Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Users who are viewing this thread

Ün işini bilmiyordum. Bir oyunda araştırayım. Gelirleri çok düşük 150-250 arasında bir şey. Bana önerebileceğiniz yer ve atölye var mı ?(1.1.0 sürüm)

Bir de atölyelerde sakat değil mi ? Diğer krallıklar senin krallığına savaş ilan ederse atölyeler gider. Daha kendi krallığımı ilk defa kuracağım. Bu oyunda 45 saat yaptım. 2. save im.
Mümkünse krallığın en güvenli yani en iç kesimindeki şehre kur. Ayrıca şehirde ticaret kısmına geldiğinde ürünlerin fiyatına bak örneğin tahıl ucuz bira pahalı ise bira atölyesi iyi para getirir. Ayrıca şehrin refahıda önemli

An itibariyle dün açtığım yeni save'i bugün sinirlenerek sildim. Neden bilmiyorum ama askerler felaket bir şekilde günlük para yiyor. Oyunda gün döngüsünün 10 saniyede değiştiğini var sayarsak, askerlere para yetiştiremez hale düştüm. Bunun erzağı vb. şeyleri de varken, sıfırı tüketiyorsun. Onca sene M&B oynadım, ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Yapay zeka çok vasat. Sturgia olayım diyorum. 200. günde neredeyse erimiş oluyorlar. Krallar tüm haritaya savaş açıyor kafasına göre. Oyunu bir müddet oynamayı düşünmüyorum. Sinir harbi gerçekten.

evlenmek için gözüme birini kestirdim. ama evlenme seçeneği bir türlü çıkmıyor ne yapmalıyım?

Ben bu videoya göre gittim.

Evlilik videosu

Mümkünse krallığın en güvenli yani en iç kesimindeki şehre kur. Ayrıca şehirde ticaret kısmına geldiğinde ürünlerin fiyatına bak örneğin tahıl ucuz bira pahalı ise bira atölyesi iyi para getirir. Ayrıca şehrin refahıda önemli
Ben de diyorum niye kar getirmiyor. Yeşiller seçiyordum ki o hammade olduğu için üretilir diyordum. Teşekkürler.

Arkadaşlar oyunda giderleri karşılamak için atölye satın alacam ama kar getirecek atölyeyi nasıl buluyorsunuz mantıklı bir yöntemi var mı yardımcı olur musunuz
Hocam, şehirler köylerden gelen ham maddelerle besleniyor. Bir şehirde atölye açacağınız zaman, ansiklopediden şehre bağlı köyleri bulun. Sonra o köylerde en çok ne yetiştiriliyor ona bakın(bunu ya köyle alışveriş yaparak yada yine ansiklopediden bakarak görebilirsiniz). Atölyede çalışan işçi ile konuşurken hangi atölyenin hangi hammaddeye ihtiyaç duyduğunu size söyler. Buna göre seçiminizi yaparsınız.

İlk kalemi fethettim. Diğer lordları nasıl ikna etmeliyim. Tek başımayım ve yoldaşlarların 3 ü kervanda. Onları iptal edip parti mi kurdurmalıyım. Sonra bir krallığı savaş mı ilan edeyim.

Son düşmanımla barış otomatik oldu, ben de anlamadım. 3 tane yeri vardı, 1 kalesini ben aldığım sırada diğer yerler de gidince otomatik barış oldu.

İlk kalemi fethettim. Diğer lordları nasıl ikna etmeliyim. Tek başımayım ve yoldaşlarların 3 ü kervanda. Onları iptal edip parti mi kurdurmalıyım. Sonra bir krallığı savaş mı ilan edeyim.

Son düşmanımla barış otomatik oldu, ben de anlamadım. 3 tane yeri vardı, 1 kalesini ben aldığım sırada diğer yerler de gidince otomatik barış oldu.
Sancak görevini tamamladığında yani ilk yerleşim yerini alıp krallık kurduğunda tüm savaşlar otomatik bitiyor ondan olmuştur barış heralde.
Diğer lordları ikna kolay değil baya uğraştırıyor evlilik gibi ikna ediyosun işte seceneklerle.İkna edemessen ordusuna karşı koyabilecek güçte olki yenilip esir düşmeyesin.

