Sizce 1 Yıl sonra sorunsuz ve içeriği zengin bir Bannerlord görebilir miyiz?

Sizce 1 yıl sonra içeriği zengin sorunsuz bannerlord görebilir miyiz?

• Ben inanıyorum, göreceğimize şüphem yok

• Kararsızım

• Pek sanmıyorum.

Results are only viewable after voting.

Users who are viewing this thread

Konunun esas sebebi insanların inancını ölçmek. Bu yüzden ankete herkes katılım gösterirse sonuçlar Türkçe forumun ne düşündüğünü ortaya koyabilir.

Dipnot : Ankette seçtiğiniz cevabın sebeplerini konuda belirtirseniz hem konu güncel kalabileceği için daha fazla kişi ankete katılım gösterebilir , hem de bu sonuçlara yeterli açıklama getirilir.

Last edited:
Bir tarafım bu firma warband gibi bir klasiği erken erişim ile yaptı diyor.
Bir tarafım sekiz senede yapamadıklarını bir senede mi yapacaklar diyor.

Kısaca kararsız sayılırım.

Oyunun 1 yıldan fazla erken erişimde kalacağını düşünmüyorum. Sonuçta bu oyun indie ve destek bekleyen bir oyun değil. Yani zaten insanlar Warband'dan sonra daha iyi grafikli, motorlu bir oyuna susamıştı ve herkes çok sevdi. Bu yüzden incelemeler falan da hiç olumsuz değilken şuanki oyunun pek üstüne düşecekleribi sanmıyorum

Ben ilk başlarda inanıyodumda son olaylarda 1.3.1 de falan daha fazla hata çıkınca işlerinin ne kadar zor olduğunun farkına vardım daha çok fırın ekmek yemeleri lazım en az 2 senesi var böyle harbi oyun diyebilmemiz için

Erken erişimin ne olduğunun nasıl kullanılacağının en güzel örneğini vermiş bir şirket şükürki. İnanıyorum bombe olacak. Üstelik oyundaki o eklenecek şeylerin boşluğu hissediliyor baya

Umarım ülke içinde geliştirici sayısı artar eleman bulmakta çok zorluk çekiyorlar.Mobil oyun stüdyoları daha kolay para kazandırdığı ve az uğraştırdığı için herkes o alanda. Konu büyük projeler yapmak olduğu zaman ülke içi bilgi sıfır, bir Taleworlds var başka firma yok. Ülke içinde kendini geliştiren işinde iyi olanlarıda ubisoft ve benzeri firmalar kapıyor gidiyor. Know-how eksikliği çekiyoruz.

Last edited:
Konunun esas sebebi insanların inancını ölçmek. Bu yüzden ankete herkes katılım gösterirse sonuçlar Türkçe forumun ne düşündüğünü ortaya koyabilir.

Dipnot : Ankette seçtiğiniz cevabın sebeplerini konuda belirtirseniz hem konu güncel kalabileceği için daha fazla kişi ankete katılım gösterebilir , hem de bu sonuçlara yeterli açıklama getirilir.
İçerikten önce optimizasyonu çıkarmalılar.Sık sık güncellemeler geliyor,umudum var.

Bol içerikli bir oyun göremezsiniz 1 sene sonra üzgünüm. Hatta yeni içeriklere gerek var mı bilmiyorum. Şu an için odaklanmaları gereken konu bence oyunun simülasyon tarafı, oyunun halihazırda tüm problemleri işin simülatif kısmından kaynaklanıyor ya da yapay zeka simülasyondan gelen veriyi okuyamayacak şekilde tasarlanmış. Yani yapay zeka bir lordun köyü yağmalansa bu durumu sadece bir köy yağmalaması olarak kabul ediyor, simülasyondan akan diğer verileri hesaba katmadan durumun tek bir tarafını okuyor. Diyaloglarda çeşitlilik için ve evrenin canlılığı için yapay zekanın o sırada yaptığı işinde farkında olması gerekiyor örneğin ‘’x kişisiyle y kalesini kuşatacaktık tımarlarımla uğraştığın haberini aldım. Bu köyün bir Ulak karakolu olduğunu unutmuş olmalısın’’ oyun köy geliştirme ile ilgili bir şey barındırmasa bile ekleneceğini umuyorum bu tarz küçük şeylerin. Kısacası simülasyon problemleri çözülür ise yapay zekanın sahip olduğu karakteristik detaylar (ki onurlu,cömert gibi sıfatları oyunda görünce çok heyecanlanmıştım warbandın en eksik kaldığı nokta lordların birbirleri ile aşırı benzerliğiydi) diyaloglara ve benimsedikleri eylem türüne entegre edilirse ve turnuva, köy geliştirme ve çocuk dinamiğine küçük dokunuşlar ile çok güzel bir oyun elde ederiz. Ana hikaye umrumda değil ama lordların geçmiş hakkında konuşup üzerinden geçtiğimiz toprakların bir hikayesi olduğunu hissetmek çok heyecan verici. Söylemeden edemeyeceğim mevcut durumda savaş yapmak çok keyifli ama banner, savaş borusu ve savaş sonrası sevinç gibi dokunuşlar gerekli gibi duruyor.

