Kalede ki Milisler

Users who are viewing this thread

Evet öyle bir sorun var. Globalde falan paylaşmışlar. Büyük ihtimal ileride düzeltirler.

~ki bitişik yazılır :grin:

Yazım Kuralları ile ilgili yasak yok ama insanlara karışmak için kullanılabilir. Aklıma geldi biri bana tetiklendiği için tüm yorumlarımı okumuş. Bir kaç yazımını yanlış yaptığımı görmüş onun üzerinden saldırmıştı.

Evet öyle bir sorun var. Globalde falan paylaşmışlar. Büyük ihtimal ileride düzeltirler.

Yazım Kuralları ile ilgili yasak yok ama insanlara karışmak için kullanılabilir. Aklıma geldi biri bana tetiklendiği için tüm yorumlarımı okumuş. Bir kaç yazımını yanlış yaptığımı görmüş onun üzerinden saldırmıştı.
Sorun değil ama öze odaklanmaktan ziyade gereksiz detaylara takılmak saçma geliyor :smile:

Bu değerli cevabın için teşekkür ederim dostum dikkat etmemişim :smile:)
ne demek vazifemiz gandalf dede hehehe
1.3.1 yükledim ancak hiç oynamadım. 1.2.1 de sadece 2 saat kadar oynamıştım. oyunda çapulcu kesmekten başka yapabilecek bir şeyler eklendiğinde oynayacağım. belki tarih verilir diye forumu takip ediyorum. @MasterRai arkadaşımız geçenlerde bir konu açmış ingilizce forumda bahsetmişler sanırım yeni özellikler gelecek 1.4 den sonra beklemedeyiz. gerçekten oyun oynanmıyor şuan çok aşırı sıkıyor.
krallık kurayım diyorum patlak. bir krallığa gireyim diyorum 2 senede ya haritayı ele geçiriyoruz ya da silinip gidiyoruz. savaşmadan kendi şehrimde takılayım diyorum 1 yıl uğraşıyorum paramı basıyorum vakit harcıyorum bütün gelişmeleri yapıyorum hiç biri işe yaramıyor. yan köylere görevler yapıyorum şehre erzak 150 asker 150 milis ile + basarken bırakıyorum çıkıyorum şehirden 2 ay sonra geliyorum askerin yarısı açlıktan ölmüş...
gerçekten zevk alamıyorum. bi konu açmıştım daha önce burada yani bire bir bahsettiğim şekilde oyunu yönlendirmelerine gerek yok. ancak benzeri özellikleri oyuna getirip hataları ondan sonra düzeltmeye devam etseler oyuncular hiç olmazsa zevk alır diye düşünüyorum.

@dreamerzzz @MasterRai
yani bannerlord beklerken çok büyük şeyler düşünmüştüm. 34 yaşındayım 11 yıldır oynuyorum ünide iken başlamıştım bu oyuna. ne bileyim warband şeklini korur ancak dragon age, neverwinter nights, skyrim gibi oyunlarda nasıl şehre girdiğinde seni meşgul edebilecek bir sürü şey var, her şehirde onlarca karakter ve farklı mekanları var öyle doluluk beklemiştim. hatta daha yoğun karakter sayısı ve doluluk bekledim. bir de baktım şehirlerde 3-5 karakter 6 ayda birisi görev veriyor... bu şekilde bir görüntü yaparlar hataları ondan sonra düzeltirler diye düşündüm. ama 1.1 yamasından bu yana hiç şehir içine girdiğimi hatırlamıyorum.

@MasterRai
kimseye saldırmak gibi bir niyetim yok kardeş. sadece espiri yaptım arkadaşa tanımıyorum ama konuyu görünce o an içimden geldi :wink:

@Zekoliman
Evet olabilir. Her güncellemede yeniden başlamaktan sıkıldım artık.

@segrek1234
Kesinlikle. Biraz daha yaşayan bir dünya olsa keşke o kadar şehir tasarlamışsın.. Bir de bu kadar zor mu diyalog yazmak diyorum bazen. Çok daha düşük bütçeli oyunlarda sayfalarca diyalog ve muazzam hikayeler var. Mount&Blade'de ise üç seçenek var ikisinin cevabı ''boşver'' biri de ''ayrıl'' zaten. Hayal kırıklığı..
İyi ki modlar var :smile:

Ben de eski save ile başladım aynı sorun var, bazen gelen güncellemeler devam eden oyundaki hatayı da düzeltiyor bekleyeceğim. Tam da işleri yoluna koymaya başlamıştım yeni save açmak istemiyorum :smile:

Ben de eski save ile başladım aynı sorun var, bazen gelen güncellemeler devam eden oyundaki hatayı da düzeltiyor bekleyeceğim. Tam da işleri yoluna koymaya başlamıştım yeni save açmak istemiyorum :smile:
Ben hala 1.2.1 deyim düzenle devam ediyorum 35 mod var ve harika şuan 0 hata düzen isteklerim savaşlar gelirler vs.
Sanırım sorunlar halledilip büyük eklentiler olmadan veya tam sürüm gelmeden bu şekil devam etmeyi düşünüyorum.

@dreamerzzz @MasterRai
yani bannerlord beklerken çok büyük şeyler düşünmüştüm. 34 yaşındayım 11 yıldır oynuyorum ünide iken başlamıştım bu oyuna. ne bileyim warband şeklini korur ancak dragon age, neverwinter nights, skyrim gibi oyunlarda nasıl şehre girdiğinde seni meşgul edebilecek bir sürü şey var, her şehirde onlarca karakter ve farklı mekanları var öyle doluluk beklemiştim. hatta daha yoğun karakter sayısı ve doluluk bekledim. bir de baktım şehirlerde 3-5 karakter 6 ayda birisi görev veriyor... bu şekilde bir görüntü yaparlar hataları ondan sonra düzeltirler diye düşündüm. ama 1.1 yamasından bu yana hiç şehir içine girdiğimi hatırlamıyorum.

