Şehirlere ve köylere neden giriyoruz?

Users who are viewing this thread

Dediğine katılıyorum bir de şöyle bir olay var sonuçta oyunlar satılması ve oynanması için üretiliyor. Baktığımız zaman Taleworlds' ün yegane amacı bu fakat oyun mod destekleri ile yarım yamalak ne kadar ayakta kalabilecek? Ben bilgisayar bilgisi çok olmayan bir insan olsam veya internetten sürekli mod indirmeyi, onların çakışmasıyla uğraşmayı, onları tek tek güncellemeyi istemeyen bir insan olsam bana oyunu nasıl satabilecekler? Modlar sayesinde 1 ayda 30 saat oynayabilmeyi başarabildim. 4 kez sinir krizi geçirip direk silmeme rağmen oyunu ertesi gün geri yükledim sonuçta ne yapsalar beni kaybetmeyecekler ama eski oyuncularının çoğunu bu sebepten kaybettiler. Yeni oyuncuları da kaybedecekler
Haklısın herkes sabır göstermez. O kişiler erken erişimin bitmesini beklemek zorunda çünkü bu süpriz olmadı. Oyunun yarım ve sorunlu olacağı erken erişim çıkmasından belli idi.

İnsanların zevkleri farklı oyun herkesin istediklerini yapamaz. Global Topluluk ve Yapımcıların isteklerine göre şekilleniyor. İçerik sıkıntısı olsada sadece savaşları ve multiplayer modları bile saatlerce oynatır. Atölye açılsın eğlenceyi o zaman görün. Mod Kiti olmadan Nexus üzerinde bir ayda ne kadar işlevsel modlar çıktı. Yapımcıdan ümidi kessek bile topluluk oyunu kurtarır. Beta için bile mod yapıyorlar. Ama Yapımcının Skyrim gibi yapımı hataları ile bırakacağını hiç sanmıyorum. İlk yapımı bırakmadılar, geliştirdiler elimize Warband gibi bir klasik geçti.
Sana anlatamıyorum ben oyun modlandiginda warbanddan farkı olmadığını anlayacaksın tabii en başta aşırı heyecanlanican anca lotr , got gibi aşırı evrenler belki farklı olur ama %70 i aynı zevki vericek çünkü oyun boş bir seçenek açmıyor bize anlatabiliyor muyum yazarak zor ama üstteki arkadaşım anladı beni sen aşırı büyük umutlardasin ea bitince anlasilicak her şey bu oyuna skyrkmden çok özellik eklenebilir Skyrim kaç yıllik oyun herkes farklı görev vs veriyor bannerlord bunları yapabilir..

Kardeşim hayırdır ne küçük türk firması ?? tamam biz de destekliyoruz da nereye küçük ? 100 milyon dolar kazandılar la ??

İntel yeni 10.nesil i9 işlemcisini tanıtırken en başta bannerlord var bu işlemciyi alırsanız 9.nesile göre %33 daha fazla fps alırsınız diye reklam yapıyorlar la ?? İNTEL LA İNTEL İNTEL !

Ne küçük türk firması ?? Şuan ellerinde öyle bir imkan var ki isteseler çalışabilseler rahatça DÖŞEYECEKLER piyasayı domine edicekler. Ama işte evden o kadar oluyor corona mevzuna...

Bana fazla umut doluymuşsun gibi geliyor. Bence kötü bir şey değil böyle devam et dostum ama arada bir gözlerini aç ve mod sitelerine bir bak. 1 aydır çözülmeyen yüzlerce sorunu çözen tekil kişiler var. Modların indirilme sayılarına bir bak lütfen. Aklı başında bir taleworlds yetkilisi Nexus mod sitesine girip oyunu ile ilgili çıkan modları merak edip hiç bakmıyor mu ? veya bakıyor da orada insanların canla başla çözmeye uğraştığı sorunları "nasıl olsa bunlar uğraşıyor ya biz başka önemsiz şeylere odaklanalım" mı diyor ? Oyunun çok güçlü bir mod topluluğu var ama koca şirket oyununu çıkarırken modculara mı güvendi? veya ben adam akıllı bir oyun deneyimi için onlarca mod yüklemek, her oyun güncellemesinde modları tek tek güncellemek zorunda mıyım ?

