Sistem gereksinimleri

Users who are viewing this thread

Bence SMAA 2x açmanıza gerek yok onun yerine geçici smaa daha iyi performans verir. FXAA çok daha iyi performans verir. Gölgeleri de sadece statik yaparsanız oyunun yükünü azaltmış olursunuz. Sisteminizde ayarlardan feragat etmeniz şart. 720p çözünürlük eğer ekranınız 1080p ise çok kötü gelir göze. Bulanık olur. Grafikleri kısıp çözünürlüğü yükseltmek daha iyi, hem göz sağlığınız açısından da daha iyi olur. Ram takviyesi yapacaksanız 16 yapmaya çalışın. Zira 14 GB'lara kadar çıkabiliyor ram kullanımı. İleride düzelebilir ama şuanlık durum ram yükseltmenin doğru tercih olduğunu gösteriyor, yükselten diğer arkadaşlar yazabilirler performans farkını. @Exerion

Bence SMAA 2x açmanıza gerek yok onun yerine geçici smaa daha iyi performans verir. FXAA çok daha iyi performans verir. Gölgeleri de sadece statik yaparsanız oyunun yükünü azaltmış olursunuz. Sisteminizde ayarlardan feragat etmeniz şart. 720p çözünürlük eğer ekranınız 1080p ise çok kötü gelir göze. Bulanık olur. Grafikleri kısıp çözünürlüğü yükseltmek daha iyi, hem göz sağlığınız açısından da daha iyi olur. Ram takviyesi yapacaksanız 16 yapmaya çalışın. Zira 14 GB'lara kadar çıkabiliyor ram kullanımı. İleride düzelebilir ama şuanlık durum ram yükseltmenin doğru tercih olduğunu gösteriyor, yükselten diğer arkadaşlar yazabilirler performans farkını. @Exerion
Leptopım Max 12GB Ram desteği var Lenovonun kötü bir yanı Acer versiyonuna göre uygun diye aldım ama keşke teknik detayına baktığımda ram desteğini 12 olarak görmemişim yani gözümden kaçmış. Acer versiyonu 16 ya da 32 ye kadar destekliyor diye biliyorum ama benim ki 12 en fazla ama yine de 12 ram'in 2 gb sini apu kullanacağı için 10gb bellek olacak. Yine de ileri dönemlerde yeteceğini düşünüyorum. kur düşerse de daha iyi bir sisteme geçmeyi düşünüyorum.

Leptopım Max 12GB Ram desteği var Lenovonun kötü bir yanı Acer versiyonuna göre uygun diye aldım ama keşke teknik detayına baktığımda ram desteğini 12 olarak görmemişim yani gözümden kaçmış. Acer versiyonu 16 ya da 32 ye kadar destekliyor diye biliyorum ama benim ki 12 en fazla ama yine de 12 ram'in 2 gb sini apu kullanacağı için 10gb bellek olacak. Yine de ileri dönemlerde yeteceğini düşünüyorum. kur düşerse de daha iyi bir sisteme geçmeyi düşünüyorum.
Dediğim gibi ayarları kısarak performans artırmaya çalışın bazı ayarlar etki etmese de gölgeler çok etki ediyor mesela. En azından takılmalardan bir nebze kurtulmuş olursunuz. Ben gölgeleri kısmak yerine savaş boyutunu azaltmayı seçtim. İleride zaten performansta ilerleme olursa ram ihtiyacı da düşecektir. Şimdilik 12 gb idare eder mi orasını bilemeyeceğim ama tabiki eski performansına göre daha iyi olacaktır.

Sadece düşük sistemli arkadaşların tereddütleri varsa fikirleri olsun diye yazmaya karar verdim
Xeon E5450 3.0 GHZ
GTX 750 Tİ
4 GB RAM DDR3 1333 Mhz
Herhangibir overclock işlemi yapamıyorum psum yetmiyor
1600x900 çözünürlükte tüm ayarlar orta smaa açık ve ışıklandırma yüksek
kumaş simülasyonu ve hareketli çimenler devre dışı muharebe genişliği 200
Şehirlerde gezerken 50 fps
100 vs 100 savaşlarda 30-40 arası fpsler drop çok yaşanmakta özellikle yeni askerler spawn olurken oturup çay demliyorum
kale kuşatmalarında 20 fps civarı yine bol droplu uzaktan izliyorum genelde
küçük çaplı savaşlar keyifli oluyor ama 50 55 fps de az droplu 60 vs 60 felanlar yani
Oynanabilir benim için tüm ayarları lowa alıp denedim ama droplar geçmedi bende hepsini ortaya aldım fpsden feragat edip deydi yani
Sağlıcakla ✋

