1.4.0 Beta yı nasıl buldunuz

Beta Nasıl

• Total voters
    80

Users who are viewing this thread

Gelecek gösterecek. Bir geliştirici teknik kısımla ilgilenmeye başladı. Konulara cevap falan veriliyor umarım sadece bugune özel bir lütuf değildir.
Bazı kısımda hakkını verelim, önceden de yine teknik kısımla ilgilenmişler. Bir ara biraz bakındım o bölüme bazı konuları incelediğimde uçanbiblo, Murat Türe gibi şahısların yazmış olduklarını gördüm. Yeterli mi değil mi sorgulanır o ayrı. Ancak şimdiye özel olduğunu sanmam. Umarım genel olarak istediğimiz forum ortamını oluşturabiliriz. İlginiz için teşekkürler @MArdA TaleWorlds, kolay gelsin.

Bu arada bu konu neden bu kadar eleştiri aldı? Konu sahibi kimseye anında post yazsın diye zorlamıyor. İsteyen istediği zaman yazar, isteyen oynar. Bu kadar garipsenmesini anlayamadım.

Belki de o kilitlenen konu gerçekten de etki etti.. Ne dersin @MasterRai ?
O konuda moderatör arkadaş önce "Tekrar belirtiyorum, biz forumun düzenin sağlamakla görevliyiz ve sizin yazdıklarınızı yönetime iletme görevimiz yok." diye bahsedip sonra topluluğun da şikayetleriyle beraber "Şirket yetkilisine şikayetlerinizi ilettim, bu konuda da rahat olun." diye bitirmiş. Sesimiz yetkililere bir şekilde ulaşabildiyse bu yine topluluk ve moderatör arkadaşın da sayesindedir. Tartışmanın üzerine yine de iletmeyebilirdi durumu, inisiyatifli davranmış bana kalırsa.

"Eğitilmezsiniz" lafı da şahsımla beraber forumdaki bütün hatalı konu açan arkadaşlara edilmişti anlık bir öfkeyle, yalnız ben derdimi o konuda düzgün anlatamamıştım arkadaşlara ve moderatör arkadaşa. Benim tek amacım vardı o da sadece kendi seçip kullandığım birbiriyle çakışmayan bugsız mod listemi paylaşmaktı. O ara benim de sanırım alınganlığım tutmuş fazla savunmaya geçmişim ama bir şeye emek verip öyle tepkiler aldığınızda olası bir durum sanırım bilmiyorum olağan dışıydı tepkilerim biraz, sonrasında okuduğumda kendim de garipsedim zaten. Başlığı "bugsız mod listem" yazdım diye içeriğiyle "işlevsel modlar" konusuna ayıp ettiğim söylendi ama öyle değildi benim açımdan, ne alakası var yani şunun benim amacımla, benim var olan bütün bugsız modları paylaşmak gibi bir amacım yoktu sadece kendi kullandığım listeyi ayarlarıyla paylaşmak istemiştim ve bunları bugsız olduğu için kullandığımdan ötürü öyle paylaştım daha ilgi çeker, insanlar bakar paylaştığım şeylerin de faydası olur diye. Yanlış anlaşıldım, üzerine de moderatör o an başka bişeye öfkeliydi sanırım, gerekenden ağır konuşup konuyu direkt kilitleyince kalbim kırıldı yalan değil. Hakkım yenilmiş gibi hissettim hem bana herkes içinde cahil yaftası yapıştırılıp hem de konuyu kilitleyip o insanlar içinde söz hakkım elimden alınmış gibi hissettim. Kendinizi bu hislerin yerine koyun. Sanki kötü biriymişim gibi göründü benim içimde kalan ahım oydu sadece. Yoksa moderatör en azından "paylaşamazsın kardeşim öyle bir şey yok" deseydi başta zaten tamam diyip kendim silerdim konuyu yani. O gün de o konuyu yazmak için bir kaç saat emek göstermiştim, yeni eklediğim bir modu da deneyip görmek için zaman harcamıştım. Aklımda konuyu açmak vardı. Ama güzel dille olmaz denseydi silerdim biterdi. Üst üste saygısız cahil diye laflar duyunca ben de haklı olarak öfkelendim. Sonrasında bana saygısız diyen arkadaşa başka bir konuda bu tavrı yüzünden musallat olduğum için ceza aldım zaten haklı olarak kurallara aykırıydı. Bence herkes kendi sevip kullandığı birbiriyle çakışmayan düzgün çalışabilen modlarının listesini paylaşabilmeliydi yani bunda kime ne zarar dokunurdu ki en fazla bir kaç yeni mod daha öğrenirdin kendi araştırıp göremediğin.

