e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Users who are viewing this thread

kaleyi TEK başına alıyorsa bence verilmeli sadece oyuncu değil tüm lordlar. eğer 3 kişi almışsa sadece o lordlar aday olmalı seçimde.modların birazı yararlı çoğunluk hile katıyor oyuna.savaş oyununda daha çok kan olması gerektiğine sonuna kadar katılıyorum. özellikle idam konusu çok saçma sapan baştansavma olmuş birincisi lordlar öyle kolay kolay idam edilememeli ikincisi idam halka açık bir yerde bildiğin o sahneyi yaşıyor gibi olmalı ve kafasına darbeyi cellat vurmalı bunlar napmış bir lordu idam ettin yazsa daha iyi yani adamın kafasının kesildiğini dahi göstermiyor saçmalığa bak

Evet kolaylığa katılıyorum büyük bir savaşta rahat bir şekilde 5-6 Lord kral dahil alıp kesebiliyorsun ekmek gibi, kesmezsen krallığını hayatta tutamıyorsun ben denedim hele zaten barış için 70k dinar verince yeniden savaş açmaları yok mu off . Bana kalırsa kale verme sistemi tamamen değişmeli Nüfuz basmak çok saçma.

Evet kolaylığa katılıyorum büyük bir savaşta rahat bir şekilde 5-6 Lord kral dahil alıp kesebiliyorsun ekmek gibi, kesmezsen krallığını hayatta tutamıyorsun ben denedim hele zaten barış için 70k dinar verince yeniden savaş açmaları yok mu off . Bana kalırsa kale verme sistemi tamamen değişmeli Nüfuz basmak çok saçma.
benim diğer savemde nüfuzum çok yüksekti tüm haritayı aldık sonuç 1 şehir ve 2 kale alabildim oylamada ismim çıkmıyor çünkü ?

Oyunda kalelere girerken fazlasıyla kasma oluyor bu sorunu başka yaşayan var mı? Onun haricinde bir kaç saniyede hana köye vs.girebiliyorum ama kalede biriyle görüşmem 10 saniyeden fazla sürüyor

Konunun yeri burası değil ama tartışma konusu tekrar açılmadığı için buraya yazayım dedim. Oyundaki "ana görev" tamamen kaldırılsa iyi olmaz mı? Açıkcası ilk duyrulduğunda merak etmiştim nasıl bir ana görev olacak diye ama gördüğüm kadarıyla oyun zevkini büyük ölçüde olumsuz etkilemekten başka bir işe yaramıyor. Hele krallık kurmanın bu göreve bağlı olması vs çok kötü olmuş.
Bence bu görev silsilesi tamamen kaldırılıp onun yerine yeni oyunculara mini-tutorial tarzı bir görev silsilesi eklenebilir; kaba taslak bir örnek vereyim:

Karakter kültürü ve seçimleri oluşturulduktan sonra bu seçimlere bağlı olarak Kalradya dışı bir bölgede oyuna başlanabilir. (Bu arada, oyuncunun diğer M&B oyunlarında olduğu gibi Kalradya dışından gelmesi güzel olur diye düşünüyorum. Bence bu, Elder Scrolls serisindeki ana karakterlerin oyuna hep tutsak olarak başlaması gibi birşey M&B için) Örneğin nispeten büyük bir köy/kasaba veya soylu geçmiş seçildiyse şehirde bir konak veya eski bir kale vb. Warband'deki geçmiş seçeneklerini hatırlayanlar ne demek istediğimi anlayacaktır.

Burada, eğer aile oyuna eklenecekse aileden alınacak birkaç basit görevle önce şehir-kale-köy içi yapılabilecekler ve dövüş mekanikleri basitçe öğretilir; sonra sadece bu görev silsilesine özel küçük bir "ana harita" tasarlanır ve bu ana haritadaki mekaniklerin nasıl işlendiği öğretilir; hareket etme, hız, diğer partiler, savaş vb gibi.

Sonrasında da Warband'deki gibi Kalradya'daki ülkelerden birinin başkentine yolculuğa çıkar ve oyuna başlarız ve yine Warband'deki gibi soylu olup başlarsak sancak seçeriz, başlamazsak belirli seviye nam/onur vb. edindikten sonra sancak seçeriz.Burayı oynamak istemeyenler içinde "tutorialı geç" seçeneği yeterli olur yine. Hem yeni oyuncular için mekanikleri daha açık ve anlaşılır ayrıca sıkıcı olmadan anlatır hem de derinlik olmuş olur karakter için.
Hikayenin senin dediğin gibi Warband'da olduğu gibi olması en iyisi bence de çünkü biz dışarıdan gelen birisi olarak Kalradya ile tanışıyorduk ve ana hikaye sanki kalradya'daki otorite boşluğu doldurmak için tüm krallıkları birleştirmek gibi hissettiriyordu. Bannerlord'da normal oyun modu ile ana hikâye iç içe geçmiş.