Arkadaşlar, yeni bir laptop aldım ekranı RTX2060 olan oyunu kurdum oynamaya koyuldum. Haliyle herşey maksimumda fakat ekran kartı neden 70 derecenin altına düşmüyor ya da bu normal midir bilen biri var mıdır ?
Bilgisayarımın özellikleri;
İ7 9750H 2,6Ghz
32Gb Ram
512 SSD
RTX 2060 Ekran Kartı

R3 3200g
8 gb ram
Arkadaşlar sistemim buydu oyun droptan oynanmıyordu doğru düzgün. İşlemcim apu olduğu için 2 gb de o alıyordu 6 gb ram yetmiyordu.
8 gb ram takviyesi yaptım ram elime bugün ulaştı şuan droplar ortadan kalktı oyunu 1080p de low ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.İmkanı olanlar kesinlikle ram takviyesi yapsınlar.

Arkadaşlar, yeni bir laptop aldım ekranı RTX2060 olan oyunu kurdum oynamaya koyuldum. Haliyle herşey maksimumda fakat ekran kartı neden 70 derecenin altına düşmüyor ya da bu normal midir bilen biri var mıdır ?
Bilgisayarımın özellikleri;
İ7 9750H 2,6Ghz
32Gb Ram
512 SSD
RTX 2060 Ekran Kartı

Bu sorunun önüne geçebilmek için oyunu 2-3 saatte bir kez açıp kapatın. İlave olaraktan Maksimum ayarlar yerine Yüksek ayarları kullanmanız hem bilgisayarınızın hem de sizin yararınıza olacaktır.

Bu sorunun önüne geçebilmek için oyunu 2-3 saatte bir kez açıp kapatın. İlave olaraktan Maksimum ayarlar yerine Yüksek ayarları kullanmanız hem bilgisayarınızın hem de sizin yararınıza olacaktır.
Altına soğutucu koydum. Dediğin gibi 1-2 saat oynayıp kapatıyorum. Kafam rahat olmuş oluyor en azından. Oyunu sorunsuz oynuyorum çok nadir kasmalar oluyor onlarda oyun kaynaklı sanıyorum.

Merhaba,

Arkadaşlar sizlere sormak istedim bir kaç soru var oyunla ilgili bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. Herkes gibi bende oyunu büyük merakla bekliyordum ve aldım yalnız sistem gereksinimleri erken erişimden dolayı mı bilmiyorum söylenenden farklı gibi duruyor, drop ve küçük çaplı savaşlarda bile donma ve kasma yaşıyorum aşağıya bilgisayar sistemi mi yazı cam bana iyi oyun deneyimi nasıl sağlarım yardımcı olursanız sevinirim bütçe sıkıntım yok yalnız bilgisayar toplamak istemiyorum şu salgın döneminde sizlere şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarımı yaklaşık olarak 2 yıl önce toplamıştım.

Sistem Bilgilerim;
Asus Prıme B350M-A Amd B350 Am4 Ryzen DDR4 3200+ (OC) (Anakart)
Asus Nvindia GTX1050 Ti Cerberus Oyun OC GDDR5 4GB 125Bit DX12 (Ekran Kartı)
Amd Ryzen 5 2400G Am4 3.60Ghz 6MB Ön bellek 4 Çekirdek (İşlemci)
Corsaır 8 GB Vengeance DDR4 2400 Mhz CL16 (Ram)

RX 580 4GB
İ5-6500
12 GB Ram
1 TB HDD
1600X1024 de her şey full grafiklerde oynuyordum arada sırada donma oluyordu ama 1000 kişilik savaşlarda da oynuyordum her türlü oynayabiliyorum yani şükür :smile:

minimum i3 8.nesil isteniyorken seninki i5 6.nesil. minimumu nerdeyse karşılayamıyorken bile nasıl oynayabiliyorsun ?

Bana da yardımcı olur musunuz arkadaşlar rica etsem..

Merhaba,

Arkadaşlar sizlere sormak istedim bir kaç soru var oyunla ilgili bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. Herkes gibi bende oyunu büyük merakla bekliyordum ve aldım yalnız sistem gereksinimleri erken erişimden dolayı mı bilmiyorum söylenenden farklı gibi duruyor, drop ve küçük çaplı savaşlarda bile donma ve kasma yaşıyorum aşağıya bilgisayar sistemi mi yazı cam bana iyi oyun deneyimi nasıl sağlarım yardımcı olursanız sevinirim bütçe sıkıntım yok yalnız bilgisayar toplamak istemiyorum şu salgın döneminde sizlere şimdiden teşekkür ederim.