O zaman gelmeden kesin şeyler söyleyip sinir bozucu olmaya gerek yok.Tahmin yapılabilir güzel bir şey ama oyunun geliştiricisiymiş gibi olmaz yok 6 senesi var yok imkansız diyenlere aldırmazsanız mutlu olursunuz.Bir görelim ne olacak 1 senesi bitince baktık durum kötü o zaman sert eleştiri yaparsak yerini bulur. Şuan sert eleştiriler anlamsız ve sinir bozucu.

Teknik anlamda iyi bir hale gelecektir ancak içerik olarak hiçbir umudum yok. Oyunun kalitesini arttıracak,oyunu derinleştirecek,zengilenştirecek ahım şahım özellikler gelmeyecek bence. İçerik anlamında ancak şu anki halinin 1 tık üstü olur.

Bol içerikli bir oyun göremezsiniz 1 sene sonra üzgünüm. Hatta yeni içeriklere gerek var mı bilmiyorum. Şu an için odaklanmaları gereken konu bence oyunun simülasyon tarafı, oyunun halihazırda tüm problemleri işin simülatif kısmından kaynaklanıyor ya da yapay zeka simülasyondan gelen veriyi okuyamayacak şekilde tasarlanmış. Yani yapay zeka bir lordun köyü yağmalansa bu durumu sadece bir köy yağmalaması olarak kabul ediyor, simülasyondan akan diğer verileri hesaba katmadan durumun tek bir tarafını okuyor. Diyaloglarda çeşitlilik için ve evrenin canlılığı için yapay zekanın o sırada yaptığı işinde farkında olması gerekiyor örneğin ‘’x kişisiyle y kalesini kuşatacaktık tımarlarımla uğraştığın haberini aldım. Bu köyün bir Ulak karakolu olduğunu unutmuş olmalısın’’ oyun köy geliştirme ile ilgili bir şey barındırmasa bile ekleneceğini umuyorum bu tarz küçük şeylerin. Kısacası simülasyon problemleri çözülür ise yapay zekanın sahip olduğu karakteristik detaylar (ki onurlu,cömert gibi sıfatları oyunda görünce çok heyecanlanmıştım warbandın en eksik kaldığı nokta lordların birbirleri ile aşırı benzerliğiydi) diyaloglara ve benimsedikleri eylem türüne entegre edilirse ve turnuva, köy geliştirme ve çocuk dinamiğine küçük dokunuşlar ile çok güzel bir oyun elde ederiz. Ana hikaye umrumda değil ama lordların geçmiş hakkında konuşup üzerinden geçtiğimiz toprakların bir hikayesi olduğunu hissetmek çok heyecan verici. Söylemeden edemeyeceğim mevcut durumda savaş yapmak çok keyifli ama banner, savaş borusu ve savaş sonrası sevinç gibi dokunuşlar gerekli gibi duruyor.
Bence odaklanılması gereken ilk 3 konu oldukça basit ve şunlar:

1) Daha çeşitli ve aktif yetenek sistemi: 4 seviyede bir değilde 3 seviyede bir stat puanı, her seviyede 2 yetenek puanı ve her stat dalında 3 tane değil 4 tane yetenek olmalı. Yeni yetenekler şart!

2)Yeni silah çeşitleri: Bir tane yakın mesafeye (Mesela ikili hançer kullanımı) bir tane de uzak mesafe silahı (Mesela zincirli gülle atma silahı)

3)Savaş sırasındaki verilen komutlarda gelişme şart. Birliklerimize hedef gösterir hale gelmesi lazım oyunun. Okçularıma ''Piyadelere saldır'' vs gibi emirler verebilmeliyim.

Bu 3 konu hallolursa eğer devamını konuşuruz ama bu 3'ü şart bana göre.

Back
Top Bottom