Sistem gereksinimleri

Users who are viewing this thread

Lenovo z500 laptop. İ5 3230m, geforce 740m ekran karti 8gb ram.

Bu sistem ile oyunu oynama ihtimalim vsr mi acaba? 20-30fps yeter bana. Gta v aciyordu, buna yeter mi acaba?

Lenovo z500 4gb ram ve 645m ekran kartı ile oyun tatmimkar şekilde oynanabiliyor.
Ayarlar düşük düzeyde tabi ki

Arkadaşlar , sistemin gayet iyi. En son 1 hafta önce girdim. O zaman sorunsuz oynarken şimdi bugün tekrar girdiğimde çok düşük ayarlarda bile kasma problemi var. Bazen sorunsuz olarak devam ediyor bazende bir anda kasma oluyor. Son zamanda sadece monitör değiştirdim. Hdmi/VGA dönüştürücülü kullanıyorum. Bu etkiliyor olabilir mi ?

CoLL merhaba. Ekran kartın ve işlemcin genel olarak yeterli. Elbette en yüksek ayarlarda güzel performans vermez fakat ayarları isabetli seçtiğin takdirde işini görecektir. Ram çok kalabalık olmayan savaşlarda işini görür. Eğer imkanın varsa oyunu ssd'ye kurmayı deneyebilirsin, oyun anında yüklenen assetlerden ve birtakım gerçek zamanlı disk erişimi yöntemlerinden kaynaklı gecikmeyi elimine edecektir. Fps'in sürekli düşük değilse, ara sıra anlık düşüşler gösteriyorsa bundan kaynaklı olması muhtemel. Onun haricinde ram'i yükseltmek de performansını artırır elbette fakat 8gb'ın da yetmesi lazım savaş boyutuna bağlı olarak. Daha önce bu başlığa bir inceleme videosu göndermiştim, notebook'um ile düşük performans denemesi yapmıştım. O video'ya bakabilirsin.

Sistem özellikleri video açıklamasında yazıyor.

Merhaba Abdullatif Khan,
Genel olarak idare eder sistemim ssd'nin iyi bir performans vereceğini biliyorum ama şuan alacık imkanım yok, dediklerini dikkate alıcam biraz performans ayarlarını düşürerek idare edicem akıcı oynamaya çalışacağım ama ram takviyesi de bir nebze olsa da faydası oldu gibi artık gelecek güncellemeler ile daha akıcı oynamak dileği ile bilgi verdiğin için sana da teşekkür ederim.

1050ti ekran kartı i3 8100 işlemci 8 gb 2400 mhz ram sahibiyim ve oyunda gerçekten çok az droplanma yaşıyorum fps de yüksek işin aslı zaten kendime göre grafik ayarları yaptım çoğu lowda bazı ayarlarım med hight arası 100v100 bir savaşta 60 tan aşağı inmiyor 70-80 hep

1050ti ekran kartı i3 8100 işlemci 8 gb 2400 mhz ram sahibiyim ve oyunda gerçekten çok az droplanma yaşıyorum fps de yüksek işin aslı zaten kendime göre grafik ayarları yaptım çoğu lowda bazı ayarlarım med hight arası 100v100 bir savaşta 60 tan aşağı inmiyor 70-80 hep

ayrıca oyun erken erişimde yani şuan için droplar ve düşük fpsler gayet normal adamlara birazda olsa zaman tanımak gerek arada twitch de canlı yayınlar bakıyorum adamların 2080ti vs var yine droplanmalar oluyor o yüzden beklemek gerek ve zaten bence 2-3 ay içerisinde büyük bir güncelleme ile giderilecektir bence bunlar

birde bir çok kişi oyundaki buglardan şikayetçi ben daha hiç yaşamadım onu söylebilirim steamde 50 saat oynamam var

i7 9750h
GeForce GTX 1650
16 gb ram
Bu sistem ile medium ayarlarda sefer haritasında 40-50, küçük çaplı savaşlarda stabil 60+, kuşatma ve şehir içinde 30-50 fps arası alıyorum.
Sıkıntı sistemden mi kaynaklı yoksa optimizasyondan mı?