+1
Beklenti ne kadar fazla ise hayal kırıklığı da bir o kadar fazla.

şuan 1.4.0 da oynuyorum her hangi bir sıkıntı yok yeni save açtım ama.

1.3.1 de ben yeni save açtım. Bu sefer şehirlerde refah yükselmediği için tüccarlarda para yok.

Ben hala 1.2.1 deyim düzenle devam ediyorum 35 mod var ve harika şuan 0 hata düzen isteklerim savaşlar gelirler vs.
Sanırım sorunlar halledilip büyük eklentiler olmadan veya tam sürüm gelmeden bu şekil devam etmeyi düşünüyorum.

Yaptığınız gayet mantıklı, ben gelen yenilikleri kaçırmak istemediğimden betalardan devam ediyorum. Tabi doğal olarak da hatalarla karşılaşıyorum, gerektiği yerde bildiriyoruz filan :smile:

Yaptığınız gayet mantıklı, ben gelen yenilikleri kaçırmak istemediğimden betalardan devam ediyorum. Tabi doğal olarak da hatalarla karşılaşıyorum, gerektiği yerde bildiriyoruz filan :smile:
Ben onu yapmaya devam edersem sıkıntı zaten 5.kattayım sgsfdgsfdgsdfgfdg
Böyle güzel forumdanda yenilikleri takip ediyorum oyun motoru optimizasyon hallolmadanda düşünmüyorum en mantıksı şu an bu :grin:

+1
Beklenti ne kadar fazla ise hayal kırıklığı da bir o kadar fazla.

aslında beklentim o kadar fazla değil. yapılması gereken idi. fazla olan beklenti her köyün içine girip tek tek taş yerleştirerek kale, sur, hisar, kule vb. dikmek olurdu. kılıç kıvrımlarını tek tek fare ile çizerek demircilik yapmak olurdu. sadece boş bir oyun bekledim farklı gelişmiş özellikler değil. şehir ve kalelere girdiğimde at ile gezmek haricinde vaktimi dolduracak birşeyler... diğer oyuncularında bunları beklediğini düşünüyorum.

ancak bir ikona basıp görsel dahi olmadan bina kuruyorum o bile bir işe yaramıyor, oyuna ya da şehre bir etkisi bulunmuyor. demircilik yapıyorum hikaye. zırh bile üretemiyorum, tamir edemiyorum falan filan. 100 paraya cirit yapıyorum tüccara 50 bin paraya satıyorum. gerçekten çok boş olmuş içerik yok. oyunu millet almasın diye yapmıyorum bu eleştiriyi. daha dün kardeşime de aldım. yabancı forumlarda da ingilizcem olmasına rağmen hiç bir konu açmadım. eleştirilerimi Türklere yapıyorum ve Türkçe olarak ki baksınlar düzeltsinler yabancıya kötü imaj sergilemeyelim.

aslında beklentim o kadar fazla değil. yapılması gereken idi. fazla olan beklenti her köyün içine girip tek tek taş yerleştirerek kale, sur, hisar, kule vb. dikmek olurdu. kılıç kıvrımlarını tek tek fare ile çizerek demircilik yapmak olurdu. sadece boş bir oyun bekledim farklı gelişmiş özellikler değil. şehir ve kalelere girdiğimde at ile gezmek haricinde vaktimi dolduracak birşeyler... diğer oyuncularında bunları beklediğini düşünüyorum.

ancak bir ikona basıp görsel dahi olmadan bina kuruyorum o bile bir işe yaramıyor, oyuna ya da şehre bir etkisi bulunmuyor. demircilik yapıyorum hikaye. zırh bile üretemiyorum, tamir edemiyorum falan filan. 100 paraya cirit yapıyorum tüccara 50 bin paraya satıyorum. gerçekten çok boş olmuş içerik yok. oyunu millet almasın diye yapmıyorum bu eleştiriyi. daha dün kardeşime de aldım. yabancı forumlarda da ingilizcem olmasına rağmen hiç bir konu açmadım. eleştirilerimi Türklere yapıyorum ve Türkçe olarak ki baksınlar düzeltsinler yabancıya kötü imaj sergilemeyelim.

Ben, aynı zamanda total war hayranıyım.İlk çıktığı zamandan beri oynarım. Hala bilgisayarımda çoğu yüklüdür. Kingdom three alayım mı almayayım kararsız kaldım bir sürede, videolarını izleyeyim de adamlar ne yapmış bakayım dedim. O avatar savaşları, ve üstüne gelen bir sürü eklentiyi görünce ağzım açık kaldı. Nerden nereye dedim. Adamlar iyice ilerletmiş işi dedim. Aynı ilerlemeyi keşfe TW yapsaydı. Oyunda rpg adına pek bir şey yok. Savaş hababam savaş. Başka bir esprisi yok. Hiç yoktan birazcık skyrim havası katsalardı keşke.

İnşallah toparlar diye umuyorum. Eu4 ilk çıktığı hali ile 6 yıl sonra çıkan şu hali arasında çok fark var. Bir şeyler yapmak için inşallah uzun bir süre bekletmezler bizi umarım.

Back
Top Bottom