Stamina, momentum alma, kavisli saldırı...

Users who are viewing this thread

truthfulworlds

oyunun dövüş mekaniğini zenginleştirmek için gerekli olan 3 şey.
stamina barı eklenmeli, bu bar kılıç salladıkça azalmalı ve darbe sıklığı ve koşma hızı bar azaldıkça düşmeli.
momentum alma ise karakterin kendini geriye atarak güç alması mekanizması, kılıç sallamak için ve özellikle cirit atmak için karakterin güç alması mantıken gerekli.
son olarak da kavisli kılıç sallama olayı. 4 yönde saldırı yaparken fareyi hareket ettirince kılıcın ucunun iç veya dış bükey hareket farkı oluşturması, bu şekilde boğazına kasıtlı hamle yapabiliriz.

Multiplayer için dediğin mantıklı olabilirdi ama tek oyunculu foruma yazdığını göz önünde bulundurursak tamamen mantıksız öneriler. Bu oyun tamamen gerçekçi combat mekanikleri üstüne kurulmuş bir oyun değil. Stamina vs. oyunu gereksiz zorlaştırır. Piyasada o tarz combat yapabileceğin multiplayer pvp oyunları mevcut.

Multiplayer için dediğin mantıklı olabilirdi ama tek oyunculu foruma yazdığını göz önünde bulundurursak tamamen mantıksız öneriler. Bu oyun tamamen gerçekçi combat mekanikleri üstüne kurulmuş bir oyun değil. Stamina vs. oyunu gereksiz zorlaştırır. Piyasada o tarz combat yapabileceğin multiplayer pvp oyunları mevcut.
Ben aylardır bu konuyu arkadaşa anlatamadım. 4-5 ay geçti hala ara ara gelip aynı konuyu açıp aynı cevapları alıyor. Bunlar önce ki konulara göre en azından mantıklı şeyler.

oyunun dövüş mekaniğini zenginleştirmek için gerekli olan 3 şey.
stamina barı eklenmeli, bu bar kılıç salladıkça azalmalı ve darbe sıklığı ve koşma hızı bar azaldıkça düşmeli.
momentum alma ise karakterin kendini geriye atarak güç alması mekanizması, kılıç sallamak için ve özellikle cirit atmak için karakterin güç alması mantıken gerekli.
son olarak da kavisli kılıç sallama olayı. 4 yönde saldırı yaparken fareyi hareket ettirince kılıcın ucunun iç veya dış bükey hareket farkı oluşturması, bu şekilde boğazına kasıtlı hamle yapabiliriz.
Anlattıkların güzel şeyler, ama yanlış oyun için. Bu oyunu oynayan insanlar(en azında sp) önerilerilerin yerine ordu komutası, asker çeşitliliği, kollektif yapay zeka vb. gelişmeler görmek ister, ben dahil. Mordhau, Chivillary gibi oyunlar istediğin özelliklere sahip zaten.

viking conquest' te vardı bu özellik. fakat bir süre sonra can sıkıcı oluyordu. üstüne zırh felan da alınca hızını kesiyordu. şöyle bunu yapmak için özelliklere atiklik gibi birşeyler eklenmeli ki çabuk yorulmamak için de özellik kasılmalı. o zaman olabilir. mesela oyuna yeni başlarken o özellik 1 diyelim 8 10 kılıç sallamayla koşturmayla yorulursun çevikliğin düşer. fakat o özellik ilerde 10 olursa çok daha fazla dayanıklı olursun gibisinden. viking conquestte bu yoktu mesela lord oluyorsun hala 2 kılıç sallayınca bitap düşmüş yazıyor.

Ben nativede böyle bir özellik beklemiyorum. Ama dediğin gibi Lothbrok modu da olacaksa yeteneklere ve perklere bir şeyler eklenmeli bununla ilgili.
Yanlış hatırlamıyorsam, şuan var olan modda bütün askerler etkileniyordu staminadan. Yani bütün asker seviyeleri için teker teker dengelemeye dikkat ederek perklerine ve yeteneklerine eklenebilir.

Stamina için bir mod var @Bjorn The Hound 'un söylediği gibi. Momentum alma konusunda hangi oyunda öyle bir özellik gördün? Son olarak kavisli saldırı dediğin çapraz saldırılardan bahsediyorsan yapılabilir 8 yön, yukarı sallayıp aşağıya vurmaktan bahsediyorsan imkansız, bence boşuna bekleyişe girme. Oyunun perkleri bile çalışmıyor daha. Ben combat'ın geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum şahsen arkadaşın ana fikrine katılıyorum. Ama oyunun tek oturmuş temel mekaniğini de bu saatten sonra değiştirmezler bence, en son ihtimal. Yapılırsa modla yapılır yani.

Back
Top Bottom