Şuan vlandiya lorduyum, 3 şehrim 2 kalem var şehirleri baya geliştirip asker bastım. Vlandiya inanılmaz yükselişte, sturgiya ve battania nın hiç toprağı kalmadı, meydan savaşında herkesi ezip geçiyoruz. Benim sormak istediğim ise ordum şuan 120 kişi ve çok kıdemli askerler, hani 3-4 katı büyük orduları çok rahat biçeriz, ben elimdeki toprakları ve askerleri tutup isyan ederek krallık kurabilir miyim nasıl yapılıyor bu ? Malum bu özellik warbandda bizim aldığımız bir şehri-kaleyi kralımız bize vermediğinde isyan ederek yapabiliyorduk ama bannerlordda talep etme hakkı bile yok. Kendi kuşattığım şehirleri kaleleri alamadım ama krallığa ilk girdiğim anda kuşatmasına dahi katılmadığım 3 şehir 2 kaleyi bana verdi, şuan 9k nüfuzum var istediğim gibi ordu toplayıp sefere çıkıyorum ama benim derdim kendi krallığımı kurmak. Bir de bu -2 onur olayı var ve hiç köy yağmalamadım sadece lord idam ettim çok fazla,eğer bu seçenek bu kadar ilişki ve onur azaltıyorsa çok bir mantığı yok.

Benim sormak istediğim ise ordum şuan 120 kişi ve çok kıdemli askerler, hani 3-4 katı büyük orduları çok rahat biçeriz, ben elimdeki toprakları ve askerleri tutup isyan ederek krallık kurabilir miyim nasıl yapılıyor bu ?

Hocam, şu an krallık kurmak için illa ki şu ana görevdeki sancağa sahip olmalısınız her şeyden önce. Krallıktan ayrıl seçeneği var. Basınca mülklerle mi çıkıyım yoksa mülksüz mü diye oyun soruyor. Sancağı bulun, şu erkek olan imparatorluğu yıkmak isteyen npc ile konuşun görevi alın ve krallığınızı kurun. Yada modu var. Kingdom creation diye ama sanırım şuan ki oyunun versiyonlarıyla uyumlu değildi heralde.

Edit: Sadece son sürüm beta versiyonuyla çalışıyormuş. Emre Buğday updatelemiş.

Şuan vlandiya lorduyum, 3 şehrim 2 kalem var şehirleri baya geliştirip asker bastım. Vlandiya inanılmaz yükselişte, sturgiya ve battania nın hiç toprağı kalmadı, meydan savaşında herkesi ezip geçiyoruz. Benim sormak istediğim ise ordum şuan 120 kişi ve çok kıdemli askerler, hani 3-4 katı büyük orduları çok rahat biçeriz, ben elimdeki toprakları ve askerleri tutup isyan ederek krallık kurabilir miyim nasıl yapılıyor bu ? Malum bu özellik warbandda bizim aldığımız bir şehri-kaleyi kralımız bize vermediğinde isyan ederek yapabiliyorduk ama bannerlordda talep etme hakkı bile yok. Kendi kuşattığım şehirleri kaleleri alamadım ama krallığa ilk girdiğim anda kuşatmasına dahi katılmadığım 3 şehir 2 kaleyi bana verdi, şuan 9k nüfuzum var istediğim gibi ordu toplayıp sefere çıkıyorum ama benim derdim kendi krallığımı kurmak. Bir de bu -2 onur olayı var ve hiç köy yağmalamadım sadece lord idam ettim çok fazla,eğer bu seçenek bu kadar ilişki ve onur azaltıyorsa çok bir mantığı yok.
Krallık sekmesinden sağ üstte krallıktan ayrıl diyerek mülkleri elinde tut seçeneğini seçiyorsun galiba krallıktaki her lordla -50 pahasına oluyor bu. Eğer mod falan yüklemediysen krallık kurman için ana görevi bitirmiş olman lazım onu da unutma

Hocam, şu an krallık kurmak için illa ki şu ana görevdeki sancağa sahip olmalısınız her şeyden önce. Krallıktan ayrıl seçeneği var. Basınca mülklerle mi çıkıyım yoksa mülksüz mü diye oyun soruyor. Sancağı bulun, şu erkek olan imparatorluğu yıkmak isteyen npc ile konuşun görevi alın ve krallığınızı kurun. Yada modu var. Kingdom creation diye ama sanırım şuan ki oyunun versiyonlarıyla uyumlu değildi heralde.

Edit: Sadece son sürüm beta versiyonuyla çalışıyormuş. Emre Buğday updatelemiş.

Hacı o sancak elimdeydi onu sanırım vlandia kralına verdim imparatorluğu yıkmak adına, şu krallıktan ayrıl dalgasına bakıcam. Vlandiya aşırı yer aldı benim sayemde ama içlerinde doğru düzgün asker yok istesem hemen geri toplarım oraları, vlandiya lordları ağır geri zekalı, akıllı olanları yanıma çekmeye çalışacağım 3 tane çocuğum var daha 1 yaşındalar onlar büyüyene kadar hükmedebildiğim kadar yeri ele geçiricem.