Oyun gözlerimizin önünde eriyor haftalarca 200.000 - 100.000 anlık oyuncu altına asla düşmeyen oyun 40 binde şuan ve bunun en büyük suçlusu Taleworlds
Valla umutluyum. ama aşırı büyük beklentilerimde yok. oyunu bu hale getirenlerin birden boş durduğuna pek inanmıyorum. oyunun gerçekten büyük potansiyeli var. modcuların düzelttiği şeyler ki orada bile yüzlerce insan var, oyun erken erişim ve 1 seneye tam olacak bir oyunun uğraşanları. Bence firma boyundan büyük bir işe kalkıştığının ve oyunun yapılabilecekler şeylerin potansiyelinin farkında. idare edecek parası olsa bu şekilde çıkarabileceğini hiç zannetmiyorum. zaman sınırı olarak 1 sene biçmelerinin sebebi bu. kayıp ettikleri de dediğimiz gibi olursa tıpış tıpış gelir. olacak bu oyun. ama 1 sene diyorlar ne yazık ki

Oyunun potansiyeli çok armağan yavuz bu kadar konuşup bunu sunuyorsa evet saçmalik bence de o şehirleri boşuna yaptılar , 8 yıllık olayı hiç etmek istemiyorlarsa o potansiyeli düşünürler zaten oyun 50 GB abi içerik vardır bence.. vardır dimi ?

vardır dimi ?
vardır ya bence kesin vardır olmasa söylerlerdi. vardır sen merak etme :smile: yani inşallah vardır ya. gizli dosyalarda milyonlarca satır hahahahaaha yazmıyordur inşallah :LOL:
Valla umutluyum. ama aşırı büyük beklentilerimde yok. oyunu bu hale getirenlerin birden boş durduğuna pek inanmıyorum. oyunun gerçekten büyük potansiyeli var. modcuların düzelttiği şeyler ki orada bile yüzlerce insan var, oyun erken erişim ve 1 seneye tam olacak bir oyunun uğraşanları. Bence firma boyundan büyük bir işe kalkıştığının ve oyunun yapılabilecekler şeylerin potansiyelinin farkında. idare edecek parası olsa bu şekilde çıkarabileceğini hiç zannetmiyorum. zaman sınırı olarak 1 sene biçmelerinin sebebi bu. kayıp ettikleri de dediğimiz gibi olursa tıpış tıpış gelir. olacak bu oyun. ama 1 sene diyorlar ne yazık ki
Ben para sorunları olduğunu düşünmüyorum ama diğer söylediğin şeylere katılıyorum. Oyunu çıkarmak zorunda kalmaları biraz kendi hatalarından. Senelerce duyurunca artık zorundalardı diğer türlü zaman geçtikçe beklenti artacaktı. Half Life 3 mantığı

Oyunun potansiyeli çok armağan yavuz bu kadar konuşup bunu sunuyorsa evet saçmalik bence de o şehirleri boşuna yaptılar , 8 yıllık olayı hiç etmek istemiyorlarsa o potansiyeli düşünürler zaten oyun 50 GB abi içerik vardır bence.. vardır dimi ?
Senin içerik diye bahsettiğin şeyler değil oyunun boyutunu bu kadar artıran. Yüzlerce sahne var ve her sahne büyük. Şehirler, köyler vs. Buna ek olarak her iklim için en az 10 tane farklı savaş alanı var. Bir sürü de model var. Sanırım içerikten kastın diplomasi olsun, rp unsurları olsun bunlar. Bu şeyler kodsal şeyler. Kodsal şeyler de oyunun boyutunu çok az artırır. Bunu nereden anlayabiliriz? Neredeyse aynı içeriğe sahip Warband'ın boyutu 3 gb falan yanlış hatırlamıyorsam.