Bu sabah sessizce eklenen, betaya yapılan mini yama notları eklendi. Ana konuda Bulmakla uğraşmayın diye direk burayada yazıyorum...

• Savaşlarda yapay zekanın geri çekilmesi ile ilgili olan, performans kaybına yol açan hata giderildi.
  • Yemek çeşitliliğinin maksimum çeşitlik durumunda en az çeşitlik derecesinde sayılmasına yol açan hata giderildi.
  • Su içeren sahnelerdeki çökme sorunu giderildi.
  • Sahne yükleme sırasında nadiren oluşan çökme sorunu giderildi.
  • Karakter yaratma ekranında ufak değişiklikler yapıldı.
  • Oyuncunun krallığı artık kafasına göre başka krallıklarla savaş/barış antlaşması yapmıyor.
  • Yerleşim yerindeki üretimle alakalı çökme sorunu giderildi.

Hey folks, we just released another hotfix:
  • Live
    • Fixed an issue that caused getting stuck in conversation after a barter.
    • Fixed a crash that occurred when there were no opponent anti-imperial kingdoms left during the initialization of the conspiracy phase of the main storyline.
  • Beta
    • all fixes mentioned above
    • Fixed a rare crash in asset loading system.
    • At least 25 days of truce time after peace.
    • Making peace cost was increased by 50% (if there is a payment).
    • Breaking into a besieged fortification costs (lost men) were reduced by 25%.
    • Kingdoms which have lots of recent enemies want to make peace more to reduce their number of enemies. Similarly, they do not easily declare new wars when they already have 1-2 wars.
    • Sometimes peace was declared right after a war declaration. This should be much more rare now.
    • If one faction lost its strength in a big battle, several kingdoms were declaring war on that faction within a short period of time. This was improved a bit. War/peace declarations do not only use current strength but also potential strength.
    • The militia number formulas were changed and they were increased by 50%.
Yeni bir hotfix gelmiş.

-Barış ilanından sonra en az 25 gün ateşkes.
-Parayla barış yapılabiliyorsa, miktarı %50 arttırılmış.
-Kuşatma altındaki dost kaleye girerken feda edilen asker sayısı %25 azaltılmış.
-Çok fazla düşman kırallıkla savaşan kırallıklar artık barış yapmaya çalışacaklar ve yeni birine savaş açmama eğiliminde olacaklar.
-Savaş ilanından hemen sonra barış ilan ediliyordu. Bunlar artık çok nadir olacak.
-Eğer bir kırallık büyük bir savaşta büyük bir gücünü kaybetmişse, çok kısa zamanda diğer kırallıklar bu kırallığa savaş açıyordu. Bu biraz geliştirildi. Savaş/Barış ilanlarında artık sadece mevcut güce göre değil aynı zamanda potansiyel güç de değerledirilecek.

Önemli gördüklerimi çevirdim sadece. Edit: çevirdiklerim betaya gelenler.

Last edited:
Hey folks, we just released another hotfix:
  • Live
    • Fixed an issue that caused getting stuck in conversation after a barter.
    • Fixed a crash that occurred when there were no opponent anti-imperial kingdoms left during the initialization of the conspiracy phase of the main storyline.
  • Beta
    • all fixes mentioned above
    • Fixed a rare crash in asset loading system.
    • At least 25 days of truce time after peace.
    • Making peace cost was increased by 50% (if there is a payment).
    • Breaking into a besieged fortification costs (lost men) were reduced by 25%.
    • Kingdoms which have lots of recent enemies want to make peace more to reduce their number of enemies. Similarly, they do not easily declare new wars when they already have 1-2 wars.
    • Sometimes peace was declared right after a war declaration. This should be much more rare now.
    • If one faction lost its strength in a big battle, several kingdoms were declaring war on that faction within a short period of time. This was improved a bit. War/peace declarations do not only use current strength but also potential strength.
    • The militia number formulas were changed and they were increased by 50%.