Arkadaşlar , sistemin gayet iyi. En son 1 hafta önce girdim. O zaman sorunsuz oynarken şimdi bugün tekrar girdiğimde çok düşük ayarlarda bile kasma problemi var. Bazen sorunsuz olarak devam ediyor bazende bir anda kasma oluyor. Son zamanda sadece monitör değiştirdim. Hdmi/VGA dönüştürücülü kullanıyorum. Bu etkiliyor olabilir mi ?
Aynı şekil şuan bende de öyle son güncellemeden kaynaklı 30-40 fps alıyordum en düşük ayarlar ve çözünürlükte birde çöl mapından bahsetmiyorum 15-20 fps den yukarı göremiyorum :grin: son güncellemeyle droplar artmaya başladı sağlam sistem olmadan zevki çıkmıyor oyunun

Aynı şekil şuan bende de öyle son güncellemeden kaynaklı 30-40 fps alıyordum en düşük ayarlar ve çözünürlükte birde çöl mapından bahsetmiyorum 15-20 fps den yukarı göremiyorum :grin: son güncellemeyle droplar artmaya başladı sağlam sistem olmadan zevki çıkmıyor oyunun

Size bir tavsiyem en son güncelleme gelmeden önce oyunda ki grafik ayarlarınızı bir yere kopyalayın, ardından gelen güncelleme ile bazı şeyler değişebiliyor, bunu ben genellikle yaptığım halde bile ancak bir nebze düzelme alıyorum. Umarım bu konularda Ram kaybını daha az miktarda önleyeceğimiz bir kaç ayar yapılır.

Size bir tavsiyem en son güncelleme gelmeden önce oyunda ki grafik ayarlarınızı bir yere kopyalayın, ardından gelen güncelleme ile bazı şeyler değişebiliyor, bunu ben genellikle yaptığım halde bile ancak bir nebze düzelme alıyorum. Umarım bu konularda Ram kaybını daha az miktarda önleyeceğimiz bir kaç ayar yapılır.
Ayarlarda ufak tefekte olsa değişiklik olsa zaten farkederim bir tane ayar yükselse oyununki fps 20 nin altına düşüyor 1 ayar bile değişse yinede teşekkürler önerin için

Ayarlarda ufak tefekte olsa değişiklik olsa zaten farkederim bir tane ayar yükselse oyununki fps 20 nin altına düşüyor 1 ayar bile değişse yinede teşekkürler önerin için

Aynen öyle dediğin şeyler bende de oluyor, yani birini düşürsem düşüyor ama tekrar bir dengesizlik oluyor. İşte bu teknoloji FPS'lerin yükseklerde olduğu oyunlar kalmadı artık COD2'de 400-500FPS oynardık bizler, o zamanlar bu kadar FPS dillerde yoktu. 512'lik Ramlerde hava atardık, şimdi 8'lik Ram takılı olsun adam yerine koymuyorlar insanı, bunlar da çözülür TW ekibi çalışıyor, biz bu maçı alırız. @Foyyek

Aynen öyle dediğin şeyler bende de oluyor, yani birini düşürsem düşüyor ama tekrar bir dengesizlik oluyor. İşte bu teknoloji FPS'lerin yükseklerde olduğu oyunlar kalmadı artık COD2'de 400-500FPS oynardık bizler, o zamanlar bu kadar FPS dillerde yoktu. 512'lik Ramlerde hava atardık, şimdi 8'lik Ram takılı olsun adam yerine koymuyorlar insanı, bunlar da çözülür TW ekibi çalışıyor, biz bu maçı alırız. @Foyyek
İnşallah çözülür isteğimiz o zaten yetersiz bir sisteme sahibim oyunu açarmı diye bile düşünüyordum zaten güncellemeler getirip düzeltip enazından kötü ayarlarda 60 fps sabit oynattırması ümidiyle ki https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2097500559&tscn=1589593783 bu da benden bi oynanışımın görüntüsü olsun :grin:

