e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Users who are viewing this thread

Hocam eline sağlık da bu nasıl çeviri
  • Many HDD spike issues were fixed.
Ufak düzenleme yaptım türkçesi bozuk olmuş biraz.

Konunun başında Translate olduğunu yazmış.

Yanlış anlama olmasın bu çevirilerin hepsi benim tarafımdan çevrilmiştir. Hiçbirinde Google Translate kullanılmamıştır. Zaten bu konunun açılma sebebi insanların google translate çevirisinden hiçbirşey anlamıyor olması.

Last edited:
  • Many HDD spike issues were fixed.
Önerilerinizi bekliyorum.

Yanlış anlama olmasın bu çevirilerin hepsi benim tarafımdan çevrilmiştir. Hiçbirinde Google Translate kullanılmamıştır.

Bu yorumunuzdan yola çıkarak cevap verdim. Farklı bir şey mi ifade ettiniz?

Google çevirisinin ne kadar anlamsız çevirdiği malum, insanların işine yarıyorsa ne güzel :smile:

Bu yorumunuzdan yola çıkarak cevap verdim. Farklı bir şey mi ifade ettiniz?

Yanlış anlaşılma olmuş yorumu düzelttim. Zaten resmin üzerinde belirttiğim gibi yama notları konusu bir manuel bir çeviri çalışması, insanlar ilk paylaşmamı yaptıktan sonra ilgi gösterdiği için devam ettim. Google çevirilerini zaten çoğu insan paylaşıyordu, konu manuel çeviri olduğu için sabitlendi.

Last edited:
Akşamın 11 inde 1500 kelimelik yama geliyor ve ben bunu 3 saat ayakta kalıp çevirerek hızlı bi şekilde paylaşmaya çalışıyorum ki insanlar merakından ölmesin. :smile: Ara sıra hatalar, türkçesi bozuk yerler çıkabilir, bazen beynim eriyor. :smile: Görürseniz belirtiniz derhal mudahale ederim. Ancak lütfen aynı zamanda anlayışlı olun. 1 cümleyi kafanız rahat iken çevirmek gerçekten kolay.

Akşamın 11 inde 1500 kelimelik yama geliyor ve ben bunu 3 saat ayakta kalıp çevirerek hızlı bi şekilde paylaşmaya çalışıyorum ki insanlar merakından ölmesin. :smile: Ara sıra hatalar, türkçesi bozuk yerler çıkabilir, bazen beynim eriyor. :smile: Görürseniz belirtiniz derhal mudahale ederim. Ancak lütfen aynı zamanda anlayışlı olun. 1 cümleyi kafanız rahat iken çevirmek gerçekten kolay.
Hocam sen niye millet için kasıyorsun ki? Adam bu devirde ingilizce bilmiyor sen bi ton uğraşıp çeviri yapıyorsun bir de gelmiş sana laf sokuyor. Salla gitsin, anlayan anlasın ingilizcesini...

Konunun yeri burası değil ama tartışma konusu tekrar açılmadığı için buraya yazayım dedim. Oyundaki "ana görev" tamamen kaldırılsa iyi olmaz mı? Açıkcası ilk duyrulduğunda merak etmiştim nasıl bir ana görev olacak diye ama gördüğüm kadarıyla oyun zevkini büyük ölçüde olumsuz etkilemekten başka bir işe yaramıyor. Hele krallık kurmanın bu göreve bağlı olması vs çok kötü olmuş.
Bence bu görev silsilesi tamamen kaldırılıp onun yerine yeni oyunculara mini-tutorial tarzı bir görev silsilesi eklenebilir; kaba taslak bir örnek vereyim:

Karakter kültürü ve seçimleri oluşturulduktan sonra bu seçimlere bağlı olarak Kalradya dışı bir bölgede oyuna başlanabilir. (Bu arada, oyuncunun diğer M&B oyunlarında olduğu gibi Kalradya dışından gelmesi güzel olur diye düşünüyorum. Bence bu, Elder Scrolls serisindeki ana karakterlerin oyuna hep tutsak olarak başlaması gibi birşey M&B için) Örneğin nispeten büyük bir köy/kasaba veya soylu geçmiş seçildiyse şehirde bir konak veya eski bir kale vb. Warband'deki geçmiş seçeneklerini hatırlayanlar ne demek istediğimi anlayacaktır.