Sistem Bilgilerim;

Merhaba,

Sistem Bilgilerim;
tek yapman gereken 8 gb lik bi ram daha eklemek sistemin gayet yeterli droplardan kurtulursun

tek yapman gereken 8 gb lik bi ram daha eklemek sistemin gayet yeterli droplardan kurtulursun

Sadece droplar mı yoksa savaş esnasında kasmalar da meydana geliyor yanı 15 kişilik çapulcular ile benim tarafımda savaşa giren lord olunda 100 kişilik savaş da kasma oluyor pek oynanmıyor o şekilde ram takviyesi ile düzelirse almamda sakınca yok onda kararsız kaldım sadece

Sadece droplar mı yoksa savaş esnasında kasmalar da meydana geliyor yanı 15 kişilik çapulcular ile benim tarafımda savaşa giren lord olunda 100 kişilik savaş da kasma oluyor pek oynanmıyor o şekilde ram takviyesi ile düzelirse almamda sakınca yok onda kararsız kaldım sadece
Bende r3 3200g var ekran kartim bile yok 8 gb ram vardi droplar ve uzun sureli kilitlenmeler kasilmalar oluyordu ram takviyesinden sonra butun sorunlarim ortadan kalkti 1080p low ayarlarda akici oynuyorum suan savas buyuklugum 400 de 8 gb ram yetmiyor oyuna suan

Bende r3 3200g var ekran kartim bile yok 8 gb ram vardi droplar ve uzun sureli kilitlenmeler kasilmalar oluyordu ram takviyesinden sonra butun sorunlarim ortadan kalkti 1080p low ayarlarda akici oynuyorum suan savas buyuklugum 400 de 8 gb ram yetmiyor oyuna suan

Anladım ram takviyesi şart oldu ilgin ve alakan için teşekkür ederim. Yapımcılar artık sesimizi duyar ve şu optimizasyon sorunlarına ağırlık verirler

Merhaba,

Sistem Bilgilerim;

Rahat bir şekilde oyunu oynayabilirsin, bende 1050ti kullanıyorum ama işlemcim i7 7700Hq, ayriyeten yukarıda ki arkadaşın söylediği gibi 8'lik bir ram daha tak, hayatı yaşa. Bende ki 16GB ara sıra bizde de optimizasyon sıkıntısı olsa da en yüksek ayarlarda 30 40 FPS almaktayım.

Arkadaşlar bu işten fazla anlamıyorum sizlerden bilgi almam gerekli sistemim yeterli mi acaba?

Ekran kartı nvidia gtx850m 4 gb paylaşımsız
İ7 4700Hq 2.40 turbo diye bi zımbırtısı vardı 3.40 ghz
12 gb ram

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Arkadaşlar bu işten fazla anlamıyorum sizlerden bilgi almam gerekli sistemim yeterli mi acaba?

Ekran kartı nvidia gtx850m 4 gb paylaşımsız
İ7 4700Hq 2.40 turbo diye bi zımbırtısı vardı 3.40 ghz
12 gb ram

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Ram ve İşlemci'den bence kazanıyorsun, benim bir başka bilgisayarım var 840m onda kaldırırdı ama işlemciden kaybediyorum onda ben senin sisteminde çalıştıracağını düşünüyorum ama orta ayarlarda, bir deneyin derim. Eğer İnternet hızın iyiyse GeForce NOW ile dene derim.

Last edited:
Ram ve İşlemci'den bence kazanıyorsun, benim bir başka bilgisayarım var 840m onda kaldırırdı ama işlemciden kaybediyorum onda ben senin sisteminde çalıştıracağını düşünüyorum ama orta ayarlarda, bir deneyin derim. Eğer İnternet hızın iyiyse GeForce NOW ile dene derim.
Cevabınız için teşekkür ederim.

Şöyle bir durum var. Güncellemeler geldikçe performans iyileştirmeleri bekliyorduk. 1.2.0 ı şuan yüksek ayarlarda oynayabiliyorum akıcı şekilde. Dün akşam 1.3.0 a güncelleyip oynadım performans iyileştirmesi olacağına öncekine göre savaşlarda fazla kasmalar oldu ve hiç yaşamadığım bir sorunu yaşadım. Save dosyalarım çöp oldu crash yiyorum.

Korkum acaba güncellemeler geldikçe performans sıkıntısı yaşayacak mıyım yoksa 1.3.0 beta olduğu için mi bu sıkıntı oldu.

Back
Top Bottom