Oyunun oynama süresi max 40 saat. Eleştiren insanlar haklı. Şimdi Taleworlds tayfa damlar buraya modcu tayfa falan.. Umut işte bekliyorlar ya savunalım fanatikçilik yapalım belki bizi de işe alırlar haha.. Özetle oyun 8 yıldır yapılan bir oyun gibi durmuyor. Doğru dürüst zırh yok. Çift elli silah yok. Dolu eksik yani. Bunların ben zamanla oyuna ekleneceğini düşünüyorum. Oyunun tam hali bir çoğunuzu memnun edecektir. Ama çok mantık hatası var ya. 800 dinara katafrakt asker üretebiliyorsun. Ulan onun sadece zırhı 80k. Atı falan geçtim. Skyrim gibi, yaşayan bir Calradia dünyası sunsalardı bize. Ama ölü bir dünya calradia benim gördüğüm. (Seslendirme olmayan oyun mu kaldı artık? En azında temel şeyleri seslendirin. Çok zor değil. )

Bana fazla umut doluymuşsun gibi geliyor. Bence kötü bir şey değil böyle devam et dostum ama arada bir gözlerini aç ve mod sitelerine bir bak. 1 aydır çözülmeyen yüzlerce sorunu çözen tekil kişiler var. Modların indirilme sayılarına bir bak lütfen. Aklı başında bir taleworlds yetkilisi Nexus mod sitesine girip oyunu ile ilgili çıkan modları merak edip hiç bakmıyor mu ? veya bakıyor da orada insanların canla başla çözmeye uğraştığı sorunları "nasıl olsa bunlar uğraşıyor ya biz başka önemsiz şeylere odaklanalım" mı diyor ? Oyunun çok güçlü bir mod topluluğu var ama koca şirket oyununu çıkarırken modculara mı güvendi? veya ben adam akıllı bir oyun deneyimi için onlarca mod yüklemek, her oyun güncellemesinde modları tek tek güncellemek zorunda mıyım ?

Oyun gözlerimizin önünde eriyor haftalarca 200.000 - 100.000 anlık oyuncu altına asla düşmeyen oyun 40 binde şuan ve bunun en büyük suçlusu Taleworlds
daha türkçe foruma bile bakmaya tenezzül etmiyolar birde mod sitesinemi bakacaklar :grin:

Ben oyunu şuana kadar 102 saat oynadım daha da oynuyorum. EA sürecini bilerek aldık ama sanki biz bu şirketin testerlarıyız gibi durum var şuan.Ya sadece 1 tane bile tester bu oyunu 20-30 saat oynamadı ya. Çıkışındaki crashleri hatırlasanıza. Hiç mi optimazyon çok kötü diye bildirim sunulmadı testerlar tarafından. Eğer testersak da ben neyi test ediyoruz anlamıyorum çünkü elimizde bi mekanik yok. Şuan eldeki şey Early Acces'in early accesi. Özetle aceleye geldi. Yıl dönümü zarr zurt ayağına 2 3 ay erken açıldı bu oyun. Early accesde mekanik test edilir optimazyon geri bildirimleri verilmez

Arkadaşlar Zerdardan Bannerlorda gelen herkez şuan hayallerine kavuştu optimazyon sorunu bi diyalog eksikliklerin tamamlanması yani oda tam sürüm gelince hayallerimize tamamn kavuşmuş olucaz . kale kuşatmalarında cenneti yaşıyorum savaşlarda arenada zerdardan geldik ta buralara bunları es geçmiyelim 140 140 diye ağlananlar bana mb yi ilk defa oynuyor gibi geliyor bana

Ben oyunu şuana kadar 102 saat oynadım daha da oynuyorum. EA sürecini bilerek aldık ama sanki biz bu şirketin testerlarıyız gibi durum var şuan.Ya sadece 1 tane bile tester bu oyunu 20-30 saat oynamadı ya. Çıkışındaki crashleri hatırlasanıza. Hiç mi optimazyon çok kötü diye bildirim sunulmadı testerlar tarafından. Eğer testersak da ben neyi test ediyoruz anlamıyorum çünkü elimizde bi mekanik yok. Şuan eldeki şey Early Acces'in early accesi. Özetle aceleye geldi. Yıl dönümü zarr zurt ayağına 2 3 ay erken açıldı bu oyun. Early accesde mekanik test edilir optimazyon geri bildirimleri verilmez
kanka zaten maddi durumdan gibi geldi banada oyunu çıkarmaları optimazyon çözülmemişken

Back
Top Bottom