına gelince. Kiralık asker olmak için klanının 2 seviye, lord olabilmek için ise 3 seviyede olması gerekiyor.
@ecocetin infaz edeceğin lordun ansikopediden arkadaşlarına da bakman gerek sadece aynı klan üyeleriyle değil arkadaşlarıyla da ilişkin düşüyor.
Aslında ilişki kaybı fazla adaletsizce değil sonuçta adamı infaz ediyorsun fakst çok fazla insanla ilişkin düşüyor. Bu ilişki kaybını infaz edilen lordla diğer lordların ilişki seviyesine göre ayarlasalar, mesela o kişiyle 50 den az ilişkisi olanlarla kayıp -5 gibi olsa daha güzel olabilir
zaten klan 3.seviye onu belirttim neyin nerde olduğunu biliyorum da neden hala lord olamadım onu sordum teşekkürler cevap için..

zaten klan 3.seviye onu belirttim neyin nerde olduğunu biliyorum da neden hala lord olamadım onu sordum teşekkürler cevap için..

Bunun otomatik gerçekleşmesini beklediğini farzederek şöyle bir yol izlemeni öneririm; tekrar aynı krallığın lideri ile konuşup ikinci seçeneği seçmen gerekiyor. Klan seviyen yeterli ise ikinci seçenek seçilebilir olacak eğer değilse sana ulaşman gereken seviyeyi belirtiyor :smile:

Bunun otomatik gerçekleşmesini beklediğini farzederek şöyle bir yol izlemeni öneririm; tekrar aynı krallığın lideri ile konuşup ikinci seçeneği seçmen gerekiyor. Klan seviyen yeterli ise ikinci seçenek seçilebilir olacak eğer değilse sana ulaşman gereken seviyeyi belirtiyor :smile:
teşekkürler bi deneyim

Back
Top Bottom