Amd Ryzen 5 1500x
8gb Ram 2666hz
Gigabyte gtx 1050ti

Bilgisayarım bu şekilde ancak oyunu oynayamıyorum. Haritada takılmaları var,uzaklaştırdığım ve yakınlaştırdığım zaman donmalar meydana geliyor.Savaş sahnelerinde ise uzaktan ok atabiliyorum anca yakın dövüşte,adamın üzerine atla koşupta kılıcı adama denk getiremiyorum donmasından. :grin::grin: Bu donmaların önüne nasıl geçebilirim bilenler yardım ederse çok sevinirim.

İyi Günler..

Win10 / i3-3220 3.30GHz CPU / 8 GB Kingston Ram / GeForce 745 128bit 4GB Ekran kartı'nın olduğu ortalama bir bilgisayar ile. Oyun arayüzünde de;

Görüntü Bölümü

- Dikey Yenileme: TAM

Performans Bölümü

- Kaplama Aktarım Bütçesi: Çok Düşük
- Gölge Türü: Yok
- Işıklandırma Kalitesi: Orta
- Kenar Yumuşatma: Geçici SMAA x2

Diğer geriye kalan tüm performans özelliklerinin en full olduğu ayarlarda (Savaş boyutu 1000, ceset sayısı Sınırsız v.b gibi) GPU Hafıza Kullanımı 1539MB olarak gayet dropsuz, kasmasız, donmasız bir oyun oynuyorum şuanda toplamda 320 saat civarında. Onlarca konuda hem steamde hem de TW'de şu birkaç küçük dokunuşun etkisini ben anlatmaya çalıştım ama ulaştım ama ulaşamadım fakat ulaştıklarımda kulak asmadı. Kimse bana oynayamıyorum demesin. Oynanamayan Bannerlord yok Oynamayan oyuncu var.

Asus Vivobook S551L Laptop
i5 4200 u 1,6 ghz - turbo ile 2,30 ghz işlemci
8 gb ram
2 gb nvidia geforce 740m ekran kartı
240 gb ssd

Biraz ince ayarla kasmadan orta ayarlarda oynayabiliyorum. Bu zamana kadar bi sıkıntı yaşamadım.

Arkadaşlar bu oyunu çok oynamak istiyordum abim bana yurt dışından PC gönderdi ama ben PC den hiç anlamam bu gün Steam açıp babamla oyunu alicaz ama kaldırır mı bilmiyorum. 150lira çok para.
Cahilliğimi mazur görün yanlış bir sey yazarsam. Araştırdım ama anlamadığımdan kaldi oynarmi oynamazmi. Özelliklerini faturadan yaziyorum yardımcı olursanız sevinirim.
İnteli59400f
Msi1660s.
Asush310bpro
Kingston8gbram
KingsSsd480gb

Arkadaşlar bu oyunu çok oynamak istiyordum abim bana yurt dışından PC gönderdi ama ben PC den hiç anlamam bu gün Steam açıp babamla oyunu alicaz ama kaldırır mı bilmiyorum. 150lira çok para.
Cahilliğimi mazur görün yanlış bir sey yazarsam. Araştırdım ama anlamadığımdan kaldi oynarmi oynamazmi. Özelliklerini faturadan yaziyorum yardımcı olursanız sevinirim.
İnteli59400f
Msi1660s.
Asush310bpro
Kingston8gbram
KingsSsd480gb
Çatır çatır oynarsın. Ram kapasitesini ilerde yükselt sadece.

Intel i5-6600
Rx 570 4GB
12 GB ram

En yüksek ayarlarda sorunsuz oynuyorum, muharebe büyüklüğü 400.
Windows 10 işletim sisteminde oyun açıkken ortalama 9 GB Ram tüketimim var.

Back
Top Bottom