Burada, eğer aile oyuna eklenecekse aileden alınacak birkaç basit görevle önce şehir-kale-köy içi yapılabilecekler ve dövüş mekanikleri basitçe öğretilir; sonra sadece bu görev silsilesine özel küçük bir "ana harita" tasarlanır ve bu ana haritadaki mekaniklerin nasıl işlendiği öğretilir; hareket etme, hız, diğer partiler, savaş vb gibi.

Sonrasında da Warband'deki gibi Kalradya'daki ülkelerden birinin başkentine yolculuğa çıkar ve oyuna başlarız ve yine Warband'deki gibi soylu olup başlarsak sancak seçeriz, başlamazsak belirli seviye nam/onur vb. edindikten sonra sancak seçeriz.Burayı oynamak istemeyenler içinde "tutorialı geç" seçeneği yeterli olur yine. Hem yeni oyuncular için mekanikleri daha açık ve anlaşılır ayrıca sıkıcı olmadan anlatır hem de derinlik olmuş olur karakter için.

Sadece bende mi var , optimizasyon kötü olması ? 1.12 de iken hiçbir sıkıntı yok. 1.2.1 geçtikten sonra kasmaya başladı. Düşük ayarlarda oynuyorum. Savaşlarda kasıyor, hiç zevk alamıyorum böyle.

tek başıma fethettiğim bir kaleyi bana vermemesinden kaynaklı olarak oyundan aşırı derecede soğudum mod ile de oynamak istemiyorum sonuçta mod bir nevi hileye giriyor çünkü mod ile istediğiniz her şeyi ama her şeyi yapabiliyorsunuz üzüldüm açıkçası oyundan bu kadar çabuk soğumayı beklemiyordum

tek başıma fethettiğim bir kaleyi bana vermemesinden kaynaklı olarak oyundan aşırı derecede soğudum mod ile de oynamak istemiyorum sonuçta mod bir nevi hileye giriyor çünkü mod ile istediğiniz her şeyi ama her şeyi yapabiliyorsunuz üzüldüm açıkçası oyundan bu kadar çabuk soğumayı beklemiyordum

Sen kralken her kale alana veriyormusun ? Alınan kaleye en yakın kalesi olan 3 kişi aday oluyor ne alaka bilmiyorum ama öyle işte. Modlar hile değil resmi olmayan patch gibi daha çok , savaş oyununda kafa , kol kesme yok şaka gibi. Tabi bazı modlar çok şey değiştiriyor onuda kendin düşün yükleme, ben yüklemiyorum.

Sen kralken her kale alana veriyormusun ? Alınan kaleye en yakın kalesi olan 3 kişi aday oluyor ne alaka bilmiyorum ama öyle işte. Modlar hile değil resmi olmayan patch gibi daha çok , savaş oyununda kafa , kol kesme yok şaka gibi. Tabi bazı modlar çok şey değiştiriyor onuda kendin düşün yükleme, ben yüklemiyorum.
kaleyi TEK başına alıyorsa bence verilmeli sadece oyuncu değil tüm lordlar. eğer 3 kişi almışsa sadece o lordlar aday olmalı seçimde.modların birazı yararlı çoğunluk hile katıyor oyuna.savaş oyununda daha çok kan olması gerektiğine sonuna kadar katılıyorum. özellikle idam konusu çok saçma sapan baştansavma olmuş birincisi lordlar öyle kolay kolay idam edilememeli ikincisi idam halka açık bir yerde bildiğin o sahneyi yaşıyor gibi olmalı ve kafasına darbeyi cellat vurmalı bunlar napmış bir lordu idam ettin yazsa daha iyi yani adamın kafasının kesildiğini dahi göstermiyor saçmalığa bak

Back
Top Bottom