işte burada yukarıda da paylaşmış arkadaş

Selam millet, az önce yeni bir mini yama daha yayınladık:
  • Ana Yama
    • Takas sonrasında konuşma ekranında takılı kalma sorunu giderildi.
    • İmparatorluk karşıtı krallık kalmadığında komplo görevinin başlaması ile oluşan çökme sorunu giderildi.
  • Beta Yaması
    • Yukarıda geçen tüm yamalar.
    • Oyundaki varlıkların yüklenmesi sırasında nadiren oluşan çökme sorunu giderildi.
    • Barış yapmak artık en az 25 gün boyunca savaş açılmaması demek.
    • Barış yapma ücreti %50 arttırıldı (Eğer ödemeli yapılıyor ise)
    • Kuşatılmış yerleşim yerlerine zorla girilirken kaybedilen asker sayısı %25 azaltıldı.
    • Birçok krallık ile savaş halinde olan krallıklar artık daha çok barış antlaşması yapmak isteyecek, aynı zamanda 1-2 krallık ile savaş içesinde olan krallıklar diğer krallıklara daha az savaş açma eğilimi gösterecekler.
    • Bazen savaş açıldığı gibi barış antlaşması oluyordu, bu artık oldukça nadir görülmeli.
    • Eğer bir krallık sahip olduğu gücü büyük bir savaşta bir anda kaybederse diğer krallıklar bunu fırsat bilip kısa sürede savaş açıyordu. Bu durum biraz iyileştirildi. Savaş/Barış antlaşmaları artık sadece krallığın anlık gücü ile değil potansiyel gücünü de hesaba katarak karara varılacak.
    • Milis sayısı formülü değiştirildi ve sayıları %50 arttırıldı.
Ne güzel News(Haberler) bölümünde paylaşıyorlardı her yeni yamayı, ordan bakıyordum, artık onadamı üşeniyorlar :grin:

Last edited:
Arkadaşlar selam ben oyunda 1.2.1 sürümünü kullanıyorum ve oyunda bazı modlar aktif fakat bir kaç şeyi kullanamıyorum. Mesela demirciye girdiğimde ve bazı köylerdeki köy reisleriyle konuştuğumda hata veriyor. Hata resmini paylaşmak isterim. Dosyaları doğrulama yaptım ama hala devam etmekte bilen biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
https://hizliresim.com/UvQakL

Arkadaşlar selam ben oyunda 1.2.1 sürümünü kullanıyorum ve oyunda bazı modlar aktif fakat bir kaç şeyi kullanamıyorum. Mesela demirciye girdiğimde ve bazı köylerdeki köy reisleriyle konuştuğumda hata veriyor. Hata resmini paylaşmak isterim. Dosyaları doğrulama yaptım ama hala devam etmekte bilen biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
https://hizliresim.com/UvQakL
Modların çakışıyor bundan doalyı crash veriyor bütün modları kes bşaka bir dosyaya at oyuna gir hata verip vermediğine bak eğer vermiyorsa tek tek tüm modları atarak bak hangileri ile çalışıyor oyunun öyle crashe sebep olan modu bul (tek tek atmak zorunda değilsin 5er 5erde atabilirsin )

Modların çakışıyor bundan doalyı crash veriyor bütün modları kes bşaka bir dosyaya at oyuna gir hata verip vermediğine bak eğer vermiyorsa tek tek tüm modları atarak bak hangileri ile çalışıyor oyunun öyle crashe sebep olan modu bul (tek tek atmak zorunda değilsin 5er 5erde atabilirsin )
Teşekkür ederim hocam tek tek denedim ve bu iki mod çalıştığı zaman hata alıyorum. Bannerlord Tweaks modunu çalıştırmak isterdim anlayabildiğim her yolu denedim ama çalışmadı.Yardımların için çok sağol.
https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/49

Selam millet, az önce yeni bir mini yama daha yayınladık:
  • Ana Yama
    • Takas sonrasında konuşma ekranında takılı kalma sorunu giderildi.
    • İmparatorluk karşıtı krallık kalmadığında komplo görevinin başlaması ile oluşan çökme sorunu giderildi.
  • Beta Yaması
    • Yukarıda geçen tüm yamalar.
    • Oyundaki varlıkların yüklenmesi sırasında nadiren oluşan çökme sorunu giderildi.
    • Barış yapmak artık en az 25 gün boyunca savaş açılmaması demek.
    • Barış yapma ücreti %50 arttırıldı (Eğer ödemeli yapılıyor ise)
    • Kuşatılmış yerleşim yerlerine zorla girilirken kaybedilen asker sayısı %25 azaltıldı.
    • Birçok krallık ile savaş halinde olan krallıklar artık daha çok barış antlaşması yapmak isteyecek, aynı zamanda 1-2 krallık ile savaş içesinde olan krallıklar diğer krallıklara daha az savaş açma eğilimi gösterecekler.
    • Bazen savaş açıldığı gibi barış antlaşması oluyordu, bu artık oldukça nadir görülmeli.
    • Eğer bir krallık sahip olduğu gücü büyük bir savaşta bir anda kaybederse diğer krallıklar bunu fırsat bilip kısa sürede savaş açıyordu. Bu durum biraz iyileştirildi. Savaş/Barış antlaşmaları artık sadece krallığın anlık gücü ile değil potansiyel gücünü de hesaba katarak karara varılacak.
    • Milis sayısı formülü değiştirildi ve sayıları %50 arttırıldı.
Ne güzel News(Haberler) bölümünde paylaşıyorlardı her yeni yamayı, ordan bakıyordum, artık onadamı üşeniyorlar :grin:

save de çok ilerleyemedim. Şuan barış yaptıktan kaç gün sonra savaş açılabiliyor.

Back
Top Bottom