"Bannerlord - Tek Oyunculu" bölümünde benim ya da herhangi birinin kendi derlediği mod listesini paylaşma izni yokmuş, onu öğrendim sonuç olarak. Global moderatörle de bir konuşmamız oldu bu konu hakkında, "böyle konuları neden açamıyoruz? bu bizim özgürlüğümüzü kısıtlamıyor mu" diye sormuştum ve modlarla ilgili konuları farklı bir başlığa, Praven Atölyesi'ne toplayacaklarını söyledi. Bunu da ekleyeyim. Bu mevzu yüzünden sizin bahsettiğiniz konuda da moderatör arkadaşa fazla yüklenilmiş bana kalırsa. Bunu söylemesi hataydı zaten kendi hatasını yazdıktan kısa süre sonra farketti ve değiştirdi. Ben de gördüm yazdığını zaten bu konuda da konuştuk kendisiyle özelden. Arkadaş 3 hafta önceki belki 1 dakika bile orada kalmayan yazıdan kin gütmüş demekki. Asıl saygısızca olan buydu bence, birinin kendi farkedip düzelttiği hatasını ulu orta söylemesi ve hedef haline getirmesi. Özetle moderatör olun veya kırk yıllık forum üyesi olun herkes hata yapabilir. Ama siz o an hata yapmadınız diye hata yapanı aşağılar veya küçümserseniz bir gün siz de kesinlikle hata yapacaksınız ve aynı tavrı görmeniz çok muhtemel. Bu sebepten ötürü kim olursak olalım forumda veya kendi hayatlarımızda hoşgörüyü hatırlamamız lazım. O konuda bahsi geçip moderatör arkadaşın söyleyemediği veya söylemek istemediği şeyleri anlatmak istedim burada. Kendi söyleyemediklerimi de ekledim, umarım anlaşılmışımdır. Konudan alakasız bir yazı oldu ama konu içinde ve başka konularda da bahsi geçti diye, ben de gördüğüm için kayıtsız kalamadım. Olayın içindeki biri olarak olanları anlattım. Bu konuyu da burada tamamen kapatalım. Forumumuz daha güzel bir yer haline gelsin.

Konuya dönecek olursak 1.4.0'da bayağı bir performans iyileştirmesi olduğu yazılmış notlarda. Özellikle multi-core ve multi-threading için. Gözle görülür şekilde hisseden var mı bunu? Ben beta yüklemiyorum ama betalar bir sonraki updateler için spoiler gibi oluyor en azından ne geleceğini biliyorum ondan sordum :smile:

Çöküşün olası bir nedenini bulduk. Hotfix ile çözmeyi umuyoruz en kısa zamanda.

Keşke tahmini bir süre verseniz şöyle büyük güncellemeler için de askere gitmeden şu oyunu rahat rahat oynayabilsem gözüm açık gitmesem şu askerliğe yıllardır bekliyorum yeni oyun çıksın diye çıktı erken erişim yaptınız aldık tamam ama erken erişimin en azından daha güzel olmasını bekledik beklenti yüksekti biraz hayal kırıklığı yaşadım. Oyun muhteşem sorun yok ama bu kadar hata üstüne ana hikaye'nin oynanamaması bir yerden sonra hep bir looptasın devamı yok hikaye yok hikayede buglardan ilerleyemiyorsun özellikle şu komployu durdur görei sürekli savaş açılıyor başka bir şey yok. Neyse tek ümidim askere gitmeden şu oyunu gönül rahatlığıyla oynayıp zevkimi alabilmek.

Uygunsuz Davranış
Forumları okuyoruz, merak etmeyin. Bu arada hotfix yayınlandı ve hata çözüldü. İyi eğlenceler.

Sadece okumakla kalıyor ama. Global forumlardaki eleştrilerin ve önerilerin yüzde 1 i uygulansa oyun bu kadar hayal kırıklığı gözmezdi. Globali okuyunca resmen ben utanıyorum. Bug dışında hiçbir adamakıllı öneri uygulanmıyor bari küçük küçük eklemeler yaptın da bu kadar hakaret yemeyelim. Ne bileyim banner ekleyin, ek bi kaç bişey diyalog getirin bişeyler yapında insanların gönlünü alın bari. Oyunun adı bannerlord banner yok, yav arkadaş şirkette hiç kimse birbirine sormuyor mu anlamıyorum bannerları neden koymadık diye. Full release e kadar bekletmek gibi bi aptallık yapacaklarsa ağır hakaretler yemeye devam etmeyi kendilerine alıştırsınlar.