EDİT:enis kirazoğlunun videosunda gördüm oyuna kafa kesme mi geldi ?
EDİT 2: Yok lan modmuş kurduğu.

Last edited:
O da mod.
https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/İşlevsel-modlar.414195/ Şu başlığa bir bak istersen, eğer görmediysen. Ama mod işi sakat iş. Çok dikkat etmek gerekiyor. Oyuna ekleyeceğim modu seçerken oyundan daha fazla vakit harcıyorum.
Şuan geforce now üzerinden oynuyorum, mod yüklendiğini sanmıyorum. Açıkçası şuan modda yüklemek istemiyorum şuan saf haliyle ne var görmek istiyorum. Şuan istinanın komplosu 1680 puanda, vlandianın lorduyum görev bitince ne olacak merak ediyorum, imparatorluğu da yıkabilirim vlandiya lorduyken, daha sonra herkese hükmetmek istiyorum ama bu komplo görevi sürekli süresi bitti diyip tekrar başlıyor saçma geldi bana. Bu sayfadaki modların çoğu hile gibi, sargı bezi, multiple cuts gibi şeyler oyunu aşırı kolaylaştırıyor. Combat zaten zor sayılmaz, kral olarak gene her savaşta 40-50 adam öldürememek mantıklı geliyor bana, mesela baksana dostum şuna bu nedir ya Oyunun kozmetik olarak düzeltilmesi gereken yerler var, koca lord olmuşum şehire hükmediyorum herif bana koyunlarımı götür görevi veriyor wth ? Bir de zırh çeşitliliği bana az geldi bana, kılıç parçaları da arttırılabilir bence. Son olarak city outfit kısmından kendime at verdim ama eğer koyamıyorum ve şehirde sürekli yaya olarak geziyorum bu normal mi ben mi yanlış yapıyorum ? Eğerlerin tamamının ve silahların %99 unun savaş tipi eşya olması saçma olmuş, kendi yaptığım hançeri bile kuşanamadım.

Combat zaten zor sayılmaz, kral olarak gene her savaşta 40-50 adam öldürememek mantıklı geliyor bana, mesela baksana dostum şuna bu nedir ya
Hahaha, ilk 2 elli silahların, iki kişiye(tabi modda bıçakla terayağı keser gibi) vurabildiğini, TW'ün oyuna koyduğunu açıkladığında bir başlık açılmıştı. Ben nolamaz böyle bir şey diyenlerdendim. Tabi onunda modu çıkar. Vurmayız 2 kişiye birden. Singleplayerda zaten isteyen istediği gibi oynasın. Ama güzel gerçekçilik namına modlar var misal köye veya şehre yakın bir yerdeki haydutları öldürünce asker aldığımız npcler ile ilişkimizin artması veya Armor Does Something diye bir mod var. Okların piercing damage ini cut a çeviriyor. Zırhı iyi kuşanırsan oklardan daha az hasar alıyorsun. Ve ya yoldaşlarına kurduğun partiye, git şuralarda asayiş berkemal yap diyebiliyorsun PartyAIOverhaulCommands modu ile.

Son olarak city outfit kısmından kendime at verdim ama eğer koyamıyorum ve şehirde sürekli yaya olarak geziyorum bu normal mi ben mi yanlış yapıyorum ?
Hocam, sivil kıyafete koyduğun at, şehirdeki thug lar ile ilk bir kere savaştıktan sonra bir diğer sahne geliyor biraz bekleyince, yine onlarla sokak ta dövüştüğünüz. Orada yoldaşlarla spawnlanırken at altında oluyor. Tabi, niye direkt gelmiyor da sadece o sahnede geliyor, onu bilmiyorum. Eğer bilmiyorsan diye söylüyorum, şehirdeki at tüccarlarının atına binip kendi atın gibi kullanabiliyorsun şehir içinde.

