LoTR , GoT dlc paketileri ?

Users who are viewing this thread

Bildiği üzere bazı oyun firmaları gerek kendi aralarında gerekse popüler dizi veya filmlerle lisans anlaşmaları yapıyor.Bannerlord full sürüme çıktığı zaman Yüzüklerin Efendisi,Warhammer veya Game of Thrones markaları ile anlaşıp lisanlı karakterler kullanarak bir dlc çıkartsa hiç fena olmaz bence . Zaten oyunun mapinde hayli hazırda bir kuzey bölgesi var. Oraya bir duvar koydukmu game of thrones olur.

Resmi olarak böyle bir şey yapmaları hiç karlı olmaz. Telif hakları için tonlarca para vermek yerine lotr kalitesinde yeni bir dünya kurmak veya The Witcher 3 'ün Blood and Wine DLC'si ile Dying Light'ın The Following DLC'si gibi ana oyundan çok daha kaliteli bir DLC çıkartmak daha mantıklı. Şuan böyle bir açıklama yapmaktan kaçınıyorlar ama adım gibi eminim bu tarz bir dlc ya da expansion pack çıkacak.

Resmi olarak böyle bir şey yapmaları hiç karlı olmaz. Telif hakları için tonlarca para vermek yerine lotr kalitesinde yeni bir dünya kurmak veya The Witcher 3 'ün Blood and Wine DLC'si ile Dying Light'ın The Following DLC'si gibi ana oyundan çok daha kaliteli bir DLC çıkartmak daha mantıklı. Şuan böyle bir açıklama yapmaktan kaçınıyorlar ama adım gibi eminim bu tarz bir dlc ya da expansion pack çıkacak.
?

Bunların modları gelecek zaten. Böyle büyük bir topa, isim haklarına girmek istemeyebilir TL. Ama LOTR fanı olmama rağmen got modunu daha çok merak ediyorum. Taht oyunları sonuçta yani. LOTR'da çok fazla fantastik öğe var. Got'ta fantastik öğeleri çıkarınca pek bir şey kaybetmez. Bu modları görücez tabi ama erken erişimden çıkması lazım oyunun. Böyle sürekli güncelleme aldığı için büyük mod paketleri çıkaramazlar.

Zaten şuan yapım aşamasında olan Middle Earth modu var,sorun çıkmazsa 6 7 ay sonra gayet güzel bir mod bizi bekliyor.

Zaten şuan yapım aşamasında olan Middle Earth modu var,sorun çıkmazsa 6 7 ay sonra gayet güzel bir mod bizi bekliyor.
Kingdoms of Arda'dan mı bahsediyorsun ? O modun 6-7 ay içinde geleceğini zannetmiyorum. Mod araçları verildikten 1 sene sonra falan görürüz bence o modu.

Got olsun isterim ama bütçeyi biraz aşar mod olarak yapılır mı ondan da emin değilim çok zaman harcatır yapacak olanlara

Büyük paraları geçtim. O firmalar marka değerini düşürecek şeylere izin vermez. Warband oynadığın LOTR ya da Game of thrones modları sana güzel gelebilir. Ama o markanın sahibine aşırı boş ve marka değeri düşürecek kadar itibarsız gelebilir. Çıkan oyuna ve tam sürüme çıkan oyuna baktığımız da, büyük isimlerin istediklerini Taleworlds karşılayabilecek gücü olduğunu sanmıyorum.

Ayrıca bunu bir oyuna DLC olarak yedirecek göz para basan adamlar da yok. Adam kendi markasından para kazanmak istiyorsa, bunun için yeni oyun yaptırır. Belki o firmalar oyun motorunu kullanmak için satın alabilir. Ya da Rocksteady, Warnerbros gibi Taleworlds ek bir oyun yaptırabilir. Ama bunlar çok düşük ihtimaller.

Sırf insanların saçma görüşleri ile uğraşmamak için bile alternatif evren yaratıyorlar. Sence böyle değerli markaların oyunlarını para için bile yapabileceklerini düşünüyor musunuz? Oyunlar kötü olursa, Taleworldsa bu kazanılan paranın yanında ağır bir marka kaybı yaşattırır. Bu tarz büyük firmalara lisans parası aktarıp, kalitesiz oyun yapan Telltale games battı.

Forum da çocukça düşünüp, saçma öneri yapan büyük bir kitle var. Birazcık oyun yapma dışında olayın maliyet tarafına bakarak düşünmenizi ve yorum yapmanızı rica ediyorum. Modcular yapar, Taleworlds daha fazlasını beklemeyin. Zaten o topun altına da girmelerini istemem. Büyük firmaların oyuncağı olup, paranın çavlağını çekersiniz.

Last edited:
Bildiği üzere bazı oyun firmaları gerek kendi aralarında gerekse popüler dizi veya filmlerle lisans anlaşmaları yapıyor.Bannerlord full sürüme çıktığı zaman Yüzüklerin Efendisi,Warhammer veya Game of Thrones markaları ile anlaşıp lisanlı karakterler kullanarak bir dlc çıkartsa hiç fena olmaz bence . Zaten oyunun mapinde hayli hazırda bir kuzey bölgesi var. Oraya bir duvar koydukmu game of thrones olur.
lOTR ve GOT marka değeri çok yüksek yapımlar haklarını kullanmak baya pahalıya patlar gibi ama modcular kesin el atacaktır zaten.

warband'de 2 tane çok kaliteli game of thrones modu vardı, 1 tane de çok kaliteli lotr modu vardı.
ikisinin de yapımlarına daha oyun betadayken başladılar, youtube'da videolarını bulabilirsiniz. zırh vs modellemeleri yapmaya başladıklarını söylüyorlardı. forumlarda destek gerekirse diye patreon üzerinden adamlara para yardımı bile yapıyorlar. bence resmi bir şey çıkmaz, böylesine büyük markalarla (hele ki lotr dizisi gelecekken) anlaşmak kolay iş değil. onun yerine mod yapanlara destek atsınlar daha kral hareket olur. çünkü bir çok insan benim gibi bannerlord'u alıp oynarken aklında hep şu soruyu barındırıyor ''bunun lotr ve game of thrones versiyonu kim bilir nasıl güzel olacak?'' :smile:

ben Roma ve Kavimler göçü ile ilgili mod isterim Osmanlı dönemi olabilir mesela padişahın kızıyla evlilik yapmak Bizansın kellesini almak güzel olur
yada Atilla'nın yanında savaşıp Romayı yıkmak

Back
Top Bottom