Keşke tahmini bir süre verseniz şöyle büyük güncellemeler için de askere gitmeden şu oyunu rahat rahat oynayabilsem gözüm açık gitmesem şu askerliğe yıllardır bekliyorum yeni oyun çıksın diye çıktı erken erişim yaptınız aldık tamam ama erken erişimin en azından daha güzel olmasını bekledik beklenti yüksekti biraz hayal kırıklığı yaşadım. Oyun muhteşem sorun yok ama bu kadar hata üstüne ana hikaye'nin oynanamaması bir yerden sonra hep bir looptasın devamı yok hikaye yok hikayede buglardan ilerleyemiyorsun özellikle şu komployu durdur görei sürekli savaş açılıyor başka bir şey yok. Neyse tek ümidim askere gitmeden şu oyunu gönül rahatlığıyla oynayıp zevkimi alabilmek.
Performans ve optimizasyon gibi kritik konular hemen çözülebilecek şeyler değiller. Tek bir satır kod bozuk ve onu düzeltince hop bir anda oyun güzel çalışmaya başlıyor gibi bir durum söz konusu değil. Zaman alan ve uygulaması kolay olmayan şeyler bunlar. Oyunun doğası gereği her hatayı her zaman oluşturamıyor, fark edemiyoruz. Eğer karşılaştığınız hataları bizimle paylaşırsanız yeterli olur. Bizler çözmek için elimizden geleni yapıyoruz merak etmeyin. Oyunun bir Erken Erişim oyunu olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. İyi eğlenceler.

Sadece okumakla kalıyor ama. Global forumlardaki eleştrilerin ve önerilerin yüzde 1 i uygulansa oyun bu kadar hayal kırıklığı gözmezdi. Globali okuyunca resmen ben utanıyorum. Bug dışında hiçbir adamakıllı öneri uygulanmıyor bari küçük küçük eklemeler yaptın da bu kadar hakaret yemeyelim. Ne bileyim banner ekleyin, ek bi kaç bişey diyalog getirin bişeyler yapında insanların gönlünü alın bari. Oyunun adı bannerlord banner yok, yav arkadaş şirkette hiç kimse birbirine sormuyor mu anlamıyorum bannerları neden koymadık diye. Full release e kadar bekletmek gibi bi aptallık yapacaklarsa ağır hakaretler yemeye devam etmeyi kendilerine alıştırsınlar.
Her eleştiri ve her öneri bizim için doğru ve yapmak istediğimiz şeyler olduğu algısı yanlış bir algı. Banner neden yok, çünkü performansı istediğimiz düzeyde değil. Bir gecede çözülen sorunlar var da biz çözmüyoruz diye bir olay yok. Zamanla sorunları çözdükçe ekleyeceğiz.
Ben paramı veriyorum kardeşim sen yapmak zorundasın, yapamazsan hakaret ederim de çok güzel bir yaklaşım, tebrik ederim. Kimseye oyunu zorla satmıyoruz. Mümkünse eğer eleştirilerimizi hakaret seviyesine taşımadan yapalım. İyi eğlenceler.

Performans ve optimizasyon gibi kritik konular hemen çözülebilecek şeyler değiller. Tek bir satır kod bozuk ve onu düzeltince hop bir anda oyun güzel çalışmaya başlıyor gibi bir durum söz konusu değil. Zaman alan ve uygulaması kolay olmayan şeyler bunlar. Oyunun doğası gereği her hatayı her zaman oluşturamıyor, fark edemiyoruz. Eğer karşılaştığınız hataları bizimle paylaşırsanız yeterli olur. Bizler çözmek için elimizden geleni yapıyoruz merak etmeyin. Oyunun bir Erken Erişim oyunu olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. İyi eğlenceler.

Her eleştiri ve her öneri bizim için doğru ve yapmak istediğimiz şeyler olduğu algısı yanlış bir algı. Banner neden yok, çünkü performansı istediğimiz düzeyde değil. Bir gecede çözülen sorunlar var da biz çözmüyoruz diye bir olay yok. Zamanla sorunları çözdükçe ekleyeceğiz.
Ben paramı veriyorum kardeşim sen yapmak zorundasın, yapamazsan hakaret ederim de çok güzel bir yaklaşım, tebrik ederim. Kimseye oyunu zorla satmıyoruz. Mümkünse eğer eleştirilerimizi hakaret seviyesine taşımadan yapalım. İyi eğlenceler.
inşallah çözülür bu hatalar zordur eyvallahta şans sizden yana olsun inşallah :/

Teşekkürler bilgilendirme için hikaye modunu oynamak istiyorum artık özellikle komployu durdur görevi ni halletmenizi dört gözle bekliyorum. Hikaye modunda bir amaç yok sadece yıkıp yakmak dümdüz ilerlemek umarım en kısa zamanda her şey düzelir teşekkürler.

iyi buldum temiz snowball effect azalmış gayet temiz performans iyileştirmesi de var. gerçi 2080ti kullanddiğum içün anlayamayom farkı :grin:

Back
Top Bottom