Last edited:
Hahaha, ilk 2 elli silahların, iki kişiye(tabi modda bıçakla terayağı keser gibi) vurabildiğini, TW'ün oyuna koyduğunu açıkladığında bir başlık açılmıştı. Ben nolamaz böyle bir şey diyenlerdendim. Tabi onunda modu çıkar. Vurmayız 2 kişiye birden. Singleplayerda zaten isteyen istediği gibi oynasın. Ama güzel gerçekçilik namına modlar var misal köye veya şehre yakın bir yerdeki haydutları öldürünce asker aldığımız npcler ile ilişkimizin artması veya Armor Does Something diye bir mod var. Okların piercing damage ini cut a çeviriyor. Zırhı iyi kuşanırsan oklardan daha az hasar alıyorsun. Ve ya yoldaşlarına kurduğun partiye, git şuralarda asayiş berkemal yap diyebiliyorsun PartyAIOverhaulCommands modu ile.

Hocam, sivil kıyafete koyduğun at, şehirdeki thug lar ile ilk bir kere savaştıktan sonra bir diğer sahne geliyor biraz bekleyince, yine onlarla sokak ta dövüştüğünüz. Orada yoldaşlarla spawnlanırken at altında oluyor. Tabi, niye direkt gelmiyor da sadece o sahnede geliyor, onu bilmiyorum. Eğer bilmiyorsan diye söylüyorum, şehirdeki at tüccarlarının atına binip kendi atın gibi kullanabiliyorsun şehir içinde.
armor does something modu çok mantıklı ve doğru bir mod o tarz modlara bir şey demiyorum, mesela sancak taşıma modu da aynı şekilde. Bu arada bu onur -2 dalgası nasıl geçecek herkesi serbest mi bırakayım ne yapayım, karım ile bile ilişkim -100 nasıl oldu anlamadım.

Bir şey sorucam böyle askerleri full güçlendirmek için bir komut var mı (hile gibi) bide kendimizin skillerini nasıl fulleyebiliriz hileyle ?

Oyunun tüm ayarlarını orta seviyede oynuyorum yeni gelen yapay zeka en düşükte. Buna rağmen 2 katım olan orduları devirebiliyorum çok az kayıpla. Bunda ordunun büyük bir kısmının köylülerden oluşmasının da etkisi var ama herkeste böyle mi merak ediyorum. Böyle başa baş giden savaş sayım çok az.

Zorluk ayarlarını hangisinde kullanıyorsunuz?

Herkesin eşi doğurgan olur, benimkisi kısır çıktı arkadaş. Kaleye vali atadım. Kalede biraz bekledim, hiç tık yok. Levazım subayı benim klanda, ondan dolayı mı

Bu arada bu onur -2 dalgası nasıl geçecek herkesi serbest mi bırakayım ne yapayım, karım ile bile ilişkim -100 nasıl oldu anlamadım.
O trait lerde ben hep +1 veya -1 gördüm. -2'yi ilk defa duyuyorum. Geçer mi bilmiyorum ama zamanla daha çok lordun kellesini alarak -1'den -2'ye düştüyse, o zaman sürekli lord bırakarak -2'den honor +1'e döner sanırım.

Oyunun tüm ayarlarını orta seviyede oynuyorum yeni gelen yapay zeka en düşükte. Buna rağmen 2 katım olan orduları devirebiliyorum çok az kayıpla. Bunda ordunun büyük bir kısmının köylülerden oluşmasının da etkisi var ama herkeste böyle mi merak ediyorum. Böyle başa baş giden savaş sayım çok az.
Zorluk ayarlarını hangisinde kullanıyorsunuz?

Hocam, şuan en zorda da oynasanız durum bu. Yapay zeka yüzünden oyunda exploit edebileceğiniz çok şey var.

Misal, şuna bakın. Adam yapay zekanın agro sunu tek başına kendine çekerek, düşman piyadesinin kendi piyadesine ilerleyişini yavaşlatıp, okçularla sanki ak47'leri var gibi düşmanı yeniyor. Veya düşman sayısı az olduğunda, yapay zeka yüksek bir yer bulup orada sizi bekliyor ama misal ben atlı okçularla gidip dürttüğümde(dürtme değil, resmen ak47 ile taradığımda) yapay zeka burada durup öleceğime en iyisi düşman piyadesine saldırayım deyip harekete geçiyor ve sonuç yine ölüyor tabi. Tabi kodlamadan hiç anlamam, yapay zeka gerçekten bu şekilde mi karar alıyor bilmiyorum, sadece gördüğümü tarif ettim. Birde, bu orduların köylülerden oluşma sorunu var. Geleni biçiyorsunuz. Lordlar hiç asker kalitelerini düşünmeden sefere gidiyorlar. En azından, köylülerde bile kalkan olsa ve okçuların damage ine sağlam bir nerf gelse(her zaman atlı okçu olarak oynayan biriyim) oyun zevkimiz biraz daha artabilir.

Back
Top Bottom